• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahoj holky ...
Dneska jsem ještě neměla vůbec čas na vás mrknou. Vařila jsem a pekla buchtu a musím říct,že to tedy byla s Eričkem srnada. Aj jsem se u toho zapotila. Ráno jsme byli ještě na odběru krve s hlavičky k vůli žloutence a zítra sním jedeme zase na očí. No to bude tedy den. Musíme ještě vyřid porodné a zdravotní pojišťovnu.

Zdeni kde jdeš na přijímačky?

Katy ten kočárek je moc pěkný....
5. led 2010 v 11:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy a ten příběh je tedy něco.....
5. led 2010 v 11:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jdu se jen zeptat, jestli je v Kyjově nebo v okolí nějaký fajn gynekolog. Samo že to nemusí být chlap. Děkuju.
5. led 2010 v 11:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Labell, hodne si chvali doktora Marušku... Ja jsem chodila ke Kockovi, ale toho nedoporucuju... Jinak je pry jeste fajn doktroka Ježková, ale ta se asi z Kyjova odstehovala do Hodonína...

Katunka chodi k nekomu fajn, musis pockat na ni..:slight_smile:

Peti, kam nebo kdy? Jestli kam, tak Brno a Olomouc (specialni pedagogika obecna a pro vychovne pracovniky) a kdy, to nevim... Zrejme kveten...:slight_smile:
5. led 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže ty nám chceš jít na studie ...
5. led 2010 v 11:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja musim...:slight_smile: V domove byt nechci nadozivoti a pokud chci zmenit zamestnani, musim mit aspon zapocnuta studia na VŠ..
5. led 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Labell ja doporucuji dr. Evzena Maleho, ma ordinaci v Mistrine, jinak dela kazdy den na porodnim.
Je fakt skvely.

Dr. Kocku taky nedoporucuju.

Prim. Maruska Julius je urcite taky dobry, ale je to primar a nevim jestli ma soukromou ordinaci nebo funguje normalne na nemocnici.

Peti to sji sikovna, ze jsi toho tolik stihla, ja teda po vanocich jeste nepecu, dojidame cukrovi :grinning:
5. led 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem totiž letos vůbec nic nepekla. Měli jsme cukroví od tchýně a to už je fuč, tak jsme upekla jen jednoduchou buchut. Do konce týdne by mě měla přijít domácí pekárna, tak se už těším jak budu péct.

No nic musím končit. Jsme se ségrou domluvené, že se sejdeme v jednu a půjdeme vozit, tak se musím začít chystat.
5. led 2010 ve 12:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jakou sis objednala, Peti?
5. led 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. led 2010 ve 12:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja bych do dvou hnetacich haku nesla, ale vypada dobre..:slight_smile:
5. led 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni proč? Sousedka mi právě říkala,že je to dobré....
5. led 2010 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máš nějaké dobré recepty?
5. led 2010 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO musis je vytahovat, kdyz se dodela testo,. Ja mam hak jen jeden a ten zustane v chlebu, kdyz se pece... Pri vyndani chleba bud zustane v pekarne nebo v chlebu, ale odsud jde lehce vytahnout...

Recepty na chleba nebo na co, Peti? Mam jich celkem dost..:slight_smile:
5. led 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsem nevěděla.

Jo recepty na chlëba...
5. led 2010 ve 12:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oblibeny od Marti

Výborný K MÍNOVÝ CHLÉB z domácí pekárny
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
200 ml mléka, 200 ml vody, 2-3 lžíce oliv.oleje, 1-2 lžíce octa, 2 lžičky soli, 350g hl.mouky , 200g celozrnné žitné chlebové mouky, 1 vrchovatá lžička celého kmínu a 1-2 vrchovaté lžičky drceného( ne mletého) kmínu,1 lžička cukru (do rožku peč.formy-až na mouku ), a 1 lžička suš.droždí nebo 1/3 kostky čerstvého droždí (doprostřed do důlku v mouce).Po signál.znamení: slun.semínka nebo sezam, čerstvá či osmahnutá cibulka, mleté škvarky...,
POSTUP PŘÍPRAVY Všechny suroviny dáme do formy v pořadí tak, jak je uvedeno v rozpisu. Pečeme na program 1-základní (ne celozrnný!), kůrka tmavá (nebo jak má kdo rád).
Hotový chléb váží cca 1,2 kg.
5. led 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky.
5. led 2010 ve 12:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. led 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, koukni sem - vleco mas kategorie, tak hledej.. Jsou pod tim i diskuze..:slight_smile:

http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php
5. led 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

tak dnešní očkování v pohodě, Martínek začal malinkato kňourat, a to až byla jehla venku (a to ještě nejspíš proto, že jsem ho držela na druhou stranu, než kam se chtěl dívat).
Jinak váží 7620g a měří 66cm. Je to prostě kus chlapa.... :grinning: (má být po kom, můj má 194cm).

Zdeni, taky ti přeju vše nej k narozeninám, hlavně zdraví a ať ti vyjdou ty přijímačky :wink:

Peti, hlavně klid, ono se to s manžou srovná, uvidíš. Nakonec bude rád, jak to bylo všechno zorganizované :wink: .
My jsme měli na křtiny oběd v restauraci a pak se šlo k nám. U nás se dalo kafe, zákusek, měla jsem udělané chlebíčky a teta mi nasmažila řízky. Nemám už rodiče, kteří by mi pomáhali a Igor je má staré /taťka skoro 80 a maminka přes 70/, takže jsme to vyřešili takhle. A bylo to dobrý.
5. led 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, dekuji...:slight_smile:
5. led 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Katu tento kočárek mají kamoši a jsou spokojení :wink:A po Zaječí jezdí další tři :wink: Marti ty brdo tomu říkám pořádná váha :grinning: a to je takovej macek z kojení?ten vám za chvilku uteče do světa :grinning: :wink: Jinak my na nožičkách opět ok,tak mám radost :wink: pak jsme to vzali do Tesca na slevy a mají tam prd,všechno ve velikosti 0-0 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Peti proč jdeš s malým na oční?
5. led 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od porodu mu pořad teče z očiček a zatím mu nic pořádně nezabralo.
5. led 2010 v 17:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
chudátko malý,tak snad mu dají jen antibiotika a nebude potřeba čistit slzný kanálky :wink: malé naštěstí zabraly kapky a mast tobrax.
5. led 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jste byli taky na oční?
5. led 2010 v 18:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene,dala nám to dr,ale prý kdyby nezabraly,tak už taky na oční.naštěstí zabraly :wink:
5. led 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, než to zapomenu, Peti ani u tohohle metle vytahovat nemusíš, mamka má taky se dvěma, ona je sice vytahuje, ale není to nutnost, akorát máš v chlebu o díru víc... :grinning:
Zdeni já taky doufám, že do těch 30-to dítě stihnu...ale já si dala předsevzetí, že to bude ještě letos :grinning: :grinning:

Katu, musím říct, že o takový zážitky bych teda fakt nestála, to je děsný, když si člověk pomyslí, co by se všechno mohlo stát, kdyby jste nevstávali, ale třeba psi by začali štěkat, kdyby šlo do tuhého....mě kolikrát stačí, když jede Martin k nějakému zásahu a pak mi to doma vykládá, do dneška si pamatuju jeho ohořelé nohy a ponožky, když takhle v lednu hořel někde barák a on musel hasit auta ve stodole, ve kterých byly plné nádrže benzínu, no raději nepřemýšlím nad tím, co by se stalo, kdyby to bouchlo....hrůza...ale je fakt, že třeba bude z Matyho záchranář :slight_smile: :slight_smile:
5. led 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tenb kočárek je dost dobrý, kamarádka má jenom sporťákl, párkrát jsem s ním kočírovala a musím říct, že byl super a to jsem vysoká, a nízký mi nepřišel, jediný co jsem teda dost nechápala, je ta šňůrka na to polohování zad, to mi teda mozek nebral, protože je to prostě jenom pásek z látky, měla bych strach, že se to časem prorve a budu to muset nechat opravit, nebo vy to tam Katu nemáte?
5. led 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc díky. Do toho Mistřína bych to mělo být 20 minut. Jste moc hodné.
5. led 2010 ve 20:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:
Tak dneska má Eriček velkou pochvalu jak pěkně spinkal. Chtěla jsem se vás zeptat. Zdá se mi,že strašně málo kaká. Včera nekakal vůbec a předvčířem jen jednou. Je to normální?
6. led 2010 v 07:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek