• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Marti, fotky moc hezke..:slight_smile: Vy jste byli blizko Alanye?
18. srp 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti nádherý fotky. Hned bych tam jela taky .....
Moc vám to tam spolu slušelo.

Jé holky teď mi dorazil do práce ten můj vytoužený balíček pro mimčo. Teda balíček se tomu říct nedá. Spíš mega balík ..... :grinning: :grinning:
18. srp 2009 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zbytek prac. doby se v tom budes prehrabovat..:grinning:
18. srp 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raději jsem si řekla, že to rozbalím až doma......
Je to tiž jak zvláštně zabalené.....
18. srp 2009 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
SKoda, mohlo ti to rychleji ubehnout...:slight_smile:
18. srp 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni ono to utíká i taka rychle. Po obědě musím k zubařce, protože mě o dovelené vypadla korunka,tak to jenom poletí.....
18. srp 2009 v 10:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už posté mě před chvílí dojal příběh dětí zachráněných sirem Nicolasem Wintonem... Pláču tu a usmívám se zároveň... :slight_smile: Je to tak skromný člověk!!! Celou dobu o svém skutku mlčel (zachránil 669 židovských dětí) a nevěděla to ani jeho žena.. Našla na půdě listiny o záchraně a až pak to vyšlo na povrch...

Tohle je ČLOVĚK.. Každý, kdo někoho zachrání, pomůže mu, je pro mě hrdina... :dizzy_face:
18. srp 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
A sorry za tu vypoved - ja vam to musela rict..:slight_smile:
18. srp 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem!

Marti vítej zpátky z dovolené, krásné fotky, hned bych jela taky... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: mám kamarádku co žije v Turecku a nemůže si to vynachválit... jak zemi tak přítele :wink:
18. srp 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky, tak se hlasim do sluzby na konika :o)

Marti, vitej zpatkyyyyy!!!! Divala jsem se na fotecky a WOW, bylo tam fakt uzasne, nadherne prostredi. Ti delfini me dostali!!!
No a vam to tam ohromne slusi!
A to jidlo, ty sladkosti, mnaaaam, hned bych si dala. Pripomelo mi to nasi svatebku na Mauriciu, tam tech dobrot bylo az az.. taky jsem se cpala jak neuvazana! :sunglasses:
18. srp 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ali, ona ma tureckeho pritele?
18. srp 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja bych zas nikdy na nic takoveho, kde se takto drezuruji zvirata, nesla.. Ani do cirkusu ne... Nase deti fakt budou v tomhle smeru chudacci.... :slight_smile:
18. srp 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdu pect kynuty zavin - vlastne tri.. S makem, jablky a skorici a s kakaem...:slight_smile: At se Marta ma... :wink:
18. srp 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni v tom pripade i tvrdy vycvik psa, kdy te pes posloucha jako hodinky, je pro tebe prijatelne.
Kdyz psa pri vycviku vyskubavas, sikanujes ho, aby delal co chces ty..
Nebo agility, kdy pes beha po parkuru pres prekazky jak ty ho vedes...

Ono je asi jine pes vs. lev, delfin,atd... ja vim :wink:
18. srp 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Joooo tak ja a kynute testo nejsme kamaradi... taky bych udelala nejakou buchtu, ale ja muzu delat zatim jen ty, kde se vsechno smicha a hotovo :grinning: zadny kvasek :grinning: :grinning: :grinning:

Ale kynuty zavin, mnam mnam, to milujuuuuu!
18. srp 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: Vítám vydovolenkovanou Martu a těhu Alíka :slight_smile:
18. srp 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky a udelala jsem pokrok, na prebolavaku mam zhruba vsechny veco co potrebuju do porodky.. jeste musim dokoupit jednu kojoprdu a kojokosilu a krome "obcerstveni" je to snad uz vsechno.
V pracce se pere taska do ktere se budu balit, at je vsechno pekne ciste :sweat_smile:

No a muzeme jit na to :grinning: :sunglasses:
18. srp 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak hásím,že včera jsem byla naposled u zubařky,teda do té doby než porodím,hned na listopad mám 3 termíny,jsem zvědavá jak to zmáknu.to tu odsávačku budu nakonec potřebovat taky :grinning:
18. srp 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, mam super testo, ktere se povede kazdemu.. I mne..:grinning:

Prijatelne? Spis neprijatelne, ne? :slight_smile:
18. srp 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHojky Iny... jak se mame?
Uz by se zase mohlo ochladit, ze? Ja cely den z bytu ani nevykukuju, je tady dobre. Vcera jsem vylezla az v 17h, sli jsme si sednou na vecu na zahradku a to bylo jeste horko jako blazen! Ale o hodinku pozdeji se prijemne ochladilo a uz bylo dobre :wink:
18. srp 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo Katy ty mě s těma fofr přípravama děsíš :grinning: já jsem včera šmirglovala a natírala postýlku,vypadá teda furt stejně :grinning: ,ale aspoň pro pocit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Iny a Katy .... :slight_smile:

Zdeni tak napiš recept....
18. srp 2009 v 11:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, no mela bys taky zacit neco delat..:slight_smile: Prece jen - muze to byt fofr...:wink:
18. srp 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Iny, ja ji objednavala v nedeli vecer, vcera vecer mi psali, ze je odeslana a behem dneska doruceni, super rychlost!
18. srp 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Recept na skvele kynute testo... Pokud mate pekarnu, stoji vas to jen cas na zadelani kvasku a naplacani ingredienci do pekarny...

0,5 kg hladke mouky
1 kvasnice
2 zloutky
12 kostek cukru (klasickych)
1 majolka (Brnenka - 100g)
sul
1 dl oleje
1/4 l mleka

Z drozdi, dvou rozdrcenych kostek cukru a lzice hl. mouky si zadelame na kvasek, nechame kynout. Zbytek mouky, dva zloutky, 10 rozdrcenych kostek cukru, majolku, spetku soli, olej a 1/4 l vlazneho mleka dame do pekarny, pridame k tomu vykynuty kvasek a zapneme program testo (dough).. PO hodine a pul si vykydneme na pomouceny stul/val testo, lzici odkrajujeme kousky testa a plnime tvarohem, povidly... Nebo z testa udelame zavin (jde krasne valet) nebo cokoliv jineho...:slight_smile: testo je vlacne, moc dobre a dlouho mekke...

Ja delam z polovicni davky a mame vzdy tak 20 kolacku o prumeru 6-7 cm... Ja je zamotam, za ten smotany konec je drzim, namocim do misky s rozslehanym vejcem a ponorim do misky s drobenkou.. Zadne patlani s maslovackou... Spojenym koncem davam naspod... Pecu na 175 st dokud nezruzovi....
18. srp 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, jo jo má tureckého přítele, ale ona sama je z Turecka, bodejď by si to nechválila že jo :wink: Poznaly jsme se v Anglii, kde jsme spolu byly rok a půl a všechno to prodiskutovávaly.

Jinak jsem našla spoustu krásných košíků na mimi. Ale ještě musím učinit dotaz, zda budou ochotni a za kolik mi to poslat do ČR. Ceny jsou tam celkem přijatelné, díky za radu.
autor
Ahoj Peti...

Zdeni, jj, sem s receptem :wink: Treba se pokusim o zazrak dnes navecer :grinning:
no včera to byl fakt mazec, k zubařce jsem byla na 11,vzala mě až skoro ve 12,takže jsem si to pěkně užila přes poledne :unamused: Doma máme fajn,takže to už se dalo :wink:
Katy, byla bys ochotna poradit mi s nakupem pres Ebay, prosim?
18. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ali ja mam 3 kamaradky z turecka, taky jsme se poznali v UK.
Jsou to uzasne holky!!!

Ten kosik jsem si nechala do CR poslat pres Dolphitransport. Kosik vysel na cca 1000,- a doprava na cca 500,-, ale i tak je to stale skvela cena a hlavne ten styl kosiku se u nas nenajde!!
18. srp 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek