• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
autor
@cervenec Iny i u nas je to holobyt... a je to presne jak pises :slight_smile: Nedavno jsem se s jednou kamaradkou bavilo o tom, jak ma clovek vzdy krasne zarizeny domov a s prichodem deti se to vsechno pekne meni na hotovy holobyt :slight_smile: Jejich maly teprve lozi, ale uz jsou veci z dosahu hodne vysoko nebo daleko od nej.

Holky, dnes mam dost! Uz druhy den jsem mela cca od 9-16:30 hlidani Matyska, sestra si ho vzala... jestli 3 nebo 4 deti, to je uz jedno, ne :D Je uzasna jak to zvlada! Maty byl strasne hodny u nich, pekne se vyhral a ja jsem zatim makala na baraku. Nechci to zakriknout, tuk tuk tuk, ale pristi vikend je naplanovane stehovani. Asi se z toho osypu, nevim jak to vsechno zvladnu, uplne se toho bojim, bojim se jak uvidim kolik zbytecnych kramu mame a tak! Ale uz se mooooc tesim az budeme na novem!!!!
28. říj 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Eriček vydržel ve vajíčku dlouho. Je fakt,že mi moc nikde necestujeme. Jen k našim a to jsou 3 minuty jízdy a nebo do Břeclavi. V Brně jsme s Erďou byli asi jen dvakrát. Chudák nakonec bude ve vajíčku ještě muset tak tři týdny vydržet. Našla jsem totiž na mimibazaru,že tam pani opravuje potahy ze staré autosedačky,tak už jsem jí psala a nechám ho opravit. Erďovi to nevadí,on je v tom vajíčku strašně rád.

Jo a včera jsem po dlouhé době řídila. Taťka mi pujčil auto a jela jsem do Břeclavi do Taka. Musím se pochválit docela mi to i šlo ... :grinning: :grinning:

Jinak byt máme taky už "holobyt". Co začal lozit,tak taky už nikdy nic pořádně nemáme. Nejvíc mě bylo líto těch květináčů. Jsem si na nich tak zakládala a měla je tak nádherně veliké a teď jsem je musela dát tchýni. Tak snad to tam přežijí.... :grinning: :grinning: :grinning:
A skříňky vyklízí Eriček taky náramně. V kuchyni už máme všechny skříňky svázané,aby do nich nemohl a povoleno má jen v ložnici a v obýváků. Je strašně šťastný,když vyhazuje ponožky nebo i kapesníky.

Co mě jen štve,že pořád neříká máma. I když měl horečky tak z postýlky volal táta a Sindy(to je náš pes) a máma pořád nic ....
29. říj 2010 v 08:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
@katunka82 jéé tak to je super, se těším na fotečky domečku :slight_smile: no stěhování nezávidím,už to máš doma aspon pobalený částečně?my jsme to na barák vozili tak nějak průběžně a stejne pak bylo napakovaných 5 dodávek :grinning: tý jo tak to ségru obdivuju,že zvládne takový dvě škvrnata :sweat_smile: když mám chvilku Juli a kamoščinýho malýho,tak jeden jde tam a druhej tam a já nevím co dřív :grinning: a to jsou minutový hlídání :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@anag Peti taky jsem nakupovala v takku,ale už ve středu a hodinovou frontu dnes vystála kamoška :grinning: a z toho,že neříká máma si nic nedělej u nás taky nic,už to jednu dobu začala říkat a ted mě zahlídne a řekne tata :grinning: jsou to potvory nevděčný :grinning:
29. říj 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag jo já jsem si do včerejška libovala,.že mám pojezdy v kuchyni a malá je neotevře,protože to jde těžko a včera se to naučila,takže paráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc i otvírá mrazák :stuck_out_tongue_closed_eyes: celej den jen chodím a uklízím po ní :sweat_smile: ale nahoře mě napadlo omotat držadla skříněk gumičkama do vlasů,takže to neotevře tolik,aby to mohla vytahat :wink: ale tím pádem víc řádí v ložnici,tam to udělat nejde :unamused:
29. říj 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu tak mě napadá zařidili jste Matymu i pokojíček? a jak? my máme v plánu jí ho trochu zařídit,potřebuju skřín na její věci,tak jí to asi tak nějak nasměrujem jako dárek k vánocům :sunglasses: dívala jsem se v ikei a našla jsem super postel,ale zrovna tu ještě kupovat nechci :grinning: že jí bude zatím zbytečně zabírat místo na hraní.musím vzít metr a začít kreslit,ale mě se tááák nechce :sweat_smile:
29. říj 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
uaaaaaaaaaaaa já asi umřu :frowning2: 14 dní dělám po večerech tu fotoknihu a ted ji jdu dodělat a nejde mi to načíst :confounded: jako podruhé to asi nedám,je mi z toho na beč :cry:
29. říj 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdarec neumřela jsem :grinning: hlásím 5 zoubek,konečně spodní :slight_smile: a taky hodím video,Juli se dnes parádně rozchodila,tak snad už se nesekne :slight_smile:
31. říj 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

@cervenec Iny malá je nádherná. A jak už pěkně chodí. Já čekám, tak že Erďa asi brzy začne,protože už stojí a drží balanc aniž by se něčeho držel. A gratulujeme k dalšímu zoubky.... :dizzy_face:
1. lis 2010 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny hraje se malá s tím hracím stolečkem co má? Přemýšlím jestli ho nepořídit Erikovi k narozeninám.....
1. lis 2010 v 17:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
1. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervenec Iny balit se porad chystam, az na to prijde, asi padnu za vlast! Dnes jsem mela opet hlidani, ve stredu mam zase... Taky jsem si pujcila od sestry cestovni postylku a budu tajne doufam, ze se mi ho zitra podari uspat uz na baraku a ze za ty dve hodinky neco podelam, doufaaaam ze to tak bude!

Iny, my jsme si nakopili ty pojistky v IKEA proti otvirani supliku. A je to super! No ale do lednicky a mrazaku chodi taky porad, jeho proste bavi skrinky otvirat a zavirat. parkrat si pohral s poklickama, ale jinak nemel tendence veci moc vytahovat. To ale neznamena, ze nedela jine veci, porad neco dela!

Reknu vam dnesni story :D Byl u mamci na hlidani, ta ho dala po obede spat do cestovni postylky, jako tam spal uz vickrat, nechala ho tam a sla si po svem... neco dela a po pul hodine klidu (kdy si myslela, ze tak krasne usnul) se ozve "blik, blik, paliiii..." :D :D :D Takze Mata VYLEZL, nerozepnul si bok zipem, ale vylezl z te postylky, hral se se Setoboxem na tv, rozsvitil dve bodovky co maji nasi misto lampicek na nocni stolek, roztahal vsechny hracky... potom si otevel dvere a sel za babii :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Je to fakt rostak nezbedny! Je hodny, nevzteka se, neplace (az na vyjimky).. ale je strasne zivy a vymysli nemozne! Si s nim mame jeste co uzit! :slight_smile:

No nic holky, jdu nabalit nejakou dalsi krabici, uz aby to bylo za nama to stehovani!!!

Pekny vecer, pa pa
1. lis 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Díky Peti :slight_smile: kamoščin malej chodil za jednu ruku už od léta a začal chodit minulý týden a malá chodila vachrlatě za jednu ruku ještě minulej týden a šup lup chodí :grinning: takže ono je to u každýho jinak,třeba bude Eriček šikulka :slight_smile: Peti s tím stolečkem si skoro nehraje,myslím,že je to pro mladší prcky,co potřebují oporu,když se učí stát :wink: malá dostala piánko a s tím si hraje tak,že každej týden kupuju baterky a sobě špunty do uší :grinning: a dostala ještě telefon od fisher price a ten je taky super :slight_smile: a ještě dostala ty dřevěný zvířátka na tyčce se kterýma chodí,s tím jí teda ještě musíme pomáhat,ale líbí se jí to :slight_smile:
1. lis 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu tak to je dobrý :grinning: já ty pojistky mám taky,ale musí se to vrtat a to se mi do nové kuchyně moc nechce :sweat_smile: tak pěkně bal, to je krámů co? :grinning: ale budeš mít obrovskou výhodu budeš mít za sebou vánoční uklid :grinning: to bylo loni dobrý,letos už je jinačí bordel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a my máme dnes taky story :sweat_smile: převlíkala jsem s Juli postele,pak její postýlku a drbala jsem se s mantinelem a Juli si hrála vedle,byla dlouho potichu a najednou zvuk jak padá ze schodů :confounded: myslela jsem,že se nakopu do prdele,kdybych na ni aspon zavolala,když už jsem se na ni nešla podívat :angry: jsem fakt kráva :unamused: našla jsem ji na předposledním schodu,tak jsem ji opatrně vzala a plakala,ale bylo vidět,že je dobrá,za chvilinku přestala.naštěstí má jen trošku odranej spánek od koberce,za kterej jsem teda vděčná jinak by to asi dopadlo mnohem hůř :unamused: ale klepala jsem se ještě dobrou půl hodinu :frowning2:
1. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jak jste na tom po změně času? my katastrofálně :angry: dnes vstávala v 6 :unamused: včera jsme ji horko těžko udrželi,šla spat v půl 7,dnes šla v 7,tak snad si to zase začne posunovat,protože na tak dlouhý dny nejsu zvyklá :stuck_out_tongue_closed_eyes: spí jen jednou denně 45 minut,takže dnes vstávala ve čtvrt na 1,včera vstávala už v 11 dopo,takže navečer to byl boj :confounded:
1. lis 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny tak to jsem ráda,že jsem ten stoleček ještě nekoupila. Ten telefon vypadá zajímavě.... :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak u nás změna času v pohodě. Eriček chodí spávat pořád kolem sedmé hodiny,tak žádná změna. Dneska šel pro změnu ale až pomalu v osm. A stáváme k sedmé. Akorát že tedy vlastně v neděli ráno jsem vstávali v 5:50 nového času. Tak to byl mazec,ale naštěstí se mu to hnedka srovnalo.

@katunka82 Katy tak to je Maty šikulka.... :grinning: :grinning:

@cervenec Chudáček Julinka... :pensive: Stačí chvilička a je to..... Hlavně,že se ji nic nestalo. Nám tak jednou spadl bratránek a udělal u toho ještě dvě salta. Měl tehdy asi rok nebo dva. A naštěstí se taky nic nestalo. Oni ty děti jsou takové gumové ....
1. lis 2010 ve 21:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, omlouvám se, že vám sem tak vpadávám, ale o víkendu, jsem tu zaregistrovala od @cervenec výkřik ohledně fotoknihy :sweat_smile:
tak jsem se chtěla zeptat, jestli ji náhodou neděláš u happyfota... ptž mi tam po stáhnutí aktualizované verze blbne písmo a neuvěřitelně mě to točí :angry: tak jestli je chyba v programu nebo u mě...
2. lis 2010 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

tak u nás změna času úplně v pohodě, jako by ani nebyla :sweat_smile: , měli jsme docela náročný návštěvní víkend, ale Kubík to zvládnul skvěle a všichni ho chválili jak máme hodné dítě :grinning:

@cervenec gratuluju k chození :dizzy_face: , musím mrknout na video

Jo holky jak je to s rodičákem prosím? kde se to vyřizuje

2. lis 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina Ahojky! Mě to happyfoto taky udělalo, musela jsem celou knihu předělávat. Pak jsem přešla k fotostaru a zdá se mi, že ten prográmek mají lepší a víc věcí se tam dá provádět :sunglasses:
2. lis 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek :grinning:

Holky, Toník má rok :slight_smile:
to tak děsně rychle uteklo..... Oslavili jsme to už v sobotu. Pár fotek mám na FB. Dostal stoleček a ten to vyhrál :grinning:
Změna času nás trošku rozhodila, jede si to furt v letním, takže jsem z toho spíš vykolejená já než Toník.
2. lis 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek dobrá otázka na rodičák, nějak si nemůžu vybavit, kde jsem to vyřizovala, ale asi na UP tak jak mateřskou. Zkus tam zavolat a zeptat se :wink:
2. lis 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik dík, byla jsem na happyfoto zvyklá, pracovalo se mi s ním docela dobře, ale ta nová verze mě fakt se*e, když nemůžu dodatečně zvětšit/zmenšit písmo, ale musím text znovu přepsat :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no už mám půlku hotovou, tak to snad zvládnu bez újmy na zdraví a dělám ji po večer, až děcka spí, tak možu nadávat jak chcu :sweat_smile:

dík za tip, na fotostar mrknu
2. lis 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@aliiik Gratulujeme Toníčkovi k roku :dizzy_face: posíláme mu pusinku :slight_smile: je to fofr :sweat_smile:

@macinek Marti na sociálním odboru uřadu práce,tam kde porodný :wink: jen musíš na sociálku pro potvrzení,který mně tenkrát nechtěli dát,že je moc brzo a za pár dnů mi to poslali poštou :angry: takže pak jsem tam poslala Jirku a v poho :wink:

@zevina nene dělám to přes cewe(teta drogerie)nakonec jsem stáhla novej program a něco se mi podařilo zachránit a něco jsem musela dělat znovu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale když už vím jak na to,tak to netrvalo tak dlouho :wink:
2. lis 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak Juli už se srovnala a jedem časově,tak jak jsem byla zvyklá :slight_smile: mám radost,protože to byl děs :unamused:
2. lis 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Jé Toníkovi přejeme vše nej nej :dizzy_face:

@cervenec takže musím na správu sociálního zabezpečení pro potvrzení o ukončení mateřské a potom na úřad práce s žádostí jo :rolling_eyes: , teda to je opruz, žádost o porodné jsme poslali poštou, takže akorát pověřím Josefa aby se stavil na sociálce a pak tu žádost pošleme poštou
2. lis 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti hodím ti odkaz na formulář,ten ti tam musí potvrdit nebo ti ho může vyplnit zaměstnavatel :wink: odkaz na něj :wink: https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=XRodPZ100101215&SSID=156998
2. lis 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Snad ti to půjde otevřít, přinejhorším na těch stránkách hledej "Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku"
2. lis 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zevina ja delala fotoknihy v HEYSMILE (ted se jmenuji jinak) a maximalni spokojenost! Hlavne super kvalita fotoknihy, papiru...

@cervenec Iny uaaa... uplni citim s tebou, jeste ze se Julince nic nestalo! Ty deti jsou jako blesk!

Jo a stehovani, ani mi nemluv, tedy spis baleni... mam pocit, ze to nemuzu zvladnou ani do Vanoc a to uz zitra odpoledne prijdou pro nejaky nabytek, bude to na etapy az do patku, takze paraaada! Zitra dopoledne honem barak douklizet. Budu sedrena jak kun, ale za ten prostor budu moooc rada!
A to jsem si dnes vymyslela, ze premalujeme jednu zed z hnede na filajovou :D :D :D Nemame zasuvky, nemame prkynko ani splachovani tlacitko na 2 wc, musime litat az do podkrovi :slight_smile: ale v sobotu bude premiera a bude oficialne na baraku!
Jo a jak jinak bych to prezila bez netu... v patek rano rpijdou prepojit sluzby z bytu a ihned je pripoji na baraku :grinning:
2. lis 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek