• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
autor
Holky valim se nachystat, za 17 min mam sraz s kamaradkou ve meste na kaficku :wink:
27. črc 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy,věřím, že to celkem bolí, ale prý postupem času to bude lepší, protože hráz bude poddajnější, takže hlavně vydrž a pravidelně masíruj :sunglasses: . A já budu doufat, že nám to k něčemu bude... :grinning:

Jinak jsem vás rychle dočetla.
Peti, super, že to šlo zrušit!
Zdeni, holka, drž se, nemáš to jednoduché! Ale uvidíš a já ti to moc přeju, že jednou budeš mít to nejsladší miminko na světě :slight_smile:
27. črc 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo, na maliník, taky věřím :slight_smile: . Užij si kafčo, pa.
Já už taky jdu, zítra ahoj (i když teď je to s tím zaučováním trochu hektické).
27. črc 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak se mějte. Já musím ještě do pěti vydržet v práci ....
27. črc 2009 v 15:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti musíme vydržet spolu :grinning:
27. črc 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo ....

Já si teďka odskočím vyhlásit....
27. črc 2009 v 15:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ženy klud, já jsem tu dnes taky do pěti...a zítra taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
27. črc 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde jste??

Marti, tak to mě vyjde ovulka buď ještě na dovču, nebo po ni a jestli po ni, tak jsem v tudeli, bo Mates slíbil od známých dceři, že k nám půjde na prázdniny, tak to bychom asi děti dělat nemohli :grinning: :grinning: a taky jsem chtěla jet pryč...sama :grinning:
27. črc 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale to záleží, kdy to dostanu, že.... :confounded: a jestli to bude ve čtvrtek,t ak budu fááákt nasraná :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes:
27. črc 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani taky mě naštvalo že MS dorazila dřív, rozhodila mi tím celé mé plány :angry:
27. črc 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem taky chtěla aby mrška došla v termínu a takhle už druhý den čekám a mrcha dojde až ve čtvrtek, beztak...sakra...
27. črc 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani třeba už nedorazí vůbec .....
27. črc 2009 v 16:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, já myslím, že ta mrcha čeká za rohem :unamused:

holky, jdu domů....
27. črc 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už jsem doma ....
Konečně. Teďka mám před sebou žehlení .... :unamused:
27. črc 2009 v 17:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu a Marti (tehu), diky...:slight_smile:

Miminko muze spat ve spacim pytliku, jsou ruzne.. Vlnene (ty jsou termoregulacni), bavlnene, umelinove (ale ty josu fuj), u maminky a tatinka v posteli (to je pro me ale zatim nepredstavitelne, pac mam tvrde spani - i kdyz maminy tvrdi, ze uz se pak nikdy nevyspis :confused: :sweat_smile: ) anebo pod svoji deckou... A ty vlnene schvaluji... :wink:
27. črc 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO a k masazim hraze... Zkusete to nejdriv pod teplou vodou... Na hraz si chvili nechte pusobit teplou vodu a pak mirne masirovat.. Hned po koupeli/sprse vlezt do postele (nebo cupnout) a zacit masirovat hraz... Mam to od holek z jine diskuze... Vetsina z nich nebyla vubec nastrizena anebo byly jen mirne natrzene (na jeden steh treba, ktery si udelat nenechaly), coz je pozitivni... :slight_smile:
Hraz ma schopnost mensi poraneni zhojit bez siti...
27. črc 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
A dotaz - budete mit porodni plany????
27. črc 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni jake porodni plany????? Co to jeee?
ja bych si rada naplanovala porod, coz o to, jak by se mi libil jeho prubeh, ale to holt ovlivnit moc nejde.. :slight_smile:
27. črc 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky jdu do sprchy a do postele, dnes me nejak poboliva brisko tak divne. A to mam zitra nehty a kadernici, musim na to zrelaxovat a uklidnit telo :slight_smile: :sweat_smile:
27. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, porodni plan je to, co bys chtela/nechtela, aby se u porodu delo...
Napriklad:

Dobrý den,
zvolila jsem si právě Vaši porodnici a velice bych si přála, aby můj porod měl takový průběh, na který budu vzpomínat jen v dobrém. Vzhledem k tomu, že jsem prvorodička, budu Vám velice vděčná za veškerou odbornou pomoc, podporu a trpělivost. Celé mé těhotenství probíhalo přirozeně a bez komplikací. Termín porodu byl stanoven na 1.prosince 2008.

Pokud bude porod postupovat správně, budu ráda, když mi vyjdete vstříc v následujících odstavcích

* Informujte mě, prosím, průběžně o postupu porodu a o tom, co bude následovat
* Po celou dobu porodu mě svojí přítomností podpoří můj partner
* Porod nechte probíhat pokud možno přirozeně a bez vnějších zásahů, pokud nedojde k vážnějším komplikacím
* Souhlasím s odběrem pupečníkové krve, podepsaný formulář jsem odevzdala

V první době porodní uvítám:

* Co nejintimnější prostředí na porodním sále
* Informace o veškerých zásazích a nutném podávání léků. Nepřeji si žádný zásah bez mého vědomí a svolení.
* Místo klystýru podání Yalu, který jsem si přivezla.
* Holení je pro mne přijatelné, takže se přizpůsobím Vašim zvyklostem.
* Poslech relaxační hudby.
* Rady ohledně správného dýchání a úlevových poloh.
* Možnost využití epidurální anestezie.
* Možnost volného pohybu a využití porodních pomůcek.
* Omezení monitorování miminka na dobu nezbytně nutnou.
* Neurychlování porodu, dodržení přirozeného a spontánního průběhu.
* Nepřeji si přítomnost studentů medicíny

V druhé době porodní prosím:

* O možnost výběru nejpohodlnějších poloh pro tlačení a jejich střídání.
* Protože jsem prováděla masáž hráze, byla bych ráda, kdyby nebyla nastřižena pouze preventivně. Pokud budu natržena jen velmi málo, nechte poranění srůst přirozeně.

V případě komplikací během porodu:

* Informujte mě, prosím, o veškerých zásazích a nutném podávání léků. Nepřeji si žádný zásah bez mého vědomí a svolení.
* Pokud bude nutný císařský řez a bude to možné, přála bych si, aby proběhl pouze s epidurální anestezií a zároveň, aby partner mohl být po celou dobu přítomen.
* V případě, že to možné nebude a budu muset podstoupit celkovou narkózu, přála bych si, aby mohl partner vidět miminko co nejdříve.

Po porodu prosím:

* O přestřižení pupečníku až po jeho dotepání. Tento úkon by rád provedl partner.
* O podání informací o zdravotním stavu miminka, příp. o nutných zásazích
* O položení miminka na bříško ihned po porodu.
* O co nejčasnější přiložení.
* O prohlédnutí miminka pediatrem přímo na porodním sále. Pokud to nebude možné, přeji si, aby dítě doprovázel partner.
* Nepřeji si, aby bylo miminko ihned po porodu měřeno.

Na oddělení šestinedělí:

* Informujte mě, prosím, o všem, co se bude s miminkem dít po celou dobu, kterou strávíme v porodnici.
* Plný roaming-in po celou dobu pobytu.
* Pokud bude možnost, nadstandardní pokoj.
* Pokud bude nutno vyšetřování miminka mimo pokoj, chci být vždy přítomna.
* Prosím o veškeré informace týkající se správného kojení a o pomoc s případnými obtížemi.
* Pokud bude nutný příkrm, pak pouze mateřským mlékem alternativním způsobem.

Děkuji.

Moje osobní údaje

Jméno a příjmení:
Adresa:
Rodné číslo:
Číslo OP:
Kontaktní telefony
(jméno, číslo):
(jméno, číslo):
Zdravotní pojišťovna:
Gynekolog:
Dětský lékař:
Jména pro miminko:
Zdravotní diagnóza, užívané léky, dieta:

Nebo:

PORODNÍ PLÁN
Jméno Příjmení, RČ:..............
Termín porodu: ......................
Gynekolog: .............................
Dětský lékař: ........................., tel. ...................

Ráda bych rodila co nejpřirozeněji, pokud vše bude probíhat dobře, ale spoléhám na Vaši pomoc v případě komplikací. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, porozumění a podporu.

Celková přání a požadavky

- Uvítala bych možnost vyplnit porodopis buď až po porodu nebo při porodu pouze částečně a zbytek dovyplnit později.
- Chtěla bych být informovaná o všech diagnostických i léčebných zákrocích mých i miminka před jejich provedením.
- Upřednostňuji nelékové metody tlumení bolesti (teplá voda, masáž,...).
- Nepřeji si uměle vyvolávat porod, ani ho urychlovat (oxytocinem, amniotomií), pokud nenastane ohrožení mě nebo dítěte.
- Přála bych si minimální počet vnitřních vyšetření, poslech srdečních ozev miminka stetoskopem a monitor pouze při příjmu, v případě monitoru možnost volby polohy.
- Ráda bych, aby byli můj manžel a má porodní asistentka přítomni u všech fází porodu. V případě nutnosti císařského řezu si přeji manžela i u této operace.
- Upřednostňuji vedení porodu porodní asistentkou za co nejmenší účasti dalšího personálu, lékařů, studentů.

První doba porodní

- Neprovádět protržení vaku blan (dirupci).
- Klystýr - ráda bych se rozhodla až podle aktuálního pocitu.

Druhá doba porodní

- Ráda bych si svobodně zvolila polohu pro vytlačení dítěte.
- Neprovádět nástřih hráze, preferuji natržení před nastřižením. Uvítala bych možnosti masáží nebo teplým obkladem podpořit dobré roztažení hráze.
- Preferuji spontánní tlačení bez zadržování dechu před řízeným tlačením.
- Prosím o tlumené osvětlení v době vypuzování dítěte.

Třetí doba porodní

- Přeji si nemedikamentózní průběh třetí doby porodní - bez podpory odloučení placenty léky. Pokud by to nebylo možné, počkejte prosím alespoň 15 minut nebo než dotepe pupečník.

Péče o novorozence po porodu

- Bezprostředně po porodu prosím osušené miminko položit na moje břicho, přikrýt a nechat dotepat pupečník. Odsátí hlenů jen v případě nutnosti. Budu ráda, pokud miminko nebude měřeno a budu jej moci co nejdříve chovat a přiložit k prsu.
- Nutná vyšetření miminka prosím provést buď na mém těle, nebo v mé blízkosti. Určitě alespoň v přítomnosti otce. Ráda bych je odložila až na dobu po ukončení 3. a 4. doby porodní.
- Prosím miminko po porodu nemýt, nepoužívat žádnou kosmetiku.
- Preferuji nahřátí miminka na vlastním těle před umístěním do vyhřívaného lůžka.
- Kanavit prosím podat v kapkách, ne injekčně.
- Neumisťovat miminko na novorozenecké oddělení, přeji si, aby s námi zůstalo celou dobu na porodním sále a pak s námi bylo přemístěno na oddělení šestinedělí.

Šestinedělí

- Miminko chci mít po celou dobu hospitalizace u sebe.
- Ráda bych byla s miminkem v průběhu všech vyšetření, která nebudou prováděna na pokoji.
- Nemocné dítě: přeji si být informována o stavu svého dítěte, o zákrocích, které budou vykonány, o všech lécích a jiných látkách, které by bylo nutné použít.
- Prosím neodstraňovat pupeční pahýl, necháme ho odpadnout.
- Prosím neočkovat proti TBC – sami necháme dítě očkovat na kalmetizační stanici.
- Mám v úmyslu svoje dítě kojit a v případě nutnosti dokrmování (nejdříve po úbytku více než 10% porodní váhy) chci dítě krmit alternativní metodou (ne z lahve).
27. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, ja plan mit urcite budu...:slight_smile:
27. črc 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak nad necim takovym jsme vuuuubec nepremyslela a vlastne jsem ani nevedela, ze existuje nejaky porodni plan. No uvidim po tom, co pujdeme na predporodni kurz, kde se doslechnu jejich praktiky a postupy a pripadne podle toho bych mela nejake vlastni pozadavky, ale asi ne takovy uplny plan.

Co jsem slysela na Kyjov, tak tam jsou dobri, vzdy vyjdou vstric a hlavne, ze postupuji individualne ke kazde rodicce a snazi se udelat pro ni to nejlepsi.
27. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi pak das info, jo? :wink:
27. črc 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
A mohla bys pro me neco udelat? Poptej se mi na ambulantni porod, prosim...:slight_smile: Jestli ho umoznuji...
27. črc 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni jestli si vzpomenu tak se zeptam, ale myslim, ze budu mit hlavu plnou jinych veci a budu ze vseho tak zaskocena, ze se nezeptam ani na to co mam ja v planu se ptat :grinning:

A to se u nas da, ambulantni porod? U nas je ze zakona nejaka ta deni hospitalizace, ne? Vim ze v UK to umoznuji, tedy tam se to deje bezne.. dojdes, odrodis a za par hodin jdes dom. Po CS zustavas max 3 dny. Fakt mazec!!!!!
27. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, jde to... Neni v zakone, ze bys nemohla odejit z porodnice x hodin po porodu.. Jen delaji problem s propustenim ditete.. Ale i to se da zaridit..:slight_smile: Holky z jine diskuze odchazely 3, 5 a 10 hodin po porodu...
27. črc 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:

Za chviličku mažu na gyndu. Nějak se mi tam vůbec nechce.
28. črc 2009 v 07:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, ja jdu balit na dovcu..:slight_smile: V patek v noci odjizdime do Nemecka..:slight_smile: Jeste si odslouzim od 8-18 a v noci vyrazime...Tesim se.. :dizzy_face:
28. črc 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé zdeni ty se máš. Doufám, že i my se už doma konečně domluvíme a někam pojedeme.
28. črc 2009 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, dovolena pro me nic moc neznamena... Ja ti zavidim jine "veci"...
28. črc 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek