• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
@macinek :slight_smile:

Teď jsem mluvila s Michalem (exmanžel) a oba jsme buleli - on štěstím a já dojetím z jeho štěstí... :dizzy_face: Je šťastný... :dizzy_face:
11. říj 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi přišla první část doplatku mateřské, přišl doplatek za květen, ale za červen ještě ne, nechápu :confused:
11. říj 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm tak už to vím, za červen nepříjde nic :angry: , chyba v zákoně kuva drát :rolling_eyes:
11. říj 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Huráááá. Mě taky přišl doplatek mateřské. Hnedka to na to účtě vypadá lepší.... :grinning: :grinning: :grinning:
11. říj 2010 v 10:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Marti už jsem nad změnou mlíka taky přemýšlela, tak ještě počkám po šestinedělí co doktor a zkusíme něco jinýho.
Chudák Mates mi včera tlačil celej den, nemohl se po tom AR vykadit a když tak ze sebe chudáček vypotil malej bobek, takže dostával čaj, aby se mu stolice změkčila, odpo byl taky jenom bobek a když jsme dojeli z prochajdy, tak byl pěěěěěkně posranej :grinning: :grinning: a pak se teda ve čtyři ráno rozhodl, že bude kadit zase, takže jsme se řezali s Martinem v posteli, když malej tlačil, on u toho vydává fakt děsný zvuky :grinning:

Zdeni, tak to exmanželovi gratuluji, malej má fakt skvělý datum porodu, to si budou pamatovat.Mmch my máme dneska měsíc, nějak to uteklo :sweat_smile: a taky máme 4600g teda váženo v neděli po dvou dnech nekadění :grinning: Marti, buď tím pádem v klidu, náš Mates taky drobek nebude :grinning:

Já chci taky našim koupit digi foťák, tak se budeme skládat, ale co tchánovcům nevím.Ale asi tchýně dostane poukázku na masáž a nějakou kosmetiku nebo tak něco a tchán teda nevím.Ségry dostanou taky poukázky,ale na oblečení, přítel od švagrové taky a letos máme o jeden dárek míň, bo ségra je sama,ale ty tchánovce asi pořešíme ze švagrovou, protože fakt nevím co jim koupit.No a taky jsem si říkala, že babičkám nechám udělat fotku malýho - teda jako prababičkám - a říkala jsem si, že tchýni a mamce bych nechala udělat fotokihu s fotkama malýho, nebo kalendář, uvidíme, to bychom taky měli vyrazit k fotografovi, ať máme nějaký pěkný fotky :grinning:

Tak mě doplatek za MD nedošel :grinning: ale v pátek mi došla mateřská a porodný :grinning: :grinning: no to je paráda, tolik peněz jsem na účtě dlouho neměla...a dlouho mít nebudu, už jsem objednala fusak a nafukovací kolečka na kočár, takže čtyři litry v záchodě :grinning: a musím malýmu koupit nějaou kombinézku a bundu na zimu, tak musím až bude chvilka mrknout na MMB.Tak jdu uklidit, dojede ségra a půjdeme ven, dokud je tam tak krásně.tak pa pa
11. říj 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@macinek Marti no je velkej,taky jsem se na fotkách dívala,ale je to chlap,tak musí být velkej :slight_smile: no náš Martínek jde zítra do poradny a mám pocit,že nás ve 4.5 měsících trumfne na váze :grinning:
@zdenallicka jéé to je bobek malej,tak snad to bude v poho :wink: kamarádům se tak narodila dřív holčička a je škvrně doted a furt bojují s jídlem,ale kluci většinou nefrfnají :wink:
11. říj 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k jani tak měla s um problém kamoška,malej bud blil,když neblil,tak nekakal atd,pak měli něco super drahýho,malej jim za měsíc projedl skoro 3 tisíce :grinning:
11. říj 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mně furt nic nedošlo,ale chodila mi to složenkou,tak doufám,že jen kvůli tomu to dýl trvá:confounded: jestli na mě zapoměli,tak mě migne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. říj 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj, tak včera měl malej super den, ale předpokládám,že je to i tím, že se mu blbě kadí.Chudák malej, večer jsem ho lehce prošťouchla rourkou, bo zde tlačil jak vzteklej a nic, no tak skvělý, musím si dneska vyprat župan mám ho lehce ohoženej :angry: :confounded: :grinning:
a teď zde chudák zase tlačí a zase nic, tak ho prolívám čajem, ale on je potvora a když na něho nemá chuť, tak mi ho fluše nebo rovnou zvrací, ale vyloženě schválně.

Iny jestli to holkám došlo na účet, jako že asi jo, tak tobě to dojde určo později, složenkou to trvá i o týden dýl.
12. říj 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani tak to je dobrej že tě tak ohodil :grinning: , mě teda zatím vždycky jenom počůral :grinning:

Já teď malýho furt kontroluju a sleduju, mám strach aby ode mě nechytl kašel nebo rýmu, už teda rýmu skoro nemám a ani ten kašel není nic hrozného, ale i tak, navíc když je zabranej do hry tak občas zapomíná polykat sliny a pak se zakucká a kašle, je to umění poznat na dítěti že je nemocné :unamused:
12. říj 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti měl štěstí, že to bylo jenom trochu, zatím čůral jenom na tatínka, ale u mě to včera stihnul všechno, ráno mi poblil rameno, nevzala jsem si blbec plínu, odpo si počůral ponožky a já měla počůraný triko no a večer ten pokaděnej župan.

My taháme soplíky z nosa furt, nevím jestli je to normální, ale každý ráno čistím nos, musím si koupit i nějakou vodu do nosíka, ať mu to aspoň vyčistím tím a občas se mi zdá, že chroptí a z toho třeba dva dny nic a taky pořád kýchá a včera dokonce kašlal a ne kvůli tomu,že by mu zaskočilo, tak jsem ho doma víc oblíkla a zatím je klid.Dokonce teď chudáček i usnul, to asi z toho tlačení :frowning2: ale předpokládám, že se za hodinu probere na jídlo.

Mmch Marti jak často ti Kubík jedl kolem toho měsíce? Malej vyžaduje jídlo každý tři hodiny a dokonce včera jsem měla pocit, že večer měl ještě hlad, dostává 120ml +4odměrky nutrilonu a v noci spí pět hodin akorát když před tím večer řve, ale nějak ho to poslední dobou opouští, nechci to teda zakřiknout, ale včera v osm usnul a pak teda v deset, když dojel tak brečel, ale v půl jedenácté už zase mazal do postýlky a byl tuhoš :slight_smile: tak snad se to opravdu lepší.
12. říj 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Já odsávám sopel prakticky od narození tak 1x za den až dva, dřív pořád chrochtal, ale nic jsem neodsála, nakonec jsme zjistili že to dělal pusou. Kubík jedl co 2 hodiny 90ml, pak to pomalu natahoval, teď jí 120ml. Už jsme se dostali na to že jedl jenom 6x denně, ale opět má asi růstový spurt, takže teď jí co 2-2,5 hodiny, v noci spí většinou 6 hodin a pak tak 3-4
12. říj 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani složenka dnes dorazila,akorát jsem gaglavá a čekala jsem 6 tisíc a přišlo bez pár korun jen 5 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už si to prd pamatuju,takže na to prdím,asi to mají dobře :grinning: jinak k tomu soplíku,já malé čistím nos každej den i několikrát a furt tam něco je :wink: kup si takovou tu obyč odsavačku do pusy,u nás ji mají v drogerce teta za cca 45,.,vždycky jí šplichnu vincentku,tou odsavačkou si to vysaju blíž a pak dočistím špejlkou :wink: pokud už je to rýma,tak je určo dobrá ta na vysavač :wink: jo a kapala jsem libenar,v tom kufříku v porodce máš určo vzorek :wink:
12. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k jo a k tomu jídlu,každý 3 hodinky je ideál :slight_smile:
12. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a konečně se nám proklubal další zub,ten nám dal teda zabrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a opět zacinkal v úterý :sweat_smile: tak ted musí rychle vyrůst,protože ta vedlejší jednička už je vidět a vedle je díra :grinning:
12. říj 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Iny, gratuluji k dalsimu zubiku!!!!!

Holky, chtela jsem se zeptat... jsu strasna matka!!!!!!!!!!!.... jake mate zivotni/urazove/sporici pojisteni pro vase deti? Porad jsem na to mela cas a najednou ejhle, uz nam byl rok a ja jsem se k tomu dostala zase az ted.
12. říj 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu děkujeme,už aby jich měla aspon 28 :grinning: máme spoření Sluníčko plus tuším od čsob a urazovku má Jirka a má tam připojištěnou i Juli,ale jen na málo,hlavně mi přišlo strašný pojištovat ji pro případ smrti ,prostě mi to šlo proti srsti :confounded: ale kdykoli se to dá zvyšovat nebo snižovat :wink:
12. říj 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 jo a co ten váš nový vysavač?já ho chci taky,ale nikdo ho nemá :sweat_smile: tak si říkám,že kdyby to byl takovej zázrak,tak by to měl každej :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak co? :sunglasses: a co domeček,jak pokračujete?a končím s výslechem :grinning: dobrou :slight_smile:
12. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj, tak nevím za to mám být raději...včera mi malej usnul po koupání a krmení asi v sedm a spal do dvou a pak jedl v pět a v půl desáté...jako super, sice po té druhé asi hodinu mrčel v postýlce, ale neřval, takže já si vesele ležela a on si vykládal. Ale nespí mi přes den!! Tak nevím jestli nebylo lepší, když přes den spal a večer řval :confounded: bo takhle mi zde hučí ráno a já nic neudělám, naštěstí dneska mám uvařeno, takže jenom uklidím a peru, bo se mi miláček prokadil přes plínu :grinning:

Iny od kámošky rodiče ten vysavač mají taky, už snad dva roky nebo jak dlouho a jsou maximálně spokojeni, nevím teda co za typ má Katu ani co mají oni, ale jako prý super.Já bych si ho klidně pořídila, ale za prvé máme schod do kuchyně a za druhé krom obýváku máme všude koberec, takže to je na nic, ale jakmile jednou baráček předěláme, tak si ho pořídím, protože pak chci podlahové topení a žádný koberce, jenže teď je zde zem moc studená, takže nám nic jinýho nezbylo.

Katy já mám taky pojistku, ke které si malýho připojistím, ale ještě jsem nebyla schopná zavolat známé, co mi ji dělala aby dojela, taky musím vypsat pojistnou událost, pojistka se mi totiž vztahuje i na porod, takže dostanu nějakou korunu za to, že jsem malýho porodila, taky dobrý :grinning:
Ale já se spíš chtěla zeptat, zakládala jste některá prckům nějaký účet? Chtěla bych něco malýmu, dostává od babiček a příbuzných korunky, tak bych mu je chtěla spořit, ale nevím co je lepší, jestli nějaký účet v bance, nebo nějaká pojistka se spořením.Máte někdo něco?
13. říj 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Asi si budu muset najit nejakeho dobreho fin. poradce s kterym vsechno poresime. Ted stejne budeme chtit i pojistit dum, tak to vezmeme vsechno jednim vrzem. Snad se k tomu dostanu do Vanoc aspon :D

@cervenec Iny s vysavacem jsu maximalne spokojena, je to zazrak!!!! Dopoledne jdu s malym na prochazku, zapnu ho a kdyz se vratime, vysavac je zaparkovany ve sve dobijeci jednotce a je uklizeno! Sice jen do chvile, nez prdola dostane krupiny, ktere mu umi spadnout na zem :grinning:
Vysavac je super a verim, ze kdyby to nebylo tak drahe, tak ho ma vazne kazdy! Ja ho doporucuji, usetri mi casu a casu.

@janca.k Januli tak to je super ze Mates tak krasne spinka pres noc. Pres den ho muzes zabavit nejakyma hrackama a tak. Hlavne se dobre vyspis. Musim zatukat, tuto noc jsem i ja krasne spala, konecne, posledni dve noci staly za to, spicaky nam davaji dost zabrat... fnuka, vykrïkuje, lozi.. proste dela vsechno jen nespi. A ze ma hlas jak spravne slovacisko!!!!! Bubinky nam z toho praskaji, je strasne hlucny.

Jsem si rikala, ze kdyz je venku jeste takove relativne krasne podzimni pocasi, ze bych s malym vyrazila do ZOO Hodonin, nepridala by se nektera z vas?
13. říj 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Od rana sleduji vyprostovani horniku a rve mi to slzy do oci, kdyz dalsiho a dalsiho vytahnout na zemsky povrch... moc jim fandim a drzim palce, at to vsichni zvladnou bez vetsich nasledku!
13. říj 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějaké pojištění a spoření pro Kubíka ještě nemáme ale něco určo uděláme, Josef se v tom docela vyzná a navíc má finanční poradkyni, takže to bude na něm.

Vysavač bych brala, ale u nás je problém že se tu furt plno pavučin, ale tak 5cm nad zemí, takže by asi moc neuspěl :unamused:

Kubík má opět růstový spurt va dneska se hlásil o jídlo v noci co 3 hodiny :unamused: , snad se brzo zase sklidní, ale teda fakt se děsím toho posunu času, protože ráno vstává v 6 :rolling_eyes:
13. říj 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@macinek my jsme zacali konecne vstavat kolem sedme... to bude jen do posunu casu, potom zacneme zase nanovo.
Marti do pul roku je snad natahneme na tu sedmou hodinu a pockej co bude s dalsim posunem casu! To nam budou prcci spavat do 8hodin! :D :D :D
Se tomu musim smat jak jsu naivni, nase ranni ptace tak dlouho spat, kez by! :slight_smile:
13. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zdenallicka Zdeni je to krasne, ze se tak radujes spolu s ex, fakt krasne! :dizzy_face:
Dominicek je prcek malinkaty, ale pekne fikany uz od narozeni, nechce aby nekdo opomel jeho narozeniny, tak si vybral nezapomenutelny den 10.10.2010 :D

Je malinky, ale vsechno dozene. Kdyz si vzpomenu, ze sestrin maly je taky o 5 tydnu driv a je naprosto zdravy a proste uzasny! On je takovy maly budulinek, nechce lozit, ale uz sedi, je to takovy maly skritecek vecne usmevavy, strasne spokojene, a narozdil o Matesa, klidne ditko! :D
13. říj 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani problém je v tom,že furt vaříš a uklízíš :grinning: já jsem taky zjistila,že když nemám nic na práci,tak si s malou v klidu hraju a když potřebuju něco udělat,tak jsem nervní :confounded: takže např včera jsem vysávala,když Jirka koupal a lítám,když malá spí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. říj 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu měla jsi napsat ,že je naprd :grinning: asi ho totiž chcu :grinning: protože furt něco sbírám po zemi :angry: malá dnes taky parádě spala,e znát,že je ten zub venku :wink: spala od půl 8,o půlnoci lašovala v postýlce,tak jsem ji šupla k nám a jídlo v půl 6 ráno a vstávačka v 7.20 :wink: ona vstává pravidelně mezi 7 a 8,naštěstí,jsem před 7 nepoužitelná :sweat_smile:
13. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti taky jsme měly všechny spurty :sweat_smile: šly jsme podle tabulek :grinning:
13. říj 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes mi přišla nová lampa do obyváku :slight_smile: nemohla jsem v obchodech nic sehnat,tak jsem to riskla na netu a těším se na tmu :grinning: zítra mi příjde konečně balík s fusakem pro malou a ještě jsem objednala povlečení od Matějovskýho,mají akci 1+1 zdarma :slight_smile: a ještě jsem vyhrála na mimiaukci kombinézu pro malou,Jirkovi jen posílám maily zaplat toto a toto :grinning: vysavač budu muset nadhodit později :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. říj 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 jaký typ máet toho vysavače?jinak do zoo chceš kdy?my jedeme v pátek na Slovensko na mini dovču a pak už má být kosa,že? :unamused:
13. říj 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek