• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
AHoj Marti..:slight_smile: Klasicka dieta je jaka? :confused:
19. dub 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni dieta pro obyčejné cukrovkáře a on je dost rozdíl mezi klasickou a těhotenskou cukrovkou, prostě oni jedou podle starých metod.Dostala jsem jídelníček a zdruhé strany papíru jsou doplňující informace, třeba že můžu umělá sladidla - ty by se v těhotenství vůbec neměli, nebo že se mají omezovat bílkoviny - což je v těhotenství taky kravina, bílkoviny potřebuju víc než normálně. Prostě je to dělané na obyč cukrovku :unamused:

Takže třeba k obědu bych měla mít 150g zeleniny a přílohu třeba 200g brambor a jenom 70g masa
19. dub 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti a nemuzes to zkonzultovat s nekym jinym? Ozvala ses tam nejak? Diskutovali jste o tom? To prece neni mozne... :rolling_eyes:
19. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni já čerpám info z těch stránek od té super doktorky. Jako diskutovala jsem, sestřička mi říká že mám jíst hlavně celozrnné pečivo, tak jí říkám že 99% tmavého pečiva je barvéné karamelem a že je teda lepší jíst jeno některé celozrné pečivo nebo radši bílé, tak mi dala zapravdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , já na tu jejich dietu seru, pojedu si podle toho co je na těch www stránkách a uvidím jak mi budou vycházet naměřené hodnoty, dostala jsem glukometr na měření cukru v krvi. Já už jsem popravdě neměla moc sílu se dohadovat, těhotenské hormony jsou svině a jak jsem viděla tu jejich tabulku tak jsem se málem rozbrečela, ale na příště už budu připravena a popřípadě budu diskutovat, pokud bude potřeba, ale když budou dobré výsledky tak nebudu muset diskutovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, hezky sis to naplanovala..:slight_smile: Tak at se dari.:slight_smile:

Ad tmave pecivo - pekarnu mas, tak si pec pecivo sama...:wink:
19. dub 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No péct v pekárně se chystám, ale nějak teď nestíhám, akorát budu muset upravit velikost a péct jenom hodně malej chleba, Josef teď pečivo víceméně nejí a já toho pečiva taky moc nemůžu, tak ať ho nejím týden :unamused:
19. dub 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, upec polovicni davku treba a zamraz si par krajicku,.. pak uz jenom tahej z mrazaku.. kdyz tam das uplne cerstve pecivo, po vytazeni je dobre..:slight_smile:
19. dub 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jsem psychycky hotová. Šíleně mě bolela a pálila dneska ruka,tak jsem se vydala odpoledne k doktorovi a dostala se mi tam infekce. Odstřihával mi kůži a vypadá to hůř než před tím. Nemám nic dělat. Když to se mu řekne .... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. dub 2010 v 15:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jsem napsala takovou děsnou hrubku ....
19. dub 2010 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se .... :confused:
19. dub 2010 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikdo, nikde... :confused:

Jdu si dát něco od bolestli .... :frowning2:
19. dub 2010 ve 20:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: Marti no já jsem si myslela,že z té diety nebudeš nadšená :unamused: kamoška z toho byla na nic ,ale kalorie si teda nepočítala,zkusím se jí zítra zeptat co mohla atd :wink: jen vím,že to taky chtěla šulit a vždycky jí to měření vyšlo blbě :confounded: Peti tý jo neměla by sis s tím zajet někam jinam než k obvodákovi? :confused:
19. dub 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Inko já to nešulím, já se jenom řídím podle rad jiné doktorky, která se specializuje na těhotenskou cukrovku, snaží se to těhulím co nejvíc usnadnit a né je zbytečně stresovat a nechat hladovět, on taky stres dost výrazně zvyšuje cukr v krvi. Včera jsem si měřila po večeři cukr v krvi a měla jsem 6,3, maximálně bych měla mít 7,2, takže úplně super a to jsem večeřela podle své diety :dizzy_face: , ptát se kamarádky nemusíš, já vím co můžu a co ne a hlavně každé tělo je jiné a na určité jídlo reaguje rozlišně, v sobotu budu mít velké měření během celého dne, tak jsem zvědavá

Mě prostě sere to že sestřička ani neví které ovoce má kolik sacharidů a radši mi skoro všechno zakázala, já mám vytištěnou dost obsáhlou tabulku s objemem sacharidů a vždycky si to aspoň nahrubo spočítám

Peti teda au au :frowning2: , tak snad se to brzo zlepší :wink:
20. dub 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a stačí mrknou tady na diskuzi o cukrovce a ten rozdíl mezi názory doktorů je obrovský, jedné holčině vyšly hodnoty vyšší než mě a doktorka jí řekla že může občas i sladké a jen lehce omezit jídelníček, takže pak si vyber :angry:
20. dub 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tu cukrovku Ti tedy vůbec nezávidím.

Jinak jsem byla opět na převazu. Dneska už to vypadalo trošilinku lepší než včera. Jen je to strašně živé,tak musím mít tabletky od bolesti. Snad se to brzy zahojí.

Jinak dneska půjdeme mrknout s kočárkama jak pokračuje ten náš novej sklep.
20. dub 2010 ve 12:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda Peti, no já nevím, ale nechceš si s tím zajít raději na chirurgii? než k obvoďákovi? A dali ti na ten zánět nějaká ATB? No to teda musíš mít spálené hrozným způsobem, já jsem si myslela, že máš prostě jenom klasický puchýř a že to za pár dní bude dobré, ale tohle musí být daleko horší :pensive:

Marti, no s tou cukrovkou mě taky bavíš...ale to je jak u nás, babička má taky cukrovku a její doktor ví, že bere Warfarin na ředění krve a k němu nesmíš listovou zeleninu, kvůli vitamínu K a ten blbec ji minule řekl ať jí zelí a kapustu, protože ji to bude snižovat cukr a pak se obvoďák divil, že má babička blbý výsledky krve a babička se divila, že ji teče krev z nosu, taky je ten náš doktor krapet pakoš, fakt....a nechápu, že těhuli dají stejnou dietu jak klasickému cukrovkáři, přitom vznik a průběh těch dvou druhů diabetu je úplně jiný...chjo...no já jsem zvědavá jak dopadnu já, kdy se vlastně chodí? Kolem 26tt?
20. dub 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani jj chodí se mezi 23-28tt, no uvidíš, jelikož máš cukrovku v rodině, tak jsi rizikovější, u nás měl cukrovku děda, je to prostě dáno geneticky, ale snad se ti to vyhne :wink:

Jako opruz to fakt je, úplně lituju holky které jsou rovnou do té poradny aniž by si něco přečetly na netu, já jsem věděla co mě může čekat a jak je to s dietou, ale i tak jsem byla tak rozhozená, že jsem celou cestu do práce bulela jak malá, prostě těhotenské hormony :unamused: . Prostě jedu podle těch www stránek a hotovo, píšou tam že ta druhá večeře v 22hod je hrozně důležitá, protože když těhule dlouho hladoví tak je to špatně a mě řekli že mám jíst naposled v 19hod :angry:
20. dub 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :dizzy_face:

Tak včera bylo skutečně nádherně.... :dizzy_face:
Měli jsme doma snad už poslední návštěvu. Nějak to nemám pořád konce. Ségra se divila kde se Ti lidé u nás pořád berou. U ní tolik návštěv nebylo.
21. dub 2010 v 08:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jenom hlásím že jedu na kontrolu, takže se objevím až večer nebo zítra, jdu odpo s holkama na kafo,bývalá kolegyně měla narozky, tak si jdeme pokecat, už se těším...tak se mějte, pa pa
21. dub 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cus bus... Ja pecu dalsi dort...:grinning: A taky mam peknou rymu... :angry: Pocasi jedno debilni...:frowning2: Za hodinu a kousek jdu na poradu, dnes tam s nami bude i Policie, tak se tesim...:slight_smile: Maji tam dva moc hezke policisty... :grinning:

Kontrolam nazdar a vam zdar..:grinning:

Mmch -- Jani, nechodis na ty kontroly nejak casto? :confused:
21. dub 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Zdeni kam to jdeš?
21. dub 2010 v 08:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí

já jdu za chvíli k zubaři, tak snad bude vše ok :slight_smile: a zítra ráno na gyndu a budou mi opět brát krev, protože mi při předchozích odběrech ztratily dva výsledky :angry: . Ale musím pochválit sestru z diabetologi, po včerejším odběru nemám vůbec modřinu :slight_smile:
21. dub 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, na poradu do prace...:wink:
21. dub 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u zubaře vše ok a už mám domluvené že nám vezme potom i malýho :dizzy_face:
21. dub 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je fajn,že kontrola dopadla dobře.

Já jsem se ani svojí zubařky neptala jestli potom vezme malého. Bertu to jako samozdřejmost..... :grinning:
21. dub 2010 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti no v Brně je krapet problém sehnat dobrého zubaře, který navíc bere i malé děti :unamused:
21. dub 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky, tak jsem zpatky.. dnes to bylo vice nez dobre, porada dopadla nad moje ocekavani dobre..:slight_smile: A pan policista bohuzel nevzal sve hezke kolegy... :angry:
Ale uz jsem domluvila navstevu policejni stanice, tak budu doufat...:grinning:

Toz zatim cus, ja jdu delat modelovaci cokoladu...:wink:
21. dub 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :dizzy_face:

Tak dneska to počasí vypadá opět krásně,ale ráno jak jsem jela na kole na ten převaz tak byla pěkná kosa?

Holky schválili vůbec tu mateřskou?
22. dub 2010 v 07:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí

Peti ještě ne, teď je to na cestě k přezidentovi, ten jim to nepodepíše, takže pak ho musí přehlasovat poslanecká sněmovna, ta na to hlasy má, ale je otázka jestli to stihnou do voleb :unamused:

Já jsem dneska byla v poradně, ani se nedivím že mi tak roste břicho, milostpán si tam hověl s nataženýma nohama :grinning: , podotýkám že má opravdu dlouhé nohy :grinning:
22. dub 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: my jsme měly s Juli dva cestovní dny,tak jsem nestíhala :wink: ted mámJuli na klíně,protože je od rána protivná :unamused: a to jsem chtěla uklidit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek