• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahojky :slight_smile: Peti já jsem z toho byla taky na nervy,když malá měla tu rýmu :frowning2: volala jsem tenkrát dr a ona mi řekla,že je moc malá na nějaký kapičky,že by ji to rozleptalo sliznici(to jí bylo 7 týdnů),takže jsem jen kapala ten libenar a odsávala,taky jsem zapla zvlhčovač vzduchu a na postýlku dávej malýmu mokrou plinku :wink: a podlož mu matraci at je zešikma :wink: jinak před odsáváním mu vždycky kapni ten libenar nebo něco takovýho :wink: byl i v tom kufříku z porodnice :wink: malá ted spinká v kočárku,je náledí,tak jsem ji jen vystrčila před barák,ted už je na chodbě,o půl má jíst tak už se mrví :wink: a noc byla parádní,papala v půl 9 a pak až v půl 3 :slight_smile: potom už po 3 hodinách :wink:
9. led 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Iny, jo jo, tu váhu má malej jenom z kojení :sunglasses:

A jak jste se bavily o kakání, Martin každý den dvakrát, vždycky ráno (brzo ráno, teď tak okolo čtvrté) a pak během dopoledne. Má to vždycky až na zádech, takže furt převlíkám a peru a žehlím... Vždycky to z něho vystřelí jak pod nějakým tlakem... :grinning: :grinning:

A rýmu dostal myslím hned první měsíc, nebo v 6 týdnech, už ani nevím, a od té doby furt odsáváme, každé ráno. Teď už ale hodně často takové ty suché šušínky. Takže furt mu šplíchám vincentku do nosu. Ale dobré je, že mu ta vincentka nevadí, naopak se na mě vždycky usmívá. Za to s tou odsávačkou je to horší :unamused: , ale to se není co divit.

A s tím kojením to máme, Iny, stejné. Někdy vydrží v noci dlouho, i pět hodin v kuse a někdy chce pít po dvou hodinách. Ale jsem ráda, že kojím, pořád je to obrovská výhoda.
A nic to nestojí... :wink:
9. led 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A stromek jsem už taky odstrojila, ve čtvrtek, stojí teď venku ve sněhu a čeká, až to roztaje a já mu odřežu haluzky a přikryju tím nějaké rostliny, které by ještě při případných mrazech byly v ohrožení - prostě 100% využití :sweat_smile:
9. led 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, tak to jsme s tím autem na tom stejně, já teď musím všude busem, protože máme jenom firemní a tím jezdit nemůžu a moje nemá ani zimní kola a teď ke všemu ani technickou :sweat_smile: no takže to vypadá, že do jara už nevyjede....

Jo určitě ten zvlhčovač je dobrá věc, holky si ho strašně chválí i u suchého kašle a tu plínku taky a pokud máš postýlku u topení, tak jí můžeš dát i na topení a doma moc netopte, raději malého víc obleč, teplo taky není značka ideál, my teď doma dokonce na spaní zastavujeme topení, babička má občas nějaký záchvat nebo co a blbě otočí s termostatem a máme doma i 25°C jenže termostat je u ní v ložnici a ona už třeba v devět spí, takže tam nechceme chodit abychom ji nebudili, tak raději zastavíme topení... :rolling_eyes:
9. led 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :wink: Marti malá měla rýmu kolem 7 týdne a úplně odsávat jsem přestala až před pár dnama :sweat_smile: taky furt měla něco v nosánku,ale když už to nebyla ta děsná rýma,tak už u toho neřvala,ale byl to boj :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás stromek taky měl 100 %využití,dnes proletěl komínem :grinning: Jani včera jsme měli 25 stupnů,jen dole kde je krb a bylo to děsný,v noci jsem 2 x větrala,mně je totiž furt vedro :sweat_smile: Jirka dnes prchl na tříkrálovou degustačku,tak válčíme doma samy,ale už topím v koupelně,tak pomažu koupat.Zítra už od oběda má brácha a synovec narozky,tak bude den hned v čudu.Akorát jsem zvědavá jak tam došmatlem s kočárem,když je náledí jak prase :unamused: já pojedu po prdeli,to vím předem :grinning: tak krásnej večer.papa
9. led 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dneska přemýšlela kdo a kdy odzdobí stromek a mám obavu, že to budu já, Martin ho totiž zdobí, tak já budu odstrojovat,no to bude mazec, akorát se pak těším jak ho zase přes celý barák poneseme ven, to budu jehličí vysávat 14 dní a ještě mi teď docvaklo, že musíme odstrojit stromek babičce, chjo, takže na dvakrát, ještě že ona ho má malinký.... :grinning:
uff jsem se najedla a je mi pěkně těžko, jsem celé odpoledne nic nejedla a teď se naperu... :angry: :angry:
9. led 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás zdobím i odzdoboji já.... :grinning:
Kdybych měla čekat na Erika, tak nemám stromeček nastrojený ještě dneska ... :grinning: :grinning:
9. led 2010 v 19:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je to tradice,že zdobí chlap, Martin to tak měli i doma, mamka se ségrou šly odpoledne na hřbitov do Kunštátu, nebo k tetě a otec s Martinem mezitím zdobili stromeček, takže u nás to jednou taky bude tak, že Martin bude zdobit stromeček se svým synem, ale vzhledem k tomu, že se mu nedávno zdálo, že máme dvě holky, tak má smůlu :grinning: :grinning:
ale do toho odstrojování se nikomu nechce...asi počkám až to opadá komplet a bude :grinning: :grinning:
9. led 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... :slight_smile:

Tak myslím navštívím dneska s Eričkem pani doktorku. Je to čím dál horší.... :frowning2: :frowning2:
11. led 2010 v 08:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

tak jsme měli krapet bojový víkend, v pátek nás zasypal sníh, hrozně foukalo takže jsme měli před dveřma nafoukané půl metru sněhu, Josef pak odjel ke tchánovcům a v 11 večer vypadla elektrika a nahodili ji až v sobotu o půl pátek odpoledne, takže topení netopilo, rolety v obyváku nešly vytáhnout takže tam byla tma, nahoře byly docela dost zasněžené střešní okna, takže jsem trošku uklidila kde bylo vidět a zalezla jsem do postele, kolem druhé se Josef vrátil, dovezl teplé jídlo, doma toho moc nebylo. Naštěstí teda barák izoluje fakt dobře, teplota klesla jenom na 18 stupňů a v posteli bylo dobře :slight_smile:
11. led 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: Peti tak tam skákni a uvidíte,ale asi ti nic moc na tu rýmečky nedá :unamused: Jani já se přiznám,že chlapovi bych zdobení stromku nesvěřila,bych to pak celý Vánoce předělávala :grinning: Marti tak dobrou výlmluvu pro válení v posteli bys nevymyslela :grinning: U nás elektrika šla v poho,ale všechny dědiny okolo prý byyly bez proudu.Dnes jedeme ke kamošce na Sk na návštěvu,Jirka tam má nějakou schůzku,tak mě napadlo,že to využijem a aspon vypadnu z baráku :slight_smile: včera jsme byli na narozeninách,tak jsu přežraná ještě ted,ale dort jsem posnídala,to jo :grinning: tak zatím.papa
11. led 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojkaaa...

To je ale pocasi! My jsme jei v sobotu do Olomouce, rano o pul 6 jsme vyrazili a cesta trvala 3 hodiny!!! Nazpatek to uz bylo v pohode.
Ale reknu vam, rano t vypadalo jako v pohadce, ledove kralovstvi!!!! Fakt nadherne!
To rano porad vyskakovala el., jsem myselal, ze se ani nenachystam :o)

Marti tak to musel byt ale strasne... muselo byt strasne ticho, sama doma, bez tepla.

Aaaaa prdola se budi... musim za nim. Sthla jsem ale dat prat, vyzehlit a ted tady chvilku posedet.

Mejte se krasne snad se se dnes jeste urvu a ukazu se tady. Pa paa
11. led 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau zeny..:slight_smile:

Jsem jak prastena palici do hlavy... Celou noc jsem nespala, pac jsem hlidala hodiny, aby Marta nezaspal do nove prace, od peti teda regulerne nespala vubec a usnula jsem po osme do deviti a do desiti lezela a cumela na dvere od loznice a kdyby v tu ranu nekdo prisel a chtel nas vykrast, je mi to jedno.. Byla jsem jakasi omamena nebo otupela nebo aninevimjaka... Pak jsem se teda donutila vstat a ted sedim v kuchyni, piju kafe a premyslim o zivote...

No, padlo jedine rozhodnuti - dyl jak do konce prazdin v DD nezustanu... to je totiz zrejme nejvetsi spoustec techto stavu.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni t chce to dite!!!1 Sice budes mit asi casteji zase ty stavy jak jsi mela dnes rano.. prastena po palici, omamena nebo jaka :slight_smile:
Nema cenu menit praci po tolika letech co jsi tam! Nez se zase nekde zapracujes.. to fakt nema v tomto veku cenu :sunglasses:
Takze supy dupy hop na to, mate mooooc prace do prazdnin :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, to chces rict, ze mam v tomhle zamestnani zustat do duchodu???? Za dva roky by me vezli v lepsim pripade do Kromerize.. v horsim by me vynaseli nohama naprad.... :unamused:
11. led 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsme dostali léčky u pani doktorky a ve čtvrtek se máme přijít ukázat.
Dala nám PAMYCON do nosu,FENISTIL,SINECOD proti kašli....
11. led 2010 ve 13:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni to chce utéct na mateřskou ... :dizzy_face: :dizzy_face:
11. led 2010 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petuli, kdyby to bylo tak jednoduche... :confounded:

Ted nam Osud do karet moc nehraje...:frowning2:
11. led 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni jak to? Co se děje?
11. led 2010 ve 13:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Huráááá přivezli mě pekárnu. Hned ji jdu rozbalit .... :grinning:
11. led 2010 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni do dychodu ne.. vzdyt po materske to muzes zmenit, ale je blbost menit praci ted v tolika letech, zvlast kdyz planujete mimco.
A pokud chces mit v novem zamestnani dobre vztahy, tak je blbost jit hned na materskou, tim by se ty vztahy akorat pos*** !

Pomooooc, jsu uz oblecena, nachystana na prochazku a pan Mata si spika a spinka... ted o pul ma jist. No nic, jdu ho probudit, nakrmit a razime ven. V kocarku muze zase spat :wink:

Peti co pekarna, jdes hned pect?
11. led 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, ja klidne pujdu pryc... netusim, kdy budeme mit dite a jestli vubec, takze je zbytecne setrvavat nekde, kde mi to uz nic nerika.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už peču. Pro začátek jen buchtu. Na chleba nemám ingredience. Malej mi u toho pěkně spinká. On má rád snad hluk. I u vysavače pěkně spí....
11. led 2010 v 16:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni takze jste mimco odlozili o nekolik let nakonec?

Peti i Mata ma rad hluk, fen, vysavac, mixer... cokoliv co hluci. Uplne fascinovane na to hledi a je potichu :o)
11. led 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proc myslis, ze o nekolik let? :astonished:

JA se diteti nebranim, jen nejsou vhodne konstelace, ale o letech odkladani bych nemluvila... Pokud mas podepsanou prac. smlouvu, muzes otehotnet klidne druhy den (pokud je to po zkusebni dobe)..:slight_smile:

A ad moje veta - ja netusim, jak na tom budu se zdravim, takze fakt nevim, kdy a jestli to dite mit budeme..
11. led 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
tak jsem přidala nějaké fotky do alba.
12. led 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: Marti malej je moc krásnej :slight_smile: a fakt velikej :wink: Mně to moje mrně usnulo v lehátku,už i včera tak zaspala,tak asi nějaká novinka :grinning: dnes se jdu zeptat dr na to očkování na pneumokoka co by měla hradit pojištovna,na konci prosince ještě nevěděla jak to bude,tak snad mě potěší,protože jsem viděla v jihomoravským večerníku reportáž,že dr to nechtějí očkovat kvůli blbým podmínkám od pojištovny :unamused: no uvivíme,tak zatím papa
12. led 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, taky chceme Marťu očkovat tím Prevenarem, už jsme měli jít příští týden na první dávku, ale doktor mi posledně říkal, ať ještě počkáme, právě kvůli těm problémům s pojišťovnou. Je to na h...., prvně to pojišťovna slíbí a pak dělá štráchy a vymýšlí kudy jak. :angry:
A nejhorší je, že to musí být do 7 měsíců věku naočkované (ty tři dávky), jinak už to pak poj. neproplatí. Proto nám doktor řekl, že můžem ještě měsíc počkat, jak to dopadne, ale dýl ne, pak už by to nevyšlo.
No, každopádně, já ho očkovat nechám, ať tak nebo tak. Zaplatím to z porodného.
12. led 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.. :slight_smile:

Dneska jsem neměla vůbec čas na vás mrknout. A to jsem pořádně nic nedělala. Dneska jsme si,ale vyjímečně trošku přispali.

Marti malej je nádhernej... :dizzy_face:

Za chviličku čekám mámka se ségrou a Marečkem. Eva mě bude barvit. Už se na sebe nemůžu vůbec dívat. V neděli křtíme, tak ať trošku vypadám k světu. Nejhorší je,že pořád jsem nic nezhubla a do ničeho nevlezu tak půjdu asi v těhotenském oblečení .... :angry:
12. led 2010 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky od kolika měsíců se očkuje ten Prevenar?
12. led 2010 v 11:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek