• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Tak nová hrazdička slaví úspěch :grinning: , už ho tak zmohla že usnul :grinning:

Venku je krásně, tak odpoledne vyrazíme na procházku, jen teda pro změnu čekám na poštu :grinning:
21. zář 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska je den blbec. Eriček je uplně šíleně protivnej. Chudáčka asi bolí ten osmej zub co se mu prořezává a stojí to za to. Buď je posranej,nebo má plenej nosík a nebo řve. Úžasné.... :frowning2:

A taky se začal perfektně stěkat. Jak mu nechci něco povolit,tak je uplně šílen.
@macinek Marti jakou si kupovala hrazdičku. Uvažuji,že koupíme tomu ségřinému mimču....
21. zář 2010 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Pei koupila jsem tuhle, máme ji přidělanou na lehátku
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1612195
21. zář 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě dneska Kubík totálně sabotuje cvičení, buď leží a směje se na mě nebo leží a nic, ani řev :angry:

Ale zase ho musím pochválit za usínání večer a hlavně noc, jí kolem půl 8 až 8, usíná nejpozději o půl 9 a pak jí kolem 1-2 a potom kolem 5-6 :slight_smile:, akorát ráno už se mu moc spát nechce, jak kdy :unamused: , ale když chodíme na rehabku tak stejně vstáváme o půl 6
21. zář 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@macinek Marti, tak to je super jak Kubik krasne spinka

@anag Peti vydrz, Ericka to prejde, snad ta ryma po Pamyconu polevi aspon trochu! Jo a to vztekani.. taky mel Mata takove obdobi, neumel jinak vyjadrit nespokojenost s tim co delam, ze se mu to nelibi, ze to chce vlastne jinak. Ted se uz davno nevzteka, uz se umi vyjadrit jinym zpusobem. Chce to svatou trpelivost a prvni vztekani, vzdory radeji prechazet.

@cervenec Inyjak jste dopadli v poradne? Jake ma nase modelka Juli miry?
21. zář 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se konečně dostala k netu, akorát nevím kolik toho stihnu napsat, malej se mi zrovna budí na jídlo, tak asi budu psát na etapy :grinning: tak napapaní a snad bude spát.

Takže musím vyvést Káťu z omylu, k motání bradavkami nedošlo :grinning: já si naplánovala super večer, měli jsme to výročí, tak že si teda dám vanu, nějaký to víno a krapet toho Matýska popoženeme, nějak to neklaplo, Martin dojel asi v půl deváté a že mrkneme na PC na nějaký film, tak jsme se zakutali do postele, v půl dvanácté film skončil, šla jsem si vyčistit zuby, ospršit a že jdeme spát.Tak ještě chvilku jsem Martina přemlouvala, na to vyháněni, ale marně :grinning:
a přesně o půlnoci jsem začala mít první kontrakce, nejdřív jsem si říkala, poslíček, ale byl nějaký silný,za deset minut další, takže jsem zbystřila a čekalo se, co bude, pak se mi chtělo na záchod, tak jsem se zvedla a zjistila, že mi odtéká voda a od té chvíle jsem měla kontra po pěti minutách, byla jsem z toho docela v šoku a v půl druhé jsme jeli.Na sále mi oznámili, že čípek je celej a ještě jsem se nezačala pořádně otvírat, takže mám počítat s tím, že možná porodím až k večeru, super představa.Zaplatila jsem si nadstandart a čekali jsme, ve tři jsem byla otevřená na 2cm a šest na 4cm, takže půjdu do vany, to bylo super :slight_smile: to už za mnou byla i ségra, která měla noční.A v šest došla do práve moje kamarádka porodní asistentka, takže jsem měla naprosto luxusní podmínky :grinning:
vana mi dělala dobře na křížový bolesti, ale nakonec mi zpomalila kontrakce.Takže jsem asi v osm vyfásla oxytocin do kapačky, mezitím jsem za sebou měla dávku Torecanu proti zvracení, to jsem zmákla třkrát :rolling_eyes: :frowning2: nic příjemnýho při kontrakcích a když jste na monitoru :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v těch osm mi tvrdili, že porodím v poledne a nakonec byl Maty venku za hodinu :grinning:
Porod byl v pohodě, ale i tak jsem byla ráda, že to mám za sebou.

A doma je to veselý, nevím jestli to tak měly všechny z vás, ale já mám pocit, že absolutně nic nestíhám
:frowning2: malej má dny, kdy je strašně hodný a spinká třeba celou noc nebp větší část a z toho měl noc, kdy asi pět hodin nespal a křičel.
S kojením jsme na tom jak Marťa s Kubíkem, malej se nechytl už na sále a pak jedině, když mu laktační poradkyně narvala prso do pusy a to doslova.Takže odstříkávám mlíko a ještě dokrmujeme, protože to nestačí, plnou dávku odsaju akorát ráno a během dne.

Tak se chci zeptat, Marti, ty jsi to taky kombinovala, dávala jsi Kubíkovi zvlášť příkrm a zvlᚡsvoje nebo oboje dohromady?
A taky vám miláčci třeba i po jídle brečeli?Asi jsou to blbý otázky, ale nějak v tom plavu :sweat_smile: a ještě...Marťa se kupříkladu teď řádně vykadil :grinning: asi 15 minut po jídle a hned na to začne křičet hladem, je to normální?A co vám pomáhá na škytavku?
Díky. no nic fotky nedodám, bo mám malýho v náručí a nemá je stáhnutý, tak snad během týdne.

nestihla jsem vás dočíst, tak ani nevím co je nového...jo Maty měl narozeniny, že?
Tak mu přejeme s Martínkem všeeeechno nejlepšííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a posíláme obr pusinu...od Martínka asi bude lehce poblinkaná :grinning: :grinning: :grinning: zase se ozvu.
21. zář 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Ahoj Jani, tak Tě tu zase vítám a taky vítám mezi náma Martínka.... :dizzy_face::dizzy_face: Už se moc těším na fotečky. Je fajn,že jsi to tak dobře zvládla. Ty první týdny doma s mimčem jsou vždycky strašně náročné. Taky mi připadalo,že vůbec nic nezvládám. Byla jsem jak praštěná. Ale časem si zvykneš. Ještě,že se kolem mě všichni starali.
-Jani já když jsem měla ze začátku trochu toho svého mléka tak jsem ho občas dala dohromady s příkrmem a když ho bylo víc,tak ho dostal samostatně,ale většinou byl po něm hnedka hladnej.
-A je docela normální,že je malej hnedka po kakání hladný. Eriček mi tak takhle řvával hlady.
-A na šikytavku nic neznám. Erďa taky pořád škital,ale nějak jsme na nic nepřišli.
21. zář 2010 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katy tak to jsi mě uklidnila. Snad to stěkání Erďu tedy brzy přejde. Nebo zešědivým... :confused: :confused:
21. zář 2010 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti hrazdička vypadá moc pěkně... :wink:
21. zář 2010 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani ještě jednou gratuluju :wink: , s kojením je mi to líto, ale neboj i um má své výhody :grinning: , já jsem dávala buď svoje mlíko nebo um, když jsem neodsála najednou celou dávku, tak jsem ho dávala do lednička a pak studené se může slít a následně ohřát. Ale myslím že není problém když dáš svoje a pak dokrmíš um :wink:
Na škytavku nepomáhá nic, prostě sama přejde, malej dřív škytal docela dost, teď už prakticky vůbec :slight_smile:
Po jídle většinou brečí když je trápí bříško a na pláč pomáhá svázat do zavinovačky a houpat a dělat šššššš
:grinning: , je to podle knížky Nešťastnější miminko v okolí a fakt to funguje, nám to zachránilo nervy :grinning:
21. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani tady je ve zkratce výcuc o tom tišení pláče
http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko-v-okoli
21. zář 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti my jsme měli vztekací období už 2x, poprvé asi ve věku Erička a podruhé je to zpátky asi 2 týdny,vždycky to trvá jen pár dní,max týden,ale i tak je to na nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu hlásím ,že naše modelka :grinning: má 8,3,kg a 73cm :wink: výškově je podle tabulek a váhově trochu pod průměrem,ale dr byla spokojená,říkala,že lepší než když tam má holčičky kolem 12 kil :sweat_smile: Juli opět řvala jak tur od chvíle,kdy jsem ji dala na váhu :confounded: když ji dr prohlížela,tak dělala scény,sápala se po mně :sweat_smile: za odměnu jsem jí objednala očkování na žloutenku typu A :grinning: jdeme za 14 dní :wink: a hlavně mám radost,že od roku může normální vodu z kohoutku,teda ještě převařenou,ale ty petky už mě neba :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Ahoooooooooooooj :slight_smile: tak jsem se tě dočkala,ted si ještě počkám na fotky Martínka :wink: porod paráda,já mám z vany teda uplně jiný zážitky :grinning: ale mě pomohla se otevřit,takže vlastně dobrý :wink: jsme na tebe myslela u večerního kojení,že ti asi malej dává zabrat,když jsi na nás tak dlouho nemrkla :sweat_smile: ze začátku jsem taky nestíhala nic,mamka mi nosila jídlo a dokonce i uklízela,pak přestala a bylo po srandě :grinning: jinak škatavku malá mívala pořád,ty malý mimča ji mají po jídle,žaludek jim tlačí na bránici a neuděláš s tím nic :wink: malá ji měla naposledy dnes :grinning: s kojením je mi to líto,takže ti ani neporadím s tím plakáním,malá bývala hodná,plakala "jen" kvůli bříšku :wink: hlavně hodně jez a pij a odpočívej,vykašli se na bordel a chrn s malým co to jde :slight_smile: a víš co Jani?jsem ráda,že mám tohle období za sebou :sweat_smile: teda bylo to krásný,ale když na to vzpomínám,tak si vzpomenu na ty rozbouřený hormony,na to jak malá plakávala a já s ní :sweat_smile: no prostě ted máme taky období na prd,ale už aspon trochu vím proč řve :wink: tak přeju at to zvládnete a posíláme s Juli pusinku :dizzy_face:
21. zář 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dělala jsem konečně pořádek ve fotkách,tak něco málo přibylo :wink: http://ingridvlckova.rajce.idnes.cz/Julinka_-_od_pul_roku_-/#27.7.2010.jpg
21. zář 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervenec Iny nadherne fotecky! Juli je takova malinkata proti Matymu, je uzasna! A miry ma vazne jako modelka, je to sikula!
Moc rada bych vas videla vsechny, hlavne prcky pohromade. Snad se nam tento rok podari nejaky ten srazik!
@janca.k Jani taky jeste jednou gratuluji. A podle popisu jsi mela celkem v pohode porod, netrvalo to tak dlouho jak te strasili. Hlavne,ze je Mates zdrave a spokojene miminko, snad se brzy srovna a nebude uz jen a jen papat a spinkat a mzourat ocickama a obdarovavat te prvnim usmevem :slight_smile:
22. zář 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Je to jeste daaaaleko prede mnou, ale jsu rozhodnuta jit do EPI-NO u druheho ditka (pokud budu mit moznost rodit po CS normalne). Cetla jsem na to jen to nejlepsi...
To jen tak mezi reci :slight_smile:
22. zář 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem rychle dala do alba fotky a jdu krmit :slight_smile:
22. zář 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Krásný chlap... :dizzy_face:
22. zář 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Jj, do toho jdu taky... :wink:
22. zář 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Dneska jsem byla celej den ve vinohradě. A k tomu Erďa dneska vstával v pět ráno,tak jsem uplně mrtvá.Doufám,že dneska bude spát lepší.

Holky co je to to EPI-NO?

@janca.k Martínek je nádherný.... :dizzy_face: :dizzy_face: Moc se vám povedl ... :wink:
22. zář 2010 v 19:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani, ukázkový porod, jste oba šikulové :dizzy_face: škoda, že máte trošku trápení s kojením, ale ono se to nějak poddá, hlavně v klidu.
Můžu tě ubezpečit, že já jsem ty první dny po porodu byla totálně mimo, ostatně asi jako káždá tady, že jo! Kdyby mi tchýně nenaservírovala jídlo asi bych nebyla schopná si nic nachystat. Hlavně na to nebýt sama, snad ti Martin a nejbližší příbuzenstvo hodně pomáhá :wink:
Ta zavinka fakt funguje zázračně, teda aspoň náš Toník to měl hodně rád být zabalený...
22. zář 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
22. zář 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu díky :slight_smile: no je to náš skříteček :grinning: a ten srazík by jsme měly domluvit,už jen proto,že musím vidět Matyho a Juli vedle sebe :grinning:
22. zář 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu já jsem byla proti a pak jsem žebrala,at mi to píchnou :grinning: každopádně na to stejně nedošlo,protože jsem nebyla dost otevřená, to jsem byla až půl hodiny před porodem a to už jaksi nemělo smysl :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě ani nevadil porod samotný,jako kontrakce,ale kdyby to netrvalo tak dlouho,tak bych to snášela mnohem líp :wink: kamoška z Sk ho měla,ale mě vadilo,že ji musel manžel nosit,protože necítila nohy :sweat_smile: já nevím,já to asi i podruhé vyzkouším life :grinning:
22. zář 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani malej je nadhernej :dizzy_face: i brečet se mi u těch fotek chtělo :sweat_smile:
22. zář 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti ale počásko na sbírání luxusní :dizzy_face: já jsem malou rozdala babičce Vlčkové a uklízela jsem :wink: Epi je epidurál :wink:
22. zář 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Ali no tak s tím jídlem jsme to měli stejně,ale mě živila moje mamina :grinning:
22. zář 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá včera spalá parádně :slight_smile: jedla až ve čtvrt na 6 a pak spala ještě do 8 :wink: ale navečer dostala panadol,takže to bylo asi tím :wink: dnes jsem jí ho dala taky,ale u večerního kojení se tak zakuckala,že zvracela :frowning2: to bylo poprvé,ale ani neplakala,jen čučela co to jako je,tak jsme ji převlíkli a šla znovu spinkat :wink: akorát si pozvracela i spinkacího myšáka,tak jsem ji musela dát náhradu :sweat_smile:
22. zář 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar ženy :slight_smile:

dneska jsem se krásně vyspala :slight_smile: , malej jedl před 8, pak ve 2 a teď v 6 a do 7 jsme se váleli v posteli

@janca.k Jani malej je krásnej :dizzy_face:
@cervenec , @anag EPI-NO je balonek a trénuješ před porodem vytlačování hlavičky, zvyšuješ pružnost, jde o to vyhnout se nástřihu a poranění

Já jsem teda po porodu byla doma ok, vařila jsem dokonce ráda, u nás to začalo být náročnější až tak 14 dní co jsem byla doma, kdy malýho začalo trápit bříško, ale jinak jsem stíhala v pohodě
23. zář 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek