• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahoj holky... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tak řemeslníky včera přišel. Dvě hodiny jsem potom drhla stěnu za kamnama a taky kamna. Byla jsem úplně vyfluslá a potom jsem hned vytuhla u telky. Taky si teďka zmíšlím takové věci. Trdlo ....
Je fakt šílené co všechno mě při vaření za ty kamna spadne a ta mastnota. Fujjjjjjj..... :unamused:
10. črc 2009 v 07:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Peti :slight_smile:

já myslím, že je to všude stejné :wink: , jak jsme minulý týden malovali, tak jsme dávali i nové lino v kuchyni a taky jsme tím pádem odtahovali kamna a taky jsem to drhla.... :sunglasses: , ale zas je fajn pocit, když člověk ví, že má čisto, že? :slight_smile:
10. črc 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti... :slight_smile:
Je fakt, že jsem z toho měla taky dobrý pocit, když jsem to vydrhla.
10. črc 2009 v 07:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mě stačilo, když se dělalo lino u babičky, to byla hrůza, protože i za kuchyňskou linkou, hlavně za dřezem, to bylo něco, i když tam má člověk takovou tu lištu, tak tam stejně něco zateče, no já to za tou naši kuchyní ani nechci vidět, ale je fakt, že já mám sporák asi 10 cm od zdi, tak by to nemuselo být tak hrozné, ale pod kuchyní, to bude chuťovka, bo mě neustále něco teče...minule mi z ruky vylítlo ledový kafe, takže mi zateklo pod linku, před tím jsem rozlila polívku, a loni mi prasknul hrnek s turkem, u nás ho nikdo nepije a já měla chuť na silnější kávu a ten hrnek rupnul, takže soc máme stopro všude :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani ... :slight_smile:

Myslím je to u všech stejné. No teďka to mám tedy vygruntované, tak jsem zvědavá jak to dlouho vydrží ... :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 08:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani,

tak my máme tak starou kuchyň (co naši dávali před 35 lety), že jsme ji ani neodtahovali (asi bysme ji pak nedali už zpátky :grinning: ) a položili jsme to lino jen k tomu - ani není poznat, že to pod linkou není...
A o tom, co všechno za bordel za tou linkou musí být, radši ani nepřemýšlím... :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti, my naštěstí nahoře kuchyň dělali novou, takže jsme to lino narvali i po dni, ale v rámci úspory jsme si s Martinem řekli, že dáme lino jenom kolem linky a na zbytek koberec, že to bude lepší a nebude zima od noh....hmmm, teď si nadáváme že jsme měli lino dát do celé kuchyně a nahoru dát teda koberec...ale stejně jednou místo kuchyně bude pokoj nebo schodiště a kuchyň bude dole, takže pak už v ní budu mít nějaký super nové drahé PVC nebo jak se tomu správně nadává :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno ženy :slight_smile:

tak takový úklid mě naštěstí nečeká :grinning: , ale myslím že za loňský rok mám nauklízeno na pár let dopředu :grinning:
10. črc 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky, tak dnes jsem musela byt ranni ptace, mela jsem na 9h zubarku :slight_smile: Byla to rychlovka, nastesti mam zuby v poradku, to jsem si oddechla, protoze ja a zubar - to nejde dohromady! mam z nej panickou hruzu, hlavne z vrtani!
10. črc 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jinak hlasim, ze uz mame v obyvaku komodu s prebalovacim pultem a skrin pro Matyska a v loznici ma postylku. Nabytek je uzasny, jsme s tim mooooc spokojeni.

A taky hlasim, ze budu min 10 dni sama samotinka, pac jsem Feria odvezla do nemocnice na nejake testy co mu budou delat.. dela se mu na rukach takovy zvlastni ekzem, ale neni to ekzem.. uz byl na vsemoznym i nemoznych vysetrenich a stale neprisli na to z ceho se mu to dela.. i ted to ma trochu, tak si ho tam nechaji, ze mu to doleci a budou to pozorovat a potom zacnou testovat..
10. črc 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu tak nám to vyfoť, jsem zvědaváááá :grinning:
10. črc 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tehulky, premyslely jste nad tim jaky prasek na prani koupite, v cem budete prat?????
Asi bych si chtela uz nejaky koupit a pomalinky, co budu sama doma, zacit prat ty hromady obleceni por prcka a davat to vyzehlene do skrine - budu muset po pul roce vytahnout prkno a zehlicku :grinning:
Co mame susicku jsem nezehlila nic :sunglasses:
10. črc 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem to rychle vyfotila a davam do albicka - toho neporadku kolem si nevsimejte - vcera byla priorita poskladat a rozmistnin nabytek, az ted pres vikend budu uklizet.
A v loznice je strhnuty koberec, vidite jen hnusne stare flekate parkety na ktere prijde za 2 tydny koberec novy, opet svetly kremovy, maslovy az bily :wink:
10. črc 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mart a Katy ... :slight_smile:

Katy vyfoť nám tom. Jsem taky zvědavá.
Jo jinak já už doma nějaký prášek mám, ale nepamatuji si jak se jmenoval až budu doma, tak na to mrknu a napíšu. :slight_smile:
10. črc 2009 v 10:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a pro predstavu jsem dala PETku 2l na komodu, at vidite a muzete porovnat jak je komoda obrovska! :wink:
10. črc 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti dekujiii... ale vidim to tak, nez se dostanes dom, tak ja ho budu mit uz koupeny, protoze to mam v planu udelat dnes odpoledne. Zitra mame rodinnou oslavu, tak to nebudu behat po nakupech, to rano vyperu max. 1 pracku :grinning:
10. črc 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Docela se na to prani tesim, i to zehleni bude zabava.. preci jen je to neco jineho a nejsou to nase maxi veci. Myslim, ze to bude ale poprvni a naposledy co me to bude bavit, s kazdy dalsi prackou co se Mates narodi me to bude prestavat bavit - to bych se vsadila :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu nábytek je fakt krásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , mnohem hezčí než na originální fotce :wink:
10. črc 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy nábytek vypadá nádherně. Já bych taky chtěla takový přebalovák .... :frowning2:
Bohužel u nás na bytě neni tolik místa, tak ho nemám kam dát. Hold naše mimčo se bude přebalovat na stole.....
10. črc 2009 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky dekujiii... Marti je fakt hezci nez na te jejich original fotce, tam pusobi tmave, tak jakoby do oranzova.. a pritom je to krasne drevo, dekor dub tusim v kombinaci s svetlulinkou kremovou az bilou (mat)..

Peti, taky jsme si mysleli, ze se nam do bytu uz nic nevleze, ale nakonec jsme to usporadali jinak a veslo se to. A porad to zustava tak trochu vzdusne, prostorne.. Za to mame pidi koupelnu, tak koupat budeme v obyvaku na stole.
Taky by jsme prebalovak resili stolem, kdyby jsme fakt nemeli misto, nebo na sedacce a tak ruzne.

Ja jsu moc spokojena s tim prebalovakem, protoze pri moji vysce, se k malemu nebudu muset sklanet a hrbit se u toho.. tento je dostatecne vysoky pro nas vysoke lidi :slight_smile:
10. črc 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No koupat budeme v kuchyni taky na stole. Máme taky pidi koupelnu. Mám strach, že až budu v posledních měsících těhotenství, že se v ní ani neotočím .... :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katu, já mám koupenou Lovelu na praní
10. črc 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nábytek je fakt moc pěkný :slight_smile:
10. črc 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti :grinning:
My mame zasupovacky mezi obyvake a chodbou... vzdy si je odtahnu jen trochu v domeni, ze projdu a ejhle.. brichem narazim a musim otevrit vic :grinning: Taky jsu zvedava jak se budu pohybovat po byte v poslednim tazeni :grinning:

Marti dekuji za radu :wink: Tu Lovelu jsme videla na vice mistech, tak asi bude fakt dobra a pujdu do ni.
10. črc 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Jdu vás dočíst,tak mi neutečte :wink:
10. črc 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak ted jsem si procetla nejakou diskuzi... skoro vsichni perou v Lovele.. nekteri nepouzivaji avivaz Lovela do 3 mesice veku ditete, jine avivaz nahrazuji octem...

Ja jsem usoudila, ze veci co jdou primo na telo nebudu prat s avivazi, ale takove ty mikinky, svetriky a to co nejde primo na kuzi budu prat od zacatku s avivazi. Jinak je to pradlo moc tvrde.

Tak a je rozhodnuto, muzu vyrazit na nakupy! Zvlast kdyz mam zablokovanou kartu :grinning: Volali mi s VISA, ze se do nejakeho systemu naboural hacker a ma udaje o moji karte, tak ji mam zablokovanou a cekam na novou, behem pristiho tydne by uz mela byt, snad bude i nemocenska do te doby :slight_smile:
10. črc 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Iny ja jsu tadyy... nikam nejdu :wink:
10. črc 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Iny ... :slight_smile:
Já taky .... :wink:
10. črc 2009 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj..:slight_smile:

Katy, ten ocet se dava, protoze zmekci pradlo stejne jako avivaz, akorat ti nevoni tou avivazi, ale octem taky nesmrdi... A navic ocet dezinfikuje... Taky ho pridavam.. A pusobi proti staticke elektrine..:slight_smile:
10. črc 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda takto - ja dam trochu avivaze a trochu octa.. Asi lzici.. Pradlo jim fakt nesmrdi.. A avivaz jsem zacala kupovat eko.. Je jeste levnejsi nez klasicka.. A krasne voni a mam lepsi pocit, ze je v prirode lehce odbouratelna..:wink: DOplacam prasek a jdu do ekogelu...
10. črc 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek