• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
ahojky, můžu mít na vás jako na maminky a těhulky z jižní moravy dotaz? jsem čerstvá těhule z brna a asi již potřebuji nějaké těhu rifle. nemáte prosím tip na dobrý obchod nebo řetězec? myslím, že CaA má těhu módu? díky moc! :wink:
22. lis 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi já jsem si všechno kupovala v HM :wink:
22. lis 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Erik nemohl hlídat. Protože mě tam musel vést a potom pro mě v noci jet.... :grinning: :grinning:
To máš super,že malá tak pěkně spinká. Náš Eriček je v poslední době šílený. Tak hrozně nespával ani jako miminko. Doufám,že se to brzy zlepší ..... :frowning2:

Holky a co ten náš sraz .......????? :confused: :confused: :confused: Už to asi do Vánoc nestihneme nebo ano ....???
22. lis 2010 ve 21:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec děkuju!
23. lis 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

@cervenec vzhledem k tomu že jsem nikdy nekojila, ale musela jsem odstříkat před krmením nebo ohřát už odstříkané mlíko, tak dělání um mi příjde rychlejší :grinning:

Dneska jsme byli po delší době na rehabce (fyzioterapeutka tam 14 nebyla) a moc Kubíka chválila, pak jsme byli ještě na kontrole na rehabce u doktorky a taky samá chvála :dizzy_face: , v pátek ještě kontrola na orotopedii, tak doufám že tam bude madam doktorka taky spokojená, je to hrozná kráva :angry:

Jakub poslední dobou nechce moc mlíko, přes noc pije hezky, ale přes den to je něco, to do něho dostat, tak jsme včera zkusili kašičku a chutnalo mu, zítra jdeme k doktorce tak se domluvím co a jak, ale vidím to že začneme s příkrmama. Jinak mám radost, Jakub začala sám kadit, už žádná trubička :dizzy_face: a taky už se umí sám otočit na bříško :dizzy_face: , což teda na rehabce čuměli jak puci :grinning:
23. lis 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoja, souhlasím s Marťou, dělání UM je rychlejší než moje kojení :grinning: bo přesně tak, já musela odstříkat, v noci ohřát, nakrmit a zase odstříkat, zlatý mlíko...ženy příště si taky musíte pořídit byt jako máme my :grinning:
já totiž vylezu z postele prakticky přímo do kuchyně, ohřeju vodu, nasypu mlíku a třemi kroky jsem zpět v posteli u malýho :grinning: :grinning: ale jo, termoska je super věc, akorát já jsem fakt blondýna, bo jsem si trubka objednala 330ml místo půl litrové, teď mi Martínek vypije 150mlíka takže mi to na delší pobyt venku nebude za chvilku stačit.

Marti Kubík je šikula, ten náš drak mi teď fláká pasení koňů, ještě před týdne vzorně držel ruce a hlavičku a teď zvedne hlavu a ruce strká kamsi do pryč a prostě na to dlabe.Dostane na zadek, už jsem mu vyhrožovala včera :grinning:

A jinak mi máme taky o zábavu postaráno, malej přešel z Nutrilonu na Bebu, no tak hotovo, to AR mlíko na blinkání je tak hustý, že ho normálně musím rozmíchavat v lahvičce vydličkou a ještě se občas stane,že tam sraženina zůstane, ucpe dudlík a je průser...ten začne řvát jak tur a když už cucek zprůchodním, tak stejně řve tak, že mlíko nechce a musím ho uklidnit a pak si to teprve vezme, no hotovo a když vezmu dudlík s větší dirkou, tak se dáví, bo to teče moc rychle.Chjo a taky mi teď kadí ob dva dny ale naštěstí bříško v pohodě, tak to neřeším.

A dneska se jdeme konečně vyfotit, tak se jdu dát do pucu a jak se budulínek probere - už zase chrní, on je někdy jak šípková Růženka, dneska se teda v noci probudil na mlíko,jinak si vypije poslední v půl desáté a chrní až do půl osmé do rána...ale z toho má teda večer, že řve, jako včera, a pak se probudí ještě v noci a baští znovu.

tak tygr se budí, jdu na něj a po obídku vyrazíme.
23. lis 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek no tak Juli byla s kojením vždycky hotová do 5 minut,takže vaše zkušenosti nemám a snad ani mít nebudu :sunglasses: tak to je Kubík šikulka,na dr se psychicky připrav,když byla hnusná vždycky,tak tentokrát asi milá nebude :unamused:
@janca.k na fotečky se těším :slight_smile:
23. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Jirka dnes poprvé uspával,dobrý že? :grinning: ale doted jsem kojila,tak logicky usínala se mnou, v sobotu jdu na ten sraz,tak jsem chtěla vyzkoušet co na to malá a dobrý :slight_smile: tak mám radost,Jirka už menší,jsem mu řekla,že ted je na 14 měsíců na řadě on :grinning: a dnes mi Juli nechtěla jíst :unamused: asi zuby nebo nevím,vždycky když nejí jsem z toho na nervy :confounded: holky přihodtě recepty co vaříte klukům,já furt jedu dokola :unamused:
23. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi Ahojky! já nakupovala www.leny.cz jsou na svoboďáku a pak na www.mimibazaru.cz tam si to sice nezkusíš, ale holky přeměřají cokoliv...
23. lis 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik díky!
23. lis 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar ženy, tak se mi vás konečně podařilo dočíst. :dizzy_face:

@cervenec Ahoj Iny, nakonec jsme zůstali u zvolené dlažby Defile, tak jako máte vy, ale na podlaze bude světlá barva, chci moc věřit, že ty ťapky tam vidět nebudou :sweat_smile:
S vařením neporadím. Taky se s mladým motáme v kruhu a nevím jak mu to oživit. Dnes odmítl bašťit k večeři kašičku, a s chutí si dal chlebík s tvarohovo mrkvovou pomazánkou - uvidíme co to s ním udělá :grinning:

Jináč se musím pochlubit. Toník začal spinakt celou noc. Někdy se umí kolem 2 vzbudit, ale když se moc nerozeřve, tak zas zabere. To je taková paráda, prochrnět celou noc, až mám teď strach, že to zakřiknu :grinning: :grinning: :grinning: Vstáváme kolem 7:15 což není tak špatný :slight_smile: lepší jak v 5ráno, že jo!

@anag Peti, jak to jde s plánama, už se pan archál rozhoupal? Musíme ten sraz nějak vykoumat. Mladej má rád společnost a ostatní holky bych taky moc ráda viděla..... :wink:

@macinek tak snad bude mudra rozumná a udělí pochvalu. Marti, a ten hematomek co měl Kubík za ouškem už se vztřebal?
23. lis 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Ahojky Ali :slight_smile: tak na té světlé to bude snad v poho :wink: je to super se vyspat,že? :grinning: já tomu taky nevěřím,že je to nav :grinning: ždy a ráno čučímjak puk,že je ráno :grinning: s tím srazíkem by se to mělo nějak vymyslet :slight_smile:
23. lis 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Plánky nejsou pořád hotové. Snad už se brzy dočkáme .... :unamused:

A ten sraz by jsme mohly nějak vymyslet......

23. lis 2010 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já vám tak závidím,že vám ty vaše dítka spinkají celou noc. Toho se snad nikdy nedočkám...... :sweat_smile: :sweat_smile:
23. lis 2010 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti :slight_smile: dočkáš, uvidíš a pak bude děsně odpočatá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. lis 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

@cervenec No madam doktorka si může něco zkusit, tentotkrát jde i Josef, ten už jí jednou pěkně srovnal :grinning:

@aliiik Hematom už má skoro vstřebanej, už má jenom trošku úklon hlavy, ale tělo má úplně rovně

Dneska jdeme na očkování, doufám že tam zase nebudeme čekat hodinu jako minule :angry:, musím s doktorkou probrat to jídlo, přes noc pije mlíko krásně, ale teď ráno snědl sotva polovinu a to jedl naposled ve 4 ráno :unamused:. Jakub teď vstává kolem 7 a je to pohodička, sice v noci se budí 2x, ale jenom se nají a spí dál
24. lis 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už mám vypsané všechny papíry na rodičák, až teď jsme zjistili že jsme porodné mohli vyřídit i v Židlochovicích a ne v Brně, ale to jedno, posílali jsme to poštou, akorát to potvrzení o mateřské musíme nechat potvrdit v Přerově, je to podle toho kde vás přihlásí zaměstnavatel
24. lis 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak já jenom doufám,že když mi dítě spí celou noc teď, že mu to už zůstane :grinning: ráno taky vstáváme kolem 7.30, nabaští se a když se mu chce, tak bucne a spinká dál, ale většinou se se mnou válí v posteli a lezeme ven tak kolem desáté, on si občas na dvacet minut pospí a když ne, tak si hraje s rukama a maminka chrní :grinning: :grinning:
Ale je fakt,že Maty chodí spát nejdřív v půl deváté, já ho prostě do postele dřív nedostanu, už jsme zkoušeli posunout i koupání na šest a stejně nic, usnul v sedm a v osm byl hore a řval, takže koupeme v sedm, v půl osmé jí, pak je zkouška do postýlky a když řve, tak ho jdu uspat sama.zatím to docela funguje a hlavně v noci spinká, už teď se děsím, až mu budou růst zuby, to bude hroznej nezvyk když bude v noci brečet :grinning:

A focení bude až dneska, včera jsme jeli nakonec ke kamarádce na kafo, tak se jdeme vyfotit dnes, akorát jsem naštvaná, že taky padá sníh s vodou,takže než k fotografce dojdu, tak budu mokrá, grrr....

Nás čeká očkování za chvilku, tak jsem zvědavá, co na to frajer bude říkat, to bude boj.
Marti a kolik ti teď Kubík tak vypije mlíčka, nebo teda kolik pil, než ho začal odmítat?
24. lis 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani tak to spaní máte super, snad mu to vydrží :slight_smile: , Jakub jí už tak 2 měsíce těch 120ml, teď teda sní všechno tak v polovině případů, krmíme tak 6-7x denně
24. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnešní očkování v pohodě, ani moc nebrečel, doktorka i sestřička z něho byly hotové jaké je to krásné miminko a že by jeho fotku měli dát na nějakou kaši :grinning:

Jinak váží 7350g a má 66,5cm, takže přibírá pořád kolem těch 20g denně, což se teda divím, protože tomu jídlu moc nedává, už můžu začít dávat zeleninku a kaše, kaši už 2x měl a chutnala mu, tak uvidíme co zeleninka
24. lis 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak konecne jsem mela cas trochu zasednout k pc.... zvladat uklid domu, do toho radici torpedo a navic jeste dovybalovat posledni veci je temer nemozne!!!! S Matou nic neudelam, to uklizim jen po nem.. a s Ferem se odpoledne stridame, jeden maka, druhy je s Matou. Tak to jde pomalinky :frowning2:
Ale bydli se uzasne, na byt bych uz nechtela ani za nic!

Docitat vas je nemozne, aspon pro me... ted sem budu chodit uz mnohem casteji, tak se zapojim do debaty raz dva :slight_smile:

Jen tak co jsem pochytila...
@cervenec @aliiik my mame taky dlazbu defile a maximalni spokojenost, nejde na nic vubec, ale vubec nic videt... kdybych ji neumyvala mesic, tak to snad ani nepoznam. Tu mame na chodbicce a v hale.
V kuchyni mame svetle bezovou, velkoformatovou ve vysokem lesku a svete div se, je taky moc prakticka! Temer stejne jako ta defile.
O tmave hnede v koupelne a wc se zminovat nebudu, ne vsechno je prakticke, ale neni to zadna hruza :sweat_smile:
25. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@macinek teeeda Kubajs krasne roste! Je to sikulka!

@anag Peti neboj, brzy bude i Ericek spavat krasne cele noci!

Ja si ted prozivam peklo posledni 3 noci. Jsme totiz nemocni :frowning2: Do toho mu rostou 2 spicaky, takze parada! :D

Minuly ctvrtek jsme jeli do Nitry (puvodne od ct-ne) na vystavu. Ubytovali sjem se v uzasne hotelu nedaleko Nitry, vecer sedime, vykladame, pohodicka klidecek. Ve 22h jsme sli spat a v 00:30 me vzbudil Mata jak se strasne prevaluje a mrci... jen co jsem na neho sahla jsem se zhrozila! Mel horecku a do toho sileny kasel... a ja blbec jsem nesbalila jeho lekarnicku :frowning2: tak jsem se oblekli a vyrazili do 20km vzdalene nemocnice na pohotovost... o nemocnici se snad nebudu ani vyjadrovat!!!!! :angry: cedulka, ze na detskou pohotovost se mame ptat na vratnici, vratnice neexistovala!!!! Tak jsem sli k dospelacke pohotovosti a tak bylo napsano "nova detska pohotovost naproti byvale detske pohotovosti" aha, tak jsem zase byli chytri... tak jsem tam zaklepali, vysla pani a rekla nam "kazdy vi, kde byla driv detska pohotovost"..... byla na tecku mezi oci!!! Nastesti jsme ji nasli brzy a tam uz byli na nas moooc mili a pratelsti. Tak Mates nam chytl nejake vira a mel Laringitidu nebo jak se to pise. Ted se z toho jeste dostavame, nastesti to ustal jen s beznyma lekama, nemusla mu Dr. nasadit ATB!
Jo a jeste bonus k tomu, ja pako jsem nemela u sebe Matovu ZP karticku! Tak jsme vyplacli 20EUR, daklsich xx EUR za noc v holetu a brzy rano jeli zpet dom, k nasi Dr. a bylo po vylete :D
Tomu se rika vylet za vsechny prachy :D :D :D
25. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aaaa, Mata je vhuru, padaaaaaam... pa pa zatim
25. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@anag Peti už mi nemáš co závidět,malé roste další zub,takže je po srandě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@macinek Kubík je šikulka :slight_smile: ještě kilo a máte naši váhu v roce :grinning:
@katunka82 Katu tu tmavě hnědou máme v zádveří a od té jsem právě Ali odrazovala,nejradši bych ji vymlátila a chodila po betoně :grinning: to věřím,že s malým nic neuděláš,mám doma to stený,ale dnes dopo byla úžasná,uklízela jsem a ona si hrála a vůbec jsem ji nepoznávala :sweat_smile: zato navečer dělala takový scény,že to dohnala raz dva :unamused: i jsme se s Jirkou pohádali :sweat_smile: chtěla jsem at ji jde uspat a logicky,když se mnou usínala skoro 14 měsíců,tak bude vymrčovat,že chce mě a on místo toho,aby ji nějak utišil,tak ji dal do postýlky a nechal ji řvat,pak jsem tam přišla,vzlykala ještě 5 minut a prý proč tam chodím,že si jen vymrčuje :angry: jsem mu řekla,že od něj nechci žádný výchovný rady,že jsem jen chtěla at ji uspí :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže v sobotu půjdu na sraz asi až usne,jinak bych asi v klidu moc nebyla :confounded: jsem mu říkala,že toho po ní chce najednou moc( ani ne týden bez kojení,není zvyklá na uspávání s ním,rostou jí zuby)prý ji rozmazluju,že když řve,tak tam hned jdu :sweat_smile: jako jsem na něho čučela jak puk :fearful: na pecku ten můj chlap,to je ten jeho studenej odchov :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem se jen potřebovala vypsat,ale nasraná su furt :frowning2:
25. lis 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

mám radost, dneska na ortopedii super, doktorka byla dokonce v dobré náladě, byla maximálně spokojená, krk je podle ní prakticky v pořádku, doporučila jen lehké cvičení, je teda jasné že rehabka nás jen tak nepustí, ale to nevadí a kyčle taky ok, už se nemusí kontrolovat :dizzy_face:

@katunka82 No zákon schválnosti, hlavně aby byl Maty ok :wink:

@cervenec Ínko no občas jsou ti chlapi fakt na zabítí, já mám, občas pocit že si ze mě Josef dělá prdel :angry: , někdy se chová jako kdyby nějaké věci dělat s Kubíkem poprvé a ptá se mě na absolutní blbosti, naštěstí teda rozumy nerozdává.
26. lis 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervenec @macinek tak s tou vychovou jsme na tom obcas podobne... nebo spis to byvalo, ted uz jsme sehrani ve vychove nasteti, tuk tuk. Ale bylo to jak jsi psala Marti, ptal se kolikrat na kazdodenni malickosti... jestli ho ma po koupani nakremovat.. delal to 100x a presto se zeptal :slight_smile:
S usinanim je to nastesti v pohode, je nauceny na oba dva, takze s tim nema problem. Hlavne se da do postylky a behem par minut zaspi (az na vyjimky, ktere samozrejme jsou, kdy dela vylomeniny a blbne jeste :slight_smile: )

Marti super, ze je Kubula v poradku, nozicky zdraveee! A to cviceni jednou urcite taky skonci.

Iny co mate za sraz?

Nekdy musime uz konecne domluvit ten nas konikovsky sraz. Me je to jedno, ja muzu v kazdem rocni obdobi, kdykoliv :grinning:
Klidne ho potom muzeme udelat u nas doma, nemam s tim problem. Tento rok se to uz asi nestihne, ale v tom rpistim roce to uz musi klapnout!!! Nez zase nektere z vas budou tehule :wink: :sweat_smile:
26. lis 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 jj přesně tak, třeba malej brečí a on se zeptá jestli ho má pochovat :angry: , jsem fakt hrozně šťastná že se mu ten krk tak rychle spravil, na to že to vypadalo na hodně dlouho, je to fakt bomba :dizzy_face:
26. lis 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak naštěstí mě v tomhle Erik do ničeho nekecá. Většinou přijde domů jen na oběd a potom až večer, tak to ani naštěstí nestihne .... :grinning: :grinning: :grinning:

@katunka82 Katy to je fakt zákon schválnosti. Máme jet začátkem ledna na hory,tak doufám že tam bude Eriček zdraví.

@macinek Marti to je super,že už to má Kubík v pořádku.... :dizzy_face:

Jinak jsem se rozhodla,že už nebudu Eričkovi dávat v noci jídlo. Vypil mě pomalu půl litra za noc a potom nechtěl celé dopoledne jíst. Tak teďka natvrdo i když kňourá nedostane. Naštěstí hnedka zaspí a je klid. Tak doufám,že ho to brzy odnaučím.
26. lis 2010 v 11:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu, kdy nám sem hodíš nějaké fotky? :slight_smile:

Jinak vás všechny zdravím..:slight_smile:
26. lis 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zdeni. .... :dizzy_face:
Ty jsi tu tedy dluho nebyla.... :confused: :confused: :confused: Co je nového?
26. lis 2010 ve 12:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek