• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahojky holky, Ali už jsem ti tam ten odkaz hodila, no hlava děravá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak já mám digitální chůvy,měla by tam být menší pravděpodobnost,že se ti na ní napojí někdo jiný :wink: Ale pročti ty stránky,mně to moc pomohlo :wink: Vladi děkuju moc a co vy? snažilkujete?:slight_smile: Peti já jsem nějak extra vycházkovat nemohla,hned mně tvrdl břuch a teď už se nehýbu jinak než autem :grinning: Včera jsme byli na Sk mrknout na Simonku a cestou jsme se stavili u Piráta v Hodoníně na obědě,v úterý máme 2 výročí.To bylo tak dobrý,ale najezená jsem z toho byla tak,že jsem ani nevečeřela :sweat_smile:Akorát jsem měla celej den děsný poslíčky,to je otrava :unamused: Dnes má Daliborek a švagrová oslavu narozenin,mají to venku na Kapličce,tak se těším.Musím říct bráchovi,aby nás vyfotil společně s Jirkou a doufám,že to bude poslední těhu fotka :grinning:Jsem měla v plánu,že nás vyfotí nahoře u kapličky,brali jsme se tam,ale asi se tam nevyškrabu :grinning: Jo a včera mi poprvé napuchly kotníky,fujtajbl,jsem si připadala,že mám místo noh dva kmeny :grinning: No lepší už to nebude :sweat_smile: Hezkou neděli.Papa
20. zář 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky .... :dizzy_face:
Taky nějak zjišťuji, že mi trošilinku začíná tvrdnout občas bříško. Koupila jsem si ten hořčík na ty křeče v nohách, tak by to mělo zabrat i na to břiško. Kolik se má dávat tabletek toho hořčíku denně?
Jo a taky zjišťuji, že mám problémy s křečovými želami mám vnitřní a šíleně mě hlavně v noci bolí. Teď jak půjdu v úterý k doktorce, tak jí to musím říct.

Ségra kupovala taky nějakou tu digitální chůvu co má malou pravděpodobnost ,že se na ni někdo napojí. Ale jakou značku to vůbec nevím.

Já teďka spíše přemýšlím jakou mám pořídit odsávačku mateřského mléka. Iny jakou si koupila ty?
20. zář 2009 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Iny díky, hned se do toho čtení pustím :slight_smile:

Peti, s tím hořčíkem to zbytečně nepřeháněj. Lepší je když si ho vezmeš jen když ti bude tvrdnout bříško, mělo by ti to tak do 20 minutek pomoct. Je to lepší než to brát pravidelně, protože když bereš hodně magnézka, tak se často stává, že se vyvolává porod a pak doporučuje se brát magnézko max do 34tt. Nebo zkus pít magnézku je to přírodnější forma než tabletky :dizzy_face:
Na otoky a křeče nohou mi Dobrovolná dala Cyclo 3 Fort a docela to pomohlo. Když jsem to dobrala, tak jsem se zbytečně nechtěla cpát lékama a zkusila jsem kopřivový čaj na otoky a na křeče se prý nemám bát přisolit si :dizzy_face: :dizzy_face: tak to aplikuji asi už měsíc a jsem v pohodě :slight_smile:
Jen pár babských rad. Určitě to, ale prodiskutuj s mudrou :wink:
20. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli ještě můžu.... :wink: Peti, já si koupila odsávačku Medela Swing Harmony. Je to prej mercedes mezi odsávačkama a nezávisle mi to potvrdily 4 kamarádky i porodní asistentka. Není zrovna nejlevnější, ale šla jsem do ní. Chci kojit za každou cenu a tohle by mi určitě mělo pomoci. Tady je odkaz http://www.medela.cz/produkty/swing.php
20. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky, tak jsme DOMAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Docitat vas nebudu, neni na to ted nejak casu :grinning:
20. zář 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, mate se na co tesit, je to neco nadherneho! Jsu ten nejstastnejsi clovicek na zmeguly :sweat_smile:

Ted jsem maleho dokojila, tak mam nejakou minutku.. nastesti mame 3 hodinove intervaly kojeni - aspon pres den. V noci jak kdy... mame ho teprve 3 noci.. z toho 2 noci staly za **** a jedna noc byla super, kojili jsme jen 3x. Jsu zvedava jaka bude ta prvni doma :wink:
20. zář 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak uz jsem dala i nejake fotecky do alba :wink:
20. zář 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky a jen tak mimochodem... dne po obede u babicky jsem se doma vazila a mam +2,5 kg od pocatecni vahy!!! Je to neuveritelne, ale ja nemam temer zadne kilo navic, uz v porodnici to slo dole samo, kilo denne temer!

Zitra rano se zvazim, to bude teprve 100% vazeni... protoze jsem to tak vzdy delala, rano nalacno. Tak jsu zvedava.

Myslela jsem si, ze ani nejsu natekla vodou, ale kdyz se vidim ted.. oblicej, ruky, nohy.. jsu zase jak vychrtlik! Sama ruka, sama noha!
A ani brisko nemam nejake velke, takove malinkate.
20. zář 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy vítej doma ......
Malej je nádhernej .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Už se těším až budu mít taky v náručí naši miminko .....
20. zář 2009 v 19:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali díky, tak já to tedy s tím hořčíkem nebudu moc přehánět a raději budu pít jen magnézku.
20. zář 2009 v 19:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitej doma, Katko..:slight_smile:
20. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak prcek spinka a ja jdu taky rychle, snad vydrzi aspon do pulnoci, je dnes nejaky hladny, ze musime prikrmovat..

Zdeni dekuji za privitani, stejne tak tobe Petuleeee!

Mimochodem Peti, moc ti to se sestrou slusi, jste se snad domluvili na tom obleceni, zejste tak stejne, coo :wink:

pekny vecer, zitra se ukazu... Zustavam doma jen s Matym, poprvni bez tatinka, tak to bude asi pekna makacku vsechno obstat sama. Nastesti jsu uz temer 100% uzdravena po CS, takze to zvladnu.. stejne budu jen kojit a kojit a kojit cely den :grinning:
20. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacko, jak jako prikrmovat???? Cim???
20. zář 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu vítej doma :slight_smile: , malej je fakt nádhernej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. zář 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Krasne dopoledne holky!

Zdeni prikrmujeme Nutrilonem. Mam hodne bolave bradavky.. maly se nechtel prisat, tak nam dali kloboucek, jenze tim mi dost ponicil bradavky, protoze nemel usta uplne pres prsni dvorec, ale pokryval jen vicemene bradavku.. A do toho je dost liny, kojime dlooouho, porad usina, spinka... budime ho, ale bez sanci. Kdyz usne, tak je jako gumidek :slight_smile: Tak ho v noci dokrmujeme Nutrilonem, aby spinkal a nebudil se kazdou hodinu.. tedy nebudil.. sotva jsme ho nakojeneho dali do postylky, tak zacal mit zase hlad. Pres den ale jen plne kojime, prikrm je jen na noc :wink:

Ono se rekne "kojeni", ale neni to zadna sranda, neni to tak lehke jak to vypada! :frowning2: Me se bohuzel prsa nalila behem jednoho dne a doslo trochu k jejich zapaleni, tak me je v noci sestricka musela odstrikavat, byla to brutalni bolest, vetsi bolesti jsem nemela ani den po cisari!!!!!
Ale nastesti jsme prsa zachranili, tedy spis mliko-kojeni.

Ted trochu trpim, ale uz se to zklidnuje a verim, ze to bude kazdym dnem lepsi a lepsi!
21. zář 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni dorty jsou uzasneeee!
21. zář 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky a ranni vazeni, presne tyden po porodu...
+1 kg :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, kdyz udes mit zanetek, dej si tvarohovy zabal.. Kdybys chtela, napisu ti postup... :slight_smile: Skoda, ze prikrmujete...:frowning2:
A na popraskane a bolave bradavky pomaha PureLan od Medely, je to 100% lanolin, taky potirat po kojeni bradavky a prsni dvorce materskym mlekem a cekat do zaschnuti, az pak se oblect... A smaozrejme olivovy nebo kvalitni slunecnicovy olej..

Katy a jakmile bude cas ke kojeni, vem si M. do naruce, nastav si ho do kojici polohy, prilakej ho k prsu a jakmile otevre pusinku, zmackni si dvorec mezi dva prsty a snaz se mu tam "narvat" co nejvic te bradavky i s prsnim dvorcem... Bude to asi chtit trenink, ale verim (a doufam v to), ze se rozjedete, naladite a budete plne kojit...:slight_smile: Moc bych vam to prala.... :dizzy_face:
21. zář 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ti zavidim...:slight_smile:

A dekuji, bavi me to...:slight_smile:
21. zář 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jdu k tv relaxovat, mezi 12-13h k nam prijde pani doktorka, podivat se na Matyska.

Kojila jsem v 9h a mam zase ve 12, snad Maty vydrzi a nepredvede se jako krikloun - coz on pekne umi :grinning:
21. zář 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je to, Katy, podle me zpusobene i tim, zes byla bez nej (bez Matese).. Zes byla na JIP a proste se to nerozjelo od zacatku tak, jako kdybyste spolu byli od sameho zacatku... Prsa se ti nalila po porodu a nebyl nikdo, kdo by odpijel, kdyz je treba..:slight_smile:

Ale bude to v pohode, verim tomu..:slight_smile:
21. zář 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni ja tomu taky verim, ze se to rozjede a budeme plne kojit.
Zatim kojime na 90%... ale i tak to jde. Co jsem se tam bavila v porodnici s prvorodickama, tak vsechny maji problem s kojenim. Ty co maji druhe a dalsi dite koji snad od prvniho dne.

Precetla jsem tisice rad a tipu a triku jak kojit, ale praxe je uplne jina. To male neposedne mrne ti tam rve ruky, krouti se u toho, umi krasne kousnou, ma silu jako lev!!! :angry:
Jo kdyby jen volne lezel, tak si ho nastavim jak potrebuju, ale to se neda, je moooc zivy kdyz ma jist :grinning:
21. zář 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kojis podle potreby nebo po intervalech?
21. zář 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni prsa se mi nalila az ve stredu, do te doby jsem nemela vubec zadne mliko.
A kdyz se nalila za jeden den, coz byl u me problem, normalne se nalivaji postupne.. tak to maly nestihal pit, navic jsem se jeste dobre nehybala a nemela ho porad na pokoji, tak to tak dopadlo. Jj, je to nevyhoda toho CS, ale ted uz vime, ze normalne bych ho neporodila... stejne bych skoncila akutnim CS.

Jsu moc rada, ze jsem byla tvrdohlava a trvala jsem si na svem. Ty rizika pri normalnim porodu by u nas byly hooodne velke.
Maly mel nozicky podel tela narovnane :frowning2:
21. zář 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pres den po 3 hodinach, to ho i budime... a vecer podle jeho potreby, coz byva bohuzel kolikrat casteji nez pres den. Ma prevraceny rezim zatim.
21. zář 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, jak podel tela??? Asi si to neumim predstavit...
21. zář 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Az budes OK a budete zajeti a maly bude vetsi, nekdy bychom se prijeli podivat, budem-li vitani..:slight_smile: Treba nekdy v lednu nebo taaaak...:slight_smile:
21. zář 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni kdyz polozis vedle tela ruky, tak tak nejak mel nozicky.. ne uplne vedle tela, trochu pred sebe, ale dost nepririzena poloha pro miminko. Tak ted mame siroke baleni, at se nam zpevni kycle.

Proto se nemohl otocit, proto byl klidny a moc nekopal.. nemel jak chudacek :frowning2:

Zdeni na navsteve se uricte domluvime :wink:
21. zář 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Katuško, sem ráda, že se teda nezlobíš, že sem to napsala já :slight_smile:
JInak ti jeste jednou moc gratuluju k Matyasovi, je to fakt nadhera.
Taky jeste porad plne nekojime, taky u toho mala porad usina a jelikoz kojim porad pres klouboucek, je to pro ni vic namahave a tak je vzdycky z kojeni utahana jak kocka. Ale umi u prsa vydrzet i hodinu a pul
:grinning:
21. zář 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek