• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
No převážně krmím nutrilonem. Protože mléko mám strašně slabé a za den odstříkám max 200ml a trošku vypije s prsu ale to minimum....
31. led 2010 v 11:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petko, toto jsem ti nasla:

Redukce váhy při kojení

hubnutí při kojení není příliš vhodné vzhledem k možnosti zhoršení kvality mateřského mléka. Rozhodne-li se přesto maminka, že chce při kojení hubnout, zde jsou zásady bezpečné redukce váhy:

1. není vhodné výrazně snižovat energetický příjem
2. váhu redukujeme pomalu a postupně
3. zařadíme méně sacharidů, více kvalitních bílkovin, vyvážené tuky
4. zvýšíme pohyb, minimálně 3x týdně 20 - 30 minut aerobní aktivity
5. nevěnujeme se žádnému silovému sportu
6. vhodný pohyb je rychlá chůze, plavání, jízda na kolečkových bruslích
7. pravidelné kojení nám také pomáhá snižovat hmotnost

Energetická potřeba ženy
Energetická potřeba během kojení se zvyšuje přibližně o 2000kJ na den. Tato zvýšená potřeba je kryta z tukových zásob vytvořených během těhotenství. Vzrůstá též schopnost efektivnějšího využití energie v těle matky. Žena je schopna zajistit kojení s energetickým příjmem nižším, než je její energetický výdej. Je to proto, že čerpá ze svých zásob a nemá to vliv na kvalitu mléka. Když však výrazně omezení stravu, jí méně než 7500 kJ, poškozuje své zdraví.

Ja mam nastaveno 5000Kj denne, tobe bych z laickeho pohledu nastavila aspon 7500Kj..
31. led 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, jinak:

http://www.stob.cz/

http://stob.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=89 (podle tohoto sjem hubla)

http://www.lekarna.cz/shop.php?action=search&txt_search=stob (tady se to da objednat)

http://www.lekarna.cz/picture.php?product_id=10832&basketContinueShopping=%2Fshop.php%3Faction%3Dsearch%26txt_search%3Dstob%26HTTPS%3Doff (konkretne pouzivam tohle)

http://istob.nutrient.cz/main.php?action=login (sem se musis zaregistrovat a hlida ti to tuky, sacharidy, bilkoviny)

Na ten STOB si napis, kolik mas prijmout Kj, oni ti poradi.. Je nutne jim tam napsat, ze jeste kojis a kolikrat denne...
31. led 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni díky moc až bude malej spinkat tak to prostuduji,ale dneska na tom nemám nějak sílu ....
Zítra dopoledne na to mrknu ....
31. led 2010 v 17:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni a ty máš doma všechny ty brožurky?
31. led 2010 v 18:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré už jsem si všimla jakou máš brožurku....
31. led 2010 v 19:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj..:slight_smile:

Peti, pocita se to jednoduse... Kdyz si das 150g jablka, tak vynasobis 1.5*260 (hodnota 100g jablka, je to uvedene v tabulce)=390Kj..:slight_smile: A to mas zhruba jednu svacinku..

Jestli chces, poslu ti v IP, co jsem psala jinam..:slight_smile:
1. únor 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zdeni... :dizzy_face:

To by si byla hodná.... :dizzy_face:

Už začínám na sobě trošku vidět to cvičení. Ale ten jídelníček potřebuje taky upravit.
Já jsem strašně nenažraná. To je můj základní problém, ale teď jsem si řekla, že budu bojovat a snažit se jíst zdravě.... :dizzy_face:
1. únor 2010 v 08:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

dneska si mám volat na výsledky triple testů, tak doufám že bude vše ok :slight_smile:

Jinak švarová měla fofr porod, ve čtvrtek šla na kontrolu a nechali si ji v nemocnici, protože měla vyšší tlak a nějaký problém s placentou, s tím že jí budou hlídat a popřípadě to vyvolají, v pátek ráno přišla primářka a zavelela že není na co čekat, takže v 7 ráno dostala tabletu na vyvolání, v 9 už jela na sál a kolem poledne se malá narodila :slight_smile: , takže fofr. Akorát švagrovou pustí ve středu a malá bude ještě muset zůstat v nemocnici dokud nezačne přibírat :frowning2:
1. únor 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marti ... :dizzy_face:

To je hrozné, že ona musí jít domů a mimčo tam nechají. To nemůže zůstat tam sní? To musí být strašný nechat tam to miminko... :frowning2:
1. únor 2010 v 08:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti je to hrozné, včera volala s Josefem a tohle mu říkala, rodila na obilňáku tak nevím jak to tam mají, ale ona jí stejně teď nemá vůbec u sebe, malá je v nějaké vyhřívané místnosti (není v inkubátoru) a vidí ji jenom u kojení :unamused: , ale tak malá je jinak zdravá tak snad začne brzo přibírat a půjde domů :slight_smile:
1. únor 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doufám, že ano .... :dizzy_face:

Já jsem byla v inkubátoru a tehdy se mnou mamka byla tři týdny v kojeňáku. Tak doufám,že jim to půjde rychle a brzy budou doma.
1. únor 2010 v 08:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak náš Eriček z ničeho nic potřebuje už vypít stodvacítku nutrilonu a vydrží dvě hodiny. On bude za chvíli jako otesánek...
1. únor 2010 v 09:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No po tom jak malou zapili myslím že do 100 let nebude mít ani rýmu :grinning: , Josef přijel domů v 7 ráno :grinning: :grinning: :grinning: a v poledne nadýchal 0,9 promile :grinning:
1. únor 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na Obilnaku nenechavaji - maji natriskano... :-/

Peti, ted uz nestiham, ale zitra, jo? :slight_smile:
1. únor 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni já jsem si to myslela, tohle je teď problém všude :unamused:
1. únor 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, oni nenechavali snad nikdy.. segra rodila pred ctyrmi a pul lety a byla na pokoji s maminkou dvojcatek a ta kazdy den jezdila do porodnice (pac si tam decka nechali na dokrmeni), sedela na chodbe a odstrikavala jim mleko... :frowning2: Segra tam byla tyden (tu pani propustili druhy den, co segra porodila), tak ji vzdycky zatahla segra k nim na pokoj a tam byly spolu... Hrozne...:frowning2:
1. únor 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak naštěstí je tam švagrová až do středy, na to že rodila v pátek si myslím že si ji tam nechávají docela dlouho
1. únor 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
JUPÍÍÍ triply jsou ok :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. únor 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tak gratuluji ... :dizzy_face: :dizzy_face:
1. únor 2010 v 11:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti díky :wink: , já jsem si to myslela ale když to člověk slyší od doktorky tak je to lepší :grinning:
1. únor 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti to určitě. Člověk je hned klidnější. Já za chviličku jede do poradny a potom k našim. Napíšu potom kolik Eriček vážil. Jsem na to i zvědavá....
1. únor 2010 ve 12:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: No konečně ses Jani ukázala :slight_smile: A půjdeš ještě do práce?Marti gratuluju k testům,jinak tvoji švagrovou pustí normálně jako všude 5 den :wink: den porodu se nepočítá :wink: Kamoška to měla to stejný,malá tam byla ještě 3 týdny bez ní,říkala,že to bylo děsný :frowning2: narodila se v 35 týdnu a v srpnu měla rok a ted váží sotva 8 kilo :unamused: bojují s jídlem od začátku,prý to tyhkle dětičky tak mají :unamused:
1. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti vy do té poradny chodíte nějak často? :confused: My chodíme jen tak jak je to v té knížce, 6 týdnů, 3 měsíce,ted teda i mimo ty termíny kvůli očkování :wink: kam ti to píšou, v té knížce není vůbec místo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Inko :slight_smile:

aha já jsem myslela že se pouští 4 den a dokonce někde psali že v Brně jsou porodnice nacpané, že budou maminky pouštět už 3 den :confused:

No malá se narodila normálně v termínu, jenom to prostě mají v rodině, že se holky rodí s malou váhou, ale délkově je v normě 45cm, no má být po kom, švagrová má přes 180cm a švagr přes 190cm :grinning: , je to prostě naše malá žížalka :grinning: :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny naše doktorka chce aby se do dvou měsíců chodilo každých čtrnáct dní a potom podle té knížky. Píše nám tu váhu ještě do takové kartičky. Jinak dneska jsme měli 5,55kg a 62cm. Takže rosteme velice pěkně .... :dizzy_face:
1. únor 2010 v 15:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti no malej je macek :grinning: :dizzy_face:

Já doufám že nás vezme dětská doktorka v Hrušovanech, ať nemusíme furt jezdit do Brna
1. únor 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti já myslím, že určitě ano.
1. únor 2010 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti ono se pouští 5 den kvůli tomu,že 4 den očkují prcky proti tbc :wink: ,takže kdyby je pouštěli už 3 den,tak je budou očkovat později asi :sweat_smile: A k té délce, průměr je spíš kolem 50cm :wink: ale u těch 2 kiláčků to tak bývá :slight_smile: Peti aháá, sbírá body o 106 :grinning: A tolik malá neměla ani ve 3 měsících :grinning: Eriček je pěknej macík :wink:
1. únor 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo Marti ,nejlíp když to budete mít v místě :wink:
1. únor 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek