• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Petuli, literatura udava, ze deset dnu neni zadna mira u deti do 3 mesicu... Jednou jsem cetla, ze i 20 dnu (ale to je podle me uz dost hranicni)...
U kojenych deti je dulezity pocet pocuranych plin... U deti na UM netusim....
6. led 2010 v 08:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdeni díky.Nakonec se mi už ráno pokakal a to pořádně..... :grinning:
6. led 2010 v 09:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: u nás noc děs,jedla snad každý 2 hodiny,možná i dřív,už jsem se radši ani nedívala na čas :sweat_smile: ale napadlo mě,že za mě chce asi vycucat ty kila vánočního cukroví,takže je vlastně moc hodná :grinning: Jinak Peti to kakání,malá měla do 6 týdne pokakanou každou plinku a pak šlus,do ted s tím bojujem,víceméně už kaká jen s trubičkou každý 3 den jí ji dám,protože se jinak nevykaká i 14 dní :confounded: tak jsem jí začala dávat trubičku,lepší než aby to v ní hnilo :sweat_smile: prý až se bude víc hýbat tak se to spraví,to mi potvrdila i kamoška,která to praktikovakla stejně a od půli roku jí malá kaká každý den.Ale malej je na um a tam je to trochu jinak,ale mně dr říkala,že stačí jednou za 3-5 dnů :wink:
6. led 2010 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
a počasí u nás děsný, sněhu je jak svina,to bude boj s kočárem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2010 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti co vlastně u vás?Stále tichá domácnost?
6. led 2010 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!

Nějak vás nestíhám dočítat a o psaní příspěvků nemluvím :confounded: moje hodné miminko (po překonání žloutenky) si neustále žádá pozornost a už tak často nespinká jako předtím. Teda zrovna teď spinušká :grinning:
Byli jsme u paní doktorky na krvi a v poradně.
V 9týdnu mladý váží 5200g a měří 59cm. Macíček, pěkně se pronese až mě občas bolí lokty.

Peti, nám se to kakání taky změnilo. Dřív měl naloženo v každé plínce a teď už prdí jen jednou denně. Ale to jsou fůry, že ta plína má co dělat aby to pobrala, někdy nepobere hihi :grinning: zrovna jako včera, tak peru vše.
V kurzu nám porodní asistentka říkala, že mateřské mléko je plně stravitelné a že kojenec může kakat až za 21 dnů. Důležité je aby měl pročůráno 6-8 plínek, a to má ne! No a když přikrmuješ, tak jednou denně to je ideál
:dizzy_face:
6. led 2010 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Peti tu knížku se cvičením jak psala Janča mají teď v levných knihách za 59,- Kč, kupovala jsem si ji před vánocema a zrovna dneska jsem podle ní cvičila ve fitku :wink:

http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=75689
6. led 2010 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych taky měla jeden dotaz.
Holky, kdy jste po porodu dostaly MS? Jsem už 9 týdnů po a nic se neděje. Mudra na gyndě mi říkala, že když plně kojím, tak MS nemusí dorazit dokud nepřestanu. Jen jsem chtěla vědět, jestli jste na tom někdo stejně.
6. led 2010 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Marti a Ali :slight_smile: Ali já jsem ms dostala hned po 6nedělí,ale myslím si,že to bylo tím,že jsem nasadila antiko :wink: ted už ji zase nemám pro změnu díky antiko :grinning: sestřenka kojila malýho do roku a ms dostala až když přestala kojit :wink:
6. led 2010 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak mě před pár dnama asi někdo vyměnil děcko :confounded: kam se podělo to hodný miminko :fearful: přece ten spurt nemůže takhle ovlivnovat?nebo snad jo? :angry: doufám,že se vrátí k normálu,je vzhůru 2 hodiny a mě už bolí hlava :confounded: no nic pádím za ní,asi bude zse chtít jíst, :rolling_eyes: papa
6. led 2010 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Iny dík, tak se nechám překvapit jak to bude u nás. Já se do antiko vůbec nehrnu. Nebrala jsem ji 5 let před těhu, tak hned tak nezačnu (mě to nedělalo dobře)
Chceme se snažit o druhý miminko, hned jak to bude možné. Sice jsem po císaři, ale doktorka říkala, že je dobré aspoň půl roku počkat, tak nemá smysl s anti vůbec začínat.
Jsem zvědavá jak se nám to (ne)bude dařit :slight_smile:
6. led 2010 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ali teda vy jste docela odvážní :sweat_smile: , my na druhé určo spěchat nebudeme, manžel dokonce vyslovil přání mít jedináčka. ale to mu vytluču z hlavy :grinning:
6. led 2010 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti :wink: když my bychom si přáli aspoň tři dětičky. Vždycky jsme chtěli velkou rodinu. No a vzhledem k tomu, že tady na tohoto andílka jsme čekali přes dva roky a nevíme jak se nám bude dařit, tak není proč čekat :dizzy_face: Za měsíc třicítka :angry: , takže žádná hitparáda holt nejsem nejmladší na ty naše smělé plány :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ali no to máte opravdu co dělat :grinning: , ale to druhé jde většinou o dost rychleji než to první :grinning:

U nás budou maximálně dvě, mě to bude stačit bohatě :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:
Tak jsme doma z Břeclavi. Byla to hrůza. Malému proplachovali kanálky a pichali mu tam nějakou šílenou jehlu a za týden jedeme znovu na kontrolu. Potom jsme lítali po úřadech. Hrůza jak nějaké úřednice jsou nepříjemné a doraziliu jsme teprve teďka. Jo a tichá domácnost už skončila včera. Naštěstí ....
6. led 2010 ve 14:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a ještě jsem zapomněla,že už nemáme žloutenku....
6. led 2010 v 16:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti tak to jste si dneska teda užili :unamused: , no hlavně aby byl malej ok :wink:

Já jsem se před chvílí taky na jedné diskuzi dozvěděla že se můj gynekolog narychlo odstěhoval :angry: a navíc do mého rodného města do Bruntálu :angry: , byla jsem tam 22.12. a nic neříkal, jsem objednaná na 25.1. prý je tam za něho nějaká doktorka tak jsem fakt zvědavá
6. led 2010 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky v albíčku mám dnešní fotečky...
6. led 2010 v 17:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Ali ty brdo,nedokážu si předtsavit,že bych se měla za chvilku začít snažit o dalšího prcka :sweat_smile: to už je jak dvojčata :grinning: možná horší,takhle jsou to 2 porody :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jsem taky tvrdila,že si potom pořídím třetí dítko mazílka,tak jako jsem byla já,akorát že mamina mě jako poslednáčka měla v 29 a to je mi ted :grinning: takže mazílek neklapne :grinning: Marti tak na toho dr bych byla nasraná jak svina :angry: ale třeby je to drb,to by ti snad něco řekli :wink: Peti chudátko Eriček :frowning2: ale ted už to bude určo dobrý :slight_smile: a malej je na fotečkách moc krásnej :slight_smile: a jaký má papuče :grinning: hodím do alba fotečku,dnes tu byla kamoška a malej má o 5 týdnů mín jak malá a jsou stejně velký :sweat_smile: a malej je ještě o půl kg těžší :grinning:
6. led 2010 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky... :slight_smile:

Kak připravujete ten kuskus, jak o něm občas píšete?
7. led 2010 v 08:52  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Inko bohužel to není drb, potrvdilo to několik holek tady na koníkovi :frowning2: , no co počkám jaká bude ta doktorka co to zatím převzala po něm a pak se uvidí :slight_smile:
7. led 2010 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: Marti nic jinýho ti nezbude :wink: Jinak můj dr je super,ale ordinuje v Rakvicích ,Podivíně a Kobylí,takže všechno na druhou stranu než bydlíš :unamused: Třeaba nebude špatnej ani ten co je v Hrušovanech :wink: Potom budeš totiž ráda,když bude dr co nejblíž :grinning: Peti kuskus já dám na talířek, (množství musíš otestovat sama,ono se to blbě odhaduje a navíc je to sytý)zaliju vařící vodou ,cca půl cm nad kuskus,trošku osolím,přikryju něčím a za pár minutek je uvařeno.výborná strava pro maminky na mateřské :grinning: a ještě 3 minutiový těstoviny :grinning: a 10 minutový barvy na vlasy :grinning: objevuju kouzlo rychlo věcí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Inko v Hrušovanech je doktorka, která už má svá léta za sebou, hrozně ráda si povídá, takže je u ní běžné čekat v čekárně 3-4 hodiny a to bych se mohla víš co :grinning:
7. led 2010 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak dnešní noc super, papala v 8,pak ve čtvrt na 1,ve 4 a ve čtvrt na 8 :wink: vždycky hned usla paráda :slight_smile: akorát to mělo jeden háček,já jsem nemohla usnout a pak po té 4 hod jsem zas nemohla spat :unamused: to se mi stává poslední dobou nějak moc často :confounded: když mi spí malá,tak nespím já :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt magor :grinning: a možná už ji opouští spurt,akorát ted se mi zdá,že jí nějak málo :grinning:
7. led 2010 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak to už by jsi byla z Brna i zpátky :grinning:
7. led 2010 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
AHoj holky, jenom zdravim..:slight_smile: Mam volno, tak se flakam...

Zitra prijede segra s detma poprat mi k narozeninam, tak se tesim... :dizzy_face:

Pekny den... :wink:
7. led 2010 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem si konečně dneska sedla. Dopoledne jsem vyjela s kočárkem do ulic. Musela jsem totoho dneska totiž dost zařídit. Až jsme dojeli domů, tak jsem se stihla jen najíst a potom jsem dala jíst Eričkovi a usnul a spinká už pomalu tři hodinky. Tak jsem toho využila a poutírala v celém bytě pořádně prach. Zítra už jen vysuju a umyju zem a je hotovo. Malej má rád moc vysavač. Jak ho zapnu hnedka spinká. Jo a taky jsem v lékárně koupila tu odsávačku na vysavač. Je skvělá... :grinning:

Šla jsem do obchodu koupit ten kuskus a u nás v jednotě to nemají ... :angry:
7. led 2010 ve 14:29  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti jak máš v albu povlečení do postýlky, objednávala jsi to z těch stránek co tam jsou napsané?

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3185190&vReferer=%2Fphotos%2Fanag
7. led 2010 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem je objednala z www.mamitati.cz
7. led 2010 v 15:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky :wink: , co jsem se dívala tak ceny jsou podobné, no uvidíme času dost. Mě se tam líbí proužkované a jednobarevné povlečení, já na ty medvídky a tak moc nejsem :grinning:
7. led 2010 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek