• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
ty brdo malá uplně chrochtá,nejradší bych za ni smrkala :unamused:
20. lis 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je šíleně když se člověk musí dívat jak se mimčo trápí. Dneska Marečka trápily prdíky a taky mi ho bylo tak strašně líto.....

Iny třeba ji ta odsávačka na ten vysavač pomůže......
20. lis 2009 v 16:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já doufám :frowning2: protože jinak se jdu oběsit :sweat_smile: no u prdíků jsem ze začátku řvala jak šílená,ted už jse´m zvyklá a zas ta blbá rýma :angry:
20. lis 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je asi pořád něco. Nejhorší je, že by člověk tomu miminku tak rád pomohl a někdy neví už ani jak .....

Iny dávají se i nějaké kapky do nosu miminkám?
20. lis 2009 v 16:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti mám libenar,je to fysiologický roztok,dnes jsem volala dr a kapičky ještě nemůže,spálolo by jí to sliznici
20. lis 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky.. Iny my mame taky trochu rymu, ale jen trochu.. nejvic chrochtame rano. Maly ma vysavac rad, u toho odsavani ani necukne a krasne drzi a je v klidu. Kdyz se pokousim o cisteni nosiku tim balonkem, rucni odsavackou, tak me strasne rve u toho a musim mu na silu drzet hlavicku, abych se trefila do dirky. U toho vysavacu je to pohoda, ma rad hlucne veci a jen nevericne kouka co se to deje.. prilozim odsavacku a sup, za par vterin je vsechno venku, je to uzasna vec, skvely pomocnik!

Dekuji za pochvalu fotecek.. jen skoda, ze pani stoji u okna a ja jsem musela fotit temer vzdy proti svetlu :frowning2: ALe aspon nejake fotecky jsou a nejsou nejhorsi.
Iny, chudak jeho pindik, tak se masakruje a deofrmuje, kdyz se drzi za stehynko v te vode :grinning:

Libenar mame taky, ale koupila jsem jeste nejaky sprej do nosu, taky jen nejaky roztok, ten mi neprijde tak strasny jako ta voda do nosu, preci jen je to sprej a neliju mu vodu do nosu.

Iny a odsavat by jsi mela az po tom co das Julince do nosu ten roztok, at zbytecne nedrazdis sliznici a je pekne zvlhcena pred odsavanim!!!
20. lis 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoky, zkuste Vincentku...:wink:
20. lis 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Namcit nosostouru do Vincentky a tou detem vytirat nosiky...:wink: Melo by zabrat.. Leci a zvlhcuje...:wink:
20. lis 2009 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
DObre rano a peknou sobotu preju..:slight_smile:
21. lis 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:

U nás je tak šílená mlha od večera. To je hrozné....
Dneska se mi podařilo spát po dlouhé době o něco déle. To není snad ani možné. Teďka si půjdu navařit a potom vyželím prádlo a dneska nic už nic jiného nedělám. Večer máme návštěvu, tak budu odpočívat do té doby než přijdou....
21. lis 2009 v 08:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni Vincentku jsme pouzivali... a ve spreji, takze zadne brutalni zavadeni stouratek do nosu.
Ty stouratka do nosu Maty nesnasi, u toho se vzteka!

Iny jak dopadlo odsavani? My uz druhy den odsavame rano a vecer a Matymu se to moc libi, ani neduta :slight_smile: Verim, ze Julince se to bude taky libit. Drzim Matyho pekne v klubicku ve zprimene poloze, to potom pekne jde odsat. Drzim palce, at vam to odsavani pekne jde.

Peti, tak to jsi dobra, ze jsi se konecne trochu prospala. Fakt spi co to da! Brzy uz tu moznost mit nebudes :wink:

Preji vsem krasnou sobotu, ja jdu k nasim, budu strihat psa. Druhy jede pristi sobotu na strihani do Blavy, kde zustava na tyden, pac ma pred sebou 3 vystavni dny v Nitre. Tak pa paaaaaaaaa jdu makat :grinning:
21. lis 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na zvlhceni nosiku nosostourou mi neprijde nic brutalniho... :rolling_eyes:
21. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, odsávačka na vysavač super :slight_smile: malou vždycky připravuju tak,že dělam bzum bzum a ona se může smíchy potrhat :slight_smile: ne že by se jí zto líbilo,protože jak to má hodně,tak to není jednou odsátí ,ale třeba i 4x,tak to už se pak trochu rozčiluje,ale při té ustní odsavačce řvala jak tur :unamused: jinak jsem musela odsávat každou hodinu a půl v noci,ale rozhodně jsem byla klidnější,i když o nic víc vyspaná :wink: a malá se u toho neráčila ani probudit :slight_smile: Katu první kapeme pak odsáváme :slight_smile: šak víme :grinning: za chvilku přijdou sůsedi do kůta,tak mažu.papa
21. lis 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No myslím, že si tu odsávačku na ten vysavač taky pořídím, když píšete že je to tak perfektní.
Já jsem přišla teďka od našich. Ani jsem netušila, že ty návštěvy chodí tak brzy. Pokaždé když k nim přijdu tak je plnej barák lidí co nesou do kůta.....

Večer máme návštěvu, tak se jdu na chviličku natáhnout.....
21. lis 2009 v 16:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
DLe starych zvyku navstevy chodi do kuta od narozeni do ditete do konce sestinedeli.. Pozdeji ne.. Zena driv byvala nekde v koute mistnosti za plentou, vychazela az po setmeni, nesmela pracovat s hlinou a nesmela se dotykat vody ve vodnich nadrzich, rekach, potocich, nesmela chodit ke studni a nesmela pripravovat jidlo...

Rodina se o ni a vsechno, co s praci souviselo, postarala.. Zena byvala v sestinedeli hajena..:slight_smile:
21. lis 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
od narozeni ditete do konce sestinedeli, sakrys..:slight_smile:
21. lis 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni aha. Já zase vždycky chodím všude, až se ta maminka s tím miminkem trošku zaběhne.

To bych měla někde nadhodit, že nesmím šest neděl vařit .... :grinning: :grinning:
První týden maximálně čtrnáct dní mi bude určitě mamka a tchýně vyvařovat,ale myslím, že delší dobu určitě ne ....
21. lis 2009 v 18:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, to bylo driv.. Ona se zena po porodu povazovala za necistou.. Kdyz byla v tom koute, nikdo ji nesmel videt, jen domaci a navstevy videly jen dite.. Jidlo, zeminu i vodu by "znehodnotila, uspinila"..

Dnes je normalni jit na prvni navstevy prave az po sestinedeli...
21. lis 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tu máme zase neděli. To nám to tedy letí. Zatím se mi nechce vůbec nic dělat. K obědu budeme mít jelení steky s broskví a sýrem a opečené brambory,takže zatím mám na přípravu jídla čas. Ale mám v kuchyni po včerejší návštěvě kopu nádobí a nějak se mi do toho vůbec nechce .....
22. lis 2009 v 08:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: Peti já jsem měla návštěvy co se týče rodiny do měsíce za sebou :wink: nevadilo mi to,ale vím,že někdo nechce návštěvy hned :wink: ted chodí návštěvy taky,ale už málo a většinou jsou to známí atd :wink: to je jen na tobě :wink: mamina se o mě starala královsky,vyřila a i mi pekla pro návštěvy,takže pohoda,však jsem se ještě pořádně nezaběhla v kuchyni :sweat_smile: obědy beru za školy,protože to fakt nestíhám,jsem ráda,když se stihnu naobědvat do 15.00 :stuck_out_tongue_closed_eyes: malá se mi budí,měla jíst v půl 12 :slight_smile:
22. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
To byla zase jednou noc. Celou noc jsem chodila kolem Erika. Ten dostat šíleně horečky. Já dostanu asi infarkt.Zrona teďka když můžu jít každým dnem rodit. Doufám,že to nechytnu od něho......
23. lis 2009 v 07:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

tak tajemství před našima udrženo, ale tak tak protože mi už v pátek bylo blbě a od soboty je mi blbě prakticky celý den :frowning2: , sice nebleju, ale i tak je to mazec :frowning2:
23. lis 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky...

kamarad horecku uz 4. den, braska lehl vcera s horeckama.. To je silene, jak ta chripka strasne radi!
Ferio je nachlazeny, tak uz zase spava chudak v obyvaku a ja s Matym v loznici. Maty se drzi, vcera nas potrapila docela ryma, ale dnes to vypada zatim o.k., vecer bude zase hur.
Maty nemohl chudak usnout, od 19 do pulnoci zaspal jen na 20 min!!! Potom se mu ale podarilo konecne usnout a spal az do 6:15! :sweat_smile: Tak jsem se krane vysala...

Marti, tak to je super, ze se tajmestvi podarilo zatim utajit pred vasima. Jen ty nevolnost, kdyby te chteli opustit. Ale aspon vis, ze jsi tehu, prcek ti to pekne pripomina :grinning: To byla jen sranda, samozrejme bych ti prala, at je ti dobre... snad to bude uz jen a jen lepsi a ne horsi!!

Peti, drz se! Nevim nevim jak by jsi udychala porod s rymou, ucpanym nosek, bolesti krku nebo v horeckach! Tomu se ale asi nejde moc ubranit, kdyz jste spolu doma. Musis Erika izolovat a prichazet s nim do styku co nejmene.
Tyyyy jo, ty jsi uz 39tt, to tak strasne rychleleti!

To same i Marta, 6tt...co nevidet to bude 16tt, 26tt.. a potom cervenec a poroood! Ten cas strasne rychle leti!

Vdyt mi mame dnes 10 tydnu! To je neskutecne!!
23. lis 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu ve středu už začínám 7 týden :confused:

Teda doufám že nám se horečky a chřipka vyhne obloukem, mám z toho fakt strach, naštěstí v práci jsem jenom s kolegou a moc zákazníků sem nechodí a do práce i z práce mě většinou vozí Josef, takže snad nikde nic nechytneme :slight_smile:
23. lis 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja se uplne bojim te praseci chripky.. hlavne na Vanoce se vraci hodne nasich kamaradu co je ve svete, se kteryma se mame setkat, a toho se bojim.. preci jen se udou pohybovat na letistich, kde je nejvetsi koncentrace ruznych lidi, kde se nakaza muze pekne sirit...

Z toho mam docela strach.

Ja jsem chripku snad nikdy v zivote nemela, netrpim na ne. Moje kamaradka je angina, ta me provazi v mem zivote :slight_smile:
Horecku jsem mela jen jednou, kdyz jsem mela zanet dutin, a to byul mazec! Takze si nedokazu predstavit jak bych fungovala v horeckach pri chripce!
23. lis 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marti, ty se ted hodne bran nemocem. Je dobre, ze nejsi ve styku s lidma moc...
Nejhorsi, ze nemuzes skoro zadne leky, zvlast ted v zacatku! Drzim palce, at se tem vsem nemocem ubranis.

Ono ani nakupovani s hopping centrech neni nejlepsi..
Nasi byli v sobtu v Olympii a v nedeli rano uz braska lehl s horeckama..

Asi se tomu nevyhneme, ale udelam maximum pro ochranu naseho zdravi. Na nakupu urcite nepojedu, i kdyz bych rada :sweat_smile:
Uz jsem zacala delat nakupy na Vanoce pres net a tak to budu i resit dal.
23. lis 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jezdíme akorát nakupovat jídlo do Futura a tam moc lidí nejezdí, jinak dárky máme víceméně vyřešeny, takže mezi lidi nemusím :slight_smile:

Akorát příští čtvrtek máme jít na koncert kamaráda, ale nevím jestli půjdeme kvůli těm mým nevolnostem :unamused:
23. lis 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile:

Marti tak to je super, že se vám to podařilo utajit.Takže to bude vánoční dárek?

Katy to se máš, že netrpíš na chřipky. Já trpím snad na všechno .....

Erika jsem dokopala nakonec k doktorce. Dostat antibiotika a nějaké kapky a paralen. Tak snad se z toho brzy dostane. On když má horečky tak vždycky 39 a více a o to tedy moc nestojím abych kolem něho musela chodit. Já jsem si naordinovala preventivně citrony, mandarinky a taky tu moji šťávu z červené řepy na imunitní systém.....

Holky ale z čeho mám největší hrůzu,že až pojedu rodit, tak bude chřipková epidemie a zavřenou nemocnici pro návštěvy. To by mě drblo ....
23. lis 2009 v 11:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti no já být tebou tak se pomalu smiřuju s tím že návštěvy v nemocnici nebudou, chřipková epidemie se ještě pořádně neprojevila, ale každým dnem sílí, ať už prasečí nebo normální :frowning2: , nejhorší je že se nemá ani moc ochladit takže všechno hraje do karet chřipce :angry: :angry: :angry:
23. lis 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj rodiny to budou mít jako vánoční dárek :dizzy_face: , jen teda švagrové to řekneme dřív protože potřebujeme probrat jak to oni oznamovali tchýni, ona je v tomhle divná a nerada bych aby se urazila jako u sdělení termínu svatby :rolling_eyes:
23. lis 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek