• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahoj holky .... :slight_smile:
Tak dnešní noc stála zase jednou za to. Každé dvě hodiny jsem byla hore. Připadala jsem si jako princeznička na hrášku.

Zdeni co se Ti přhodilo?
26. lis 2009 v 07:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě asi drbne. Erikovi se ty horečky zase vrátily. To není snad možné. Včera už měl 36,5 a dneska zase 38. To snad nebude mít konce. Už mě to přestává bavit.
26. lis 2009 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..:slight_smile:

Peti, vcera me tak vytocily decka, ze jsem se mela co drzet.. Nakonec jsem to ustala, ale nastvana su na ne porad... :angry:
26. lis 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, jestli mas nekde zasobu angrestu nebo broskvi nebo cerneho rybizu, dej to Erikovi snist.. Zavarene broskve i angrest teplotu srazi a cerny rybiz prosypany cukrem taky.. Delavala nam to mamka, kdyz jsme byly male..
26. lis 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni díky. Broskve doma máme, tak to vyzkouším.

Dneska je tak šíleně hnusně. Přijela jsem teďka z nákupů. Jela jsem s tchýní autem, protože pořád všechno tahám v pěšky a už na to nějak nemám sílu. Za volant si už vůbec netroufnu .....
Jdu teďka dochystat oběd. Budeme mít jen moravského vrabce s bramborovou kaší a zeleninovou polévku. A to beztka budu jíst sama. Erik nemá teďka na nic chuť.
26. lis 2009 v 11:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky...

Peti mnaaam, hned bych si dala. Ja jsem mela k obedu moji rychlou klasiku, kdyz se mi nechce varit - kuskus s tunakem a majonezou :slight_smile:

Ted jsem se vrhla na uklid, Matymu jsem udelala prochazku v loznici u otevreneho okna - zase spinka :slight_smile: Rekla jsem si, ze nebudu jezdit kazdy den na prochazku, jednou vynecham, at si pouklizim. S Matym se neda uklizet totiz jinak :slight_smile:

Odpoledne jdu na firemni akci, turnaj v bowlingu, tak se trochu protahnu a babicka bude poprvni hlidat delsi dobu - jsme nachlazeni, tak doufam, ze bude hodny a nebude zlobit!

No nic, jdu na ten uklid, at to neprosedim u pc a neco udelam :grinning:
26. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti uplne jsem zapomela okomentovat tvoji fotkuuuu...
Nahodou ti to brisko moc pasuje, pockej za par mesicu, jen si ostesknes, ze jsi uz bez briska... ja mam ted pocit, ze jsem si to poradne nevychutnala a uz jsem i zapomela jake to bylo mit takove bricho :grinning:
26. lis 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:
Tak tu máme zase pátek. To tak šíleně letí ten čas. To snad neni ani možné. Už od včerejška pořád přemýšlím jestli se mám pustit do pečení perníků. Pořád váhám a váhám. Nevím jestli na to mám dostatek sil. Samotné se mi do toho moc nechce. Řeknu tchýni jestli by mi nepomohla. Moje mamka chodí do práce, tak nemá vůbec čas.

Katy no já si to bříško skutečně vychutnávám. Hlavně v noci .... :grinning: :grinning:
Vždycky si připadám když se otáčím z jedné strany na druhou jako hroch ..... :grinning: :grinning:
No už to musím vydržet. Začaly mě zase šíleně trnout ty ruce. Zdálo se mi, že mi ten vitamín B pohámá co mi řekla doktorka, ale asi moc ne...... :confounded:

Dneska se mi nechce ani pořádně vařit, tak jsem říkala, že budeme mít k obědu jen palačinky. Mám pocit, že čím se ten porod blíží tak jsem šíleně znihlá. Jo a taky se mi zdá, že z toho začínám mít docela strach......
27. lis 2009 v 07:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a taky že už bylo v jihomoravském večerníků včera, že nemocnice Kyjov a Hodonín jsou už pro návštěvy uzavřeny. Tak to čeká myslím každým dnem i Břeclav. Jsem to tušila .....
27. lis 2009 v 08:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj Peti... I Obilni trh v Brne je zavreny a Hodonin taky.. Dokonce i UH.. Takze Breclav asi nebude vyjimka..

Perniky nejsou tak tezke, abys je nezvladla, Peti, ale testo by ti mel nekdo umichat... Nebo jestli mas nejakeho robutka, tak je to uplne v pohode..:slight_smile: A testo na perniky by melo byt aspon den odlezene.. Tak si ho dnes udelej a zitra zacni pect.. Jestli chces, mam tu dva moc dobre recepty na dobre perniky, ktere jsou hned mekke/neztvrdnou..
27. lis 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zdeni .... :dizzy_face:

Tak mi ten recept napiš a já uvidím. Robota sice žádného nemám, ale třeba bych to nějak zvládla .....
27. lis 2009 v 08:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Erik je na tom jak?
V tech receptech se jen vsechno smicha..:slight_smile: Treba by ti mohl delat hlavniho varecku...:grinning:
27. lis 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pořád na tom neni nejlíp,ale snad by těsto zvládl umíchat. Já něco vymyslím .....
27. lis 2009 v 08:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni když jsou uzavřené nemocnice, tak to nesmí ani manžel k porodu, že ????
27. lis 2009 v 08:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti a k tomu strachu pred porodem...

Myslim, ze to je uplne normalni... Neni podle me nikdo, kdo by se nebal a kdo rika, ze se nebal, tak keca.. Obavy ma kazdy...
Bude to bolet, budes se bat, ale na konci te ceka nekdo krasny... miminko...:dizzy_face:
POrod skonci, ale strach zustane - o vase detatko...
Segra rika, ze od porodu Kristynky se jeste neprestala bat, ale ze je to takovy jiny strach, krasny... :dizzy_face:
27. lis 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt, že člověk má o to mimčo strach už celej život.....
27. lis 2009 v 08:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zvladnes to, kocko..:slight_smile:
27. lis 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem se teďka nasmála. Ségra mi napsala email jestli se mi nechce jet dneska už rodit ..... :grinning: :grinning:
27. lis 2009 v 08:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nechce? :confused:
27. lis 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kdyby to bylo na mě tak bych jela klidně, ale mimču se zatím moc nechce ...... :grinning:
Podle naší pani doktorky budu přenášet .....
27. lis 2009 v 08:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mas doma celozrnnou mouku?
27. lis 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé to nemám.....
A přemýšlím jestli něco takového mají vůbec u nás v obchodě .....
27. lis 2009 v 08:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ti napisu jenom jeden recept na pernicky...:slight_smile:
27. lis 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo napiš.....
Díky
27. lis 2009 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mekke pernicky:

600g hladké mouky
250g mletého cukru
200g másla
6 lžic tekutého medu,
2-3 lžíce kakaa,
3 vejce,
ořechy (asi 1O ks)
1 prášek do perníku
1 lžička perníkového koření
1/2 lžičky skořice mleté

MOuku, cukr, kakao, namleté nebo najemno nastrouhané ořechy, prášek do perníku a perníkové koření a skořici pořádně v míse promíchat a přidat rozpuštěné vlahé máslo, tekutý med a vejce. Propracovat (vařečkou nebo v robotu) a dát do druhého dne do lednice. Druhý den vyválet na silnější plát, vykrájet a péct na 180st. Perníky po vytažení z trouby potřít vajíčkem rozšlehaným s trochou mléka.
Poznámka: těsto je dost řídké, ale v lednici přes noc ztuhne.. :slight_smile:
27. lis 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni díky ....
27. lis 2009 v 08:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teďka mi volala tchýně, že dělá beleše a že nám přiveze k obědu, tak nakonec ty lívance dělat nebudu, tak jdu trošku poklidit. Přehánět to ale nebudu ..... :grinning:
27. lis 2009 v 08:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se mas..:slight_smile: A nemas zac..:slight_smile:
27. lis 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Já teda letos asi péct nebudu, nějak na to nemám energii ani žaludek a hlavně mi teď sladký moc nechutná :grinning:
27. lis 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Breee ranko!

Ja jsu zvedava jestli se do peceni dokopu :slight_smile:

Aaaa Maty se budi, to jsem toho moc nepopsala, ale aspon jsem se v klidu nasnidala :sweat_smile:

Marti, stale nevolnosti.. aj aj, snad to brzy prejde. A nemas chut na sladke.. holky u koho se ji hodne sladkeho, u kluka?
Ze by byla holcicka na ceste k nam :wink:
27. lis 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek