• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Tý jo mě ta práce tak nebaví, nějak se nemůžu vůbec soustředit
22. kvě 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti díky. Jdu na to...... :grinning: :grinning: :grinning:
22. kvě 2009 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je fakt moc dobrá, rychlá a jednoduchá :slight_smile: , jsem minulý víkend právě hledala něco nenáročného na suroviny :grinning:
22. kvě 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti dělal jsi ji i s tím kokosem. Mám všechno smíchané a přemýšlím jestli dělat s kokosem nebo bez.....?????
22. kvě 2009 ve 14:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to dělala bez kokosu protože jsem tam dala ty jahody :wink:
22. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha. Já tam dám ten kokos. Aspoň budu změna. Jdu ho tam přihodit a dám do trouby. No to je fakt úžasně rychlá buchta...... :grinning:
22. kvě 2009 ve 14:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak buchta je v troubě. Nakonec jsem tam dala ještě kakao a ten kokos, tak jsem zvědavá jaká bude .... :slight_smile:
22. kvě 2009 v 15:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha, tady se peče :slight_smile: já se jdu chystat k odchodu z práce, šéfka magistry poslala o půl třetí domů a my tu s holkama čumíme :angry: no nic...jdu si sbalit fidlátka a o půl mizím....pááááááááááá
22. kvě 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Normálně od souseda nějaká příbuzná čeká čtyřčata a počata byla přirozeně :confused: , prý mají v rodině dost dvojčat a soused se úplně děsí toho co se jednou narodí jim :sweat_smile:
22. kvě 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky přeji vám krásný víkend. Já jdu chviličku relaxovat.
22. kvě 2009 v 15:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bezinkovy sirup..

30 velkych kvetenstvi bezoveho kvetu, pak dva litry vody, dve kila cukru, dva citrony a jednu citronovou kyselinu.

Kvety otrepes nebo omyjes, das do kastrolu nebo misy, zalijes vodou, pridas nakrajeny citron na kolecka a nechas den odlezet.
Pak to pres jemne platko (treba pres ctvercovku) precedis, vmichas cukr a citronovou kyselinu a zahrivas.. Tesne pred dobem varu to vypnes a jeste horke plnis do skla. Ulozit do temna a relativniho chladu...

KInder mlecny rez...

Suroviny na těsto:
6 vajec
8 lžic cukru
4 lžíce kakaa
2 lžíce oleje
10 lžic polohrubé mouky
1 lžička prášku do pečiva
Suroviny na krém:
2 vaničkové tvarohy
1 vanilkový cukr
1 zakysaná smetana
4 lžíce medu
Postup:
Žloutky utřeme s cukrem, přidáme olej, kakao, mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků. Připravené těsto si rozdělíme na 2 plechy, které jsme vyložili pečicím papírem potřeným olejem.
Pečeme ve vyhřáté troubě cca 10 minut na 180°C.
Mezitím si z tvarohu, vanilkového cukru, zakysané smetany a medu připravíme krém. Výborný krém je i 1 tvaroh,1 šlehačka+1 ztužovač,1 zakysanka, 1 vanilkový cukr+ 4 lžíce medu.
Upečené pláty necháme vychladit na papíře, díky oleji jdou dobře stáhnout. Pak 1 plát dáme na plech a potřeme krémem, po natření naneseme 2. plát a zlehka přitlačíme.
Nahoru můžeme dát čokoládu. Krájíme, jak je libo..
23. kvě 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, prehlidla jsem, zes mela narozeniny...

Vsechno nejlepsi...:slight_smile:
23. kvě 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni ta buchta vypadá dobře. Myslím ji příští týden udělám. Ta buchta co jsem dělal včerá byla super. Marti ..... :wink:
23. kvě 2009 ve 14:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čtyřčata??? To je vtip, ne?? Bych si hodila mašli :sweat_smile: :sweat_smile:

jdu vás jenom pozdravit, Zdeni ten Kinder řez vypadá dobře, to budu muset zkusit...no jdeme do vany a pak na Jamese Bondase :slight_smile:
23. kvě 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné slunečné ráno ..... :slight_smile:

Holky tak dneska po ránu jsem zjistila, že už neobleču půlku skříně. Hrůza. CHodím teďka do práce pořád jak pes v jedné kuži.... :angry:
25. kvě 2009 v 07:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
Peti, kolik jsi už přibrala?

Tak jsem trochu brouzdala koňem, silente-Míša už má holčičku. Ale ona nám to Marťa určitě poví, hned jak dojde :slight_smile:
25. kvě 2009 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti .... :slight_smile:
Naposledy když jsem se vážila minulý uterý tak jsem měla 65,7 musím se zítra ráno zase zvážit. Se mi zdá, že mi hodně vyskočilo břicho teďka. Nic nedopnu přes břicho.
25. kvě 2009 v 07:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to už si asi budeš muset koupit nějaké buď těhotenské nebo větší kalhoty... :slight_smile:
Já jsem to měla taky tak, nic jsem nedopla, takže v práci jsem seděla s rozepnutým zipem a knoflíkem u kalhot a protože se mi nepodařilo sehnat větší kalhoty, které by mi vyhovovaly, tak jsem si nakonec koupila těhotenské a bylo to. :slight_smile: Mají zapínání na dvě řady, takže rostou se mnou a upřímně doufám, že mi vydrží dost dlouho...
25. kvě 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi to tak budu muset už taky řešit.
25. kvě 2009 v 07:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uvidíš, jak se ti uleví, když nebudeš to bříško utěsňovat... a miminku se taky určitě uleví :grinning:
25. kvě 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teď, co je horko, chodím DOMA nejradši v takové staré zástěře po tchýni :grinning: ale je to fakt paráda :grinning:
25. kvě 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti ty jsi už přibrala kolik?
25. kvě 2009 v 08:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím jen 4 kila.
I když teď o víkendu jsem byla na dvou oslavách, takže kdoví, jestli to není už víc - žrala jsem furt jak neuvázaná :sunglasses:
25. kvě 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno ženy :slight_smile:

Marti jj malá se narodila v neděli ráno :dizzy_face:

Dneska jsme byli po delší době opět ve fitku a super, už jsem to fakt potřebovala :slight_smile: , odpoledne jdeme na to kožní takže nevím kdy se ke cvičení zase dostaneme :unamused:
25. kvě 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ke kožnímu nejdeme protože se mu včera narodil syn :grinning: :dizzy_face: , takže jdeme někdy příští týden

A včera jsem se poprvé koupala v bazénu :slight_smile:
25. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti .... :slight_smile:
Marti buchta byla moc dobrá.... :slight_smile:

Holky nevím jak jsou velké na výšku postýlky. Dívala jsem se na netu a zjistila jsem, že to nikde nepíšou.
25. kvě 2009 v 09:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti postýlky mají kolem 80cm :wink:

Tak to jsem ráda že buchta chutnala :wink:
25. kvě 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak to je dobře. Já jsem myslela,že bývají větší. Máme na výšku místo jen 86 cm.....
Tak to se nám tám dá naštěstí tak tak.
25. kvě 2009 v 09:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti tohle je výška postýlek z ikei, ale myslím že to bude všechno zhruba stejné :wink:

Mě teda lehce těhotenskou modou zahrnuje mamka :grinning: , chodí ze ségrou do sekáčů, takže teď mi donesla super šikoré tenké manžestráky v pase s úpletem, já takové ráda nosím i normálně, ale pupek se do nich krásně vejde :dizzy_face: , potom jednou tričko které se od prsou rozšiřuje a jedno zavinovací tričko :dizzy_face:
25. kvě 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si říkala, že navštívím nějaký sekáč. V Břeclavě teďka otevřeli nějakej novej a tchýně říkala, že tam viděla i těhotenské věci.
25. kvě 2009 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek