• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
autor
Peti ne ne, uz vubec nekojim.

Ja si dom na byt snad poridim nejaky kocarek na panenky ve kterem ho udrnkam at spinka :sweat_smile: Ted jsem ho rucne udrnkala na gauci, chytla jsem ho za zadecek a lehce s nim zacala trepat a on v momente usnul, uz plakal, byl moc unaveny.
Na tento uspavaci figl jsem prisla prave ted, ale praktikovat ho nebudu porad, jeste by si zvykl, to neee... Vetsinou usina sam v klidu, ale dnes je jeste nejaky oplakany, tak se ho snazim tisit jak jen to jde.

Odpoledne jedeme na firemni zabijacku, Maty pujde do kocarku... Predvcerem jak jsme byli v Brne tak byl dve hodiny v kocarku pri -6.5 a v pohode. Byl krasne teplunky! Ten kocarek se nezda, ma vnitrni zimni vlozku, navic jak je malinky, tak tam nefouka, je pekne uzavreny... a to nemel ani fusak!!! Jen takove 3 decky co ma.

Me prijde lepsi zabalit ho do vice dek a jinych prikryvek nez do jednho fusaku. je zname, ze vim vrstev vic hreje, nez jedna velka.
18. pro 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jdu si rychle umyt hlavu dokud spi, snad to stihnu i s foukanim :wink:
18. pro 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...:slight_smile:

Katy, mam radost, ze jste se rozhodli pro BEco....:dizzy_face: Urcite si ho maly zamiluje a v ho plne vyuzijete... Hlavne nenosit celem dopredu...:wink:

UKaz, jaky vzor jste poridili, jestli si ho budu chtit za dva roky koupit od vas...:grinning:
19. pro 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile:
Dneska jsme od půl šesté vzhůru a teprve před chviličkou znovu usnul. Jinak včera jsem volala na ty výsledky té žloutenky a má ji zvýšenou, tak v pondělí dostaneme léčky. Se mi ani nezdál nějak žlutej....
19. pro 2009 v 08:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni mame toto, je uzasneeee! http://www.branakdetem.cz/nositko-beco-lenka.htm

Peti, tak to ti dava Ericek pekne zabrat!
My jsme dnes spali ukazkove, usnul ve 22h, krmeni v 5h (to nam trvalo 10min), potom se vzudil lehce po osme, tak jsem jeste polezeli a pokecali...dals jidlo v 9h, potom pospal chvilku. Pres den se snazim dodrzovat min. ty 3h mezi jidlem, pokud nemusim nekam jit a nekrmim ho driv, aby mi vydrzel.

Vcera jsme byli chvilku na firemnim vecirku a byl tam kolega z prace, ktery ma 2mesicni dvojcatka, ty byly taaaaak sladke holky, uzasne!!! Jen nezavidim jejich mamci, ta s nima musi mit tolik prace. Jsou hodne, ale preci jen je to prace kolem dvou deti, ja bych to asi nezvladla - musela bych :sweat_smile:
19. pro 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No nic, jdu se nachystat a jdeme k mamci na obed :wink:
Pekny de,n, pa paaaaa
19. pro 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte co je dobré na potničky. Malej má pořád potničky a to ho nijak nenavlíkám a přetopené taky nemáme.

Jo a taky jsem zapomněla. Přestavte si, že v noci mi houkal ten monitor dechu. Erik říkal,že malému ale nic nebylo. Jsem byla z toho tak vyklepaná, že mě bylo až špatně....
19. pro 2009 v 11:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Peti super je černý čaj ,malá je taky měla a pomohlo to rychlostí blesku :slight_smile: uvař černý čaj a nalij do vaničky a vykoupej ho v tom nebo můžeš malýmu potírat jen ty místa,kde to má( určo obličejík,pod bradičkou)já jsem si namáčela do vlažnýho čaje odličovací tamponek a malou 3 x denně potírala,hned druhý den uvidíš zlepšení :wink:
19. pro 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej má potničky po krčkem a pažičkama a hlavně na bříšku jak má plenku a to destičku na široké balení. Tam se hodně potí. Musím mu s tím začít něco dělat než se mu to rošíří.

Katy kolik malej vypije toho nutrilonu? Mě se zdá, že ten náš strašně.....
19. pro 2009 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Maty mel asi jen 7 potnicek za celou dobu a osetrovala jsem mu to cistym lihem. Vzala jsem tycinku na cisteni usi, ponorila ji do lihu a potnicku trela az nebyla bila a hned to bylo zahojene.

Peti maly ted pije 150ml, hlavne v noci, pres den se s jidlem louda.. to vypije treba jen 100ml a pak chce uz po 2 hodinach zase.
Kolik pije Ericek?
19. pro 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo! To bych byla taky pekne vyklepana, kdyby mi zacal ten monitor dechu piskat. By me asi kleplo!
My jsme ho nemeli a nejak jsem vubec nemela o maleho strach. Nevim cim to je, byla jsem klidna. Ani jsem nejak extra nekontrolovala jestli dycha a spala jsem klidne.
Mozna i proto byl a je tak klidny, protoze ja jsu klidna. K me povaze je to az k nevire :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hlavni je, ze to byl jen plany poplach a neslo o nic vazneho!
19. pro 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy malej po kojení vypije teďka i 80. Se mi to zdá právě hodně. Ale když on je pořád hladný.... :frowning2:
19. pro 2009 v 18:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky přišla mi návštěva,tak jsem vás dočetla až ted :wink: Peti malá v noci jak kdy,většinou usne hned po jídle,ale já kojím v noci zásadně vleže,takže ona se u jídla uspí,ani brkat nepotřebuje :wink: někdy se jí spinkat nechce,tak dám dydyn a většinou zabere :wink:
19. pro 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali malej je šikulka :slight_smile: jinak s malou ven chodím,max na hodinku,ale je tak zababušená,že ji ani nejde vidět :wink: a zhoršilo se jí očičko,takže v uterý skočím k dr pro jiný kapky.no a už zase řve kvůli břichu :frowning2: papa
19. pro 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti, jsem si rikala, ze u druheho mimca si poridim tu elektonickou vahu na miminka. At si prcka zvazim pred a po kojeni, at vim jestli place hlady nebo jen tak a at vim kolik vubec vypije.
To ti maly dost pije! Nepujcuji u vas v porodnici tu vahu? Ze by sis ju na par dni pujcila at vis kolik pri kojeni vypije, kdyz zvladne jeste 80ml nutrilonu.
Mozna je ale jen velky jedlik :slight_smile:
19. pro 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Iny my v noci taky nebrkame.. malemu dam flasu natazenou rukou do postylky, behem 10min ji ma v sobe a spime dal.
V kuchyni mam nachystane vzdy dve flaseny po 150ml, v odmerce na nutrilon mam nachystane davky, vodu jen ohreju v mikrvlnce co trva asi 10 vterin, pridam mliko, zahrkam a jdeme krmit. Rychla priprava a jezeni a huraaa spat :sweat_smile:
19. pro 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nas trapilo jedno ocicko hned v porodnici, ale po par dnech doma to preslo.

TUk tuk tuk, musim zatukat, ze Maty je zatim zdravy jako rybicka, snad to nezakriknu!

Drzim palecky, at jste brzy zdravi a nic vas netrapi.
19. pro 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky ja se taaaaaaaaaaak tesim na Vanoce!!!!
19. pro 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych řekla, že toho moje mléka moc nevypije, protože ho mám šíleně málo. Známá mi říkala,že si z toho nemám nic dělat, že ona nekojila vůbec. Doktorka mi zase říkala, že je dobře že alespoň trošilinku toho mateřského mléka má, když to nejde jinak.

To nevím jestli půjčují ty váhy,to jsem nikde zatím neslyšela.

Katy tak to máš Matyho suprově naučeného. To Eriček když se v noci probudí, tak spát jde zhruba za dvě hodiny. Necelou hodinu ho držím u prsou a potom ho dokrmím nutrilonem a potom čekám až usne. Snažila jsem se ho dát do postýlky a zhasnout, ale řve jako tur, tak s ním raději pochoduji po bytě. Mám ho asi dost špatně naučeného .....

Mě vůbec nedochází, že nějaké Vánoce budou. Je mi to letos všechno nějak jedno. Ten nejkrásnější dárek už mám doma a co víc si přát ....
19. pro 2009 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se na Vanoce netesim... Vubec mi to tak neprijde... Zvazuju, ze ani nebude stromek... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snih mi trochu Vanoce pripomenul, ale ja nejsem asi vanocni typ.. ani narozeninovy a ani svatkovy...

Rok od roku je to horsi a horsi... jen konzum a nic jineho...

Ale az budou deti, bude to lepsi, to vim...:slight_smile: Ted je to proste spis obtiz nez radost...
19. pro 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto, jak to muzes rict, ze ho MAS SPATNE N A U C E N E H O????? Paneboze, vzdyt ma 2 TYDNY!! Deti v tomhle veku se NIC NENAUCI, protoze je zajima jen jidlo, sucha plina, spanek a naruc blizkych... Zrejme potrebuje mamu/tatu a ne prazdnou postylku, kdy tam lezi a nevi, ze se vratis... On zaziva pocit samoty a odlouceni a proto place... Neumi se vyjadrit jinak...

Skrz kojeni - prikladat co hodinu, ale ne na hodinu - to ti pit nevydrzi a navic nema co... Tim laktaci nezvysis...
19. pro 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni kdy podle tebe konci to bdobi, kdy dite zaziva pocit odlouceni, samoty a potrebuje mamu a tatu?

Ja myslim, ze ti mali tvoreckove jsou uz od narozeni toli chytri a moc dobre si uvedomuji jestli jsou v naruci nebo v postylce. Verim, ze potrebuji naruc, ale taky si na to pekne zvykaji a tezko se budou odnaucovat.

Ja jsem treba Matyho mela strasne malo na rukach a jsu za to ted rada... Vzdy jsem ho mela polozeneho na sedacce a lezela vedle neho, vykladala si s nim, hrala.. ted je zvykly lezet sam, usinat sam, byt sam. Stacil me jeden den po ockovani, kdy byl dost na rukach, protoze byl hodne olakany a nejak velice rychle si na to zvykl a dalsi dny mi pri pokladani zacal neskutecne brecet, vztekat se, ze nechce lezet a chce byt na rukach. Musela jsem byt uvnitr silna, abych to vydrzela a uz je zase spokojene miminko, kteremu nevadi, ze se poklada.
20. pro 2009 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti s tim kojenim si nelam hlavu, neni to to nejhorsi co se muze v zivote stat a kolik miminek vyrostlo krasne a zdrave na mele strave.
V dnesni dobe jsou i ty umele mlika natolik vyzuvne a obsahuji skoro to co materkse mleko. Jen je to financne narocnejsi a je prace s lahvickama, vyvarovanim... ale neni to tak strasne a je v tom vyhoda, ze muze nakrmit i tatinek :slight_smile:

Drzim ale palce, aby se ti to kojeni rozbehlo na maximum!
20. pro 2009 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pekny den vam preju, jdu se nachystat a frcim do mesta na posledni male vanocni nakupy :slight_smile:

Holky jsem se asi zblaznila, uz mam 10 druhu vanocniho cukrovi... a jeste 3 budu delat :grinning: :grinning: :grinning: a tim pro tento rok koncim :sweat_smile:
20. pro 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, dokud se neumeji sami vyjadrit... tzn., dokud neumeji zavolat "mamo/tato".... A deti v tomhle veku nedelaji nic schvalne, natruc, nebo proto, ze by byly vychytrale...
Ony na to proste v mozecku nemaji chlivecek... Delaji jen to, k cemu je nuti pudy.. cili vylucovat, prijimat potravu, spat, mazlit se... a projevit se neumi jinak nez placem..

Jen se vzijte do jejich "zivota" a zkuste popremyslet, co jineho jim zbude, kdyz je ulozite do postylek, zhasnete a odejdete.... A co asi musi prozivat, kdyz je jim zima, maji hlad, chteji byt s vami, nechat se pohoupat... a ona je kolem jenom tma, zadne zname zvuky a nikdo, kdo k detatku patri...

Opravdu si nemyslim, ze jsou tyhle deti vychytrale a delaji neco schvalne...

ALe zase - muj nazor, se kterym se vy, mainstreamove matky, neztotoznite.... Uz jsem si zvykla, ze sjem tu za exota...:grinning:
20. pro 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jeste mi reknete - co z toho mate, ze nechavate decka vyrvat????
20. pro 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni já se snažím přikládat k prsu co nejčastěji, ale když i přes den spinká tři hodiny, tak se mi ho budit nechce. Jinak do postýlku mám hned u mojí postele, tak v kontaktu se mnou je.

Myslím si, že Katka má pravda v tom co napsala....

Katy to jsi dobrá, že zvládáš takhle péct cukroví. Já mám pocit, že zatím bych nezvládla vůbec nic. Naštěstí, že nemusím vařit a dokonce i prádlo mi mamka pere. Zatím jsem si jen uklízela, ale po Vánocích už začnu dělat všechno.
20. pro 2009 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti a ja si to nemyslim....
20. pro 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak konečně po obědě. Malej usnul a ve dvě čekáme návštěvu. Mě ty návštěvy tak strašně nebaví. Kdyby alespoň všichni věděli kdy mají odejít a neseděli čtyři hodiny. Já když jdu do kúta, tak jsem všude max. dvě hodiny a jdu domů.....
20. pro 2009 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek