• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
No musím doktorce zavolat a zeptat se, máme to fakt kousek :slight_smile:
1. únor 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a hlásím těhulím,že na srazu si rozeberete jeden balík plinek pampers sleep and play :grinning: .Malá je z nich osypaná,tak jsem je udala kamošce a malej ji je zase pročurá :stuck_out_tongue_closed_eyes: zakže jsou vaše :grinning:
1. únor 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak a pádím,malá knučí,tak jdu dělat opičky :grinning: papa
1. únor 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My budeme mít látkovky, takže přenechávám Jaňuli :grinning:
1. únor 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tak to jsem zvědavá jestli vydržíš :wink: bez babiček,já ti řeknu,že ze začátku bylo i těch mých 20 plinek na palicu,hrozně to žere čas :frowning2: Byla jsem tenkrát u mé zubařky a její dceři se narodil chlapeček,tak látkovala a za další 3 týdny valila babička do drogerky pro pampersky :grinning: nestíhala prostě :wink:
1. únor 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já věřím že vydržím, tak jako nacpat plínky do pračky, pak přendat do sušičky a poskládat, nepříjde mi to extra náročné :wink:
1. únor 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já nevým jestlï bych to vydržela. Jsem ráda, že vymysleli pemprsky... :dizzy_face:
1. únor 2010 v 16:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já pevně věřím že vydržím, Josef mě podporuje a dneska už jsou ty látkovky celkem vymakané a hlavně krásné :dizzy_face:
1. únor 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jestli nebudeš žehlit ,tak by to mohlo jít :wink: nejhorší je to žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: a látkovky jsou stejně jen kvůli ekologii ne?Třeba v zimě si myslím,že je v tom mimču třeba v kočárku kosa :sweat_smile: Myslím když se počurá :grinning: já totiž nejsem žádnej ekologickej typ,takže pampersky miluju :grinning:
1. únor 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny si moje krevní skupina ..... :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 18:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
no to je super to už je asi třetí mamina která říká že se jí mimčo z plínek pampers sleep and play osypalo.
Holky za ten epidural nebo jak se to píše se platí? To snad né,to už nejni možný..............
1. únor 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Janceta... :dizzy_face:

Já jsem dostala epidural při císaři a neplatila jsem nic.
1. únor 2010 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdarek, tak o tom, že v Brně maminy pouští třetí den domů a děti si tam nechávají, jsem taky slyšela...děsný..včera se mě zrovna kámoška ptala kde budu rodit, sice je ještě hafo moc času ale pokud nebude problém, tak u nás v Boskovicích, akorát mě zase bude deptat, že mě každý zná a ta kámoška to má to stejný, dělá u nás na JIP a je těhotná o 4 týdný dýl než já, tak se právě ptala kvůli tomu....

Peti, vy rostete jako z mlíka, to je super :dizzy_face:

Já už zůstanu doma, doktorka mi hned při první návštěvě řekla, že by byla ráda, kdybych doma zůstala až do mateřské, tak asi poslechnu, i když mi to už leze na mozek...

A na srazu si teda Pampersky vezmu :grinning: já možná látkovky vyzkouším, ale tím že nemám sušičku a v zimě kde sušit, tak u nich nezůstaneme, max budeme střídat, ale uvidím podle situace....a představa žehlení tolika plínek mě opravdu děsí.... :sweat_smile:
1. únor 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marti gratulji k testum!!

Iny my jsme chodili prvni mesic kazdy tyden, potom po 14 dnech a od dvou mesicu po mesici. Priti tyden jdeme na posledni hexa a druhy Synflorix. Ut az to mame za sebou :slight_smile: A dr. si to vsechno zapisuje jak do Matyho karty, tak do pc.

Jo a segra rodila v 35+6 ze ctvrtka na patek v 00:55 a v pondeli sli domu :slight_smile: Ono je asi jine kdyz dite prospiva, kdyz ma mamina doma uz dalsi deti a dr. vi, ze se postara a neni uz tak vyhukana jako prvorodicky. A taky urcite zalezi na tom jak ma porodnice plno :sunglasses: V Brne je to asi fofr porad... :sunglasses:
1. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eklogie, ekologie... kdyz se ty pliny perou, koliv vody se spotrebuje, prasek na prani jde do prirody, susicka spotrebuje energii... Asi je to o nejakou tu kacku levnejsi, ale ja bych do toho nesla. Nevim, kde bych na to nasla cas a asi i energii.

A predstava, ze nekam jedeme na cely den, treba ted v nedeli jsme byli v Blave na krtinach... a porad nekde schranovat ty pocurane pliny, pokakane, mega smradlave...

Ja jsu pro jednorazovky :slight_smile: Navic diky tomu, ze jsou save, tak se dite nemusi prebalo0vat tak casto jako v latkovkach, takze je jich mensi spotreba.
V noci ho vubec neprebaluju, jsu si 100% jista, ze by mel uz davno opruzeniny, kdyby v tom pocuranem bych tech 10-12hodin.

Holky a my mame uz velikost 4 !!!!!!!!Kupujeme Pampers sensitive a SUPER! To jsou ty v bilem obale a nemenila bych za klasicke pampers. Je to skvele na tu jejiich ridkou stolici, na tu kasicku :grinning: Voda ze stolice hned prosakne a on neni v tom mokrem.
1. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a k tem latkovkam... mam jich taky jen 20ks a i tak je peru porad dokola. Pouzivame je pri krmeni, bryndacky jsou nam male, Matymu to mliko tece porad bokem, hlavne kdyz si u toho zacne kecat :grinning:
A temer kazdy vecer mu to davam ciste do postylky pod hlavicku, protoze si behem noci sem tam ublinkne jak jsem zjistila. neni to pravidelne, ale tak 5x tydne se mu podari.

No nic, jdu se hodit do gala a jdu spaaat :slight_smile:

mejte se krasne, at deticky jen tak dal krasne rostou tehulim se dari a netehule jsou stastne a spokojene a raduji se ze zivota. Nebo aspon z toho krasneho zimniho casu. Nakonec mam tu zimu rada.
Ale uz se tesim na jaro, priznavaaaam :slight_smile:
1. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

no tak látkovky neberu jenom kvůli ekologii, samozdřejmě je to jeden z důvodů, ale určitě není ten hlavní, štve mě to množství chemie a sraček co je v jednorázovkách a nejvíc pro mě bylo rozhodující když jsem v létě viděla mimino v jednorázovce a chudák bylo celé zapařené kolem toho lemu a i to praní a spotřebovaná energie je pro mě lepší než tvořit haldy odpadu :slight_smile:

Je to prostě každého rozhodnutí a každému vyhovuje něco jiného :wink:
2. únor 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj...:slight_smile:

Marti, ctu to a mam radost!!!! Super, ze ses rozhodla pro latkovky... :dizzy_face:

EKologie, ekonomicka stranka, prirozenost/prirodnost, lepsi prodysnost, krasny design atd. mi nahravaji 100% na latkovky... :slight_smile:

Dite za dobu "plenkoveho" obdobi vyprodukuje az tunu odpadu, Katy.. To se u latkovek nestane... NO a ohledne praccich prasku - latkove pleny se perou v mydlovem slizu nebo ekologickych prascich na prani, ktere se do par hodin rozlozi na vodu, sodu aj. neskodne latky...:wink:

Ja treba susicku nemam a mit asi ani nebudu, takze spotreba energie u nas odpoada... Pere se jednou za dva tri dny a to je, jakobych mela o pracku navic - tech 40-80 litru vody neni tak markatnich..:slight_smile:

POcurane pleny premachnes raz dva, pokakane osprchujes a das do kyble, ktery uzavres.. Na tom nic neni...:slight_smile:
Navic na cesty se pouzivaji spis SiO a AiO, coz je vpodstate stejne, jako papirovka, jen je to latkove..:wink:

http://www.branakdetem.cz/bitti-d-lish-all-in-one-limitovana-edice.htm

Srovnání:

http://www.latkovepleny.cz/node/57

Uvodni stranu doporucuju.

http://www.latkovepleny.cz/

No a co je na castejsim prebalovani, ze? :slight_smile: Proste se prebaluje casteji, ale na tom podle me nic neni... :slight_smile:
2. únor 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni já jsem k nim tíhla už dávno, ale na 100% jasno mám tak od léta :wink: , navíc mám kamarádku která taky látkuje, takže mi dělá poradce :grinning:

A včera jsem poprvé cítila prcka, nejdřív zase cestoval v břichu z jedné strany na druhou a pak se usadil v podbřišku a jak tam není ten tukový polštář tak ho šlo cítit jak se tam mele :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , jsem ležela na gauči, ruce na břiše a culila jsem se jak debil :dizzy_face: :grinning:
2. únor 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile:

Marti to jsou nepopsatelnéí pocity. Připadá mi to už strašně dlouho co jsem tak cítila Erička v bříšku..... :dizzy_face:
2. únor 2010 v 09:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, super..:slight_smile:

A jeste k tem latkovkam - jak rika Marta: Kazdy at si udela dle sveho... Ja mam ale jasno a duvody mam konkretni a vecne....:wink:
2. únor 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Marti to je bezva, že prcek už kope...já chci taky...ale to si ještě budu muset pěkně počkat, ale včera se mě Martin ptal, kdy bude kopat a kdy bude vidět co to je...tak nakonec usoudil, že to jsou vlastně jenom dva a půl měsíce, tak to prý vydrží :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani je to zvláštní ale super pocit :grinning: , my si na pohlaví počkáme měsíc anebo do července :grinning:
2. únor 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem Martinovi říkala, že my máme pohlaví jasné, protože on na břicho pořád volá Klárinko, takže to bude kluk, akorát bude asi schizofrenik, bo nebude chápat, proč se mu od bříška říká Klárinko :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se snažíme oslovovat neutrálně, jenom moje ségra se se mnou loučila ahoj holky, tak jsem se ptala jestli ví něco víc než my, tak říkala že to bere jako Motyčka, takže ženský rod :grinning:
2. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mohly by jste mít holčičky ať máme vrajírky pro baše kluky.Aby se nám potom o Julinku nepoprali.... :grinning:
2. únor 2010 v 11:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Peti to je fakt, takhle bude o Julinku těžký boj :grinning: já ani nevím, proč si Martin myslí že to bude holka, ale tvrdí to od začátku, že to prostě ví :grinning: tak jsem sama mooooc zvědavá.....ale je fakt, že my máme taky Kuželku a je to ženský rod :grinning:
2. únor 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si ze začátku myslela že to bude holka a teď nevím :grinning: , ale podle toho co předvádí v břichu to bude akční dítě, protože se tam furt mele, přesouvá :grinning:
2. únor 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si myslela od začátku těhotenství,že to bude kluk a vyšlo to. Ségra si ale myslela holčičku a je z toho Mareček .... :grinning:
2. únor 2010 v 11:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od kamarádky manžel taky dvakrát dělal holku a mají dva kluky, tak nevím :grinning:
2. únor 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek