• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Marti tak to už máš za chviličku. To neni ani možné,že to tak rychle utíká.

Dlouho tu nebyla Katky ... :confused:
15. dub 2010 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jaké budete kupovat dětem chodítka? Jsem se po nějakém dívala,ale nevím nevím....
15. dub 2010 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti, utíká to strašně, já se nedávno doma culila na dvě čárky na testu a zítra mi naskočí 20 týden...takže půlka těhu...mazec, fakt...
zrovna jsem si s Karlem povídala, že mu dneska asi chutnal salát, kope jak fotbalista...teda zatím to nejsou vyloženě kopance, ale šprudlá tam pěkně :grinning: :grinning: :grinning:
ještě jsem dovařila gulášovou polívku a půjdu se chvilku natáhnout k telce, vysála jsem a setřela podlahu a bolí mě pupík, tak jdu zase na chvilku dodržovat klidový režim :confounded:

Marti, ještě mi pisni, co to máte za tu deku na ty separačky, díky...a jestli ji mají na webu, ať ji můžu zkouknout...

Ali nějaký plínky vem, potřebuju názorně vysvětlil skládání...jsem poloviční blondýna, takže z těch nákresů na webu jsem pěkně zblbá :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petko, k cemu potrebujete choditko??? Deti chodi, az jsou na to pripravena - stara dobra pravda.. Pokud uz "choditko", tak jedine aktivni - neco, co pred sebou Erik potlaci a slouzi to jako opera... Rozhodne nekupuj takovou tu bykovinu s koleckama, co do ni decko posadis...

Jani, pleny budu hazet jednou do nejakeho plastoveho kontejneru z Bauhausu nebo Obi s vikem...:wink: Pleny se skladuji namokro nebo nasucho... A v loznici bych to teda neplanovala... to spis nejaka chodba nebo dobre vetratelna koupelna..:grinning:
15. dub 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. dub 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Jani, plinky rozhodne vicevelikostni... Jsou tam druky nebo suchy zip, podle ktereho/kterych budes korigovat velikost..

Tady to krasne vidis - miminko vlevo to ma uplne u sebe, holcicka vpravo to ma nadoraz... (druky)

http://www.flickr.com/photos/ivuskah/4520452488/in/set-72157622684465203/
15. dub 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem právě myslela,že pořídím nějaké to chodítko potom.... :unamused:
15. dub 2010 v 16:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, tady mas odkaz na aktivni choditko... POdle me jsou to ale zbytecne vyhozene prachy...

http://www.terulka.cz/terulka/eshop/18-1-CHODITKA-A-ODRAZEDLA/77-2-Chicco/5/239-Choditko-CHICCO-ACTIVITY-65261-2010
15. dub 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tohle vypadá dobře. Uvidíme tedy ještě potom.
Díky za odkazy.

Procházím teďka recepty na mimibazaru a přemýšlím co budu zítra a o víkdendu vařit. Chci jen něco jednoduchého co zvládnu i s tou moji rukou....
15. dub 2010 v 16:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja budu delat sekanou na nedeli a halusky na zitra a na sobotu... ale ty jednou rukou nedas..:frowning2: Erik ti pomaha?
15. dub 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud je doma tak mi pomáhá.

Halušky jsem měli na velkej pátek a sekanou jsme měli v neděli k rajské.
Naštěstí nemusím vařit v neděli. V sobotu večer jdeme na svícu a Eriček jde spinkat k našim a potom v neděli si pro něj půjdu,tak se tam i naobědvám a Erik jde v neděli od rána na degustaci a to je vždycky i s objedem a k večeri si dáma co dům dá .... :grinning:
15. dub 2010 v 16:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni díky za tu deku a to si normálně nastříhám na nějakou velikost a použiju místo těch separaček, chápu to dobře? To je dobrý, toby mě nenapadlo. Jak velký to tak stříháte? Já bych to pak dala mamce, aby mi to obentlovala.
Jinak zítra by mi měla kámoška vyzvednout koupací kyblík, tak jsem zvědavá jestli v něm prcka neutopím, i když jsem si od kámošky vzala i vaničku se stojanem, pro jistotu, prodává to za dvě stovky, nebo za tři, takže to investuju a aspoň budu moct vyzkoušet co se prckovi bude líbit víc....a možná ze začátku než najdeme správný grif, budu ráda, že je doma i vanička.

S tím kýblem na pleny to budu muset nějak udělat, v koupelně je sice okno,ale ne místo na další koš a krom toho máme koupelnu prakticky v ložnici, takže bych si moc nepomohla :grinning: , takže ho asi budu muset dát na chodbu a asi rovnou pořídím dva, jeden na pokaděné a jeden na počůrané :grinning: a bude.....

Já budu mít zítra domácí hovězí takže jsem se rozhodla že v neděli bude svíčková a ¨zítra asi upeču kuře a bude i na sobotu, nebo mám v mrazáku uzené kosti, tak bych Martinovi upekla kosti a já si dám kuře a pak si z něho udělám salát....
15. dub 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Peti a ad chodítko, já souhlasím se Zdenčou, určitě nekupuj něco do čeho dítě posadíš a ono jako že bude chodit, nekoukala jsem na ty odkazy co dávala, ještě mrknu, ale určitě je lepší takové, o které se dítě spíš opře a tlačí ho před sebou...
15. dub 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to co dávala je přesně to co myslím...kámoška ho má a posílala mi videa jak s tím malej lítal na dovči a myslím, že je to super. V těch sedících si kazí záda a bohužel do nich maminky dávají maminky děti dřív než umí stát a to prý není dobrý...
to chicco má kámoška, je moc pěkný....
15. dub 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: já chodítko neplánuju a když tak něco takovýho co hodila v odkazu Zdenča :wink: já v sobotu uvařím nějakou směs k rýži :wink: Jani mrkla jsem se trochu na nějakej odkaz látkových plinek a nedivím se,že jai z toho zmatená jak goro :grinning: a asi je to i dobrej kšeft :sweat_smile: jsem hned narazila na sadu za 9 litrů,to su celá já,mě se vždycky líbí to nejdražší :grinning: jo a šéfová mi zítra přiveze penízky za dovolenou a prý něco podepsat,doufám,že to nebude výpověd :stuck_out_tongue_closed_eyes: do 5 tu byly holky s prckama,tak to odpoledne uteklo jak voda :wink:
15. dub 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, mam to na asi 10 (12)-20 (25)cm.. jak ktery kousek..:slight_smile: Normalne to rozstrihas...:wink: DOmaci hovezi jsem jeste nikdy nemela anormalne bych to chtela zkusit..:slight_smile:
15. dub 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyz jis na MD, tak te vyhodit nesmi, ne?
15. dub 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
neměli by,ale to jediný co mě napadlo,že bych měla podepsat :grinning: zítra písnu co to bylo :wink: jdu čučet na vaření :slight_smile:
15. dub 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny a nebude to třeba ten důchodový výměr, nebo jak se tomu nadává? Viděla jsem to na stole u naší účetní akorát mi to podepsat nedala, bo jsme kecaly :grinning:
Já jsem ráda, že se mi kámoška s tím masem nabídla, protože tady u nás hovězí nekoupím a když tak jenom když ho zrovna nepotřebuju a tohle je z býka, který je krmený doma, takže prostě bio.a vepřové zase bere mamka od známého, takže vlastně taky bio, jediný co teda musím kupovat je kuřecí, ale to jíme jenom občas, přiznám se, že když mi holky co dělaly v drůbežárně vykládaly co ta kuřata všechno snědí za hormony a ATB, tak se mi protočily panenky a údajně prý, když je v určitý den nezabijí, tak pak zdechnou samy..no nevím jestli si teda nedělaly srandu....ale Martin dává přednost masu jak říká a ne hlušině - drůbež :grinning: :grinning: :grinning:

Jo Iny tu sadu jsem viděla na veletrhu a tím, že jsem do té doby o látkovkách moc nevěděla, tak jsem myslela, že to jsou jediné látkové pleny, které se dají koupit, naštěstí ne, ale kvůli babičkám a Martinovi tady ty dražší stejně koupíme, i na cestování a procházky budou lepší, než tahat poskládanou plenku. A docela jsem čučela, když jsem včera svoji mamce řekla, že budeme používat látkovky a akorát ze začátku jednorázovky, tak mi říkala, že to je super a přitom jsem měla pocit, že ta její generace už žije v tom, že látková plena se dává max pod hlavičku :grinning:
15. dub 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to bude určo ono :wink: na to jsem si nevzpoměla :wink: já jsem hovězí chtěla nedávno koupit a nějak se mi nelíbila ta cena :grinning: Juli dostane hovězí ze skleničky :sweat_smile:
15. dub 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO cena masa je stejne desna... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako 209,-/kg krutich prs proste nedam... :rolling_eyes:
15. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani,

na použité pleny mám v koupelně plastový kýbl s víkem, skladuju to na sucho a před praním to nechám přes noc namočené ve vodě, ve které se mladý okoupal. Peru každý druhý den a v mýdlovém pracím gelu - růčo výroba - odkaz zde http://www.jenny-h.wz.cz/001/01_pleny/05_udelej/udelej.htm a jako dezinfekci ocet ono to i zjemňuje konopné plínečky.

Na těch stránkách je psané hodně i o plínečkách celkově.
Janka - autorka stránek mě pro látkování hodně nadchla.

Plínky používám různé, tady je pár pro inspiraci
http://www.4babies.cz/e-shop/tots-bots-easyfit-bamboo-plenka-aio-35-912810 AIO jednovelikostní je super, používáme od malinka, rychle schne, pěkně drží, mě se s nimi dělá dobře
http://www.4babies.cz/e-shop/itti-bitti-d-lish-all-in-one-35-913488 AIO vícevelikostní, není špatná, skládá se z více vrstev, rychle schne, ale zdá se mi tuhá a dělá velké balení na zdačku i bříšku, svrchní plína se dá použít i na jiné vkládací plíny.
http://www.4babies.cz/e-shop/imse-vimse-2v1-plenka-aio-zoo-35-894646 AIO vícevelikostní, je bezva, tyto mám taky ráda, mají gumičky kolem nožiček a případnou nehodu opravdu udrží uvnitř :wink:
http://www.4babies.cz/e-shop/ella-s-house-konopna-plenka-patentky-108-172329 více velikostní, tenká, savá taky fajn.
http://www.4babies.cz/e-shop/bum-hugger-patentky-108-131259 vícevelikostní - super na noc, savá, flees na zadečku, děťátko jako v bavlnce
http://www.4babies.cz/e-shop/tots-bots-flexitot-plenka-108-682775 vícevelkostní - tuto miluju, ta je fakt bezva
http://www.4babies.cz/e-shop/tots-bots-bamboozles-barevne-114-121567 víceveliksoní froťáček, není špatná, schne trochu délé
15. dub 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, něco sebou nabalíme a názorně předvedem :dizzy_face:

Peti, žádně chodítko nekupuj. Dítko se to musí naučit samo, žádné vynechávání ve vývoji, což chodítko může způsobit. Napřed pěkně chodit kolem něčeho a pak až pěkně dopředu..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. dub 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ještě posílám odkaz na malý zázrak http://www.4babies.cz/e-shop/mydlo-na-skvrny-imse-65-121762 tímto mýdlem se dá vyprat všechno. Díky němu máme plínečky krásné bez skvrn, pustil i flek po černém čaji z bílého bodinka a taky zašmírované oblečení dítka mé kamaradky je jakoby se nic nestalo hihih :wink: :slight_smile: :dizzy_face:
15. dub 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAK A SNAD UŽ PŘESTANE PRŠET :sunglasses: :dizzy_face: :sunglasses: :dizzy_face: :sunglasses: mějte se krásně papa
15. dub 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alii, ja mam doma zlucove mydlo a taky krasne pere..:slight_smile: ALe tohle potom urcite vyzkousim..:slight_smile:

Holkyyyy, pujcite mi ta vase robatka na srazu??? Se s nima potrebuju na necem domluvit...:wink:
16. dub 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni to víš,že Ti je půjčíme.... :wink:
16. dub 2010 v 08:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jo, Ericek uz je jasny..:slight_smile:

Si jen zkontroluju jmne:

Aliiiik - Tonik
Katu - Maty
Petka - Ericek
Marta - Kubik
Janca - Klarka, Martinek
Inka - Juli
a co druha Marta??? Prida se taky?