• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Katy a tady jedna zkusenost...

á měla Nellinku v poloze KP do 38tt a pak jsem byla na manuálním přetočení. Předtím jsem zkoušela různé věci včetně napojen se na mimi, ale nic mi nepomohlo. PA teď to manuální přetočení charakterizovala jako nejcitlivější, neb je tam podle ní přesná interakce mezi tím lékařem a mimi a on prostě cítí, jestli mimi spolupracuje a chce se přetočit, nebo ne. Probíhalo to tak, že mi nejdřív doktor udělal hodně podrobný utz, na základě kterého zhodnotil, jestli se o přetočení vůbec dá uvažovat. Hodnotil tam množství plodovky, polohu placenty, pupeční šňůru atd. Mě řek, že tam mám vše v poho a že to může zkusit, ať se rozhodnu, že šance jsou padesát na padesát. Tak jsem tam za dva dny šla zase. Nejdřív mi natočil monitor, pak napíchl kapačkou (to bylo celkem nepřijemný) něco na uvolnění dělohy, neb přitom přetáčení prý nesmí tvrdnout břicho, pak normálně zevním hmatem malou pomalu začal přetáčet v břichu. Nebyl to nějak extra příjemný pocit, takový prostě tlak, ale nic hroznýho. No a podařilo se. Pak mi natočil ještě jeden kontrolní monitor, který srovnával s tím předchozím, jestli je tam všechno v pořádku a pak jsem se měla ještě druhý den přijít radši ukázat, jestli vše ok. Někdo prý po tom otočení porodí dřív, já jsem měla Nellu v bříšku ještě skoro 3 týdny.
12. srp 2009 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zdeni ja s tim cvicenim moc nepozapasim.. hned mi ztvrdne deloha pri nezvyklych pohybech.. takze to je zbytecne. Cviceni (at uz plavani, tehu cviceni, cokoliv) mam zakazane od zacatku :frowning2:

A to pretaceni jsem zavrhla... hrozi tam moc komplikaci a miminko ma mnohdy sve duvody proc je prave v takove poloze v jake je (kratka pupecnikova snura, apod). A nechtela bych skoncit akutnim cisarem. To fakt uz radeji planovany jen s epiduralem.
A navic mam takovy pocit, ze v Kyjove to pretaceni nedelaji. Co vim,tak v Brne na obilnaku ano. Ale ja vazne nechci rodit v Brne :frowning2: Bueeee, Brno neeee, ted uz ne, kdyz jsme dosli tak daleko :wink:
12. srp 2009 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Katy, vsak pretocit Matesa by tam mohli a rodit muzes kdekoliv jinde, ne? :slight_smile: S tim cvicenim jsem to nevedela...
12. srp 2009 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zdeni ja se toho pretoceni bojim, zvlast, kdyz mam rizikove tehu, ktere nebylo v pohode od zacatku. Navic mam vysoce drazdivou delohu, ja to nechci riskovat.

Jinak mi planovany CS v 38tt prijde v pohode. Ale o ten tyden driv, jak to segre urcili, to je preci uz jen brzo.. To je o skoro cely mesic driv!
12. srp 2009 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Muzu, ale nemusim... muzou nastat komplikace a skoncim v Brne. Navic to nedelaji ambulantne, ale rodicky si tam nechavaji cca 2 dny na pozorovani.
To otaceni zevnimi hmaty jsem hned zavrhla, me to neprijde moc v pohode..

Ale je to nazor od nazoru.. a jak psala ta holcina, je to 50 na 50.

Nekdy se dokonce stane, ze mimco pretoci a ono se zase vrati do polohy KP, protoze je mu to tak proste prijemnejsi.
12. srp 2009 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
JO, vsak zalezi jen na tobe...:slight_smile: Segra ma ten CS v 37tt proto, protoze ma taky tu prepazku jak ja a mimco ma malinko mista, vis? Ja tak s nejvetsi pravdepodobnosti skoncim taky.. Pokud ovsem nekdy otehotnim a dite donosim... :pensive:
12. srp 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
No ono se dite povazuje za donosene od 36tt, takze v poho to sice neni, ale rizikove uz taky ne...
12. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdu zadelat testo na kolace a upect kureci rolku se zampikama..:slight_smile: Pak nakouknu, jestli se jeste nekdo neobjevil (treba Janca s fotkama) a jestli jsi neco nepsala..:slight_smile:
Pak mi musis dat vedet, az porodis - prijela bych Matyska omrknout pro Jasminku/Ellinku... Nebo uz mate nevestu? :confused: :grinning:
12. srp 2009 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ja jdu zase uklizet.. at to mam vsechno co nejdriv hotove,jeste bych mela vyzehlit co jsem vcera nakouila a prala pro Matyska a po obede prijede PPL s knizkou "Velka kniha o materstvi - nove vydani", tak se moooc tesim, jak k tomu zasednu a budu si cist :slight_smile:
12. srp 2009 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jj, urcite budu informovat o narozeni. Rikala jsem, ze si v mobilu musim vytvorit slozku "Mates", kam dam vsechny koho budeme chtiti informovat o narozeni, at to nemusime potom projizdet v seznamu a pracne prolistovavat.. preji jen mam pracovni tel. a mam tam mega kontaktu.

Zdenci a navstevy bych videla az jak se doma sehrajeme a jak nam to pujde.. dopredu nemuzu nic slibovat. Uz ted se desim navstev!!! Protoze mame mega obrovskou rodinu a mame hoodne kamaradu...
12. srp 2009 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Nevesty nebereme :grinning: :grinning: :grinning: my doufame, ze budeme mit nevestu o par vchodu dal.. Kacka se ma dnes dozvedet jestli cekaji nevestu, nebo jen kamarada pro Matyska :wink:
12. srp 2009 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ktera Kacka? OK, Katy.. Ja myslela nakouknuti do porodnice na deset, patnact minut, ale pokud nechces, respektuju to... :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Kacka Stastna?
12. srp 2009 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
A domu se urcite necpu.. Prece jen jsou ty casy uz davno pryc a asi o to ani nestojis... :slight_smile: Ja fakt myslela jen par minut v porodnici.. Privitat Matyska na svet.. A koneckoncu - kdyz ho neprivitam ja, nic se nedeje....
12. srp 2009 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jj Kacka Stastna.. ob jeden vchod bydli Verca a ob jeden vchod od Verci bydli Kata :wink:
12. srp 2009 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Me osobne prijde lepsi navsteva domu nez do porodky... :wink:

Se ale uvidi.. to nejde rict dopredu co bude lepsi a co ne.

Jeee, dnes ma TP Petka Filaskova (nevim ci je ted)... tak cekam od Elisky zpravu hned jak se prcek narodi.. oni budou mit prkvapeni, ale ja ji tipuju na holcicku, tak uvidime jestli me muj typ vyjde :grinning:
12. srp 2009 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak chces, Katy..:slight_smile: Ja bych se ale nerada nekam cpala..:slight_smile: A navic - vy mate doma pejsky a to ja neee... :pensive:
12. srp 2009 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky ted me tak doslo, planovali jsme jeste nejaky srazik pred porodama, to uz nam ale asi nevyjde. Tak to potom bude sraz s prckama uz :grinning: :sweat_smile:
12. srp 2009 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak na tom srazu snad uz budu i ja... :slight_smile: AKorat bude tezke dohodnout se, kde se sejdem... Leda v nejake nekuracke kavarne.. V Hradisti je Detska kavarna, ale to maji holky zruky...
12. srp 2009 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jo ty jsi vlastne alergicka na pesany... a my mame hned dva a to mega chlupate.

Vis ale, ze neni alergie na srst, ale je to na kuzi psa?? Jsme se docetli v jedne chytre prirucce/knizce..
Kazdy si mysli, ze kdyz si poridi mexickeho nahace, ze ma od alergie pokoj, ale to neni pravda :sunglasses:
12. srp 2009 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Uff, prave jsem valila dolu pro balicek a zpet nahoru, jsu zadychana jak po maratonu :grinning:
Dosla nam nahradni snura k vysavaci, tak uz ho jdu nechat dobit a muze zacit vysavani ve velkem :grinning:
12. srp 2009 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ja bych to videla na Breclav zase.. holky tam najdou nejakou kavarnicku, kde se nekouri :wink:
12. srp 2009 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
No, je fakt, ze jsem byla ted par dni u mamky a ti maji King Charles Spanela.. Prvni dva dny jsem se dusila a jedla prasky a pak uz jsem si asi navykla.. Sliznice odpuchly, telo otupelo... Ted is zas odvyknu a u vas bych asi trplea... Ja jsem alergicka i na vymesky - sliny.. Ach jo.. Nase decko bude chudak...:slight_smile: Bude mit tak leda zelvicku anebo pejska namalovaneho na zdi..:slight_smile:
12. srp 2009 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Katy, jaky mate ten vysavac? My taky nutne nejaky potrebujem... A potrebujem neco skladneho, pac je to ut MALE...:frowning2:
12. srp 2009 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zdeni my mame dva... jeden stolety, ale porad vysava dobre a druhy jsme si koupili Electolux s akumulatorem - neni uplne 100%, ale na to nase rychle vysavani chlupu a smeti co psi prinesou z venku je to super. Nevysaje ale perfektne u hrany nabytku, soklu od kuchynske linky, steny a tak.. pro nas je super, ze ma rotacni kartacek, ktery sebere 100% chlupu!
Zkusim najit odkaz - ma ho i Marta z Brna - to od ni mam doporuceni :wink:
12. srp 2009 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ale chceme si kupovat jeste normalni, klasicky vysavac, nejaky v akci, za 1.000 - 3.000,-... ten stary co mame, ma super vykon, ale ta hubice, ty kartacky, to je uz v dezolatnim stavu a nahradni dil na tak stary vysavac je drazsi nez koupe noveho. Zrovna vcera jsme se o tom bavili.

Ono se da koupit i levny a kvalitni vysavac. Ten co mame, stal pred 7 lety asi 1500,- a vali uzasne! Nikdy zadny problem. Jen co me na nem vytaci, je latkovy pytlik! Nejlepsi je jednorazovy nebo vysavace Dyson - ty jsou bezkonkurencni, ale ta cena je taky bezkonkurencni :grinning:
12. srp 2009 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Mne se libi i takove ty roboticke vysavace, ale na ten nemame..:slight_smile: Aby tam byla kvalita a to, co chci, od robota, je tam taky cena... vysoka cena... :unamused:
12. srp 2009 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
No nic, jdu na uklid... Boze, jak mne se nechce...:frowning2: V noci jsem to dostala a trpim jak pes... :frowning2: AZ bude ovulka, musim vypozorovat, jestli me zase boli jen prava strana, nebo je to tento mesic jinak.. Mam totiz podezreni, ze mma srostly ten levy vejcovod...:frowning2:
12. srp 2009 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Jani vítej doma :slight_smile: včera jsme jeli na Sk zapíjet(někteří) Simonku,a jak jsem řídila zpátky,tak mě prcek úplně šíleně dloubal nohou vpravo nahoře v žebrech :unamused: Mně připadne,že tam mrská prstama a zkouší co já na to :grinning: Zlatá hlavička nahoře :sweat_smile: Samo to teď dělá furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak já už taky peru věcičky,už tam mám hromadu na žehlení,to bude piplajda :confounded: včera jsem věšela mých 20 látkových plinek a 4 tetra osušky a než jsem to vždycky vytřepala,tak i to věšení trvalo snad 20 minut.jsem řekla,že látkovat asi nic na moje nervy :sweat_smile: Katu my máme super vysavač Samsung bezsáčkový,vypínání má na rukojeti a stejně tak tu nádobu na bordel,on už se nevyrábí,ale dnes jsem ho viděla v břeclavi v okay elektro za 3990,.,kdybych měla zbytečný peníze,tak si ho snad zase koupím,protože je fakt super :wink:
12. srp 2009 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek