• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
My jsme dnes přemýšleli jestli nepojedem na víkend do Frenštátu,Jirka tam má závod na kole,tak že by jsme to spojili,ale pak jsem viděla předpověd a rozhodla se ,že nepojedem,ale halušky bych si teda dala :grinning: Jirka pojede sám jen na otočku,pokud nebude teda pršet :wink:
20. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky jak jste na tom s autosedačkama?juli už ve vajcu nechce být ani za nic,cesty v autě musíme plánovat jen pokud má spát nebo musí něco žváchat :grinning: vzala jsem si od ségry po Vanessce,tak jsem ji včera rozmontovala,hodila potah do pračky,umyla vrstvy drobků od rohlíků atd :grinning: a dnes jsem se jala ji dat dohromady a trvalo mi 45 minut než se mi to povedlo,mám mozek uplně ko :sweat_smile: čuměla jsem na to jak péro,ale nakonec mi to zapálilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejhorší je,že si vůbec nepamatuju,že jsem to takhle odmontovávala :confused: každopádně malá v ní drží jak přibitá,ve vajcu jí už byly divně pásy :confounded: původně jsem chtěla romer a protože máme v autě isofix,tak s ním,ale 7 litrů za autosedačku se mi teda nechce dát :sweat_smile: a navíc moc necestujem,tak to zkusíme s touto a uvidíme :wink: vy asi nemáte problém s váhou u kluků že?malá ještě nemá 9 kg,ale v tom vajíčku už fakt být nemůže :unamused:
20. črc 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Iny,
díky za pochvalu :slight_smile: břiško je naštěstí pořád relativně malé, takže u nás zatím pořád platí, že nejenom druhý trimestr je super, ale třetí ještě víc :slight_smile: teda zatím...uvidíme za měsíc..
Minule se paní v obchodě divila, když jsem ji řekla, že rodím za zhruba sedm týdnů, prý si myslela, že jsem tak v šestém měsíci :grinning: no to teda nevím...

S těma autosedačkama je boj, co? Já bych taky chtěla sedajdu s isofixem, ale bohužel my ho nemáme ani v jednom autě :confounded: takže nic.Ale Iny jestli tě to potěší, myslím, že jsem to sem psala taky...ale učila jsem se skládat látkové plínky a taky mi to mozek nebral a včera jsem čučela na to, jak se do auta dává do pásů vajíčko a musím říct, že v těhu ten mozek fakt těžce degeneruje :grinning: poslední dobou bývá oblíbená Martinova věta, bobeš radši nemysli víš že ti to teď nejde :grinning: :grinning: :grinning: hmmm jenže jak to tak pozoruju, po porodu je to stejný, co??? :grinning:
21. črc 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
sakra a včera večer jsem si říkala, že se na něco musím zeptat Marti a teď to nevím...

21. črc 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo už vím...Marti, my jsme kočárek odvezli ke tchánovcům a nestihla jsem se podívat, co je všechno jeho součástí.Někde jsem akorát vyčetla, že pláštěnka, dá se dát jak na hlubokou, sporťák tak i na autosedajdu?
A síťka na hmyz tam je taky? A ještě tuším nánožníky, že...ale to nevím jestli je jenom na sporťák, nebo i na autosedačku.
Budu si objednávat fusak a tu podložku do sporťáku, tak ať vím, jestli vzít i síťku na hmyz a eventuélně ještě tu plášťěnku...díky.

Jo a kolikrát jsi nakonec prala plíny?Než je začneš používat?
21. črc 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar ženy :slight_smile:

Jani pláštěnka tam je a jde dát na hlubokou korbu nebo na sporťák, na autosedačku je moc velká, síť proti hmyzu tam není, tu jsem dokupovala univerzální, nánožník je k hluboké korbě a druhý k sporťáku.

Já už jsem se dívala na fusaky a teda nevím který objednat, ale nejvíc se mi zamlouvá nějaký od téhle firmy
http://www.aesthetic.cz/index.php?lvl=1&idk=11

Plíny jsem prala 3x. Včera jsem zkoušela poprvé dát látkovky a dobrý, ze začátku to byl teda boj to všechno zamotat, ale nakonec dobrý, akorát malýho dost zlobí bříško a v látkovkách se nám blbě cvičí s nožkama, takže to střídám
:slight_smile:

Jinak Kubík pořád odmítá prso, přisaje se jenom na chviličku a jedině přes klobouček, ale potáhne jednou a pustí se a začne se kroutit a vztekat, přitom když mu zkusím dát dudlík tak tahá jak najatej :frowning2: , ještě tomu dám chvíli čas, ale spíš to vidím že budu dál odstříkávat, ale časem přejdeme ze stříkaček na láhev, protože krmením přes malíček se stříkačkou nasává zbytečně vzduch :unamused:
21. črc 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A prala jsi 3x i čtvercovky? Já si je totiž vtipně vyžehlila a teď právě přemýšlím, jestli jsem je neměla vyprat víckrát :grinning:

Já mám vybraný fusak od Emitexu, tady ten....
http://www.detskydum.cz/detail/emitex-fusak-combi-exklusiv-135201/ líbí se mi, že jde zkrátit a využít i do autosedačky, takže nemusím kupovat kombinézu nebo zimní zavinovačku.Tak uvidíme jak budu spokojená a mají ho za dobrou cenu, většinou se prodává přes dva tisíce a tady jsem ho našla nejlevnější.

Tak třeba se to přisátí ještě zlepší, ale je divný, že dudlík saje a prso ne...ale je fakt, že budeš mít asi lepší pak dát flašku, stejně když někam půjdete, tak se ti asi bude blbě krmit ze stříkačky...ale uvidíš, ještě tomu chvilku dej a třeba se s tím Kubík nějak popere :slight_smile: držím pěsti.
21. črc 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani po porodu je ten mozek furt ko,akorát si na to trošku zvykneš :grinning: já jen doufám,že se někdy vrátí do normálu :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a dobrou a levnou sítku mají v dm :wink: Marti a jakou máš odsavačku?tak hlavně ,že se ti dělá mlíčko i když věřím,že to jde na nervy,protože je to 100x pracnější a vlastně jsi na tom stejně,jako kdyby jsi dávala nutrilon,ale Kubíček za to stojí :dizzy_face: tak vydrž pr´tka vydrž :slight_smile:ty fusaky jsou krásný,hlavně ten růžovej :slight_smile: já budu na zimu taky muset koupit fusak do sportáku :wink:
21. črc 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inko mám elektrickou medelu a je super, odsává dobře, odsaju tak kolem 50ml za cca 3-5 minuty z jednoho prsa, takže fofr :grinning:

Ten fusak co jsem dávala odkaz jde právě taky prodloužit a co jsem četla diskuze tak je stejně teplej jako ten emitex ale je míň objemnej a líp se vejde do kočárku
21. črc 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani 3x jsem prala i čtvercovky
21. črc 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sakra, tak to jsem se s nima žehlila zbytečně :angry: no nic, tak je ještě hodím do pračky až mi dojde zbytek objednávky z brány, doufám, že bude pěkně teplo ať to schne...minule jsem těch padesát plínek měla vypraný a vyžehlený za jeden den a k tomu další čtyři pračky, jak pražilo slunko, parádička.

Tak to já ten tvůj fusak ještě omrknu...nikdy jsem o něm neslyšela...
21. črc 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem právě ty fusaky před porodem studovala a tuhle značku si dost chválí hlavně pro tu skladnost, že se krásně vejde i do menších kočárků a přitom jsou krásně teploučké :dizzy_face:

No jinak monitor dechu máme doma od čtvrtka a ještě jsme ho ani jednou nepoužili :grinning: , vůbec mi nechybí a nějak se mi ho nechce zapínat, stejně teď co malýho trápí to bříško tak půlku noci tráví s náma v posteli protože tam spí nejlíp
21. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:
@janca.k Jani mám o emitexu fusak a byla jsem s ním moc spokojená. A taky mám pocit,že ho kupovala i Inka a Katka....
21. črc 2010 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se na monitor dechu taky nakonec chystám, ale mě k tomu asi přinutila ta příhoda u kámošky, takže doufám, že to u nás dopadne podobně jak u Marti, že ho nebudeme potřebovat a zůstane v krabici. :grinning:
Já jsem si totiž nejdřív nevšimla, že ten fusak má taky oddělitelnou tu spodní část, tak je ještě porovnám, stejně ho budu objednávat až někdy v srpnu nebo až dojdu z porodky.Takže je čas.

A už mám nachystaný plíny na praní, teď už je žehlit nebudu, akorát Martin si asi řekne že jsem pako,když znovu peru to co jsem dvě hodiny žehlila :grinning: :grinning:
21. črc 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já jsem monitor dechu měla a byla nějak se mi lepší spalo,když jsem vždycky mrkla,že to bliká zeleně a je všechno v pořádku....
21. črc 2010 ve 13:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale zrovna moje kamarádka ho půjčila a taky jim zůstal v krabici a ani ho nepoužili.

Tady jedním známím monitor,ale zachránil miminko....
21. črc 2010 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem ho měla naštěstí půjčený zadarmo od sousedů a příště si ho půjčím od ségry,protože ho bude teďka pořizovat pro to druhé miminko....
21. črc 2010 ve 13:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádka měla podobný problém, malá se ji v noci začala dusit, to ještě monitor neměli, ale naštěstí byli vzhůru, takže si toho všimli a pak si ho pořídili, od té doby ho sice nepotřebovali, protože podruhé se malá začala dusit v náručí, ale je fakt, že pak říkala, že se ji líp spalo, protože nemusela mít strach, že se zase něco stane.Já ho původně kupovat nechtěla, ale vzhledem k tomu, že u té druhé příhody jsem byla osobně, tak jsem naznala, že i kdyby stál deset tisíc, tak ho prostě mít budu, i kdyby se nikdy nic nestalo, ale nechtěla bych si potom vyčítat, že jsem ho nekoupila a byl nějaký problém....
21. črc 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani přesně tak ...
21. črc 2010 ve 13:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě ho taky chtěla půjčit kamarádka, ale vzhledem k tomu, že my budeme chtít druhé, švagrová a moje ségra taky, tak koupíme nový a pak ho budu půjčovat holkám já...mám vyhlídnutý Angel Care i s chůvičkou a na mimáči se dá koupit do 3-tisíc, takže to vyjde stejně jako kdybych kupovala zvlášť monitor a zvlášť chůvu....tak snad to bude dobrá volba.
21. črc 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám pocit,že se dá kolem dvou tisíc pořádit. U nás v porodnici to půjčují na půl roku myslím za 900,- Kč. Ségra si ho před tím půjčili. Kdyby věděla,že bude mít hnedka druhé tak ho koupili zrovna ...
21. črc 2010 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dívala jsem se na fotky. Už máš pěkné bríško.... :dizzy_face:
21. črc 2010 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ani nevím jestli se u nás dá půjčit v porodce,vím že potom už z okolí někdo pátral, ale nakonec nevím jak to dopadlo...ale je fakt, že třeba sestřenka ví, že další dítě už mít nebudou, tak si ho taky půjčila od známých, ale říkala, že kdyby plánovala ještě třetí, tak ho taky koupí, protože je to lepší i kvůli záruce....
21. črc 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
A komoda vypadá perfektně... :wink:

Já jsem naštvaná na tu moji přebalovací podložku. Mám ji v takovém strašném stavu,že ji můžu potom vyhodit. Začala strašně praskat. A to jsem si myslela,že ji budu mít i pro druhé miminko ....
21. črc 2010 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo bříško už roste,ale zajímalo by mě jeslti poroste do nějakých obřích rozměrů nebo zůstane takové pidi jako teď :grinning: :grinning: ale dneska jsem se vážila a za 14dní mám zase o půl kila víc, tak doufám, že tloustne Mates a ne já :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jakou jsi podložku kupovala? Já jsem si nakonec neobjednávala tu měkkou, ale tu s tím dřevem vespod, tak uvidíme jak bude vypadat, ale už i kámoška nadávala, že jí podložka vůbec nevydržela a její švagrové jo a to mají skoro tu samou...tak to nechápu...
21. črc 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
však se budoucí strejda s komodou snažil, teď dělá další, protože jeho sestra rodí 14dní po mě :grinning:
21. črc 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. črc 2010 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ségra ji má taky a taky nadává,že je to popraskané....
21. črc 2010 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek