• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
já mám doma akorát pár dudlíků a lahviček, co jsem dostala od dealerky a Martin dostal je 30-tinám dětskou postýlku a jako svatební dar máme nočník :grinning: :grinning: :grinning:

Marti, fotky jsou super...za jak dlouho ten bambus vyroste?? a kolik, že to stálo? Jestli to nevadí, že se ptám, i když si myslím, že jsi to zde psala. Vypadá to dobře a tchýně chce něco kolem bazénu a já do budoucna kolem plotu...díky... :slight_smile:
23. dub 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani bambus roste hrozně rychle, teď rostou ty výhony a ty rostou tak i 30cm za týden :sweat_smile: , počítám že příští rok na jaře už by měl být celkem hustej plot :slight_smile:

Jedna rostlina stála 360
23. dub 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takhle vypadají ty výhony
http://www.bambusarium.cz/foto/displayimage.php?album=lastup&cat=&pos=7

a tady jsou fotky živých plotů, takhle by to mělo vypadat tak do dvou let
http://bambusy.info/?clanky:zivy-plot-z-bambusu
23. dub 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, tak to není tak hrozný a koukala jsem, že se to sází i docela daleko od sebe, takže to asi dosta zhoustne, no to se mi líbí..a jak to vyroste vysoký?? To jsem dneska zvědavá co??!! :grinning: :grinning: :grinning:
23. dub 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, takže se to dá i stříhat...hmmm, tak už asi vím, co budu chtít na zahradu :grinning: :grinning: vypadá to fakt dobře...
23. dub 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sází se to metr od sebe, stříhat to můžeš jak chceš a roste to fakt rychle, když jsme byli ty bambusy vybrat tak ty rostliny ještě prakticky žádné výhody neměly nebo jenom tak 5cm a za týden když jsme je odvážely tak se nám ty výhony málem nevešly do auta a musely jsme je opatrně zohýbat aby se nezlomily :sweat_smile:

No a cenově je to taky celkem ok, když teda nechceš nejlevnější hnusné tuje z bauhausu za 70kč, většina rostlin na živé ploty stojí tak kolem 200 za kus, musíš to sázet hustěji a určo to tak rychle neroste :wink:
23. dub 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti ... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Já myslím, že jste udělali velice dobře. Vypadá to totiž suprově.
23. dub 2009 v 09:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si to myslím taky, kámoš kupoval tuje už vysoké, cca metr a stejně ho jedna vyšla skoro na tři kila, nebo co
23. dub 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Peti :slight_smile: díky :wink:

Jani no já jsem měla hlavně problém v tom, že se mi nic kromě bambusů na živý plot nelíbilo :grinning:
23. dub 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se ještě líbí, takový ten zakrstlý habr, bo jak se tomu nadává, ale ten na zimu opadá, což se mi nelíbí...a viděla jsem nějaké barevné stromky, taky na živý plot, ale já bych chtěla něco, co mi na jaře nebude třim ěsíce obrůstat, ale bude to pořád zelené...
23. dub 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No opadavého jsme taky nic nechtěli kvůli bazénu, bambus neopadává, je stále zelený, prostě ideál :slight_smile:
23. dub 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snad až budeme mít domeček, tak si ho taky pořídím .... :slight_smile:
Vypadá to fakt moc dobře. To by jsme byli jediní v Bilovicích. To by Bilovčáci čučeli ..... :grinning: :grinning: :grinning:
23. dub 2009 v 10:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti no u nás v ulici o bambusu pát lidí uvažuje, jsem zvědavá kdo si ho nakonec pořídí :grinning: , my prostě musíme mít vždycky něco extra :grinning:
23. dub 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím říct že když jsem viděla naživo už ty velké a husté bambusové háje u toho pána co to prodává tak jsem byla absolutně unešená :dizzy_face:
23. dub 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to u nás bychom asi taky byli jediní :grinning: no uvidíme, u nás je dodělávka zahrady opravdu hudba budoucnosti, zatím nemáme od sousedů ani plot...na etn bych navrhovala ty kostky, co má Marťa kolem terasy. nebo dvoumetrovou betonovou zeď :grinning: :grinning: :grinning:
23. dub 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi zase musíme ještě postavit ten baráček. Mysleli jsme, že začneme stavět a zase nic. Město pořád neschválilo ještě změnu územního plánu. Dělám na městě, ale ani mě nevyjdou vstříc. Hrůza.... :angry:
23. dub 2009 v 10:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo Peti, tak u nás taky zatím není vůbec jisté jak to bude, zatím vlastně bydlíme v cizím, i když baráček je tchána, ale chtěli jsme stavět, ale pořád nemáme pozemek :angry: :frowning2:
23. dub 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani my zase pozemek máme, ale je v územním pláně zapsaný jako dětské hřiště. Nějaká krává to kdysi spletla a tak to tam je...... :angry: :angry:
Stavební úřad nám tedy nechce dovollit stavět dokud město neschválí změnu územního plánu a Břeclav to potom nezapíše. Je to děsný. Erikova rodina už kolem toho chodí deset let. Letos už to vypadalo nadějně a zase nic.
23. dub 2009 v 10:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je taky na pytel... :confounded: mít pozemek a nemoct s ním nic dělat, my taky měli vyhlídnutý pozemek, jenže je v pásmu kde se kvůli odstřelům v lomu nesmí stavět, přitom v lomu se už nic nedělá, že...no tak to vypadá, že zůstaneme kde jsme, ale než to tam dáme do stavu, kdy se bude dát bydlet nahoře i dole, to si počkáme...takže zatím děláme venku....
23. dub 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak je je blbý teda s pozemkama :unamused: , já jsem ráda že to máme za sebou

Na veletrhu mi kolega říká ať jdu na obhlídku, tak jsem mu řekla že fakt nikam nejdu že mám ze všeho kolem stavění lehce kopřivku :grinning:
23. dub 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
to já bych obhlížela :dizzy_face: ale není proč....aspoň zatím a to už jsme se několikrát dívali s Martinem na projekty rodinných domů, takže vybráno bychom měli, no ale nevím, nevím...
23. dub 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, je to blbý s těma pozemkama. :unamused:
My bydlíme v domku po rodičích - ovšem jsou tam s náma ještě moji dva bráchové - každý vlastníme třetinu. Pěkně na h...o! Oni nám to prodat nechtějí, neměli by kam jít (jasně, to chápu, ale stejně mě to štve).
:angry:
23. dub 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já se radši moc ze stánku nezvdaluju, protože v okolních stáncích jsou přece jenom pořád nějací známí a některé stánky člověka pohlítá a vyplivnou ho o pár hodin později v hrozném stavu :grinning: :grinning: :grinning:
23. dub 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jiný pozemek nemůžem sehnat, takže žijem jak žijem. :angry: Barák by potřeboval opravovat, ale máme my do toho vrážet prachy, když to stejně není naše? Bráši nám na to nedají.
A tak pořád dokola umývám ty staré dřevěné okna, které už někdy ani nejdou otevřít....
23. dub 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
chichi, tak to mě se na semináři stát nemůže...tam tě sice od stánku vyplivnou za pár minut, ale s hlavou plnou někdy zbytečných věcí :grinning: :grinning:
23. dub 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani stavebák je hrozná prasárna :grinning: , fakt mi stačilo to úterý :grinning: , v sobotu už bude naštěstí klid od pití, to budu pít spíš sama z nudy :grinning: a aby mi to rychleji uteklo :grinning:

Dneska máme tu firemní večeři, akorát je to až na půl 8, takže jedu ještě domů a pak vlakem zpátky do Brna, naštěstí potom pro mě přijede muž autem :grinning: , jsem zvědavá kolik toho zítra udělám v práci :grinning:
23. dub 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Tak teď jsme se dvakrát strefili do stejných časů příspěvků a v konečném součtu to vypadá, jako kdybych mluvila z cesty... :grinning: :grinning:
Dobré ráno :slight_smile: Marti,tak přeju ať se bambuskům daří :wink: Jseš náš bambusový testovací jezdec,protože jestli vám chcípnou,tak my je holky nechceme,že? :grinning: :wink:
:grinning: :grinning: tak třikrát....
23. dub 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Iny, to je jasný...Marťa to odzkouší a jestli zjistíme že ji chcípají, tak bude muset odzkoušet něco jiného :grinning: :grinning: :grinning:

Jdu papat :confounded:
23. dub 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek