• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Bre ranko, zenuchy...:slight_smile:

Jani, slepiceeeeee, fuuuuuj.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja je uplne nesnasim...:grinning:

Katy, napis nam, jaka byla prochajda...:slight_smile:

Delaji nam na baraku neco na strese (tece tam), tak je tu od sedmi rachot... :rolling_eyes: Kafe uvarene, tak zrelaxuju a mizim do prace..

Moc se mi nechce, pravda... :confounded:
22. zář 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Zdeni, snad už je to OK

Katy, taky to tak máme, než si odbrkne, tak už má zase hlad. Z toho se zase přejí a pak to vyblinkne :frowning2:
22. zář 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, já je taky nesnáším, ale co bude babi v nemocnici, tak se musíme starat, ale dávám jim tři dny, pak jdou do slepičího nebe :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slepici nebe..:grinning:

To je jako polivka nebo slepice na smetane???? :confused: :sweat_smile:
22. zář 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monco, uz je to OK..:slight_smile:
22. zář 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:
Tak jsem zpět od doktorky. Má, ale z té dnešní kontroly nějaké smíšené pocity. Dělal mi ten UTZ a nějak jsem to nepochopila. Tvrdí, že je naše miminko moc hubené odhad váhy na 30tt je 1260g. Tak jsem z toho nějaká špatná. Mám přijít už za tři týdny projistotu na další UTZ. Jsem z toho úplně rozhozená. Taky mám samozdřejně vaginální výtok. Dále mě napsala do té těhu průkazky nějaké FL 56mm, odp. 29+5, ostatní odp. 26
Snad budu tedy všechno v pořádku.....
22. zář 2009 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, budes mit holt mensi dite..:slight_smile: Bud rada, aspon se tak nenatrapis... Podle me to, co ti napsala do prukazky, je, ze dite odpovida ve vetsine merenich 26tt.
V poslednim mesici dite uz jen tloustne, ted to musi dohnat.. ALe nebala bych se..:slight_smile: Bud klidna... Jedne pipince z diskuze se narodila holcicka s 2910g a odhad mela v 31tt 1300g, takze stejne jako ty...

Fakt to neres...:wink: Chapu, ze mas strach, ale stres ti nepomuze a miminku taky ne...
22. zář 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, ted jsem nasla, ze ve 26tt ma mit miminko kolem 910g... Oni fakt pak rychle pribiraji...:slight_smile:
22. zář 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolik jsi presne???? Rovny 30tt???
22. zář 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
FL je delka stehenni kosti, Peti..:slight_smile: Tzn. ze delka stehenni kosti vaseho miminka odpovida 29+5 (tt) a zbytek 26tt...
22. zář 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, tady mas kalkulacku, jak by melo vase ditko plus minus "vypadat"... Zadas tt + dny (treba 30+3) a ono ti to spocita..:slight_smile: Je to ale orientacni, jasne? :slight_smile:
22. zář 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Norma pro 30tt je 1294g-1824 g, byla bych v klidu...:slight_smile: Holt budes mit mrnouska... :dizzy_face:
22. zář 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem dneska přesně 29+1, takže začátek 30tt. Jsem šla z té ordinace, ale úplně rozhozená.
Taky mi říkala, že mám víc odpočívat. Tak hned jak přijdu z práce, tak si půjdu lehnout.
22. zář 2009 v 09:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni a kam to mám zadat?
22. zář 2009 v 09:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nO jooo, opakovani je matka moudrosti..:D
22. zář 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musim jit, papa...
22. zář 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se měj. Pá....
22. zář 2009 v 09:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky si představte, že mi napsala pohlaví dítěte do těhu průkazky.
22. zář 2009 v 09:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Peti to bude určo dobrý,měla jsi se zeptat co to znamená?Není nad utz u odborných doktorů :wink: Tam by ti všechno vysvětlili.Já jsem byla na posledním utz na konci 31 týdne a odhad byl 1600-1700 g.
22. zář 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky...

Peti fakt bych byla v klidu. Sama nemam z UTZ nejlepsi zkusenosti, ale na to clovek nesmi brat ohledy. My byli presne tyden pred porodem malinci, odhad byl 2550g, plod byl velikostne v 39tt na 36tt :frowning2: A nakonec jaky je to krasny kluk s porodni vahou 3100g !!!!!!!!!!!!
A to ho merili v pondeli a ve stredu zase a pokazde jiny Dr. a rozdil ve vypoctech byl jen 30g !!!
Ten UTZ je dobry, ale nekdy dokaze fakt vystresovat a to ZBYTECNE!!!

A ze ti napsala pohlavi do prukajdy, mnoo asi z toho nejsi nadsena, ale pro pripad ze by jste cekali treba kluka a on se nakonec posadil na zadecek jako nas Maty, tak je lepsi pro porodnici vedet v dany moment co je to za pohlavi, at mas pravo volby a zbytecne se neriskuje. Vsak prukajdu nikdo jiny kdome Dr. a tebe s manzelem nikdo videt nemusi :wink:
22. zář 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a teď musíš průkazku hlídat jak oko v hlavě :grinning: Aby se tajemství nevyzradilo :wink:
22. zář 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Iny asi budete mit velkou Julcu :grinning: nebo ze by Krystufka? :wink:
22. zář 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Iny ..... :slight_smile:
Já taky nechápu, proč neposílá někde na pořádný UTZ. No snad bude všechno v pořádku. Byla jsem z toho, ale pěkně rozhozená. Teďka jdu na kontrolní UTZ 12.řijna, tak snad pořádně přibereme.....
22. zář 2009 v 10:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katy ... :slight_smile:
Jo jinak jsme otočení správně hlavičkou dolů.
22. zář 2009 v 10:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dochtorko Jani potřebuju radu,šíleně mě bolí podbřišek a zjistila jsem ,že to mám asi ze zácpy :frowning2: To mám z toho blbýho železa,který musím jest :angry: Můžu něco?Jím aktivie jak o život,ty mi vždycky pomohly a teď nic :unamused: No nic jedu na kontrolu a monitor,pak písnu.Papa
22. zář 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni prochazka byla uzasna, tatka celou dobu vezl kocarek, jeli jsme do mesta do lekarny vyzvednout recept pro maleho na vitaminek D, potom do Rosmanna a do potravin pro pecivo.. potom musel jit Ferio dom pro auto, preci jen to na me byla dlouha prochazka a zacala me dost bolet jizva.. ale vyslo to pekne... nabral me a jeli jsme jeste na cvicak, kde byla jen mamca se psama - i nasima. Chvilku jsme sedeli a potom se Maty vzbudil, tak jsem ho asi 1,5h hodiny kojila zavrena v klubovne cvicaku :grinning: :grinning: :grinning:
(aby jste si nemyslely... neni to zadna šopa, je to nove vybudovane zazemi se vsim vsudy, socialky, kuchyn a tak.. nekdo nema tak "luxusni" ani chatu, takze krasne ciste prostredi, do nejake šopy bych maleho nebrala).

Tak jsem stravila prijemnou hodinku a pul na cvicaku a jeli jsme dom :grinning:

A maly vecer potom celkem pekne spinkal. Kojeni ve 20h, potom 23:15, potom si tedy vybral cas od 03:45-05:45, kdy jsem ho dvakrat prebalovala, dvakrat krmila a on mel oci jako sova a ne a ne spat :grinning:
Nevim proc si klucik nas vybira cas na kakani prave v noci. Pres den nic moc, ale v noci mi nadeli poradne dve naloze.. a samozrejme, ze je po tom hned hladny, takze se zase krmi.... ale spinka krasne, rezim se nam pekne upravuje.
22. zář 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Iny ja beru zelezo i po porodu, a dokonce ani maly nemel krevni obraz nejlepsi. V patek jdeme do poradny na kontrolni odber. To si bohuzel asi odnesl z meho tela.. ale to se srovna casem.
Jsem te asi moc nepotesila, ze to zelezo budes muset brat asi i po porodu, co :frowning2:
22. zář 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já železo zatím užívat nemusím. Ale musím jíst každý den ráno to magnézko.

Katy tak to je malej noční živel....
22. zář 2009 v 10:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek