• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
jo a v tom tescu jsme se s Petkou potkaly :slight_smile:
17. zář 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak zítra to máme náročný, Daliborek a Káta slaví narozeniny a ještě máme vítání Martínka a Martinovi narozeniny,to budem lítat sem a tam jak pošuci :unamused: Jo a mám konečně novej mobiL,ale jak nemám s malou na nic čas,tak se v něm zorientuju tak na vánoce :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak přeju krásnej víkend a doufám,že už na nás Janča načůhne a ukáže nám Martínka :slight_smile: papa
17. zář 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, jaký sis objednala??
17. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja mu udelam 120ml Nutrilonu... a v hrnecku uvarim polotucne s tou krupici a smicham mu to. On to totiz prdola pije z lahve v postylce. Nas jediny velky "hrich" pri spravnem ukladani deti do postylky.

Ale co... neresim to. Ulozime ho, sam si vezme flasku, potom da dudlik a zaspi... potom ho jdeme jen prykryt a pohoda! Urcite ho chci casem odnaucit to posledni jidlo v postylce, ale casem... Ted s jidlem trochu bojujeme, nechce mi poradne jist - asi zuby, i v pline to tomu x-krat denne odpovida, ze to budou zuby, asi ty spicaky nestastne!

Jak a co ji Juli?
Mata snida rano chleba se syrem, nebo sunkou a tak.. ale toho sni minimum, takze z 80% snida mliko
potom na svacinku jogurt nebo ovoce
obed vzdy neco normalniho (kdyz sni malo, tak potom si v postylce pred spanim dava mliko jeste)
svacinka jogurt nebo ovoce - podle toho co mel na dopoledni svacinku
potom ma dalsi takovou svacinku a to je bud mliko nebo "rychlomliko" to v krabicce, zahustene mliko.
no a na veceri vzdy krupici.

V prubehu dne dostane nekdy krupiny, jednou za cas rohlik, taky jsem mu jednou vrazila v kocare uz kolacek :sunglasses: Myslim si, ze ji zdrave a ty "nezdrave veci mu nedavam, nebo jen vazne uplne vyjimecne! Ja rikam, sladkeho se naji jeste az az, na to ma cas. A dokud tu chut nepozna, tak mu nechybi a nevyhledava ji :wink:

Ale reknu ti, ze mam problem co mu porad varit na obedy, mam pocit, ze je to porad dokola!!!! :grinning:
17. zář 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zdenallicka Zdeni Ladycup L, lososovy. je krasnyyyyyyyyyy i ten pytlicek na neho uzasny... jen to vypada strasidelne :D :D :D
17. zář 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervenec Iny jaky mas? Ja si chci tento mesic taky kupovat, protoze ten co mam od ledna je sileny! Nemuzu na nem psat sms, je to silene! Uz nikdy vic dotykovy!!!!!!!!!!!!

Jinak tobe, a vubec vam vsem, preji krasny vikend!

Januleeee, tesime se na tvuj pozdrav a nejakou tu fotecku Martinka :wink:
17. zář 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!

http://www.mpsv.cz/cs/9313 - jsem zvědavá zda to projde

nějak vůbec nestíhám :slight_smile: u nás valí burčáky, vinobraní atd... prostě blázinec
Byla jsem s Toníkem včera v poradně a tak nám hošík váží rovných 10kg a měří 76cm. Řeším co mu mám pořídit na zimu a hlavně jakou velikost. 80 je akorát a některé 86 jsou mega velké...tak jsem z toho jelen, nevím jestli kombinézu nebo bundu a oteplouchy chjo :confounded:
Tento týden byli noci trochu šílené.... začal jaksi často vstávat, ale s děsným pláčem a nemůžu přijít co ho trápí. Sny, zuby ... fakt nevím :frowning2: už aby se to ale zlepšilo, jinak padnu za vlast.....
Jídlo je pro mě taky záhadou. Toník nechce jiné mléko než z prsa... celkem mu jede choceňák a ovoce je v poho. Horší jsou polívečky a když netrefím dobu večeře, tak ani pořádně nesní rýžovou kašičku....

Mějte se všechny krásně a těším se až nám Janka ukáže Martínka
18. zář 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

U nás to taky už vypuklo vinobraní,ale jsem zatím s Erďou doma a sbírat jdu až ve středu a Erďu budu mít tchýně.

@aliiik Ali to je malej už šikulka. Erďa se jde vážit až 4.10. a jsem tedy zvědavá kolik bude mít.
A ten pláč v noci nás jeden čas taky strašně trápil a nedošli jsme na to jestli zuby nebo sny. Naštěstí,ale už je to v pohodě. Teďka prozměnu nespíme k vůli rýmě a zoubkům.

@katunka82 Katy tak co Maty jak spinkal po krupici? Mě už to někdy myslím někdo říkal,že když se to tak uvaří jak píšeš,tak děti lepší v noci spinkají.

A Janču jsem zahlédla,že psala na facebooku,že je doma už od středy. Tak na nás brzy mrkne ...
18. zář 2010 ve 12:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím co se dneska děje,ale Erďa mi už spinká tři hodiny ...
18. zář 2010 ve 13:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: víkend za náma utekl tak rychle až to hezký není :frowning2:
19. zář 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu a po kolika hodinách Maty jí?máte těch svačinek oproti nám nějak víc :grinning: my jíme každý 3 hodiny :wink:
jinak u nás to vypadá následovně :wink: časy jsou přibližný
8.00 rohlík nebo chleba s ramou( sýr jí jen v teplým jídle jinak ho plive,šunku jsem ještě nedávala )
poslední dobou tu snídani tak nějak frfná,takže když nechce pečivo,tak jí dám třeba jogurt nebo přesnídávku,prostě zkouším :wink:
11.00 polívečka a hlavní jídlo( rizoto,čočka nebo špenát se žloutkem,br.kaše s mrkví a maso,špagety s masem a zeleninou, už měla i rajskou s knedlou :wink: )taky vařím furt dokola :sweat_smile: oběd sní většinou bez problémů :slight_smile:
14.00 bílý jogurt s ovocem(broskev,trnky,banán) a pro oslazení přidávám klasickou přesnídávku
17.00 rýžová kaše s ovocem
19.00 kojení
a v noci 1-2-kojení, a podle toho kdy bylo poslední,tak jí někdy zkusím ráno po probuzení dát prso,ale to si jen tak cucne :wink:
jinak přes den jí sem tam piškoty,hlavně v kočáru :stuck_out_tongue_closed_eyes: ty jsou nejbezpečnější co se týče ušpinění :grinning: a pokud někde jsme tak chce ochutnávat,takže včera si dala 3x kousek knedle se svíčkovou,pak kousek suchýho chleba :wink:
a je na sladký po mně :grinning: už ochutnala i buchtu,koláček, perník no prostě těsto jí dám,když otravuje :sweat_smile: jídlo už ji i trošku solím,jak se blíží ten rok,tak už to tak nehrotím :wink:
19. zář 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 mám nokii x3 modro stříbrny, no je to o zvyku :wink: dotykáč jsem nechtěla,Jirka ho má a já na něj prostě potřebuju dvě ruce a ty ted nemám :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Ali já bych mu vzala větší velikost,přeci jen za zimu ještě vyroste :wink: at nemusíš kupovat 2x :wink: snad už to se spaním máte lepší,my jsme taky pár nocí minulý týden tak měli,museli jsme ji vzít do náručí a uspat ji znovu v náručí,pak spala pár nocí dobře,včera se furt mrvila a dnes jsem ji dala čípek,prtože už plakala i přes den,ale mrví se stejně :frowning2: leze jí levá jednička a pravá dvojka :confounded: jo a jestli to projde,tak budu zase nasraná :angry:
19. zář 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti mně včera malá spala 2 hodiny a dnes 40 minut za celej den :confounded: paráda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervenec Iny, ne ne... neni tech jidel moc, mame to tak nejak problizne jako Juli. A ji po cca 3 hodinach,

cca 8h snidame, potom jde spat... po probuzeni kolem 10h je ta prvni svacinka a obed kolem 12h. Po obede jde opet spat a po probuzeni ma svacinku kolem 15h, potom ji jeste mezi 17-18h a v tech 19h ma krupici, klasickou poradnou pravou ceskou krupicnou kasi :D :D :D po ktere HURAAAAAAAAAAAAa je zase klidny spac! Davame ji asi 4. noc a spi krasne. Tuto noc spal dokonce v kuse od 19h do 5:36!!!! Zase se citim jako clovek, vyspana, relativne odpocata :slight_smile:
Takze krupice se moc osvedcila :wink:
20. zář 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a moje prvni zkusenosti s kaliskem.... zas takova hruza pri zavadeni to nebyla, horsi je vyjimani :grinning:
Ten podtlak se musim naucit korigovat a vychytat jeste par veci :wink: ale jinak super, super, super!!!! Po 2 dnech pouzivani jsu presvedcena o sve "hlouposti", ze jsem po nem nesahla uz driv!

Neni s tim zadna prace, zadne dalsi vydaje (a ze tampony nejsou nejlepvnejsi!!!).... musim na to myslet jen rano a potom vecer, jinak pohoda, zadne starosti!

Takze kdo to nema, tak honeeeeeeeem sup na jejich stranky a objednejte si ho, fakt vrele doporucuji :wink:
20. zář 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervenec Iny i nam ten vikend silene rychle utekl... v sobotu jsme meli fireni celodenni fotbalovou akci, v 17h k nam prisly kamaradky, dostaly na starost Matu a ja jsem jela odvezt chlapi zpet na akci. S holkama jsem posedela do 1 do rana, vypily jsme u toho 3 sedmicky vina, uaaaaaaaa... ale jinak pohoda! V nedeli jsme nemusela varit, sli jsme na oslavu 80. narozenin. Byl to takovy pohodovy, jiny vikend... utekl ale strasne rychle.

Iny co solava pro Juli, uz planujete, chystate, pripravujete?
20. zář 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu no vidíš, tak to je super :grinning: , já jsem ti to s kalíškem říkala, jak jednou zkusíš už nebudeš chtít jinak :grinning: :grinning: :grinning:

Teda venku je po ránu pěkná zima, doufám že tento týden konečně dorazí ty fusaky co jsem objednávala :angry: , už mě fakt štvou :angry:
20. zář 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@macinek Marti tak tak, mela jsi pravdu :wink:

S tou zimou je to silene! Rano kdyz jsme vstali, tak bylo venku 4,6 stupnu jenom!!! Co to jeeeeeeee, ja jeste nechci takovou zimu! Hlavne je to pocasi na prd, to je leda tak chytit rymu, nebo neco horsiho! Doufam, ze to prezijeme ve zdravi ten zacatek podzimu!
20. zář 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám z tebe radost, kališnico..:grinning:

Ad vyndávání - já kalíšek jen zmáčknu dvěma prsty, nakloním na jednu stranu a jde to samo.. :slight_smile: Nikdy není tak plný, aby se vylil a navíc ho vytahuju ve vaně, takže tam je to úplně bez problému..:slight_smile:
20. zář 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Me to vydelavani trochu boli, nebo je to prinejmensim neprijemne... Preci jen kdyz se ten kalisek zavadi, je to slozene a malinke... ale kdyz se vydelava, tak je v plne velikosti a asi to tam nemam tak velke :sweat_smile: a je to proste tlak dost velky. Ale neni to nic strasneho, jinam bych ho uz zahodila, da se to vydrzet.
Predstava ale... ze bych tama mela rodit je pro me nepredstavitelna, kalisek mi zatim staci :D :D :D

A udelala jsem maly tuning, musela jsem si zkratit to co trci, tu palicku... pri sedani me to dost bolelo!

Jinak jsu ale fakt moc spokojena :wink:
20. zář 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, tyčku mám zkrácenou na 5-7mm..:slight_smile: Musíš ho naklonit a jakoby vykývat.. zkus to.. Každá si nakonec najdeme ten svůj způsob, bude to jen a jen lepší.. :wink:

Skládáš na co? Já na "7".. To je pro mě nejlepší.. :slight_smile:
20. zář 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zdenallicka Zdeni ty mas jaky kalich vlastne?
Nevim na co skladam... jednoduse ten krouzek stisknu prstama, druhou rukou prepulim ten stisk a v takovem skladu vkladam. Je to v podstate 1/4 velikosti kalichu.
20. zář 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, já mám menší Mooncup... :slight_smile: Tady máš sklady.. http://www.youtube.com/watch?v=Nt6L-POE-b0&feature=related
20. zář 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Normálně začínám uvažovat,že si ten kalíšek taky pořídím....
20. zář 2010 ve 12:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak rýma už zmohla celou naši rodinku. Erik to chytl naposled a asi nejhůř. S Erdou půjdu dneska po týdnu raději k doktorce. On tu rýmu má sice asi k zoubkům,ale přece jen. Jen zoubek se mu už prořezal a druhý na sebe nenechá dlouho čekat. Ale rýma pořád nepolevuje....
20. zář 2010 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti, neprohloupíš..:slight_smile:
20. zář 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zdenallicka Tak ja skladala na C... a skladam :o) Ale zkusim jiny sklad :slight_smile:

@anag Peti, Matymu taky zacina trochu ryma, doufam, ze to rozezeneme jen vincentkou! Drzim palce, at je Ericek zase brzy fit!
20. zář 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katy no snad bude. On prostě co zoubek to rýma. No hrůza. Teďka už ho trápí přes týden,tak raději půjdu k doktorce. Všechno možná už jsem vyzkoušela a nic nezabírá.

Holky a jaké jste si ty kalíšky koupily?
20. zář 2010 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katy, zkus tu "7", nebo Punch down - jsou menší..:slight_smile:
20. zář 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek