• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Katu na začátku těhu jsem se nefotila, nějak nebyla energie ani chuť, no já myslím že nebude potřeba porovnávat :grinning:
17. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: malá se má každou chvílku vzbudit,tak nevím co stihnu :wink: Marti na bříško jí dávám probio kapky,kamoška mi je kupuje na sk,tam stojí 10 euro a u nás 6stovek :confounded: každopádně nám nepomohli :unamused: ted je dobrala a koupila jsem tady v lékárně laktobacilky baby,akorát je to prášek v kapslích,takže trochu problém pro kojený mimčo.musím letět.
17. pro 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem zpět,kojím a volnou mám levou ruku,takže píšu ohromnou rychlostí :grinning: k tomu bříšku,malá prostě řve,nepomůže jí nic,prostě si to musí 1-2x denně odřvat,vždycky jí vezmu do náručí,dám jí cucek a třepu s ní,to jí většinou uklidní a pak usne :wink: to je naše metoda :wink: k režimu spaní,nijak jí ho neřídím,má ho naprosto vyhovující :grinning: dnes spinkala v ložnici až do půl 11,ve 12 jedla,v půl1 jsme šli ven,v kočárku spinkala do ted :slight_smile: ted se nají a bude si hrát v lehátku,před dalším kojením si zdřímne tak na půl hodinky,a pak do koupání už nespí,pokud ji nechytne bříško a neuspím ji tím třepáním :wink: po koupání se nají a max do hodiny už spí a pak se budí každý 3 hodiny a je další den :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inko hezký režim máte :grinning:
17. pro 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
že Marti,taky se mi napsaný líbí :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak na prdění malé hodně pomáhalo pasení koníků,sice řvala jak tur,ale prděla :wink:
17. pro 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo hlavně uvolnit bříško :wink: , prostě co dítě to originál :grinning:
17. pro 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jak malá dostala tu lactulosu na kakání,tak kaká každý 3 dny,ale takovým způsobem,že musím vyprat všechno co má na sobě a pod sebou :grinning:
17. pro 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti přesně tak,každý si musí najít to svoje :slight_smile:
17. pro 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti snad budou výsledky v pořádku :wink: malá má kyčle v pořádku,takže v tohle neporadím,na poslední kontrolu jdeme 5.ledna
17. pro 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu a co malý na beco?Já mám od sestřenky z německa půjčený něco takovýho a malé se to vůbec nelíbí,ale ani mi to neva,když vydrží sama v lehátku i hodinu :wink:
17. pro 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se konečně dovolala šéfovi a oznámila jsem mu tu radostnou novinu :grinning: , no byl strašně překvapenej že jako už, hlavně že mu to říkám už od svatby že chceme baby :grinning: , ale v pohodě
17. pro 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti,tak času má na hledání zástupu dost :wink:
17. pro 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti ještě k tomu očičku,malé to taky dělalo,ale vždycky jí stačilo kapnout opthalmo septonex a bylo to v pohodě :wink: ted máme gentamicin,ale moc to nepomáhá,není to horší,ale ulojdaná je furt :unamused:
17. pro 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No hlavně nemusím na vánoční večírek, tak aspoń k něčemu jsou ty moje večerní nevolnosti :grinning:
17. pro 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky chodíte s prckama ven i když je víc jak -5?to bych byla celou zimu doma :unamused: nebo to platí jen pro čerstvý mimča?mě tenkrát dr říkala do kolika stupnů se může jít ven,ale nemůžu si vzpomenout kolik říkala :sweat_smile: něco mi říká,že -10,ale všude čtu jen -5 :confused:
17. pro 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem!

Tak jsme byli dnes v poradně. Chodíme k paní doktorce Herůdkové, ale do ordinace v Čejči (máme to blíž)
:dizzy_face:
všechno dobré, váha 4450g 56cm
ještě týden budeme brát lék Phenaemaletten a po Novém roce opět na krev. Snad už se té žloutenky zbavíme. Myslela jsem si, že už to bude dobré, protože mladej vybledl jak bledule :dizzy_face:
17. pro 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inko, do -5 jen novosci, s vetsimi detmi tak od pul roku az -10...

Katy, rikala jsi, ze Beco je pro vas zbytecne - co ta zmena??? :confused:
17. pro 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
teda ty naše míma, jsou fakt úžasný :dizzy_face: :dizzy_face: už se těším jestli nám klapne nějaký ten srazík, abych si ty drobky mohla poňuchňat...Marti, taky mě to bere, pochovat si nějaký mímo, ale nevím kde na něho narazit, ale vynahradím si to o svátcích....bratránek mají dvou měsíční Karolínku, tak si pochovám Káju, ten zbytek už nám odrostl....a sestřence budu aspoň hladit břicho, čeká mimčo v dubnu :dizzy_face:

zítra bych chtěla jet dokoupit nějaký vánoční dárky a pak to o víkendu všechno zabalit abych měla pokoj a v sobtou chci dodělat cukroví,t ak snad to zvládnu....

Ali, zkus třeba na to bříško Baby Calm kapky, jsou přírodní, doma nebo v lékárně ti je naředí...možná bych to pro začátek vyzkoušela a uvidíš....

pa
17. pro 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:

Tak další noc máme za sebou. Chtěla jsem se zeptat. Jak se vám budí mimča v noci? Eriček stává po třech hodinách,ale nejhorší je na tom, že potom mu zase trvá dvě hodiny než zaspí, tak s ním pochoduji po bytě....

Snažila jsem se ho dát vždycky do postýlky po krmení, ale řve a řve.....

Dneska už je tomu týden co jsme přijeli s porodnice. To je něco jak ten čas letí ....
18. pro 2009 v 08:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

tak dneska je můj předposlední letošní den v práci :dizzy_face: , pak už jenom v pondělí a volnoooooo :dizzy_face:
18. pro 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Přišla jsem pozdravit, mám chviličku než bude Tonda vstávat. :wink:
18. pro 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, souhlasím, čas letí jak splašený kůň. Nám s toníkem končí šestinedělí. Fakt to utíká jako blázen. Malý mi roste pod rukama :slight_smile:
první 4 týdny byl zlaťučky, spinkal, papal, kakal a zase spinkal. V noci mi vydržel i 6 hodin. Ale co jsme přehoupli 5 týden, tak s tím spinkáním to už tak nepřehání, trochu zlobí i při kojení (jakoby ze dne na den zapomněl jak se to dělá) mlíka mám dost, dokonce i občas odsávám, pak to dostane ve stříkačce když mám pocit, že si vytahl málo... no a v noci vstáváme co 3-4 hodiny. Když nemá nějaké extra bolení, tak dokonce i pěkně hned usne.... je to strašně individuální, každý den i noc je to jiné.
Co zabere vždycky, je výlet v kočárku, to pak spinušká jak andílek a dlouho až ho musím budit na jídlo :dizzy_face:
Teď v těch mrazech, ale čumákujeme doma. Mám strach a nevím do kolika stupňů v mrazu se může s malým ven.
18. pro 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ali.... :slight_smile:

Tak to je fajn,že malej hned po krmení usne. U nás je toto horší. Dávám ho prva k obou prsům a potom bo dokrmuji nutrilonem a tím se mi strašně probere a potom trvá než znovu usne. S tím mlékem jsem pořád totiž na štíru. Ale pani doktorka Herůdková říkala, že je důležité, že má alespoň trošičku toho mateřského když to nejde jinak.
18. pro 2009 v 09:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti ja mela s Matym ten stejny problem, ... nebo podbny. Dejme tomu, ze jsem zacala kojit v 9h, skoncila az po desate, zaspal tedy temer hned, ale tak za hodinku uz chtel zase jist...bylo to strasne, byla jsem strasne vycerpana, unavena...
pak jsem zacala odstrikavat a to bylo o necem jinem, behem 20min si vypil svoji davku a krasne spokojene spinkal 3 hodiny a tak se to postupne protahoval a protahovalo.. sice jsme presli plne na nutrilon, ale krasne roste a jeste hezci spinka.

Budi se uz pravidelne ve 4h a potom mezi 7-8h. Pres den se da rict, ze ji po 3h.
18. pro 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a doktroka nam poradila at si koupime nutrion AR, proti blinkani... protoze jak se Maty porad prevaluje sem a tam a kope a porad neco dela, tak zacal hodne blinkat...

Ale uz jsme zpet na normalnim nutrilonu, protoze tento husty mu totalne zasekal brisko! Spatne kakal, byl neklidny, plactivy... Radeji ho budu porad prevlikat a budu kazdy den prat, nez aby mel byt takovy jaky byl a trapil se.
Navic krasne prospiva i pres blinkani, takze neni co resit :slight_smile:
18. pro 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni Beco jsme znovu zvazili... ted je nam k nicemu, ale d budoucna ho hodne vyuzijeme. Jak na vystavach, tak na nakupech, prochazkach kde nejde kocar a tak.
Ted ho na to zvykame, snad si to brzy zamiluje.

Preci jen pro me nakupy s kocarem jsou sileneee... do maleho kosiku dam chleba a rohliky a uz se tam nic nevleze. Kdyz ho budu mit v Becu, pohodlne nakoupim do velkeo ksiku, proste poradny nakup. Taky kdyz je hnusne pocasi, jedu autem d mesta, tak je lepsi ho supnou do Beca a jit do ochodu nez vytahovat kocar porad a zase ho davat do auta.

tak proto ta zmena.. :slight_smile:
18. pro 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy ty tedy uz nekojíš?
18. pro 2009 v 10:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Peti, my jsme taky ze začátku kojili někdy i déle jak jednu hodinu a za chvílu pak znova. Já bych ti moc přála, aby se ti to kojení rozjelo, přeci jen je to velikánská výhoda - žádné flašky, vyvařování, převařování atd...
A myslíš, že Eriček plače po položení do postýlky hlady? Nechce třeba jen chovat, cítit tvou náruč?
No, každopádně, jak už radila Káťa, snaž se přikládat co nejčastěji, ať i tvé tělo pozná, že malý chce víc a že má začít víc tvořit. A tfuj tfuj tfuj, ať se povede :wink:
Hlavně buď v klidu a nestresuj se, protože všechno negativní přechází na Erička :wink: ale to ty už určitě všechno víš, viď?

Já jsem teď udrnkala Marťulu na chodbě, ale myslím moc nevydrží, holt není to čerstvý vzduch. :angry: Ne, že bych nebyla ráda, že jsou mrazy, ale kvůli němu se už těším, až to trochu povolí. Taky jsem někde četla, že se má chodit na procházky do -5 stupňů, ale upřímně, dnes je tam -7 a já musím na poštu, takže stejně půjdem. Ale tak snad to po obědě trochu stoupne (aspoň na těch -5).
18. pro 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak myslela jsem, že vydrží aspoň hodinku.... :frowning2: tak zatím pa pa
18. pro 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek