• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
autor
@aliiik Taky se pridavame k prani, vsechno neeeeeeeeeejlepcejsi!
2. lis 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dík za tipy, jak bude chvilka mrknu na to :slight_smile:
teď mi spíš šlo o cenu, páč HF má u fotosešitů A4 akci, 32 stran za 200,- tak pro babičky ještě začerstva hážu fotky z dovči, aby se mohly kochat, jak se vnoučátka válely u moře :wink: ptž když jim fotky ukážem na monitoru, tak to pro ně nemá takové kouzlo a vím že k vyvolání klasických fotek se jen tak nedokopu, to jen slibuju :pensive:

nebude vadit, když k vám občas juknu? sice snažilka, ani těhulka nejsu (ani výhledově neplánuju :sweat_smile:) ale aspoň jihomoravačka a mladší žouželu mám skoro stejně starou jak některé z vás

2. lis 2010 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ženy, zanedbávám vás... Ale není čas..:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kdybyste některá chtěla podpořit malou Elišku, které se po očkování rozjela cukrovka 1.typu a jejíž rodiče pro ni potřebují senzor na kontinuální měření glykémie, kupte si fotku http://www.fler.cz/kunak .
ELlišce bylo 20 měsíců a nedaří se kontrolovat její glykémii tak, jak by se mělo.. prstíčky má rozpíchané a jejími prvními slovy po máma, táta a baba bylo BOLÍ...:frowning2: :frowning2: :frowning2:
Markéta (Kuňák) o tom píše více na fler.cz .

Díky... :dizzy_face:
3. lis 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina Vítej a klidně zůstaň...:slight_smile:
3. lis 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Díky moc, ještě budu muset zjistit na kterou socku mám teda jít, protože na netu sice píšou že je to jedno, ale ptali jsme se souseda a toho z kounicovky posílali na gajdošku :angry: , jako nehodlám lítat po celým Brně
3. lis 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Tak mi opět doma bojujeme. Eričkovi se tlačí tři zuby a je to dřina. Je chudák každou hodinu pokakaný a protivný jak ďas. Už se těším až se prořežou a bude klid. O noci ani nemluvím. Ani nevím jestli jsem spala .... :frowning2:

Jinak plánky na barák se už rýsují,tak snad vám brzy ukážu konečnou verzi.. :dizzy_face: :dizzy_face:

@zevina Vítej mezi náma ... :dizzy_face: :dizzy_face:

@zdenallicka Zdeni a co to celostátní pátrání? Už něco víte o té holčině?

@katunka82 Katy to stěhování Ti vůbec nezávidím. To musí byt šílené. Mě stačilo se stěhovat od našich. A až se budeme stěhovat do baráku,tak to bude taky mazec.....
Ale zase ten pocit,když se nastěhujete do nového je pěkný. Už se těším na nějaké fotečky.

@macinek Marti raději si zjisti kde přesně máš jet. Sestřenka tak potom lítala pořád mezi Brnem a Břeclaví. Nikdo nikde pořádně nevěděl pod koho patří. Ta byla tak nasraná,že to nejde ani popsat...
3. lis 2010 ve 13:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Ali taky gratulujeme Toníčkovi k prvním narozeninám..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. lis 2010 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Našli ji a už je zase pryč...
3. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dík za přivítání :slight_smile: vidím, že se tu taky objevujete nárazově, jak ratolesti dovolí...
mně v poslední době spíš nedovolí, jedině že vyjde chvilka, když je malý dopo ve školce, anebo se mi je podaří po obědě oba současně uspat (jev velice vzácný :sweat_smile: častěji to mají na střídačku) bdělé dítě s compem nejde moc dohromady, Eli mě už několikrát dokázala natvrdo odpojit :unamused: a Jířa zase jak zmerčí zapnutý počítač, má jediný zájem, vyškemrat si na You Tube prasátko Pepu :sunglasses:

noci ani nekomentuju, bo máme díky zubům více či méně "vášnivé" noci už přes půl roku, ale poslední 2-3 týdny jsou díky stoličkám extratřída :stuck_out_tongue_closed_eyes: to jsem u malého tak nezažila, jedné co mě utěšuje, že už jen deset keláňů a pak se (třeba :grinning:) konečně vyspím

@zdenallicka fotečky jsou moc působivé a příběh smutný :cry: přeju, ať se jim brzy podaří získat potřebné prostředky, aby sobě a hlavně jejich holčičce trochu zjednodušili tuto situaci
5. lis 2010 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikdo, nikde ... :confused: :confused: :confused: :confused:

Kde jste ......????
5. lis 2010 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem tu :wink: jen nestíhám reagovat,Juli mě nenechá nic udělat a když si pospí tu svoji hodinku,tak lítám a uklízím :confounded: jinak už dva večery se ji marně pokouším naučit místo kojení pít um a nechce to ani za nic :sweat_smile: takže já budu asi kojit navěky :grinning:
5. lis 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec to se nediv, že se nedá oblafnout práškem z krabice, místo "made in mama" :sweat_smile:
jako víc než rok kojení je nádherný a pro malou to má, co se týká imunity strašně pozitivního, ale pokud ti to nevadí a vyhovuje to vám oběma, proč toho nechávat? nakonec, děti si většinou řeknou sami, že je ten správný čas :wink:

jestli můžu napsat svoje zkušenosti dlouholeté "dojnice" :sweat_smile: vlastně jsem už 5 let nepřetržitě buď těhotná nebo kojící (anebo obojí :grinning: ) a nikdy dřív, dokud se mě to přímo netýkalo, mi nepřipadalo dlouhodobé kojení až tak úplně normální :pensive:
pak se narodil malý, měl novorozeneckou sepsi, inkubátor,antibiotika, první přiložení až 10.den, strašně jsme s tím bojovali a strašně jsem kojit chtěla, z porodky jsme odjížděli s částečným dokrmem, do toho růstové spurty, někdy jsem si říkala, probůh, my to nedoklepem ani do půl roku, ale od 2m jsem nakonec kojila plně, v půl roce už mě nenapadlo odstavovat (ani to nešlo, malý mi příkrmy bojkotoval do 9m) přešel rok, říkala jsem si že minimálně ještě půlrok... pravda, že ještě ve 2 letech byl závisláček a kojili jsme minim. 3x přes den a někdy v noci (to se budil výjmečně) ale nikdy jsem nezažila, že by se dožadoval krmení na veřejnosti apod (u malého miminka mi to přijde samozřejmé, že ho nakojím kdy potřebuje, u batolete si myslím, že už to není priorita a počká to do soukromí)
a po druhém roku frekvence ustávala, někdy už nechtěl před odpo spaním, později dokázal večer usnout bez prsa, nakonec zůstalo jen raní kojo, to jsem si ty chvilky v posteli vychutnávala a když mi ve 2,5 letech řekl, že nechce mléčko, ale čaj :grinning: :grinning: tak mi to bylo vlastně strašně líto :sweat_smile:
a um jsem už ani nedávala, mléčnou dávku pokrývaly dostatečně jogurty, sýry, podle dr. naprosto o.k.

takže teď to vidím taky ještě na rok (klidně i 2, užívám si to, u mě je to už asi naposled :wink: ) však ona princezna dá najevo, že už je velká holka a chce se odstavit :slight_smile: :slight_smile:
jediná nevýhoda, kozy musí být v noci dostupné, zatím mi to neva a doufám, že do plesové sezóny se to trošku srovná, přestanou trápit zuby, aby vydržela aspoň přes půlnoc a my si mohli párkrát trošku vyhodit sandál
a rádoby chytré řeči typu: proboha ty ještě kojíš? a proč? vždyť v tom mlíku už nic důležitého není... apod :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě nemůžou rozházet, je to moje volba (a taky můj ušetřený čas, co bych strávila kvedláním mlíka a nemalé peníze), ale v očích druhých prostě můžeš být tak trochu za exota :sweat_smile:

ale aby to nevyznělo, že mám něco proti um, to v žádném případě, moc dobře vím, že to někdy ani při nejlepší vůli jinak nejde...
6. lis 2010 v 01:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina no mně to kojení vlastně ani moc nevadí,jen s těma zoubkama to není nějak extra příjemný a taky jsem chtěla zkusit jestli nevydrží po um spát celou noc :unamused:přiznám se,že kdyby se nebudila ještě v noci na jídlo,tak už je odstavená,ale představa,že v noci musím letět udělat mlíko :stuck_out_tongue_closed_eyes: na to už jsem stará :grinning: ještě to párkrát zkusím a když to neklapne,tak ještě chvilku vydržím,ale říkala jsem do roka,tak ted říkám do roku a půl :grinning: ale kojím jen večer po koupání,jednou v noci a ráno po probuzení,přes den už dlouho ne :wink: přiznám se,že nedávno jsem viděla maminu,která kojila chodící dítě v Olympii na lavičce a teda vadilo mi to :sweat_smile: jako považuju to za lenost té matky,klidně mohla vytáhnout jogurt a dát mu jogurt :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale já jsem nikdy nebyla odvázaná z kojení na veřejnosti,jako před rodinou mi to problém nedělalo,ale že bych si sedla v obchodáku a v klidu kojila,tak to ani náhodou,radši jsem to pořádně plánovala,aby to vyšlo až na dom nebo třeba v autě :wink: a navíc Juli od 3 měsíce chtěla mít klid jinak se nenajedla,takže asi tak :wink:
6. lis 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina jo a ještě řeším,že pokud ji odstavím a nechce um,tak ji vlastně ani odstavit nemůžu :unamused: podle příruček :grinning: by měla vypít 500ml denně a to asi ničím nenahradím,jako vypije čaje tak 400ml,ale o půl litru tekutim do ní nedostanu ani náhodou :sweat_smile: i když sestřenka přestala kojit v roce a malej taky nic jinýho nechtěl a je zdravej i bez půl ĺitru mlíka :stuck_out_tongue_closed_eyes: no nebudu to hrotit a uvidíme :wink:
6. lis 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek :sunglasses:
téma kojení :slight_smile:
My taky ještě kojíme. Ráno, přes den 2x před šlofíčkama, večer a v noci. Asi tak jako zevina :slight_smile: Vůbec mi to nevadí, letmá myšlenka, že bych přestala mě napadla, ale pak jsem to zavrhla. Dokud si něco vysosá, tak není třeba to řešit radikálně, že jo!. Není nad spokojené děťátko. Až Toník nebude chtít, řekne si, teda doufám :grinning:
Jinak absolutně netuším, kolik toho mlíka vytahne. Přes den pocucává čajík a to tak ma 300ml. Ale vypadá dobře, snad to stačí
:grinning:
Když jsem se jednou vydala po nákupech, tak to babi zkusila s UM, ale neuspěla :zipper_mouth: Tonda se šprajcl.
6. lis 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHojkyyyy, jen kratka letma zprava.. z vikendoveho stehovani seslo, protoze jsme tady spali uz ze CT na PA! Ve stredu se neco malo prevezlo, a protoze mel Feruv kolega ve ctvrtek cas, tak se zacalo stehovat dal, tak jsem rekla, at uz prevezou i ty matrace, ze uz budeme spat na novem. Co bych delala vecer ve vystehovanem byte, to radeji budu roznaset veci po dome.
Reknu vam ale, ze mam dost! Neni to jen prestehovat veci, ale roztridit je, najit jim nove misto, vytridit kraviny a ze tech je kvantum!!!!! Dala jsem si "strop" do 1.12.2010, kdy budou vsude kyticky, obrazky, vsechno bude tip top! Nejhorsi jsou ty hory obleceni, ktere porad syslim, ze to jednou pouziju, ale houby houby zlata rybko, jen se to hromadi a ja si to stejne uz nikdy na sebe nevezmu :slight_smile:
Urcite to znate :slight_smile:

Uz at jsou Vanoce, budu mit dokonaly predvanocni uklid jako nikdy! :slight_smile:

Jo a vite co byla nejvetsi chutovka pri uklidu, ZALUZIE!!!!! Kdo je vymyslel by zaslouzil!!! Umyvat jednu po druhe je fakt na zblazneni! Hlavne ruky jsem na tom mohla nechat, sileneee!

No nic, jdu pokracovat ve vybalovani, pa paaa a peknou nedeli preji!

Jo a Mata je uzasny, od prvniho dne spi ve svem pokojicku a dokonce lepe nez s nami! Je to jeho kralovstvi a je prestastny :dizzy_face: I ja se zase po dlouhe dobe dobre vyspim :o)
7. lis 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..:slight_smile: Nestíhám, jen prolétávám a všimla jsem si, že @katunka82 Kačenka třídí oblečení..:slight_smile: Kdybys nevěděla, co s ním nebo chtěla udělat dobrý skutek, nabízím se ti jako velkoodběratel pro ty naše parádivé holky..:slight_smile: Na jedno děcko máme 4000,-/rok na obléknutí včetně bot... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. lis 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..:slight_smile: Nestíhám, jen prolétávám a všimla jsem si, že @katunka82 Kačenka třídí oblečení..:slight_smile: Kdybys nevěděla, co s ním nebo chtěla udělat dobrý skutek, nabízím se ti jako velkoodběratel pro ty naše parádivé holky..:slight_smile: Na jedno děcko máme 4000,-/rok na obléknutí včetně bot... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Díky moc, kdyby něco..:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Echm, jak jsem to udělala???? :astonished:
A gratuluju k novému domu..:slight_smile:
7. lis 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
@aliiik tak jsem na tom ještě oproti vám dobře :grinning: jsem se včera rozhodla,že kojit teda budu,ale že něco vymyslím s nočním jídlem,tak jsem ji dnes v noci pokusila posunout jídlo, v půl 5 se ozvala,tak dydynem jsme to zmákly odsunout o hodinu,pak už hrozilo,že se probudí :grinning: poslední dvě noci jsou hrozný,lezou jí spodní zuby a ještě chmatla rýmu :unamused: ,takže furt nahazuju cucek a utišuju :unamused:
@katunka82 jéé tak super :slight_smile: a co se zdálo první noc?prý se to splní :wink: mně se tenkrát zdálo,že jsem sbírala mega jahody a ráno jsem Jirkovi říkala,že je to pěkná blbost a on mi říká - jestli buchnou Dukovany,tak takový jahody sbírat budeš :grinning: no žaluzie jsme dávali až bylo skoro hotovo a i tak byly zaprášený :stuck_out_tongue_closed_eyes: měla jsi je odšroubovat a hodit pod sprchu :wink: no a k tomu třídění,na to si dobře pamatuju,ráno jsem vstala a nedělala nic jinýho než třídila a třídila,naštěstí byla Juli v břichu,ted bych to dělala mnohem dýl :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejhorší bylo naskládat nádobí do kuchyně,to jsem furt stěhovala :sweat_smile: ale vánoční uklid budeš mít dokonalý :slight_smile: ten ti závidím :sunglasses: a těším se na fotečky,hlavně nám vyfot Matyho v pokojíčku,potřebuju inspiraci,nemůžu se do toho dokopat :sweat_smile:
7. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katy tak to je super,že už jste na novém.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Už se těším na fotečky. To musí byt super pocit přestěhovat se do vlastního. Už se na to jednou taky moc těším. Maty je šikulka,že už spinká sám v pokojíčku. Náš Erďa má chudák smůlu. Bude mít vlastní pokojíček až tak za tři roky ... :unamused:

@cervenec Iny u nás jsou noci za posledníh čtrnáct dní katastrofický. Erďa stává co dvě hodiny. Jsem uplně hotová. Lezou mu taky zuby a ne a ne se prořezat. Ségře začal Mareček už tak před měsícem spát celou noc. Tak ji to pomlu i závidím.

Jinak včera jsme slavili první narozeniny naše Marečka. Už se moc těším až budeme slavit Eričkovi. Jen nevím kde nás všechny dáme. Jen nás tedy 15 i s Eričkem a Marečkem,ale asi to budeme muset rozdělit na dvě várky. Moc z toho nadšená nejsem,ale nedá se nic dělat. Mamka mi sice nabýdla,že to můžeme slavit u nich,ale to se mi moc nechce.
8. lis 2010 v 07:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katy tak to je super,že už jste na novém.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Už se těším na fotečky. To musí byt super pocit přestěhovat se do vlastního. Už se na to jednou taky moc těším. Maty je šikulka,že už spinká sám v pokojíčku. Náš Erďa má chudák smůlu. Bude mít vlastní pokojíček až tak za tři roky ... :unamused:

@cervenec Iny u nás jsou noci za posledníh čtrnáct dní katastrofický. Erďa stává co dvě hodiny. Jsem uplně hotová. Lezou mu taky zuby a ne a ne se prořezat. Ségře začal Mareček už tak před měsícem spát celou noc. Tak ji to pomlu i závidím.

Jinak včera jsme slavili první narozeniny naše Marečka. Už se moc těším až budeme slavit Eričkovi. Jen nevím kde nás všechny dáme. Jen nás tedy 15 i s Eričkem a Marečkem,ale asi to budeme muset rozdělit na dvě várky. Moc z toho nadšená nejsem,ale nedá se nic dělat. Mamka mi sice nabýdla,že to můžeme slavit u nich,ale to se mi moc nechce.
8. lis 2010 v 07:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Mareček nám začal na své první narozeniny chodit..... :slight_smile: :slight_smile:
A tady je náš oslavenec ... :grinning:
8. lis 2010 v 07:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

@katunka82 Gratuluju ke stěhování, ale teda to uklízení nezávidím, jen si na to vzpomenu a je mi zle, ale my jsme to měli dost jako bojovku, bydleli jsme skoro 3 měsíce bez vody :sweat_smile: , no ble radši na to nebudu vzpomínat :grinning:

Jakub díky změně času usínat nejpozději kolem 7 a ráno vstává kolem 6 :unamused: , ale většinou si hraje v postýlce a nechá nás do 7-8 ležet, teda pokud si nevykládá moc nahlas :grinning:

A v pátek se začal smát nahlas :dizzy_face: , teda musím se hodně snažit,, ale je to krásný, až mi slzička ukápla :dizzy_face:
8. lis 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
@anag tak gratulujeme Marečkovi ,je to šikulka :slight_smile: a teda ten měl obr dort :grinning: no a k té oslavě,nás bylo 30 a byla jsem ráda,že to mám za sebou :grinning: věřím,že se ti to nechce dělat nadvakrát :unamused: a k vám se nevlezete?a co u vás ve sklepě?to by nešlo? jéé a Mareček se asi nad maminkou smiloval,že ji nechá vyspat,protože zanedlouho bude vstávat znovu :grinning: kdy má termín?teda jen z té představy mám husinu :sweat_smile: včera jsem si říkala,že ve věku v jakým je ted Juli měla už moje mamina další měsíční mimino,jako to je haluz,to si nedokážu představit,jak to zmákla :sweat_smile:

@macinek vymámit z nich ten smích to bývala makajda,nikdy nereagovala na stejnej podnět,vždycky když jsem to chtěla natočit,tak ani tuk :grinning: malá taky vstává dřív,i když ted dva dny co se jí pokouším natahovat noční jídlo,tak spí dýl,dnes dokonce až v 8 :wink: ale taky to může být tím,že v noci špatně spí :sweat_smile:
8. lis 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny k nám se nevlezeme. Máme byt 2+1 a tolik lidí by jsme se asi nedali. Sklep je teďka v katastrofickém stavu díky té stavbě tak to taky padá. Už to nakonec vypadá,že Erikova rodina přijde v sobotu a moje rodina v neděli. Nadšená z toho nejsem,ale nedá se nic dělat.

Jo a ségra má termín 14.2.. Perfektně ji to vyšlo. Protože na valentýna se před dvě rokama vdávala .... :grinning: :grinning:
Teď to záleží na Gábince kdy vykoukne ven. Už se ale moc těším :dizzy_face:.

8. lis 2010 v 19:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teďka jsme tu měli zase ještě projektanta. Už to vypadá,že je všechno sladěno. Snad zítra by měl poslat finální verzi. Tak jsem zvědavá. Potom určitě ukážu.
8. lis 2010 v 19:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciexxx Luci,tak jsem tě náhodou odhalila :sunglasses: jakto,že jsi se nepřišla pochlubit? :slight_smile: gratuluju moc :dizzy_face:
8. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Ahojky špione.. :wink: Děkuji za gratulaci. No je to zázrak!! :slight_smile:
Poslední dobou to tu jen prolítnu a tak nebyl čas na diskuzi, ale přijdu se za vámi podívat jak bude víc času.
Tak ať se vám tu všem daří a pěkný den :slight_smile:
9. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciexxx I já blahopřeju..:slight_smile: :dizzy_face:
9. lis 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek