• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
autor
Jo a muj porod: rano pro me prisla sestricka na pokoj, ze si mam sbalit veci, ze prejdeme na JIP pokoj, kde me nalozili na postel a odvezli pred operacni sal..tam jsem se rozloucila s Ferem a slo se na to..
Odvezli me do jedne mistnosti, kam za mnou prisel anesteziolog, sedl si na postel a vykladal me vyhody a nevyhody celkove a castecne narokozy, mela jsem na vyber a rozhodla jsem se pro castecnou.

Jo uz rano mi dala sestricka nejakou tabletu po ktere jsem byla takova jak "prastena pres palici", pri prechodu na JIP me musel Fero podpirat, byla jsem omracena, nejaky oblbovak, ani jsem se neptala co to je :slight_smile:

Po vyberu anestezie me prevezli na sal, zavedli vyvod do mocoveho mechyre (za ten jsem byla nasmirne rada nasledujici 3 dny po cisari!!!), vubec to nebolelo, jen jsem mela ze zacatku porad nutkani jit na malou :slight_smile: Ale jen chvilku, protoze potom jsem se musela posadit, lehce nahrbit a sklonit hlavu k hrudi a slo se na to.. pichli mi lokalni umrtveni do zad a potom se slo na anestezii, necitila jsem vubec nic, ani zadny tlak, nic. Bucla jsem si a zacala prestavat citit nohy...

Napojili me na elektrody a sledovali cinnost srdce, ruce natazene, na jedne ruce porad valil tlakomer a na druhe jsem mela na prstu takovy ten klip na kontrolu pulzu. Bricho prekryli a prelepili takovou tou plachtou, kterou pretahli az nad hlavu (jak je videt na fotce kdy mi uakzovali matyho).

No a mohlo se zacit, doktori mluvili potichu, takze me nevydesilo zadne "skalpel prosim" :grinning:.. stale se mnou mluvili, ptali se na moje pocity a tak.. nemam poneti o case, ale myslim, ze behem 15min od zacatku byl Maty venku. Ven ho dostavali tezko, tahali a nemohli ho vytahnout.. potom mi zatlacili poradne na hrudnik a vytlacili ho...

Ten pocit, jak uslysite vase dite jak kucka a snazi se zbavit te vody... zalily se mi oci slzickama, byl to nadherny pocit.
Potom ho odnesli na osestreni snury a zabaleni.. potom mi ho prinesli ukazat a odnesli ho na novorozenecke, kde se o neho uz postarali dal a umyli ho dukladne.

A me zacali sit, trvalo to asi 45min. Potom me vyvezli ze salu pred operacni sal, kde uz byl milacek s moji mamcou, hned me ukazali fotecky maleho, jak ho nafotili, popusinkovali jsme se a ja jela na JIP..

Byl to neuveritelny okamzik, na tento den nikdy nezapomenu. Verim, ze normalni porod je nadherny, ale stejne tak jde i krasne a intenzivne prozit porod CS. Ty pocity jsou proste nepopsatelne a nenahraditelne!!!

To k memu porodu :wink: :sweat_smile:
22. zář 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti to je uz v pohode, lepsi nez kdyz se ti mimco budi po 2 hodinach.. ono se rekne 2 hodiny, ale kojeni a prebaleni ti zabere neco k hodine, kdyz mas stesti :grinning:

Ja jsu spokojena s rezimem maleho zatim, je to lepsi a lepsi a ja si pres noc v klidu naspim neco kolem 6 hodin, coz me staci :wink:

Ale mas pravdu, je to nocni zivel.. kdyby vecer spaval tak jako pres den, nezlobila bych se :slight_smile:
22. zář 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti magnezko budes jist uz jen par tydnu, do 35-36tt.. potom by se uz nemelo brat.
22. zář 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy musí to být úžasný pocit ....
Už se těším až ho taky zažiju. A s tou váhou si mě uklidnila, když i vám to tak říkali. Snad to budu dobré.
22. zář 2009 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak to jsem ráda, že to vím. Mám pocit, že ta naše doktorka nic pořádného neřekne. A taky si předstvte, že mi předepsala léky na vaginální zánět VITAgyn C, a stojí to 300,00 Kč a mám si to zavádět až do konce těhotenství. Jsem zvědává kolik balení budu tedy potřebovat. Nic levnějšího mi dát nemohla .... :angry:
22. zář 2009 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny jak si na tom vůbec ty? Už se Ti to pěkně blíží.....
22. zář 2009 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar ženy :slight_smile:

no koukám že nakukuju právě včas :slight_smile:

Katu no nakonec to byl hezký porod :dizzy_face:
22. zář 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti ... :slight_smile:
Jak se daří?
22. zář 2009 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti dobře, teda akorát práce mě lehce štve, ale nedá se nic dělat :grinning:
22. zář 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
O víkendu jsem si oddychla, švagrová s manželem prozradili jména která se jim líbí a naštěstí žádné které by se líbilo i nám :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti a jaké si vybrali? My nemáme pořád nějak jasno v těch jménech. Jsem zvědavá co nakonec dáme ....
22. zář 2009 v 10:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kluk bude po tatínkovi Zdeněk a holčička asi Tereza nebo Zuzana
22. zář 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si v sobotu vypsala jména o kterých přemýšlím
KLUK: Kristián, Petr, Jan, Tomáš
HOLKA: Petra, Anna, Zuzana

Erik se mi k tomu pořád nevyjádřil.
22. zář 2009 v 10:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme vybranou Annu nebo Elišku a kluk absolutně nevím
22. zář 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

jdu vás dočíst, nebyla jsem tu od čtvrtka. A vidím, že Káťa už je tu, tak jsem zvědavá :sunglasses:
22. zář 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti ... :slight_smile:
Ty jsi ještě celá?
22. zář 2009 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Peti,
jo jo, ještě celá. Termín je ve čtvrtek, tak jsem zvědavá. Jinak mě už se taky pořád ptají, tak co, ještě nic? A nejhorší je sousedka, ta už se mě ptá 3 týdny a přitom zrovna jí, babě, je po tom houby. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak Katy, i já ještě jednou gratuluju k Matymu a přeju vám, ať jste zdraví. Matyášek je moc hezké miminko :dizzy_face: .
Já už se taky těším, až toho našeho kluka uslyším poprvé křičet.
22. zář 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, holky, a být váma, tak si odsávačku dopředu nekupuju, zbytečná investice - třeba ji vůbec nebudete potřebovat. Nestojí málo, naopak. Ale nechci radit, záleží jen na vás :wink:
V případě potřeby ji přeci nakonec může koupit i tatínek.
22. zář 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti :slight_smile:

to je opruz co, pořád někdo se někdo ptá, napřed jestli už je ženská v tom a potom jestli už porodila :grinning: :angry: , člověk si nevybere, i když teda mi příjde fakt blbé ptá se jestli už když vidí břicho :rolling_eyes: :grinning:
22. zář 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti to máš pravdu .... :grinning:

Tak já si zatím občůhnu která ta odsávačka by se mi líbila a v nejhorším ji potom pořídí Erik.
22. zář 2009 v 11:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti :slight_smile:
to teda jo, celkem nelogické... :grinning:

A co ty, tajíš identitu? Nebo jste těhotní a nechcete, aby to zatím někdo věděl???? Promiň, jsem zvědavá, co? :sunglasses:
22. zář 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti IP :wink:
22. zář 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem tak ráda, že jsem dneska v kanceláři sama. To je taková pohoda. Už jsem úplně zapomněla jaké to je.
22. zář 2009 v 11:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A psala jsi, Peti, že už jen 11 dní, to už uteče :slight_smile: .
22. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti to věřím :grinning:

Já mám taky dneska celkem klidný den, včera pořád někdo otravoval, do toho jsme byli odpoledne na kontrole s jizvama po znamínkách, takže večer jsem byla pěkně zničená
22. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to už uteče. Už se nemůžu dočkat. Ve středu 7.řijna jdu naposled. Nemůžu tomu ani uvěřit, že to tak rychle uběhlo. Marti obdivuji Tě, že si vydržela v té práci až do toho 34tt. Já jsem ráda, že mám tolik dovolené a můžu zůstat doma už v tom 32tt.
22. zář 2009 ve 12:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, dokonce i sestřička u doktora mi říkala, že jsme si asi uměli vybrat ten správný čas, že nemám žádné problémy a je mi furt dobře, celkem dobře i spím. Jen aby to tak vydrželo i přes ten porod :sunglasses:
22. zář 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už spím docela špatně. Každou noc se tak kolem půl třetí budím a bolí mě šíleně nohy. Dneska jsem to říkala i doktorce a dala mi na to nějaké cyclo3fort. Tak jsem zvědavá jestli mi to pomůže.
22. zář 2009 ve 12:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem zpět z kontroly.Cervix score poskočil na 3,ale hlavička je prý furt vysoko,ale to prý neznamená,že dnes nemůžu rodit :wink: Jinak břicho mě bolí furt děsně,jsem si koupila coci přírodního v lékárně,ale zatím se nic neděje :frowning2: Katu porod parádní :slight_smile: Jo o tom železe vím,že ho budu muset brát i potom,ale jen 1x denně.Teď ho beru 2x. Peti ty chceš jméno po sobě? Víš ,že hned budeš stará Petra :grinning:
22. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny vím..... :grinning: :grinning:
Ale to je zatím jen návrh. Já myslím, že to dopadne nakonec úplně jinak.
Iny prosím Tě co to znamená, že cervix poskošil na 3 .....?
22. zář 2009 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek