• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Iny a jaka je Simonka? A co Erika? Jak snasela porod? A jak dlouho to trvalo?
12. srp 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni, tak Petka F. pred hodinou a pul porodila... Elianku, 4kg a 51cm. Rano ve 4 ji praskla voda a tak jeli... myslim, ze mela pohodovy porod. Netrval zas tak dlouho..

Jeee, jak ja se uz tesim, az to budememe mit za sebou a Matysek bude na svete!!!!

INY ahooooj! Ja taky latkovat nebudu :o) By me piclo z tech plinek :slight_smile: :slight_smile: Uz tak si pripadam jak pradlena 1. tridy :grinning:
12. srp 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja to nechapu, nechodim do prace, netaham tolik veci, ale peru o 106 porad! Snad mame nejake tajne skritky, kteri nam to pradla pretahuji ze skrine do pradelniho kose a spini!!! :grinning:
12. srp 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, ja peru temer denne... :slight_smile:

Petka ma teda Elianku? TO je parada..:slight_smile:

Jedne moji zname praska 4:45 voda a 4:47 bylo miminko na svete..:slight_smile: Na jedno zatlaceni - na to prvni... :dizzy_face:
12. srp 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja teda latkovat budu, ale to uz vite...:slight_smile: A to uz budu prat fakt kazdy den.. Este ze se plinky nemusi zehlit... :dizzy_face:
12. srp 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni, to ji ale praskla v nemocnici, ne?
A je rozdil, kdyz ti prasne a teprve se ti rozjede porod, nebo je rozjety a voda praskne az pozdeji.. :wink:
12. srp 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, rodila doma, na gauci..:slight_smile: Mela od pulnoci stahy, pak ji praskla ta voda, nez ji praskla mela kontrakce co dve tri minuty a do dvou minut bylo mimi na svete..:slight_smile:
12. srp 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podotykam, ze doma rodila zamerne, s porodni asistentkou...:slight_smile:
12. srp 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malou jsem viděla jen v mobilu,ale je malilinkatá :slight_smile: Porod jen co jsme si psaly- volala mi v pondělí v 17.00,že jí praskla voda,ale bolesti žádný,tak si ji tam nechali.V 22 začali malý kontrakce a porod samotný byl od 3.00 a malá se narodila v 7 ráno.Měla 3x epidurál pokaždé po 70 minutách :fearful: ,hrozně ho chtěla a prý ho doporučuje,ale já ho teda nechci.libor ji musel nosit,protože necítila nohy :unamused: Taky za něj zaplatí 2500,.,kolik stojí u nás ani nevím :sweat_smile:
12. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni plinky se přeci musí žehlit,alespoň u malých miminek :wink: jsem je prala,tak to bylo na návodu :wink:
12. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a je nastřižená a šitá,ale kdo ne,že?
12. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, pleny vydrzi sterilni deset minut po vyzehleni... Pak uz zase sterilni nejsou... Takze zehlit se opravdu nemusi..::slight_smile:
12. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja do epiduralu nepujdu ani nahodou...
12. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A papirova plina sterilni nikdy ani nebyla.. A nebude...
12. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,ale já je vyžehlím.vypadají líp :wink: Mě právě epidurál vůbec nenapadl a kdyby to byl nějakej horor,tak ti hi dr dají sami.říkali v porodnici :wink:
12. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, to asi jo... Pri epiduralni analgezii je moc (opravdu MOC) rizik pro matku i dite... A spoustu bolesti se da vydrzet... Nejsme zadne macky, ne? :slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
A k plinam - ja budu zehlit jen ty pod hlavu a na utirani jen z toho duvodu, ze lip vypadaji, reprezentativne.. Ty na prebalovani zehlit neminim..:slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to se potom nemusi nic zehlit.. a uz vubec nez z obou dvou stran!!!!!!!! KDyz sterilita vydrzi jen 10 min. :grinning:

Ja nevim... co jsem kde cetla, tak rizika jsou minimalni. Muzou nastat, ale to i pri prirozenem porodu, pri celkove narkoze, kdykoliv... je to holt osud a to clovek neovlivni.

Dost si ctu o epiduralu a hledam info, dokud hrozi CS, at vim s cim muzu pocitat a co mam cekat.. zas tak MOC rizikove mi to Zdeni nepripada... Kdyby to bylo tak MOC rizikove, tak to nedavaji matkam na vyber jako jednu z moznosti a aplikuji ho jen a jen v akutnich pripadech na zadost Dr. a NE MATKY!!!
12. srp 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy a mas nejaky vyzkum, kde jasne rikaji, ze je nutne pleny a oblecky zehlit? A navic z obou stran...

Vetsina breberek zemre jiz pri teplote 40 st., detske veci se perou na 60... Takze tak.. A vic k tomu nemam co rict.. Vy si zehlete z obou stran treba i dvakrat, ja zehlit neminim a nebudu a je to...

A epidural mi prijde rizikovy...
12. srp 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kazdy z nas ma prach bolesti na jine urovni, co vydrzi jedna naprosto v pohode, druha nemusi ani z 1/3 vydrzet... Ja proti tomu zas tak nejsu. Nehrnu se do neho a pokud to nebude nezbytne nosne a bude to stale unosne pro me, tak ho ani chtit nebudu..
Ale jak jsem uz driv psala.. pokud se porod potahne nejakych 20hodin a ja budu vycerpana, stale v bolestech, tak si ho necham dat, at si aspon na chvilku odpocinu a mam silu dal rodit, tlacit mimco ven..
Nebudu se hrat na hridnku, abych v zaveru, kdy je potreba nejvic sil, byla totalne vystavena a nemela silu zatlacit a oni museli na maleho pouzit kleste nebo zvon!

Muj nazor :sunglasses:
12. srp 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kdyz vetsina veci se nemuze prat na 60 :frowning2: Nektere veci jen na 30 nebo 40 ! Poctive jsem zkoumala vsechny cedulky a bohuzel je to tak.. v dnesni dobe ne vsechno muzes prat na vyssi stupen :frowning2: je toho jen zlomek :frowning2:

Zdeni a vyzkum zadny nemam.. to by jsme se mohli bavit stejne tak o vyzkumu, ze latkovani je lepsi nez jednorazovky, apod..

Ve finale to kazdy stejne dela dle sveho uvazeni, rad blizkych a tak :wink:
12. srp 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je fakt,já ty věcičky peru na 30 a ještě na program ruční praní :unamused: jinak o epi nám říkali v porodce,že to má svoje rizika,ale to je případ od případu :wink:doufám,že pak nebudu v porodnici hulákat,dejte mi epidurál :grinning:
12. srp 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak tak, spoustu veci se musi prat na nizky stupen, pokud z toho nechceme mit obleceni na panenky :grinning:

Jsem se rozhodla, ze vam vyfotim nase zasoby pro Matyska.. jdu na toooooooooooo
12. srp 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. srp 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu teď jsem to četla, to byl teda fofr :sweat_smile:
12. srp 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ted jsem si cetla diskuzi ZARI, jedna holcina porodila o 4 tydny driv! ja si nedokazu predstavit, ze bych mela za par dni rodit!!! Doma to nemame 100% nachystane, mam pocit, ze je vsude neporadek (jsu nejak posedla totalni cistotou posledni tydny).. dokonce jsem nakoupila antibakterialni mydla, ktere v kuchyni a koupelne vymenim..
Tasku do porodky nemam jeste ani nahodou sbalenou, ja mam porad cas! Ani nevim co vsechno vlastne mam poradne sebou mit a to nam davali minule pondeli v porodce seznam..

"Kacko!!!! nechci strasit, ale ten cas tak rychle leti a ty ho uz nemas tolik, aby jsi to donekonecna odkladala :grinning: :grinning: :grinning:"
12. srp 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu to já bych rodit klidně šla,teda jsme na tom uplně stejně,ale už mi to dává zabrat a představa,že ještě 1,5 měsíce :fearful: Tašku do porodky nemám ani náhodou,jediný s tím spojený je,že jsem si dnes ráno řekla,že si vezmu kufr :grinning: A ještě jsem si napsala seznam co v lékárně :grinning:
12. srp 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
postýlka je pořád u našich,druhá je někde na cestě k nám,kde to netuším :unamused: přebalovák je rozmontovaný u tety,tam se musí jet a převézt kočár taky od našich.Až to sem navezem,tak to bude bleskovka,ale právě ten převoz nejdýl trvá :grinning: no a ještě musím objednat fusak do autosedačky a podložku na přebalovák a chůvičku.jinak snad máme všechno,to se pozná :grinning:
12. srp 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy ty máš ten fusak taky zimní,že?Já si furt myslím,že v něm pojedem z porodky,ale mám strach,že je moc teplej :unamused:
12. srp 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek