• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Tak jsem se dala do vypisování knížky "KNÍŽKA MÉHO ŽIVOTA - prvních pět let"
Eriček ji dostal od tety. Musím to začít průběžně vypisovat než na něco zapomenu ....

Návštěva pořád nejde a nejde.

Jo a ve středu půjdeme domlouvat křitiny. Vidím to tak na půlku ledna. To už nám bude šest týdnů, tak to je tak akorát. Horší to budeme mět ségra. Čeká s křitinami na nás a Mareček už se pomalu nevejde do té nové křtící peřinky kterou mají oba dva stejnou do babičky ......
20. pro 2009 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Peti my jsme to s navstevama nemeli tak "zhave" a jsu rada. Hodne lidi za mnou prislo do nemocnice a jinak jsme rodinu obehali uz sami jeste pred ukoncenym sestinedeli. Byl rozdil v tom, ze myjsme meli jeste krasne pocasi a zadne mrazy.

Ja taky pisu tu knizky, ale mame ji tusim jen do 3 let.. Nedavno jsem mu ustrihla na pamatku posledni novorozenecke vlasy, jinak uz ma temer po cele hlave nove :sweat_smile:
20. pro 2009 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak dodelavam kokosovou roladu, orechove pusinky hotove... jeste jsem mela v planu jeden druh, ale nevim nevim, uz se mi do toho moc nechce.

Chlapi moji spolu spi v loznici, pohodicka :slight_smile:
20. pro 2009 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zdeni ja bych ti taaaaak moc prala at v okamziku otehotnis a co nevidet tady s nama muzes probirat sve zkusensti z praxe.

Nikdo z nas neni rad, kdyz mu dite place, nedela nam to ani trochu dobre, ale nechceme si vypestovat zavislaka na chovani!!!

A verim, ze Petka nepolozi ericka do postylky, nezhasne a nejde hned pryc. Jde o to, ze ty deti placou jakmile se polozi.. mamina naruc je jim znama, musi si zvyknout i na postylku a citit se tam bepecne.
Vsichni jsme byli vychovani za horsich podminek nez maji ted nase deti. Driv na nas mamy nemely tolik casu jak mame my ted na nase deti. Driv bylo prace na zahrade, domacnost, zverinec... a jak krasne a bez nejake psychicke ujmy bez chovani jsme vyrostli :wink:
20. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vim, ze ty chces byt ta "prirodni" matka, mas nastudovano vsechno mozne, snad i nemozne... ale ver tomu, ze praxe je jina.
Prala bych ti dite, ktere muzes vychovavat presne podle prirucek,aby bylo spokojene jak vsude pidou, ale to snad ani nejde.
20. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zdeni a nikdo z nas tady nepsal, ze nechavame deti vyrvat...
20. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Katy, tahle veta to ale presne rika.... :wink:

Stacil me jeden den po ockovani, kdy byl dost na rukach, protoze byl hodne olakany a nejak velice rychle si na to zvykl a dalsi dny mi pri pokladani zacal neskutecne brecet, vztekat se, ze nechce lezet a chce byt na rukach. Musela jsem byt uvnitr silna, abych to vydrzela a uz je zase spokojene miminko, kteremu nevadi, ze se poklada.

Prirodni matka se louci....:grinning:
20. pro 2009 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
A jeste neco - ja nehodlam deti vychovavat podle prirucek, ale podle intuice a meho nejlepsiho vedomi.... A troufam si tvrdit, ze v uplne jinem duchu, nez vy... ja deti "mit naucene" nebudu...:wink:
20. pro 2009 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky jak se jmenují ty homeopatika na podporu tvorby mléka. Zítra jdu do poradny, tak bych si je nechala předepsat. Díky .....
20. pro 2009 v 18:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!

Sleduji, že tady máte zajímavé téma :slight_smile:

Jéééé, jak já jsem si výchovu dítěte plánovala a přitom mám pocit, že Toník vychovává mě :dizzy_face: a neplatí skoro nic z toho, co jsem si načetla...
Musím to zaklept na dřevo, ale náš klučík až na pár vyjímek je pohodové děťátko. A každá vyjímka mě srazí na kolena. Někdy fakt nepomáhá absolutně nic.... člověk ja přesvědčený, že je mládě napapané, přebalené, maminka ho chovušká a stejnak řve. Pak nastoupí tatínek a miminko usne....pak i maminka obč :grinning: as mi to hlava nebere, ale jsem moc ráda, že mi muž pomáhá. Kluci si k sobě pěstují pěkný vztah :sunglasses:

Peti, tady je celkem pěkný přehled o homeopatikách, tak se tam mrkni
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/tehotenstvi-a-kojeni.html
20. pro 2009 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak v předporodním kurzu nám porodní asistentka dopručovala na tvorbu mléka toto RICINUS COMMUNIS v ředění 5 až 9ch
20. pro 2009 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ali díky moc. Zítra si to nechám předepsat. Já to tak rychle nevzdám.....
Teďka jsem zahájilo to, že kdy malej spinku, tak každou hodinu odstríkávám,aby se mi začalo víc tvořit mléko. Když je vzhůru tak si ho přikládám co nejčastěji k prsu, tak snad se to už konečně rozjede.

Můj se mi snaží taky pomáhat, ale teďka toho má docela dost. Chystají vánoční Rybovu mši, tak chodí pořád zkoušet a taky má dost práce ve sklepě a dotoho ještě hraje každý den nějakou mši, tak je pořád někde pryč. Včera se nám akorát podařilo, že byl celé odpoledne doma.
20. pro 2009 ve 20:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Malej spinká, tak jdu taky....

Dobrou noc ....
20. pro 2009 ve 20:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zdeni v te vete nikde nebylo napsano, ze Matyho nechavam vyrvat!
Nedokazala bych ho polozit a nechat vyplakat se.... ale taky jsem nedelala ani to, ze kdyz fnukl byl na rukach.
20. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ali nas tata taky moc pomaha. A jak pises... nekdy je i u me Maty uplakany, ale jen co si ho tata vezme, je to slunicko spokojene.
taky jsem slysela, ze dobry vliv ma na miminka tatinek pri koupani, ze se tim uvolnuji nejake hormony nebo co :wink:

My dne plavali ve vane, ted Maty plaval. On to tak miluje!
20. pro 2009 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Peti drzim palce, at to kojeni jede na max! :wink:
20. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky .... :slight_smile:

Tak jsem zjistila tím odstříkáváním, že s těch mích prsou vymačkám po hodině max. slabou dvacítku, tak snad se to rozjede, když budu každou hodinu buť přikládat Erička nebo když bude spát tak odstříkávat.

Jinak se mi zdá, že se v noci budí krásně po třech hodinkách. Tak to je super.

Dneska odpoledne jdeme do té poradny, tak potom napíšu jak jsme dopadli.....
21. pro 2009 v 08:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

tak víkend jsem strávila péčí o maroda, chudák Josef si dovezl ze čtvrtečního vánočního večírku chřipku, takže celý víkend měl horečky, ale naštěstí dneska už je celkem ok, ještě musel na povinou poradu a pak už budeme doma, tak snad bude do vánoc ok, hlavně abych to nechytla ještě já, ale snad ne

Jinak dneska jsem poslední den v prácí :dizzy_face: a pak 14 dní volna :dizzy_face:
21. pro 2009 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: Zdeni myslím,že jsi na Petku reagovala zbytečně přehnaně :wink: nicméně já jsem se malé vlastně přispůsobila,spí s náma v posteli,,spí i v postýlce,ale pro mě je pohodlnější mít i ji u sebe a hlavně si ji chci užít jako miminko,roste mi před očima,tak jsem se rozhodla takto :wink: pravděpodobně si za to za nějakou dobu naliskám :grinning:
21. pro 2009 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
my s malou poslocháme vánoční písničky :slight_smile: těším se na vánoce jak malý děcko,i když to malá nějak extra vnímat nebude,hlavně doufám,že se na světýlka bude dívat radší než na telku :grinning:
21. pro 2009 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Inko taky se moc těším na vánoce :dizzy_face: , jen teda ten stromeček ještě musíme koupit :grinning:
21. pro 2009 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti my máme stromek už 3 týdny doma :wink: to jsem udělala jednou,že jsem jela na poslední chvíli a všude měli takový metle :angry: ,ale já jsem na stromky docela náročná :grinning: vždycky přehrabu kamion stromků než nějakej vezmu,ale letos jsem byla rychlá, i švagrová to komentovala,že jestli se nechci ještě na nějakej podívat :grinning: tak jsem zvědavá,jak bude vypadat,už jsem to zapoměla :stuck_out_tongue_closed_eyes: zítra už ho dáme do stojanu a začnu zdobit,protože si nědělám iluze ,že to udělám jedním tahem :wink:
21. pro 2009 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti, držím palce. Myslím si, že na to jdeš dobře a že se rozkojíš. Moc ti to přeji. Hlavně vydrž a nevzdávej to. Může to trvat 3 až 5 dní než na to tělo zareaguje. Bude to dobré uvidíš...
21. pro 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
malá usla,tak jsem ji vrazila do kočárku,třeba si bude myslet,že je venku a bude chrnět dlouho :grinning: to počasí je na prd,ani včera jsme nebyli venku,doufám,že zítra bude už mín mrznout,potřebuju jít k dr a než ji naštrůdlím do auta... :unamused: to jsem tam rychleji pěšky :wink:
21. pro 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Inko my jsme pořád neměli čas, chtěli jsme ho koupit teď o víkendu, jenomže díky Josefovým horečkách jsme byli doma, ale předtím jsme se dívali že u olympie mají krásné stromky, tak snad je pořád ještě budou mít :slight_smile:
21. pro 2009 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj ali :slight_smile: snad se to petuli upraví,já jsem byla dnes v noci zasde totál mokrá,bych mohla mlíko rozdávat.ale je fakt,že některý dny ani nemůžu poznat s kterýho má malá pít a někdy je to děs,jak je mám nalitý :fearful:
21. pro 2009 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem u obchodáku viděla všechny stromky malý,asi se orientují na paneláky :sweat_smile: je fakt,že měštáci si asi nekoupí stromek kterej má 2,5 metru :wink:
21. pro 2009 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám stačí tak kolem 1,7 metru, nepotřebujeme velkej :wink:
21. pro 2009 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Iny souhlasím, každý den je jiný, jak s miminkem tak s kojením a obvykle si Toník vypije to co potřebuje i když jsou prsa nalitá i když jsou celkem měkká, že mám pocit, že tam nemůže nic být. Důležité ale je, že to těm našim prďolkům stačí.

Já taky miluju velké stromečky. Vyrůstala jsem na hájence a děda myslivec obvykle došmejkal stromeček tak o 3m, na hájence byli vysoké stropy tak se to dalo. Teď se spokojím se stromečkem do 2m :grinning: :grinning: :grinning:
21. pro 2009 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Iny, Marti a Ali ....

Tak mi už taky máme stromeček, ale ještě jsem ho neviděla. Můj se vyživá ve velkých stromech, ale na v našem bytě je to vždycky trošku problém. Přece jenom má obývák jen čtrnáct metrů čtverečních. Tak jsem zvědavá jak bude ten stromeček vypadat.

TeĎka mi akorát Eriček usnul. V půl druhé ho budu muset, ale vzbudit a nachystat do té poradny.

Zase nám vyskákalo spoustu potniček. On jak má tu destičku k vůli nožičkám, tak ho strašně zahřívá a šíleně se potí. Dneska to ukážu doktorce a třeba nám na to něco dá.
21. pro 2009 ve 12:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek