• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Katy...

1. před podáním jakéhokoli léku nebo před provedením léčebného zákroku
má těhotná pacientka právo být informována lékařským odborníkem, který ji
ošetřuje, o možných či nepřímých účincích, riziku nebo nebezpečí, k nimž
by u ní nebo u jejího dosud nenarozeného dítěte mohlo dojít po podání daného
léku nebo provedení lékařského postupu v průběhu těhotenství, porodu nebo
laktace.

2. před započetím navrhované léčby má těhotná pacientka právo být informována
nejen o prospěchu, riziku a nebezpečí navrhované terapie, ale také o známých
alternativních metodách, např. o dostupných kurzech přípravy k porodu,
které mohou těhotnou ženu po fyzické i duševní stránce připravit na všechny
možné obtíže a nepříjemnosti s porodem spojené.

3. Před podáním jakéhokoli léku má těhotná pacientka právo být lékařským
odborníkem, který ji lék předepisuje nebo podává, informována o skutečnosti,
že jakýkoli lék, který užije v průběhu těhotenství, porodních kontrakcí a
porodu, bez ohledu na to, jak a kdy se lék užije nebo podá, může vyvolat
nežádoucí účinky u jejího dítěte, a že neexistuje žádný lék nebo látka,
která je pro její dosud nenarozené dítě zcela bezpečná.

4. V případě, že je pravděpodobné provedení císařského řezu, těhotná
pacientka má právo být před podáním jakéhokoli léku a nejlépe ještě
před hospitalizací informována, že pro její dítě bude nejpřínosnější,
užije-li ona, a tím i její dítě, co nejmenší množství předoperačních léků,
jež nejsou pro vlastní operaci nezbytné

5. Před podáním léku či provedením lékařského postupu má těhotná pacientka
právo být informována o nejistých oblastech, v nichž neexistuje žádný přesně
vedený následný výzkum potvrzující bezpečnost léku nebo lékařského postupu
s ohledem na přímé či nepřímé účinky na fyziologický, mentální a neurologický
vývoj dítěte, jež bylo během těhotenství, porodních kontrakcí, porodu nebo
laktace prostřednictvím matky tomuto léku nebo lékařskému postupu vystaveno.

6. Před podáním jakéhokoli léku má těhotná pacientka právo být informována o
obchodním nebo generickém názvu léku, aby mohla lékařského odborníka uvědomit
o jakýchkoli nežádoucích účincích léku, pokud je zná.

7. Těhotná pacientka má právo sama, bez nátlaku ošetřujícího, rozhodnout, zda
rizika související s navrhovanou terapií přijme nebo lék či lékařský postup
odmítne.

8. Těhotná pacientka má právo znát jméno a kvalifikaci osoby, která jí podává
lék nebo provádí lékařský zákrok během porodu.

9. Před provedením jakéhokoli lékařského zákroku má těhotná právo být informována,
zda je přínosný jí či jejímu dítěti, nebo zda je prováděn jako elektivní zákrok
(za účelem jejího komfortu, ke studijním či výzkumným cílům).

10. Těhotná pacientka má právo, aby ji během přípravy k porodu provázela blízká
osoba, která by jí poskytla pohodlí a povzbuzení.

11. Těhotná pacientka má právo si po příslušné lékařské konzultaci zvolit polohu,
ve které absolvuje porod a která by ji samotnou i její dítě nejméně zatěžovala.

12. Pacientka porodnického oddělení má právo pečovat o své dítě, pokud je v
normálním stavu, u svého lůžka a kojit je podle jeho potřeb, nikoli podle
nemocničního řádu.

13. Pacientka porodnického oddělení má právo být písemně informována o osobě,
která skutečně asistovala u porodu jejího dítěte, a o její profesní kvalifikaci.
Tato informace by rovněž měla být uvedena v dokumentech týkajících se porodu.

14. Pacientka porodnického oddělení má právo být informována, zda existuje nějaký
známý či indikovaný aspekt, ke kterému by se mělo přihlížet při péči o ni či
její dítě, nebo stav, který by mohl jí nebo jejímu dítěti způsobit pozdější
obtíže nebo problémy.

http://www.ferovanemocnice.cz/prava-rodicky-28/prava-behem-tehotenstvi-a-porodu-85.html

nainekohttp://www.aperio.cz/download/Pravni_minimum.doc

S tou polohou pri KP ti to zjistim.. Znam dve maminy, co rodily KP.. Ale mely holky...
11. zář 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu, tak budu držet palec aby to tak klaplo...v úterý příjem a ve středu Matýsek :grinning:

Zdeni,já jedu do Prahy podruhé, poprvé jsem tam byla asi před deseti lety, když tam bydlel bratránek, když jsme jeden den vyrazily se setřenkou na Karlův most a Malou stranu, tak bratránek volal, že musí okamžitě odjet do Teplic a my neměly klíče, takže Karlův most jsme na Malou stranu doslova přeběhly a hurá na metro...toť můj zážitek z Prahy :grinning:
No a pak se bratránek odstěhoval do Lhoty u Prahy, takže jezdíme tam, ale ještě se nenašla příležitost dojet až do toho Práglu a dneska toho taky moc nestihnu, bo v sedm máme sraz na parníku a o půlnoci nás vyklopí u hotelu a v sobotu ráno hurá domů....

No nic, doufám, že mě jednou Martin do Prahy vezme, ale už sedm let mi slibuje, že navštívíme bratránky v Bratislavě a tu máme blíž a ještě jsme k nim nedojeli :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je to vlastne tady...

11. Těhotná pacientka má právo si po příslušné lékařské konzultaci zvolit polohu,
ve které absolvuje porod a která by ji samotnou i její dítě nejméně zatěžovala.

Podle me si muzes vybrat polou kdykoliv, pokud to neohrozi zivot tvuj nebo ditete...
11. zář 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni dekujiii...

Ale ten bod 11 je o volbe polohy pro porodu, ne o zkusobu provedeni porodu.

bych to videla vic na tento bod:
7. Těhotná pacientka má právo sama, bez nátlaku ošetřujícího, rozhodnout, zda
rizika související s navrhovanou terapií přijme nebo lék či lékařský postup
odmítne.

A ja odmitnu normalni porod KP :slight_smile:
11. zář 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jani tak bych si to predstavovala, ale jestli bude Maty porad maly a porodni cesty se nejak vic nepohnou, tak budou urcite cekat klidne i do terminu a hlidat si me.

Denne mi nataceli ozvy 2x, merili tlak, 2x denne vizita a kontrola briska, polohy plodu.. Jako starali se fakt uzasne! Po a St UTZ, Ut vysetreni, kontrola moci, krve.. Jidlo uzasne, sestricky prijemne... nemuzu rict nic spatneho..
az na pany Dr., co clovek to jiny nazor a lezet tak jako rodicka a nevedet co bude je fakt dost stresujici. Zvlast kdyz kazdy Dr. rika neco jineho.. rano to a vecer zae neco jineho..

:confounded: to byl fakt stres!
11. zář 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee, ja to precetl blbe..:slight_smile: Katy, CS narizuje doktor.. A pokud uzna za vhodne, abys rodila prirozenou cestou, proste tak porodis... CS na vlastni zadost se nedela...
11. zář 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jeden mi ho naridil, druhy rekl ze zkuseny porodnik to odrodi i tak a kdyby ne, tak by se prikrocilo k CS, kdyby to neslo...

V pondeli si budu volat jeste na konzultaci k tomu svemu Dr. do Brna na Oblinak, tak uvidime. Kdybych mela jistotu CS, tak jdu i do Brna, Prahy, kamkoliv!!! Uz je mi to jedno... ale nejsu ochotna vzit na sebe rizika spojene s normalnim porodem - http://www.jinyporod.cz/clanky/porod/porod-koncem-panevnim
11. zář 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kamaradka co bydli nad nama ma ted rocni holcicku, ktere se pri porodu pozastavil prisun kysliku a neni o co stat :frowning2:
11. zář 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacko, clanek si vytiskni, zvyrazni si barevne komplikovana mista/rizia a predloz to doktorovi na kontrole.. Popovidej si s nim o tom a rekni mu, ze mas proste strach a ze se bojis, ze by ses skrz tento svuj strach mohla zablokovat atd. Proste mu rekni o svych pocitech a vyslov prani CS, ale obvam se, e pokud nebude lekar dobre naladen, rekne ti, ze takovych decek uz odrodil......

Za zkousku ale nic nedas...
11. zář 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:

Dneska jsem tak nasraná. Vyměřovala jsem na náměstí stánky na hody a jedna ženská mě tam tak nadala, že dokonce vycházeli lidi z obchodů co se tu děje. To je děsně. Vůbec ji nezajámalo, že ječí na těhotnou ženskou. Jsem se jen držela za břicho..... Hrůza ještě teďka je mi z toho nanic. Hold hnusní lidé budou existovat pořád..... :angry:

Katy taky Ti přeji, aby Ti to vyšlo,tak jak si přeješ..... :dizzy_face:
Budu na Ti držět pěstičky pro štěstí.....
11. zář 2009 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak se vůbec daří Ince?
11. zář 2009 ve 14:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nic jdu uklízet....
11. zář 2009 ve 14:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

tak včera na kontrole dobrý, Karlík je ještě vysoko, takže času snad dost. To jsem si oddychla, protože já teda k porodu nespěchám. Hezky ať si tam vydrží do termínu.... :sunglasses:

Peti, užij si hody a hezký víkend všem. :slight_smile:
11. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti ..... :slight_smile:

Tak to je super, že je všechno v pořádku.
11. zář 2009 v 15:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já mám dneska skutečně den blbec. Dala jsem prát pračku a v průběhu prání mě začala svíti kontrolka vyčisti filtr a najednou pračka přestala prát. Já myslela, že mě klipne. Erik jel do Prahy z burčákem, taťka presoval ve sklepě. Ještě,že máme tak hodné sousedy.Jak přišel soused z práce, tak jsme společnými silami odpustili vodu z pračky a vyčistili ten blbej filtr a teďka jsem tu pračka dala doprat......

Naštěstí jede. Jsem to už viděla všechno černě i slzičky mi ukáply. Dala jsem prát všechny věci co teďka oblíknu,abych je měla čisté na hody .....
11. zář 2009 v 17:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak to, že tu od středy nebyla Marťa .... ????
11. zář 2009 v 18:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,ak jem se dneska konečně dostala taky k netu,od rána jsem byla v Ivančicích na kontrole štítné žlázy,pak jsem jela do práce holkám ukázat mrňouska.Tak jsem ho držeka v náručí a přišlo 10 kolegyň a oukaly na něho,chudák se hrozně lekl a pořád plakal,pak ´jsem ho dala do kočárku a spal 3 hodiny,asi ho to nějak vzalo,5 hodin nejedl.Teď se napapal a už se zase směje a je v pohodě. :slight_smile:
Katu,tobě řekli že budeš rodit KP?to už se miminko otočit nemůže?mě s mimi přetočilo 14 dní před porodem,taky jsem měla strach,ale nakonec si dal říct.
K jakému chodíš doktorovi na Obilňák do Brna ?já jsem tam rodila.
11. zář 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už jsem dneska nějak K.O.,ani neumím už psát ,samá chyba,když já píšu strašně rychle :grinning:
11. zář 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nas maly se uz urcite neotoci... ma uplne stejnou polohu od 30tt a navic mame min vody, brisko mam o podle doktoru malinke.. uz ani doktori nezminuji zazrak v otoceni. Navic mam do TP 9-11 dni. Caste tvrdnuti delohy... je toho hodne co malemu neumoznuje otoceni.
On prakticky nebyl snad nikdy hlavickou dolu, nepamatuju si jediny UTZ, kdy by tak byl.. a ze jsme tech UTZ absolvovali.

No ale vsechno je na dobre ceste, uz mam domluveny CS :grinning: HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Tak jsu stastna!

Samozrejme, kdyby se Maty otocil, tak na to jdeme normalne a CS nechci ani nahodou!
Ale rodit ho KP normalne nechci, je to hodne velke riziko pro prcka!
11. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti by me asi taky kleplo, kdyby se mi stalo to co tobe.. tuk tuk tuk... musim to zaklepat, at se mi neco podobneho nestane!!! :wink:
11. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky vite co mam nachystane na vecer... ORECHY!!! Ferino vysplhal na strom a trepal s nim az ty lehce naprasknute slupky povolily a orechy padaly jedna radost. Mnaaam!
Dam si jich par na nervy, posledni dny byly narocne, tak si obalim nerviky poradne! :slight_smile:
11. zář 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a info k me vaze... nedostala jsem se zatim ani na tech 10kg.. mam +9,5 a mam pocit, ze to ted pujde spis dolu nez nahoru.
Protoze je zazrak dostat neco do zaludku, aniz by me bylo spatne, nebo se mi navalovalo, palila zaha.. uplne se bojim uz jist :angry:
11. zář 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jdu se divat na WTC, tak pa paaa a pekny vecer!
11. zář 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:

Tak jsme měli včera skutečně den blbec. Můj jel s vínem do Prahy po cestě ho smetl málem kamión. Říkal, že to bylo tak tak. Že už viděl, že jsou v sobě. K tomu všemu potom jak jel pichl kolo .....
No včera byl prostě den. Doufám, že jsme si všechno špatné zas na nějakou dobu vybrali.

Katy tak ty kila Ti tedy zavidím .....
12. zář 2009 v 07:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre rano... My vyrazime smer Brno..:slight_smile: Jedem si neco zaridit, ja koupit Martinovi darek k narozeninam, potrebuju rucniky z Ikey a taky tu mam zasilku obleceni jedne rodine do Francie.. Prestehovali se z Guadaloupe kvuli nepokojum, co tam jsou, do Francie (tata od rodiny je Francouz), ale nemaji ani na bydleni a prijeli dost polehku, ve Francii je uz zima.. Tak jim posilame s holkama z AP nejake veci..
Jsou to amaradi jedne z tech holek.. Veci ji vyhodim na ROhlence, podivam se, jak vypada zenska tri tydny pred porodem a zas pomazu..:slight_smile: A zitra se jedu ponuchnat s malym SImonem do SKalice... :dizzy_face:
12. zář 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, jeste ze je Erik v poradku...
12. zář 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni to ano ....
12. zář 2009 v 09:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni mas ale perny den pred sebou.
A zenska 3 tydny pred porodem vypada v pohode :slight_smile: ale kazdym dnem je to horsi a horsi..

CO je to "mit nohy u sebe" pri chuzi uz ani nevim, valim se jak slune, i kdyz mam jen tech par kg navrch. To telo se proste meni k obrazu svemu :slight_smile:
12. zář 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti, tak to jste vcera meli fakt BLBEC den!
Nastesti jste ho oba dva prezili ve zdravi!

Preji ti dnes krasny a pohodovy den, at neni jak ten vcerejsi! A jestli tak zacne, tak si lehnete k tv a nic nedelejte radeji :wink:
12. zář 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katy .... :slight_smile:

No kdyby to šlo. Dneska ale máme blázinec. Já od samého rána vařím a Erik je ve skepě. Před sebou máme neděle - úterý hody, tak to bude taky něco a dneska jdeme odpoledne na stavění máje.
Tak doufám, že bude všechno OK.
12. zář 2009 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek