• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
autor
Ahoj Ali, Marti, Peti a Iny :slight_smile:
My uz mame taky stromecek, je na balkone nejaky ten patek... jsu na neho moooc vedava, snad se nam vleze do obyvaku, jako obvykle neni jeden z nejmensich :sweat_smile:
Budeme ho zdobit 23. vecer, tento rok asi jeste s Matyskem, nema z toho rozum. Ale pristi rok uz potaji, at to Mata nezareistruje.
I kdyz... darky nosi Jezisek, ne stromecek... Proc my schovavame pred detma i stromecek a delame tajemstvi????
Mozna zavedeme tradici, ze musime nachystat stromecek, at ma kam Jezisek prinest ty darecky a deti budou od malicka pomahat pri zdobeni stromku. To zni logicteji, nez ze stromek nosi Jezisek :sunglasses:
21. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti nam na ty potnicky doporucila prave ten lih.
Potom am napis jak jste dopadli v poradne, jak Ericek roste.
21. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se zdobí stromeček vždycky až 24. ráno, doma jsem ho zdobila já s taťkou, teď ho zdobíme s Josefem společně :dizzy_face:

Ježíš mě se dneska tak nic nechce dělat, snad se mi podaří prchnout dřív a nebudu tu muset trčet až do 5
21. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katy ... :slight_smile:

Určitě potom napíšu.

U nás se stromeček zbobí 23.12. letos,ale nevím kdy ho nazdobíme. Musím podle Erika jak bude doma a přiveze mi ho. U nás taky byla tradice, že se stromeček strojil k vůli dětem vždycky tajně v noci. Já jsem se rozhodla, že to budu taky tak dělat. Mě se to jako malé vždycky líbilo. Byla jsem nedočkává rána jeslti nám Ježíšek přinesl stromeček.
21. pro 2009 ve 12:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Me od rana taaaaak bli hlava, to je strasne! :frowning2: Nejhorsi je, ze se mi z toho dela spatne od zaludku, je mi porad na zvraceni z te bolesti :confounded:
Ani prasek jeste nezabral..

Nastesti Maty je hodny, pohral si v lehatku se slonikem, napapal se a ted spinka. Ja se jdu nachystat a vyrazime ven na hodinku, at se provetra, nebyli jsme venku ani nepamatuju. Tak ho poradne zababusim do kocarku a frcimeeee :wink:
21. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem zase jako dítě zbožňovala ráno 24., v telce pohádky a u toho jsme zdobili stromeček :dizzy_face: , vždycky jsem popoháněla taťku ať už donese ze sklepa krabici z ozdobama ať můžu zdobit :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono každá rodina má jiné zvyky.

Taky se těším až vyjedeme poprvé s kočárkem do ulic. Snad po vánocích. Teďka v těch mrazech se s ním ještě bojím. Dneska pojedeme do poradny raději autem, aby nám ten náš chlapeček nezmrzl.
21. pro 2009 ve 12:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti co ta Tvoje fotečka. Ať vidíme jaké máš bříško ....

Holky jak vám sední autosedačka do auta? Nám vůbec. Vůbec se nám to nedaří uvázat,tak jak by mělo. Ty pásy sou na tu autosedačku krátké.
21. pro 2009 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti o víkendu jsem fakt měla jiné starosti než se fotit, takže si musíš počkat až po vánocích :wink:

Já teda musím říct že u nás v okolí se všude zdobí stromek až 24 ráno i s dětma
21. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jo já počkám. Vlastně Josef měl ty horečky. Já zapomněla ....
21. pro 2009 ve 12:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsme doma z poradny. Máme 3840g a 57cm. Dostali jsme léčky na žloutenku - PHENAEMALETTEN a první týden v lednu jdeme znovu do poradny.
21. pro 2009 ve 14:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti autosedačka to byl horor,ale nějak jsme se to už naučili,mustš pás první zapnout a pak provlíkat,to chce cvik :wink:
21. pro 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá je protivná jak prase :angry: debilní počasí,ani ven se nedá jit a doma tak nespí :angry:
21. pro 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a na ten lih na potničky bacha,možná je to fajn na sem tam potničku,ale malé jsem to tak dělala a pak měla šíleně vysušenou kůžičku,takže jsem zas mastila bepanthenem o 106.ten černý čaj byl lepší :wink:
21. pro 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak stromeček se u nás zdobil vždycky 23, já to tak taky budu dělat,nemám ráda bordel na štedrý den :grinning: a takovej odvážlivec,abych nechala Jirku 24 zdobit stromeček nejsem :grinning:
21. pro 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme loni 23. malovali zeď v obyváku :grinning:
21. pro 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, na potničky se opravdu doporučuje černý čaj, je mnohem šetrnější než líh. K tomu léku na žloutenku, četla sis už příbalový leták? To je driák co! aj sem se toho normálně lekla. Taky ho ještě bereme...

u nás se zdobí stromeček 23 večer rodiče i dětičky společně abychom pak v klidu 24 mohli vysledovat všechny pohádky :dizzy_face:
21. pro 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali jak mu ten léček dáváš. Jsem si říkala, že mu to rozpustím v trošce mateřského mléka a dám polknout, ale jsem zvědavá jak to půjde....
21. pro 2009 v 17:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ten leták jsem četla. Je to lepší nečíst....
21. pro 2009 v 18:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, mezi dvěma káv. lžičkama rozdrtím prášek na prach (teda jen půlku, kterou máme předepsanou)pak si do toho odstřikám mléko z prsu nechám rozpustit a dám to malému do pusinky, pak ho to nechám zapit z prsu. Ze začátku to byl boj a potřebovala jsem k tomu asistenta, teď už to zvládám sama. Je důležité si to předem nachystat :wink:
21. pro 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile:
Dneska nikdo, nikde .... :confused:

Jak se mají dlouho užívat ty homeopatika na tu podporu kojení. Jsem si totiž koupila jen jedny....
22. pro 2009 v 10:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali chtěla jsem se zeptat. Když jsi začala malému dávat ten PHENAEMALETTEN, nebyl strašně ospalej. Se mi zdá, že Eriček celej den jen spí a spí a našla jsem to i v nežádoucích účincích? To se mi právě nestalo ještě, že by celej den prospal. Vždycky se probudí jen na jídlo a spí dál....
22. pro 2009 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti já jsem se dočetla, že celkově miminka, které mají žloutenku jsou spinkací. Zítra je poslední den, co ten lék bude malý užívat, tak uvidím, zda bude víc vzhůru. I když mi připadá, že celkově jak jsme přehupsli 5 týden tak Toník probdí víc čas než předtím. Nevím zda je to tím, že stárneme :grinning: nebo že se zbavujeme žloutenky...
Buď ráda, že hezky spinušká a neboj ten lék mu neublíží :wink:
22. pro 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak to jsem nevěděla, že děti co mají žloutenku víc spinkají ....
22. pro 2009 v 18:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, krapet jsem vás zanedbala, dneska jsem si doma konečně pořádně uklidila, celý víkend jsem ležela, nebylo mi moc dobře, měla jsem lehce teplotu, tak jsem raději zaplula do pelechu, aby se mi to zase nerozjelo....

U nás doma stromek zabírá půlku obýváku...jsem zvědavá s čím se Mates vytasí letos, pokaždý máme stromek do stropu a je i strašně široký, ale já mám takové stromky ráda, na bytovce jsme měli umělý, protože tam byl problém kde ho zlikvidovat a taky kocour nám ho pravidelně ožíral a pak mu z těch jehliček bylo blbě :grinning: takže my měli u našich umělý, ale Martin preferuje živé stromky a "živé" svíčky, to je taky věc...jsem zvědavá, kdy nám ten stromek chytne. letos jsem měla problém koupit pěkné svíčky, loni jsem ještě koupila krásné zlaté, ale letos měli jenom obyč červené a bílé, no jo, kolik lidí má v dnešní době na stromku svíčky, že :sweat_smile: :grinning: :grinning:
22. pro 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to jste tedy odvážní živé svíčky. To bych se asi bála ...
22. pro 2009 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, preju vam krasne Vanoce plne radosti, smichu a stesti... :slight_smile:

Zitra jdu do prace, tak se tu neukazu...

Mejte se...
22. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti já odvážná nejsem...manžel ano :grinning: :grinning:

Zdeni i tobě krásné Vánoce, hlavně pohodu a klid od práce....ať ti to zítra uteče :wink:
22. pro 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, dekuji....:wink:
22. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky vanocni fotecka v albicku.. kuknite :wink:
22. pro 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek