• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Jani, okurky, vecer budu mit more rybizu, takze asi udelam stavu nebo rybiz ala brusinky a taky merunky me cekaji..:slight_smile: A taky cibulku s mrkvickou... Mnam... :dizzy_face:
14. črc 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ještěže nemusím zavařovat a mám na to rodiče :grinning: , to by mě fakt nebavilo

Mi tchýně o víkendu říkala že si mám natrhat višně a udělat marmeládu :sweat_smile: , to bych se mohla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, me to hrozne bavi... :slight_smile: Udelala jsem marmosku i z manga a kiwi a je moc dobra... A ano, chtelo se mi piplat se tremi sklenickami...:wink:
Pro me je to proste relax a odpocinek od psychicky narocne prace... A visnova marmelada doma vyrobena je bezkonkurencni!!! :dizzy_face:
14. črc 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A navic - ja ty rodice nemam...:slight_smile: Teda mam, ale je to slozitejsi...
14. črc 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni chápu že to někoho baví, mě to fakt nebaví a ani bych na to neměla čas a hlavně kdo by pak uklízel tu totálně zaprasenou kuchyň nevím :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Josef? :confused: :grinning:
14. črc 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se teda přiznám, že zavařuju jenom okurky a zavařuju je u tchýně, takže společnými silami, ale až jednou budou děti, tak chci taky dělat marmelády, jinak je u nás nikdo nejí, ale otcovi jsme jednou dělali marmošku z ananasu a manga, byla moooc dobrá a mamka mi zavařuje červenou řepu...tu můžu na kila :grinning: :grinning: :grinning: ale doma to nedělám, to se znám, já bych měla řepu všude jenom ne ve sklenici...
jediný co rvu do skleniček, je pečený čaj, jinak nic :grinning: :grinning:
14. črc 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni tak to by mi asi neprošlo :grinning: :grinning: :grinning:

My marmelády prakticky nejíme, ale naše to zavařování baví, já taky miluju řepu a papriky plněné zelím :dizzy_face: , mňam to bych si teda dala hned :dizzy_face:
14. črc 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peceny caj???? :confused:
14. črc 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda nevím jak se pečený čaj dělá, ale naši ho dělají, je to takový jakoby marmeláda a kousky ovoce a pak se to zalije horkou vodou a máš ovocný čaj :wink:
14. črc 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak pečený čaj slyším poprvé :sweat_smile: my teda na zavařování máme taky maminu :grinning: a marmeládu jím ve vekým,zrovna dnes ráno čerstvě upečená bagetka s másílkem a jahůdkovou marmeládkou :grinning:
14. črc 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Inko :wink:

normálně mě dneska ráno už obvinil že jsem ho prý včera večer znásilnila :grinning: :grinning: :grinning: , pak teda dodal že to chápe když je ta ovulace a že to prý můžu praktikovat častěji :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, to amm taky moc rada.. Klasicke maslo, cerstve pecivo a marmelada... Mnam!!! A kdyz tam jsou cele jahudky nebo visne, hrusky, kousky pomerance... No boze, to je bozska mana!!!
14. črc 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo už tady máme 27 stupnů,se potím jak prase a to chodím s holým břuchem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dnes musím jít na barák,příjdou nám vyměnit konečně elektroměr.Takže tam se aspoň schladím,asi tam vyrazím už dřív,vezmu sebou oběd a odtama pojedem rovnou do té porodnice.V autě asi zdechnu,klima pojede jak namydlená :grinning:
Marti, popis vyrobu toho caje, prosim... :wink:
Zdeni tak to ti nepopíšu, já to už dostávám hotové :grinning:
14. črc 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni já to taky miluju,teď se láduju meruňkama-živýma :wink: Marti o víkendu jsme se s Jirkou nějak bavili a on říká,že to bude kluk,že prý ví co dělá a já mu říkám,že pokud si to hošánek nepamatuje,tak jsem to všechno oddřela já :grinning:
14. črc 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady jsem našla nějaký recept
http://recepty.vareni.cz/peceny-ovocny-caj/
14. črc 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. črc 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, to vypada dobre, ale my bysme to sezrali i bez te vody v hrnku..:grinning:
14. črc 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny ... :grinning: :grinning:

Holky tak to jsem ještě nikdy neslyšela pečený ovocný čaj.....
14. črc 2009 v 11:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já mizím,je mi šílený vedro :confounded: papa
14. črc 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já taky už zase mizím. Moc jsem tu nepobyla. Jdu si na zmrzku a musím jít šmirglovat tu postýlku. Myslela jsem, že půjdu od rána a můj říkal, že to uděláme spolu odpoledne.
14. črc 2009 v 11:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky bych zmizela ale musím pracovat :unamused: , ale v pátek mám dovolenou :dizzy_face:
14. črc 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nestíhám

recept mám stejný, ale bez jeřabin a není pravda, že by nebyl dobrý...já to mám, že základ je rybíz...

takže 1kg červeného rybízu, 1kg ostatní ovoce - maliny,jahody, ostružiny, borůvky, švestky...
nic nekrájím, jenom 3 jablka bez slupky a jeden citron, může být i pomeranč, 0.5kg cukru, ale pokud moc nesladíte, tak méně, čaj se dá dosladit, 1 lžíce skořice, 3-4 hřebíčky...dát na vysoký plech, prská to...peče se na 190°C a já to pekla hodinu a půl, měla jsem zmrzlé ovoce, měla by se vám vypéct voda a konzistence je jako marmoška, pak se přidá rum..ten dávám od oka :grinning: takže klíďo celou láhev... :grinning: :grinning: to byl vtip a dám do skleniček, otočím dnem vzhůru a hotovo...mňam...

Jo a Zdeni, taky mám občas nutkání to zbaštit jen tak bez vody a je to taky dobrý, zalít teplou vodou a dolít studenou :dizzy_face:
14. črc 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a kolik toho je??? Myslim pocet sklenicek a jak velkych...
14. črc 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem to dělala jenom z ovoce který bylo v mrazáku, a odhadem toho bylo tak max. kilo...a měla jsem dvě plné skleničky od majonézy, takovou tu tuším na 270ml...takže z těch dvou kil, by toho mohly být tak 4-5...ale vzhledem k tomu, že já to ovoce měla zmrzlý, tak to možná nebylo ani to kilo...hodně vody se z toho vypeče...
14. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
OK, diky, Jani..:slight_smile:
14. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuva to je hic :confounded: , bože já už chci být doma :frowning2:
14. črc 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak mi přišel kojící polštář a ty lavičky co jsem si objednávala. Je to super.... :wink:
14. črc 2009 v 16:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek