• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahoj holky ... :dizzy_face:

@janca.k Jani u vás porodnici dávají papírové plínky? To v Břeclavě tedy neni. Tam jsem se papírovky vezla....
30. črc 2010 ve 12:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, jo dávají, pět na celou dobu pobytu a zbytek máš k dispozici látkovky, já mám papírovky taky svoje.Ale myslím, že nákupem kalhotek na látkovky by ušetřili a maminy si stejně papírové pleny berou z domu svoje, bo pět plín na pět dní, je krapet málo, že ...

tak já jsem to zde krapet pošéfovala, Martin už odfrčel, akorát jsem zvědavá co bude říkat babička, předpokládám, že vůbec neví, že jel pryč, takže se těším na ty proslovy, že doma nechal těhotnou ženu :grinning: už jsem mu říkala ať má mobil u sebe, kdyby něco, tak prý si to zařídil, že tento víkend rodit nebudu, prej domlouval malýmu, ale to teda nevím kdy :grinning: leda, že bych u toho nebyla :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nové dortisko..:slight_smile:

30. črc 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni to je tedy bomba .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Superrrrrrrrrrr.............. :grinning: :grinning:

Ty by jsi měla dát výpověď v práci a začít se živit pečením dortů..... :wink:
30. črc 2010 v 19:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni supeeeer :slight_smile: jako vždycky :dizzy_face: holky tak už jsem objednala autosedačku, nakonec se prásknem přes kapsu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a bude to tato http://www.oknakup.cz/detail.php?zbozi=1938578 já vím chtěla jsem nějakou neutrální barvu,aby to bylo i pro druhýho prcka,ale je naživo tááák krásná,že holt Kryštůfek bude jezdit v růžové :grinning: zíra máme takový provizorní hody,tak už jsem Juli žehlila šatičky,co si dám já to netuším :stuck_out_tongue_closed_eyes: hlavně,že Juli to má vymyšlený do posledního detailu :grinning: Jirka je na pivu a já půjdu asi brzo do pelechu.prtože v televizi je prd :confounded:
30. črc 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co plánujete prckům na zimu?Kombinézu?v ca měli užasnou bundičku,ale za prvé stála 700 :fearful: a za druhé kombinéza bude určo praktičtější.co vy na to?
30. črc 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny, podle me jsou pohodlnější i praktičtější kalhoty a bunda... koukni na toto, to se mi líbí...

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32262369&tab=8

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30979053&tab=0

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29609278&tab=2

Kombinéza mi přijde prostě nepraktická - čůrání, návštěvy, horko v obchodech a tak... bundu můžeš kdykoliv sundat..
31. črc 2010 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, ženušky, za pochvaly..:slight_smile: Hezký den..:slight_smile:
31. črc 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny cvičit nusíme aby se ten sval dobře zapojil, už teď kvůli té bouli preferuje pravou stranu, takže aby se to srovnalo :slight_smile:

Před chvílí nám odjel Josef na neteřiny křtiny a vrátí se až zítra :frowning2:

A dneska mi udělal Kubík radost, celkem obstojně sál 10minut z prsa :dizzy_face: , asi toho moc nevycuc, ale hlavně že sál :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. črc 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, to je super zpráva!!! :slight_smile: A jsem ráda, že to nevzdáváš!!! :dizzy_face:
31. črc 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí

Holky prosím Vás dneska jsem si všimla,že má Eriček na vrabečku pod předkožkou takové bílé tečky. Nevíte co to je? To tam nemíval.... :confused:
31. črc 2010 v 19:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Marti to je super, jen tak dál, věřím Kubíkovi a fandím aby přešel plně na prsíka :dizzy_face:

Peti, vůbec mě nenapadá co by to mohlo být.

Včera jsem Tondu zvážila a máme 9110g
1. srp 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí

Ale malej je tedy šikulka... :wink:

Eriček se jde dneska měřit a vážit,tak doufám,že jim nestrhne váhu .... :grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2010 v 10:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar ženy :slight_smile:

tak jsme dneska zase strávili dopoledne po doktorech, jeli jsme na kontrolu na ortopedii, doktorka nás poslala ještě na rehabku a domluvila nám cvičení a laser už dneska, původně jsme měli jít poprvé až ve středu. Takže jsme už cvičili ale není to taková hrůza, máme cvičit 4-5x denně cca minutu, malej chvílema brečel ale chvílema byl v pohodě, prostě se jen rozčiluje že ho někdo prudí a nutí něco dělat :grinning: , na cvičení a laser budeme chodit 2x týdně tak snad se brzo dostaví výsledky :slight_smile:

No a akce prso teda nevím nevím, podařilo se mu teda přisát ještě 2x a pít, ale to musí mít fakt náladu, jakmile je moc hladovej a řve tak je to bez šance :unamused: , nejlíp se to daří když už je nakrmenej z flašky a ještě má hlad tak to se krásně přicucne, akorát mám čím dál míň mlíka, takže už částečně krmíme UM protože já toho prostě neodsaju tolik aby to stačilo na celý den, vypije tak 70-90ml a jí co 2-3hodiny.
2. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Marti ale Kubík přibírá přeci pěkně,já bych s tím um nespěchala:sweat_smile: napadlo mě,jestli se třeba malej nechce přisávat,protože ho třeba bolí ten krček nebo je ta poloha u kojení pro něj nepříjemná,přeci jen když pije z flaštičky,tak je víc narovno :wink: každopádně věřím,že je to na nervy :frowning2:
2. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak v sobotu jsme byli na krojované zábavě a malá byla nadšená,furt dělala tany tany.Bude stárka to je jasnačka :grinning: ha po 2 hodinách se mi budí :slight_smile: papa
2. srp 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inko no přibírá krásně, ale to jsem měla mlíka dost, teď prostě neodsaju tolik abych pokryla jeho denní spotřebu, takže hold musíme dávat um, prostě každé 2 hodiny neodsaju 70ml :unamused: a hlavně teď na to chození po doktorech to moc nejde, odsávat, ohřívat. Dneska jsme v nemocnici strávili skoro 4 hodiny, 2x během toho jedl, takže sebou máme flašku, um a termosku s teplou vodou.

U krmení z láhve až tak moc na rovno není, hlavu má pootočenou na stranu protože na rovno jí moc nedá, ale u kojení by to moc vadit nemělo, on má prostě s přisáváním problém už od začátku :unamused: , ale co jsou na světě horší věci
2. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti malej je šikulka. A z toho,že je na UM si nic nedělej. Eriček je od začátku a zatím to ničemu nevadilo.

Jinak holky máme 10kg a 75cm. Sestřička si myslela,že je Eri roční dítko ... :grinning: :grinning:
2. srp 2010 v 16:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti já si z toho noc nedělám :wink: , my to máme tak 60% moje mlíko a 40% um, hlavně se nemusím stresovat jestli stihnnu dost odstříkat, prostě když neodstříkám tak udělám um :slight_smile:

No Eriček je kus chlapa :dizzy_face:
2. srp 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hola

Marti - kráný fotečky, Kubík je v tom pruhovaném body fakt frajer.
Snad mu to běhání po doktorech brzo pomůže a zvykání na prso tomu asi nepřidá. Věřím, že je to otrava, ale zkoušej odsávat častěji, třeba co hodinku možná se rozkojíš víc :dizzy_face:
Na mě hodně působí i to kolik toho přes den vypuji.

Peti, Eriček je chlapák :dizzy_face:

Dnes ráno se mi podařilo natočit krátké video na mobil a mladej těsně před tím než jsem to stopla, řekl krásně "máma" hleděla jsem jako puk a pomalu mi kápla slza... dnes slavíme deváté měsíčniny.
To tak strááááááááášně rychle uteklo :pensive:
2. srp 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali díky za pochvalu :wink:

Já se snažím hodně pít i odsávat co je to jde, akorát občas to fakt nejde, zvlášť když malej mezi jídly nespí a kvičí, někdy je mlíka dost, jindy odsaju stěží 40ml, malej je fakt nenažranec a klidně vypije 90ml když mu je dám. Teď malej hodinu po jídle furt kňučel, nešlo mu usnout, tak jsem mu dala prso a hezky sál asi 3 minuty, prostě jak to má jako dokrm tak pije hezky, ale jak mu dám prso místo flašky a má hlad tak je řev a přisátí nehrozí

Jé já už se těším až bude Kuba mluvit a tak nějak víc vnímat :dizzy_face:
2. srp 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Marti to je super, že se Kubík přisaje aspoň občas.Je teda škoda, že máš míň mlíka, ale co, stačí aspoň něco a uvidíš, my taky vyrostli na UM a nic se nedělo.Ono to odsávání pokaždý prostě nejde.A je fakt, že už jsem to slyšela párkrát, že jakmile má mimčo hlad a moc řve, tak se prsa nechytne ani za zlatý prase.

Ali, jo utíká to strašně, vy jste nedávno rodily a já vám to táááák záviděla,že už máte miminka a za chvilku rodím já, je to hrozný jak to letí.Vidím to i u kámošek na dětech, v pátek zde byla kamarádka, co jsem za ní byla v porodnici hned dvě hodiny po porodu...a Anička jde v září do druhé třídy, přitom v té porodnici byla nedávno!!! Hrozný.
A gratuluji k prvnímu slovu a měsíčninám

Marti, to jak říkáš o tom vnímání, na to se těší hrozně Martin, on právě říkal, že se na to těší, až začne malej chodit, nebo se aspoň plazit a mluvit, protože s ním bude větší sranda, prostě je to chlap a to ležící brečící mimčo mu nic neříká, on už plánuje jak budou hrát fotbal a tak.... :grinning: akorát to si ještě chvilku počká.Zrovna před hodinou jsme s kámošem řešili dovču, že příští rok pojedeme k moři, tak jsem se smála, když jsem řekla, že to bude v pohodě, protože malej bude mít skoro rok a Martin mi říká,jestli je to dobrej nápad, jet s 9-ti měsíčním dítětem k moři, tak jsem mu znova řekla, že bude mít rok, prý no však jo...on je z toho těhu chudák tak zblblej, že si neuvědomil, že rok nemá 9měsíců, ale 12-náct :grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti tak Eriček je teda pěknej kus chlapa,myslím,že tady je zrovna um vidět :grinning: :wink: Ali já závidím máma :grinning: u nás je jen táta,bába,něně,jaja atd,ale máma ani za zlatý prase :stuck_out_tongue_closed_eyes: se na mě jen řehná,když to po ní chci a zašeptá táta :grinning:
2. srp 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani moc tu dovču neplánujte :grinning: jako představa,že s Juli bych měla strávit v autě cestu do chorvatska je pro mě nepředstavitelná :sweat_smile: v pátek jedeme do Plzně a i z těch 3 hodin jsem nervní,musíme to naplánovat na spaní a pak budu prostě dělat opičky a krmit ji rohlíkem + plánujeme zastávku:sweat_smile: do půl roku jsme s ní mohli cestovat i na Saharu :grinning: ,ale ted prostě už vnímá a už to není taková lambáda jak když byla miminko :wink: jinak jak píšete,že se těšíte až budou prcci víc vnímat,to vždycky říkala tchýně:až vyroste,tak s ní konečně bude sranda :confused: a mě to neskutečně sralo,protože sranda s ní byla od samýho narození :dizzy_face: no jsem na terase a začínají lítat komáři ,tak se mažu schovat :wink: papa
2. srp 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti bych zapoměla pochválit Kubíčka :astonished: je celej ta´tka se mi zdá :wink: a obdivuju koupání v kyblíku,já bych Juli utopila jak kotě :sweat_smile:
2. srp 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

dnešní noc teda docela děs, řekla bych že nás postihl růstový spurt, malej chce pomalu co hodinu jíst, kňučí, když už to vypadá že by i usnul tak začne tlačit a tvořit hodnoty do plíny, takže je po spaní. No dneska musím akorát na poštu tak snad to přes den dospím.

Koupání v kyblíku není tak hrozné jak vypadá, ze začátku jsem nevěděla jak ho chytit, ale už nám to celkem jde, Kubíkovi se to celkem líbí, nebrečí jenom kouká :slight_smile:, až bude držet hlavičku tak to bude lepší
3. srp 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já jsem si už i zjistila, že u nás v porodce kyblík mají, takže mi to i ukáží, jak mimčo správně držet.Tak snad to půjde, ale je fakt, že mi kámoška, co taky koupe v kyblíku říkala, že je to lepší až mimčo drží hlavičku a nebo když i pochopí, že se má držet toho okraje kýblu, takže má obě ruce volný a malé se to prý strašně líbí, akorát nedávno okusila koupání ve vaně a do kýble už nechce :grinning: holt vana je vana..

Jo Iny, máme to naplánovaný pěkně,ale říkám si odvar z makovic, nebo pivo to jistí :grinning: :grinning: tak uvidíme, třeba to nějak zmákneme a když ne, tak pojede tak akorát tady na Suchý k rybníku a bude po ptákách :grinning:

3. srp 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani ze začátku stejně mimčo nekoupeš dlouho, já odhaduju že tam Kubík je tak 3 minuty max, namočím ho a držím ho, on většinou kope nožkama anebo nedělá nic, pak ho namydlím já nebo Josef žínkou a hotovo :slight_smile:

Tak jsem byla na poště poslat žádost o porodné, malej spoň hezky spal v kočárku, doufám že bude spát i odpoledne, nutně potřebuju probrat oblečení
3. srp 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.. Hlásím se jako nový přírůstek do vaší skupiny. Nová snažilka.. :slight_smile:
3. srp 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek