• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Marti svatáí pravda....taky se budu snažit, aby moje dítě jednou jedlo více zeleniny a ovoce, já s tím třeba problém nemá, ani jako dítě, ale Martin...škoda mluvit...
20. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani s tou zeleninou to vidím na bráchových dětech, brácha jako zeleninu v dospělosti odmítal, děcka ji samo taky nechtěly jíst, teď bude bráchovi 40 a po vyšetřeních se zhrozil a musí začít jíst zdravěji, no jak vypadají jeho děti se ani nebudu vyjadřovat, špekouni od mala, u nich jsou od mala sladkosti na denní pořádku, no škoda mluvit, pro mě je brácha se švagrovou odstrašující případ ve výchově :frowning2:
20. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zase je pro mě vzor ségra, byť je o 13 let starší, tak jeji kluci měli sladkosti na příděl, max 1 tatranka denně :grinning:
20. kvě 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám právě z tohohle strach, neříkám, že by děti měli nutně dlabat všechnu zeleninu, Martin třeba za syrova sní aspoň okurek nebo papriku, ale třeba od kámošky dcera to je to stejné, ona prostě nesní večeři ale pro nanuka nebo čokoládu si jde a kámoška to ani neřeší, ale na to naše mamka byla pes...nejíš, nic nedostaneš, nechutná ti. máš smůlu...třeba Martin je dost rozmlsaný....tak jsem mu řekla, že s našima dětma nebude jíst u jednoho stolu...bo už to slyším...
a proč má tatínek maso a hranolky a my máme s maminkou zeleninu s masem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš, aspoň něco. u nás to bylo jasné, jakékoliv sladké zblajznul taťka :grinning: :grinning: a tenkrát ségra...taky byla pěkný váleček, ale holt jí chutnalo, před asi třemi lety ji ruplo v bedně a nejí skoro nic, je sice o 15 kg hubenější, ale neustále řeší, že je jí zle od žaludku, padají vlasy a nevím co dál....a taky tím pádem doma nevaří...protože to nejí...
20. kvě 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás máme zeleninu oba rádi, takže pohoda :slight_smile: , a jsem ráda že i naši nebudou z těch prarodičů kteří by dětem nejlépe ve 2 měsících nacpali párek nebo čokoládu :dizzy_face: , když jsem byla malá taky jsem měla sladkosti na příděl :grinning:
20. kvě 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík ženy, doufám že se můžu připojit i když jsem ze střední Moravy a jen přistěhovalec (pův. ze S Čech) :wink:
reaguju na katunku82 dnes ve 14:05 a 14:07.

Bezplínkování jsem ze zvědavosti opatrně zkusila, a už u toho zůstala. Až se svojí druhou, starší byla na čtvercích, (tenkrát hlavně z fin., ale i zdrav. důvodů) a vědět to tenkrát, ušetřila bych ještě mnohem víc za máchání pokaděných plín.
Děláme to tzv. "na poloviční úvazek", když se zadaří, zadaří, když ne - je to v plíně:slight_smile:.
A dokonce manžel to ocenil - přebalit pokaděnou Rozárku mu vadí, ale když vidí že tlačí - podrží ji nad lavorkem rád. Ví totiž že se pak jen utře kouskem papíru a odpadne nám (mi :wink: ) mytí zakaděnýho zadečku do půl zad - naše malá umí pěkný nálože.

Taky si neumím představit první 2 měsíce na jednorázovkách. Rozi kakala i při kýchnutí, lítalo z ní to žlutý, lehce zahuštěný mlíko jak z kulometu, v tom bych jí v jednorázovnce rozhodně nenechala a těch plín co bychom prokadili.....
Takže moje volba je jasná a podotýkám že mám starší dítě, starosti se školou, vodím jí do kroužků, taky mám domácnost a svoje zájmy.
Jen mi to zkrátka přijde praktický. A usnadňuju to především sobě katunko , klidně se zhýčkám :dizzy_face: .

katunka82 • 23tt • Dnes ve 14:05
Taky jsem o tom cetla a divala se na to... no tak to neee... To si muze dovolit mamina, ktera nema na starosti nic jineho nez prcka. Aspon me to tak pripadne.
Ale to ne ne..to me uz prijde trosicku prehnane.

katunka82 • 23tt • Dnes ve 14:07
Zdeni kadili jsme tak vsichni roky rokouci... Nemuzeme ten prckum malym porad vsechno ulehcovat a usnadnovat. Budou moc zhyckani
20. kvě 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ta mi teď volali, že i krevní testy dopadly v dobře. Tak jsem moc ráda...... :dizzy_face:
20. kvě 2009 v 16:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti tak super :dizzy_face:
20. kvě 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti já jsem byla tak šťastná, když to vyslovila, že je všechno v pořádku.
20. kvě 2009 v 16:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sywys - urcite mas pravdu, pokud bych najela na setrivy program, asi bych premyslela jinak. Bohuzel v tomto jsu pohodlna a situace me k tomu nenuti, a tak si stale budu preferovat ty svoje jednorazovky :slight_smile:
Nejsu ja znamenim BYK, tvrdohlavy byk :grinning:

Ale co neni muze byt, neodsuzuju kyblikovani ani latkovani, jednou treba zmenim nazor a sama budu priznivcem jednoho ci druheho.
20. kvě 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti GRATULUJI, to je super, ze je prcek naprosto v poradku a testy vysly dobre.
Urcite ti spadl obrovsky kmen ze srdce, i kdyz sis myslela, ze te netizi, ze :wink:
20. kvě 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak prave jsem si objednala olejik na masaz prsou, briska a hraze od WELEDY... je na to cas celkem, zvlast na masaz hraze, ale ono se to nezkazi a lepsi mit to doma driv, nez pozde :slight_smile:

Aspon nejak se zaciname pripravovat a neco nakupovat.
20. kvě 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy spadl mi přímo balvan ze srdce....

Já už jsem si taky nějaký olej na masáž koupila. Jen se nemůžu donutit ho začít používat..... :grinning:
20. kvě 2009 v 17:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti brisko si natiram od sameho zacatku olivovym olejem a taky nejakyma kremama.. stridam to a nektery den zapomenu, nebo se mi nechce, tak vynecham..
Ty olejiky co jsem si objednala jsou jine.. ten pro tehule budu pouzivat hned, ten jen na brisko, stehna, prsa a ty "rostouci" partie :slight_smile: Olejik na masirovai hraze zacnu 30-32tt pouzivat a olejik na prsa az 38tt.
20. kvě 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak dnes objednane pliny, nejake ty oleje a jeste premyslim o kojicim polstari, ale nedokazu se rozhodnout jak velky by mel byt.. nektery je 140cm jiny 170 cm.. tak nevim.

V zadne diskuzi jsem nenasla kdo by mel mit jak velky.. tak jsu bezradna. Nemate nekdo nejake zkusenosti, nebo nactene informace o tom?
20. kvě 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje kamarádka má ten 170 cm velký. A říkala, že je lepší než ten menší. Dokonce na něm spávala ke konci těhotenství.
20. kvě 2009 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takze 170 cm.. to je skoro velke jako ja :grinning:

Jak je kamaradka vysoka?
20. kvě 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky něco kolem 170 cm. Katy kolik jsi měl
Katy co to znamená
Kombinované riziko T21 z výsledků 1. trimestu 1/34000
20. kvě 2009 v 19:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
DLe meho je to riziko Downova syndromu.. Usuzuji dle T21.. Pac Downuv syndrom je porucha 21. chromozomu... 1/34000 znamena, ze riziko je 1:34000..
20. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha ...

Já jsem si říkala pořád co to znamená to T21.
20. kvě 2009 ve 20:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsu opet tady... dnes jsme tridili oblecky na Matesa... byla pekna cistka, nejradeji by jsme si vsechno nechali, ale mame toho fakt mega moc, takze tradaaaaa vytrizeno a pujde to konecne z domu!
Na 0-3 mesice dokoupime jen body s dlouhym rukavem, nejake puncosky a jinak bych rekla, ze mame vsechno a jsme na prcka pripraveni :wink:
20. kvě 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti prave jsem se na to kukla a my mame T21 s vysledkem 1/42000
20. kvě 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jdu spat konecne, preji dobrou noc a rano se tady zase ukazu jak se probudim :slight_smile:
Tak preji krasny zacatek dne.. pa paaaaaaaaaaa
20. kvě 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu, díky za přání, ale začalo to jako obvykle - nechtělo se mi z postele :sunglasses: , ale teď už je to dobrý.
Takže dobré ráno. :slight_smile:
21. kvě 2009 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a Peti, jsem ráda, že ti to dobře dopadlo. :slight_smile:

Já taky mažu břicho, stehna, zadek - aspoň se snažím. A taky mám ten olej od Weledy na masáž hráze, už jsme dokonce v předporodním kurzu probírali, jak se to má masírovat, takže jsem poučená a za pár týdnů můžu začít (no, možná bude muset manžel, uvidíme jak to půjde)
21. kvě 2009 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné dobré ráno .... :slight_smile:
21. kvě 2009 v 07:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno ženy :slight_smile:

tak už máme zase čtvrtek :confused: , poslední dobou to všechno nějak rychle utíká :sweat_smile:
21. kvě 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti .... :slight_smile:
Mě se taky zdá, že ten týdne čím dál tím víc rychle utíká.
21. kvě 2009 v 09:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, a týden od týdne jsme starší a starší.... :angry:
21. kvě 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek