• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
J vim, jednou jsem s tebou kupovala drzky.... :zipper_mouth: Chces mi rict, ze by ses z toho ted nepoblila??? A ty jis i ty drzky???? :confused:
28. led 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyz ja se u tech veci pro dospelaky nevyznam v tech tisici velikostech... :sweat_smile:
28. led 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mizim, papa...
28. led 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drzkovku teda nenene :sweat_smile: a ten oběd byl dnes hroznej, ale mám polomáčený a banán :wink:
28. led 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuj držková, to ne, ale chodila jsem s klukem co ji měl hrozně rád, čím větší tím lepší...bléééééééé, ale od bratránka tchýně dělá falešnou držkovou...ze sojového granulátu...ta je tááááák dobrá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
držková blééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: , jenom při její představě se mi zvedá kufr :grinning:
28. led 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem ji viděla na vlastní oči až tady v práci a když jsem zahlídla ty jakoby chlupatý obludky... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to vlastne proprany nektery ten kravsky zaludek.. Tohle je vlastne uvnitr... :zipper_mouth:
28. led 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
hnus fialovej :zipper_mouth:
28. led 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky změníme téma ne? :grinning:
28. led 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co treba rajska polivka... :dizzy_face:
28. led 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňam :dizzy_face: :dizzy_face: akorát jsem ji nikdy nevařila a asi sto let nejedla...hoď recept :grinning:
28. led 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se s mužem usnesli že jediná rozumná varianta je začít tlačit drsně na šéfa, Josef jede zítra do olmiku takže se za ním chce zastavit
28. led 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni nalistuj prosím v chytré knize ,kdy se chodí na první odběry?Katu jde příště a mě dr nic takovýho neřekl, pak mu zavolám :wink:
28. led 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti já už jsem se těšila,že se Josef usnesl střílet ostrýma :grinning: :wink:
28. led 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, drz a vydrz, nalistuju... :wink:

Jani, pockeeeej, napisu za chvili, ju??? :wink:
28. led 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inko no já hlavně potřebuju menší tlak v práci, nedovedu si představit v tohle nátlaku v práci být těhotná, stačí mi co mi vyvádějí hormony před MS
28. led 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, takze krevni testy se provadeji 8.-12. tt a zahrnuji:

krevni odbery na urceni krevni skupiny a Rh faktoru matky
krevni obraz
jaterní testy
test HIV a protilatek proti zloutence typu B a proti syfilis

volitelne pak muze byt odebrana krev na:

toxoplasmosu, zardenky

u Rh negativnich matek je vhodne vysetrit i kr. skupinu a Rh faktor otce ditete

Dale se provadi stery z posevni klenby a z delozniho cipku
urcuje se kyselost posevniho prostredi
orientacne se vysetruje moc a zjistuje se pritomnost cukru a bilkovin v moci

11.-13.tt se provadi UTZ vysetreni za ucelem zjisteni pripadnych vrozenych vad ditete
28. led 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, ty vady se zjistuji tak, ze se zjisti celkova delka plodu, rozmer hlavicky, delka nosni kosti a meri se i tloustka zahlavi plodu. Z techto udaju a krevnich testu pocitac vyhodnoti miru rizika vrozenych vyvojovych vad plodu. Je to novinka..
28. led 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti já bych ti osobně přála aby jsi byla těhule co nejdřív a doktorka tě rovnou poslala na rizikový, já vím, že splácíte hypotéku a tak, ale takové nervy v práci a ještě být těhotná...no to teda ne
28. led 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, udelam si cibulovozeleninovy zaklad (cibule na hodne male kosticky a mrkev, petrzel a celer najemno nastrouhat) - orestuju... Hodim na to protlak a restuju (protlak se musi zarestovat). Pak vodu, nove koreni, pepr cerny cely, bobkovy list (malinky jenom), dva tri hrebicky. Az to projde varem, stahnu, udelam si jisku nebo zaklechtku a az je zeleninka mekka, zahustim malinko polivku.. Dochutim soli, cukrem a mletou skorici a je to... :wink:
28. led 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady pisou, ze PAralen muzes, ale jen 6 tablet...
28. led 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni děkuji, to poslední je asi ten NT + screening,to mám letáčky,platí se 1450,. Na kontrolu mám jít 8+5.tak, jim radši zavolám jestli mám přijít ráno :wink:
28. led 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni 6 tablet za den???
28. led 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
# Co znamená screening NT + biochemický screening v 1. trimestru?

Tento test kombinuje ultrazvukové vyšetření tloušťky nuchálního projasnění (NT = nuchal translucency) s vyšetřením krve matky. Vyšetření se provádí v 11. - 13. týdnu těhotenství. Kombinace těchto dvou metod umožňuje detekci 75-80% dětí s Downovým syndromem. Tradiční screening prováděný v 16. týdnu - tzv. trojitý test dokáže zachytit jen 50-60% dětí s tímto syndromem.

Vypada to, ze je to ono, ze?
28. led 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, pisou kratkodobe v mnozstvi 6 tbl. denne... :confused:
28. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
# Jaké jsou výhody screeningu NT + ...?

- vysoká spolehlivost s minimálním rizikem
- přesné určení stáří těhotenství a stanovení termínu porodu
- diagnosu vícečetného těhotenství
- časné odhalení větších malformací plodu
Jani už jsme se doma dohodli že můžu jít na rizikový že to finančně ustojíme :slight_smile:

Třeba včera mě ty hromady práce nevadili, ale jakmile mi začnou plašit hormony tak jsem schopna se tu pomalu rozbrečet nad další poptávkou a v těhu bude nápor hormonů daleko větší
Pujdes na to, Iny?
Iny, kdyby neco, jsem k dispozici a muzu predcitat - kdykoliv... :grinning:
28. led 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek