• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
AHoj holky..:slight_smile: Ja dnes jen pecu a varim..:slight_smile:

Uz mam upeceny chlebik a stouchanou buchtu a k obedu jsem delala veprove kostky na zelenine a zampionech a k tomu ryzi s jahlami..
Jeste budu delat bramborovou nebo vajecnou pomazanku, aby bylo co k veceri...:slight_smile:

Iny, na klobrc kuknu... Ale vecer je na programu Libas jako Buh nebo Ano, Sefe..:slight_smile:
24. říj 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni a na kterém programu je Líbáš jako Bůh???

Iny a kde vzala ta miss ségřin klobouk?
24. říj 2009 v 17:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na nasem notebooku...:grinning:
24. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,t ak já koukám na bobule a jsem sama doma, stejně jako včera :frowning2:
Peti doufám, že jelen se povede, na miss asi nekuknu, neviděla jsem ji asi sto let.... jo a dneska jsme taky měli br kašu a uzený a zítra budou obrácený řízky s rýží....bábovku mám upečenou ode dneška, takže zítra ještě vytřu podlahy a mám hotovo :grinning: a můžu jít zase do práce :rolling_eyes:

Ali já taky doufám, že to jednou vyjde a dočkáme se miminka...a snad to bude dřív než si myslím :dizzy_face: :dizzy_face:
tak pa a jdu zase k telce...
24. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile:

Tak se chystám do kostela a potom se hned vrhnu na toho jelena....

My jsme se včera dívali na Bobule. Musím říct, že mě ten film moc nezaujal. Sice je tam dost věcí točených i v Bilovich, ale moc se mi to nelíbí.

Ma miss jsme se dívali až na konec. Mě se ta co ji vybraly moc nelíbila....
Která měla být ta z Břeclavi?
25. říj 2009 v 06:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, BOBULE se mi naopak libily velmi!!! :slight_smile: Super hlasky a tesim se na dvojku!!!

"a jedte opatrne kluci... opily ridic, vesely vrah"...:grinning:

Film je vtipny podle me..:slight_smile: Necekala jsem od nej zazraky (taky ze to zadny zazrak nebyl), ale clovek se zasmeje a zapomene na starosti vsedniho dne...:wink:

A Libas jako BUh byla uz trosku prehnana komedie, ale zasmali jsme se taky..:slight_smile: A dej je docela fajn...:wink: Je to vlastne o tom, ze laska muze potkat lidi v kazdem veku a v kazde situaci..:slight_smile: a zapletka dobra..:slight_smile:

Iny, klobrc jsem bohuzek nevidela... :confused:

Vsem dobre rano - vstavame...:grinning:
25. říj 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak hlásím, že jelen hotov. Už je nachastanej ke konzumaci ani jsem netušila, že se mi to tak podaří. Za to domací knedlík se mi dneska nevedl a nevedl. Jsem si u něj i pobrečela. Ještě, že sousedka má domácí pekárnu. Tak teďka čekám až mi vykyne v domací pekárně. Hold dneska bude oběd pozdeji. Nedá se nic dělat.....
25. říj 2009 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, jakou jsi delala tu omacku? Popis pripravu jelena...:wink:

A na knedlik ti pozdeji napisu skvely recept - naprosto bezpracny, rychly a dobry...:wink: A nekynuty!!! :wink:
25. říj 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Zdeni, čekám na ten recept, bo mě se taky jednou stalo, že mi knedlík kvůli teplu nevykynul, jak se netopí je to v tudeli...
já včera koukala na Bobule, ještě jsem je neviděla v celku a musím říct, že sice jako film nic moc, ale ty hlášky byly fakt super, jsem se řezala jak malá...nejlepší hláška ovšem byl...ten burčák je archivní :grinning: :grinning: :grinning:
to jsem byla mrtvá, bo jedna moje kámoška došla do sklípku, kde měli burčák a ptala se jestli je archivní, ale jestli se zeptala schválně, nebo ji to nedošlo to jsem nikdy nezjistïla :grinning:
My dneska měli mít obrácené řízky s rýží a omáčkou, ale Mates si umanul, že chce řízekl s pečenýma bramborama, takže on měl řízek a já měla rybu...teď je pryč, je pěkně, tak jel naposledy vyvětrat motorku...
25. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni maso jsem opekla na pokrájené slanině a cibulce. Potom osolila a popaprikovala a přidala krájenou kořenovou zeleninu dála pepř, hřebíček a roztlučená zrnka jalovce, červené víno, vodau a trošku octa. Potom jsem všechno dusila do měkka. Až byl jelen měkej tak jsem ho předělala do druhého hrnce a rozkrájela na plátky. Potom jsem zeleninu rozpasírovala a vznikla mi omáčka do které jsem dala ještě sušené švetky a ořechy a vše ještě převařila. Musím říct, že jsem sklidila velkou pochvalu. Erik říkal, že to bylo vynikající.

Zdeni ten recept na knedlu bych uvítala..... :slight_smile:
25. říj 2009 v 15:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, takze:

2 hrnky hrube mouky
sul
2 hrnky mleka
2 zloutky
2 hrnky nakrajenych rohliku, veky nebo housek
2 bilky
maslo na vymazani hrnku
hruba mouka na vysypani hrnku

Pet ctvrtlitrovych hrnku vymazeme maslem a vysypeme hrubou moukou. V mise promichame hrubou mouku, trochu soli, mleko, zloutky a umichame ridke testo. Vsypeme nakrajenou housku a z bilku uslehany snih.
POmoci lzice rozdelime testo do hrnku tak, aby sahalo do dvou tretin.

Hrnky naskladame natesno do kastrolu, nalijeme okolo nich vrouci vodu (asi do poloviny vysky hrnku), prikryjeme poklici, varime od zacatku varu vody 22 minut.
Jeden hrnek vyjmeme, nozem objedeme kolem sten, vyklopime a rozkrojime ho uprostred, jestli neni syrovy. Uvarene knedliky postupne vyklopime a rozkrajime..

Ja jsem nakrajela hned ty, co jsme jedli, zbytek jsem nechala vcelku, rozkrajela pozdeji... DO testa jsem pridala jeste dve hrsti nakrajene petrzelove nati.. Knedlik neni nadychany, je hutnejsi, ale moc dobry..:slight_smile:
25. říj 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, ten recept jsi nekde nasla? Docela slozita uprava..:slight_smile: Ale mohlo to byt dobroucke..:slight_smile:
25. říj 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO a knedliku je na dva mega obedy pro dva hladovce... Tzn. ctyri porce.. mega porce..:slight_smile:
25. říj 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni knedlík určitě příště udělám. Ten recep jsem nakonec našla v myslivecké kuchařce co měla doma tchýně. Musím říct, že příprava hodně složitá, ale stojí to fakt za to. Nemá to chybu.....
25. říj 2009 v 19:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj, Peti tak to zní výborně, teda, až někde skolím jelena, tak to budu muset taky zkusit....Zdeni knedlíky vyzkouším při první příležitosti, už je mám opsané :wink: díky
25. říj 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za malo..:slight_smile: Kdyby nechutnaly, nemuzu za to... :sweat_smile:
25. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile:
Dneska jsem opět ranní ptáče. Od šesti hodin nemůžu vůbec spát. Bolí mě totiž šíleně křečáky.

Jo a dneska oficiálně nastupuji na mateřskou dovolenou .....
26. říj 2009 v 07:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno ženy :slight_smile:

tak víkend jsme přežili, ani jsme se moc neopili, akorát teda na motokáry jsme se v sobotu nějak nedostali, šli jsme na oběd a už jsme v hospodě zůstali :grinning: , kamarád totiž oznámil že se v únoru žení, takže kromě Josefových narozek jsme zapíjeli i zasnoubení :grinning: , tak teď jen doufám že nebude v únoru moc zima, jinak v tom kostele zmrzneme
26. říj 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, babulka už se mi budí,tak jen pozdravím :wink: Peti byla to ta 1,skončila nakonec 4 a ta co vyhrála měla uši jak opica,vlastně dobrá půlka holek měla uši jak opica,zvlášť když jim načísli culíky :sweat_smile: Asi se na castingu zapoměli dívat holkám na uši :grinning: Já jsem přepínala i na Bobule,mě se to líbí,zvlášt když je tam i Zaječí :grinning:
26. říj 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti no tak v únoru v kostele teplo nebude,tam je kosa i v létě :grinning:
26. říj 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vůbec proč se někdo bere v zimě? :grinning: I když bratránek měl fotky na sněhu a bylo to hezký,jiný :slight_smile: Ale stejně teplo je lepší :slight_smile:
26. říj 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vrátila z obchůzek. Vyšla jsem ráno v půl deváté a teďka jsem teprve dorazila domů. Byla jsem dvě a půl hodiny na úřadě......

Iny s tím s Tebou souhlasím, že měly všechny strašné oši. Kor ta co to vyhrála.
26. říj 2009 v 11:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inko no taky moc nechápu proč se berou v únoru, hlavně zasnoubení jsou týden, ale teda brát se nemusí :grinning: , no jedou jsem byla v lednu v kostele na pohřbu a teda kosa byla jak prase, akorát to se člověk mohl fakt pořádně oblíknout, ale na svatbu, to je blbé jít v oteplovačkách a lyžařské bundě :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ségra se taky vdávala v únoru a musím, říct že to byla pěkná svatba. Taky jsem to nejprve nechápala, ale někdo má hold raději zimu. A u nás v kostele je tedy topení, tak tam byla fajn.
26. říj 2009 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny a Katy chtěla jsem se ještě zeptat jestli používáte ty kojící polštáře???
26. říj 2009 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti tak já věřím že to bude hezká svatba, jen tak nějak vůbec netuším co s oblečením, hlavně nemám žádné slavnostní zimní boty, kabát naštěstí jo, no tak uvidíme, třeba budu na svatbě už s bubnem :dizzy_face:
26. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak se mi zdá, že se to odpoledne nudím. Pořád přemýšlím co bych podnikla, ale nic mě nenapadá ........ :confused: :confused:
26. říj 2009 v 15:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti teda chtěla bych se nudit doma, aspoň dva dny :grinning: :grinning: :grinning:

Já se těším domů až se natáhnu na gauč, jsem po tom víkendu nějak utahaná, akorát teda musím ještě znásilnit muže jelikož je dneska ovulace :grinning:
26. říj 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda to nechápu, mě je v kostele zima i v červenci, narož v únoru...ale kdo ví, třeba bude teplo, poslední roky ty zimy za moc nestojí, mamka mi zase vždycky vykládá, že když se ona musela vdávat...v dubnu, tak bylo pořád krásně a v sobotu před svatbou napadl kopec sněhu :grinning: :grinning:
ale je fakt, že kdyby moc nechumelilo a nebo nepršelo, tak fotky na sněhu musí být úúúžasnééé :dizzy_face: :dizzy_face:

Marti přeji hodně zdaru při znásilňování :grinning: :grinning:
26. říj 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tak to by si měla, když je ta ovulka.... :wink: :wink:
26. říj 2009 v 18:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek