• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Tak jsem zvědavá jestli to konečně klapne....
26. říj 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, koukám, že jsem to zde včera zavírala a dneska otevírám :slight_smile:
27. říj 2009 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani .... :slight_smile:

Jsem teďka přišla z obchodu a rychle jsem dala vařit brambory. Chci dělat k večeri přesňáky a brambory mají být uvařené den předem, tak je narychlo vařím hned ráno.
27. říj 2009 v 07:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se mi zdá, že tu za námi už dlouho nebyla Katka a Marťa...... :confused: :confused:
27. říj 2009 v 08:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

tak dneska takový malý pátek :dizzy_face: , jupí a zítra volno

Znásilňování mi včera večer nevyšlo, ale ráno jsme to napravili :grinning:
27. říj 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Marti to je fajn, že znásilňování vyšlo aspoň dneska :grinning:

Peti, blbej dotaz, co to jsou nebo je přesňáky?? :confused: :sweat_smile:
27. říj 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani jj minimálně obden to zvládáme :grinning: , no uvidíme jestli to k něčemu bude nebo ne :unamused:
27. říj 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: píšu jednouruč,tak budou zase malý písmena :grinning: peti já jsem se jinak než s kojícím polštářem nevyspala,zvůášt poslední měsíc a půl :wink: ted ho na kojení teda nepoužívám,možná až bude malá větší a těžší a navíc ona je během 15 minut napapanná,takže je to v pohodě a v noci kojím vleže na boku,to je paráda,moc se mi to osvědčilo :wink: jani přesnáky jsou bramborový placky,nám je dělavala babička,od té doby jsem je už nejedla.marti tak snad to klapne,znásilnuj co to dá :grinning:
27. říj 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
katu tu nebyla od víkendu a marta nám ještě dluží popis porodu :grinning:
27. říj 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky včera jsme poprvé vyjeli s malou na nákupy do olympie,malá to za chvilku zalomila i v obchodech jen čůhala a nebo spala,byla zlatá.tý jo,ale nikdy jsem si nevšimla jak v těch obchodech huláká hudba,úplně mi to kvůli malé vadilo :angry: hlavní pro co jsme jeli byy šatičky pro malou na vítání a nic neměli,tak jsem večer zabrousila na net a horko těžko jedny objevila a dnes mi napsali,že je do té doby nestihnou poslat :frowning2: to teda fat nnevím co jí obleču,jsem jí nechtěla v peřince s kraječkama :sweat_smile: malá už jančí,tak papa
27. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti snad to znásilnění tentorkrát tedy klapne.

Jo, jo přesňáky jsou bramborové placky na které se mažou povidla. Můj to má moc rád, tak mu je občas dělám.

Iny a kdy jdete na vítání?
27. říj 2009 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo aha, bramborové placky, to jsou takové ty co se dřív dělaly rovnou na plotně?? Babička nám něco podobného dřív dělala a Martin o nich taky mluvil...

To je fakt, Marťa tu dlouho nebyla, že? Snad je všechno OK a věnuje se Martínkovi :slight_smile:
27. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé mňam placky bych si dala :dizzy_face:

No nevím nějak moc nevěřím že budou //
27. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani oni se správně mají dělat jen na plotně. Já je dělám na panvičce,ale pomalu ji nemám ani vymazanou.....

Marti neboj určitě tam budou // čárky.

Dneska to naše mimčo tak šíleně kope, že to až bolí......
27. říj 2009 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm tak na naší indukční varné desce by asi dělat nešly :grinning: :grinning: :grinning: , ale ještěže jsou ty pánvičky :grinning:

Peti nahoď recept, bych je mohla někdy vyzkoušet :dizzy_face:

Peti no já poslední dobou jsem skeptická čím dál víc, už i Josef z toho začíná být nešťastnej, čekal že to půjde hned a nevěřil mi když jsem mu říkala že to jen tak nepůjde
27. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si taky myslím, že na té naší sklokeramice by to asi nešlo...i když asi líp, jak na indukčce :grinning: :grinning: a co teprve na plynu :zipper_mouth: :grinning:

Marti, hlavně klid....podívej se na nás...nemyslím to blbě, ale musím říct, že po těch dvou a skoro půl letech snažení, jsem normálně rezignovala...prostě to nechávám osudu, ale ten první rok byl fakt děsnej, buď ráda, že půjdete na to vyšetření, nebo už jste byli? Prostě běžte hned, lepší teď jak za dalšího půl roku a řeknou vám, že je nějaký problém, pak si budeš jako já nadávat, že jsi nešla hned...ale hlavně to chce pohodu a klídeček...nemyslet na to...já vím, to se lehce řekne..ale neboj,i kdyby problém byl, tak doktoři dneska zmáknou cokoliv :wink:
27. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já jsem v klidu, nějak to moc neřeším, depka mě většinou přepadne na den až dva když dorazí ms a pak je to zase v pohodě, tenhle cyklus je poslední co necháváme osudu a když se nezadaří tak příjde na řadu vyšetření
27. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, u nas se tomu rika laty... nebo patenty..:slight_smile: Mazou se po upeceni na suche litinove plotynce nebo na kamnech sadlem a mazou povidlama a sypou se makem... Mnamoza nejvetsi!! :slight_smile:

Az budem mit dum/chalupu, budem je mit furt...:grinning:
27. říj 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak pekny den preju - ja byla od rana na vyjezdu - opet v Kromerizi a doufam, ze na dlouhou dobu naposledy..:slight_smile:
27. říj 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak první várka přesňáků hotova a jdu do druhé....
Jsou fakt vynikající stíhám dělat i ujídat. Potom napíšu recept.
27. říj 2009 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemas z nich doma moc smradu? A vyvyalujes je na tenko? Pak to napis, jsem zvedava..:slight_smile:
27. říj 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti,t ak pak nahoď recepis, někdy to zkusím a to se jako fakt maže sádlem a povidlím?? No totok...jo a mák...tak ten nevedu, nemám ho na čem pomlet...ženy na čem melete mák?? :grinning:
27. říj 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hotovo. Jsem tedy pořádně přežraná a jdu se na chviličku natáhnout. Dneska jsme domluveni s kámošema, že zajdeme na pivo (já bohužel nealkoholické).

Zdeni smradu je z toho děsně..... :grinning: :grinning:

PŘESŇÁKY:
1 kg brambor (vaříme den dopředu), potom nastrouháme na jemnou a přidáme jedno vajíčko, menší lžičku soli, potom půl na půl hrubou a polohrubou mouku podle potřeby, aby se nám těsto dala pěkně rozválet a nelepilo se nám na váleček.
Těsto vypracujeme a nachystáme si z něj válečky jako na nudle. Potom váleček rozkrájím a každý kousek vyválím hodně na tenko a dávám si je na rozloženou utěrku a potom na panvičce s velmi malilinkatým množstvím oleje (já si dám vždycky jen trošičku na ubrousek a potom tím vytři panvičku) po obou stranách smažíme. Potom potíráme povidly s mákem. Já jen povidly. Mák nemám rádi....
27. říj 2009 v 16:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, zkusim v sobotu ke kafiku..:slight_smile: Kolik jich z toho kila je?
27. říj 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, kupuju si namlety...:grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni z toho kila je jich zhruba 25 .....
27. říj 2009 v 18:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to spasem..:grinning: Diky..:slight_smile:
27. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,není tu někdo z Kuřimi kdo by se chtěl seznámit a jít občas ven s kočárkem atd . ?
:grinning:
27. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Domi, z Kurimi tu neni nikdo.. Ani z okoli... :unamused:
27. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Kacka tu velmi dlouho nebyla... :confused:
27. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek