• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
@katunka82 No věřím že se Maty bojí doktorů, na Jakuba jenom promluví fyzioperapeutka a už natahuje
8. pro 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti díky. To vypadá zajímavě a jednoduše. Tak to zkusím. .... :wink: :wink:
To je škoda,že nemůžeš přijet.....
8. pro 2010 ve 12:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naštěstí se Eriček doktorů zatím nebojí. K naší doktorce chodí strašně rád. Vždycky tam sní laškuje..... :grinning: :grinning:
8. pro 2010 ve 12:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti já letos peču jenom jednoduché věci :grinning: . No jo hold bez auta je to na prd :unamused: , ale příště to nějak zařídíme.
Buď ráda že se doktorů nebojí, Josef když byl malej tak na dětskou doktorku vždycky cenil zuby a vrčel :grinning:
8. pro 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Víc co to je byt bez auta. Naštěstí mám Inku .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

No Erďa je u doktorky fakt komediant. On se tak předvádí a v čekárně když je nějaká starší holčička,tak se nestačím divit. Laškuje s holka už od mala .... :grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2010 ve 12:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Marti a nemáš ještě nějaký takový jednoduchý recept?
8. pro 2010 ve 12:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Mám :grinning: , ale v časopisu, takže ti ho přepíšu, já si je teda ještě asi nějak upravím, přidám kávu nebo skořici nebo citronovou kůru

Karamelovo-ořechové placičky
100g vlašských ořechů, 250g krupicového cukru, 100g másla, 250g hladké mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1 vejce, 50g třtinového cukru, olej na plech
Polovinu ořechů nastrouhejte najemno, zbytek nahrubo, cukr nasypat do kastrolku, přilít 40ml vody a nechat zkaramelizovat, vmíchat nahrubo nasekané ořechy, hmotu nalít na vymazaný plech, nechat ztuhnout a pak najemno nastrouhat, přidat zbytek surovin, udělat těsto, vytvořit váleček a dát ztuhnout do lednice, krájet na kolečka cca 5mm, péct na 180 cca 15 minut

Čokoládové tolarky
50g hořké čokolády, 30g vlašských ořechů nastrouhaných najemno, 150g másla, 60g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 2 lžíce medu, 2 žloutky, 200g hladké mouky, 2 lžíce kakaa, 50g bílé čokoládové polevy
Čokoládu rozpustíme, utřeme dohladka se zbytekm surovin, vypracujeme těsto, uděláme váleček a dáme ztuhnout v lednici, krájíme kolečka 5mm, pečeme na 200 cca 15minut, po vychladnutí zdobíme bílou čokoládou

Pistáciové hrudky s bílou čokoládou
100g pistácíí, 100g bílé čokolády, 100g másla, 50g hnědého cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 150g hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 1 vejce, 1 bílek, 1 žloutek na potření
Polovinu pistácií nastrouhat najemno, polovinu nahrubo, rozpusíme čokoládu, smícháme s ostatními surovinami, necháme si jen žloutek na potření a pistácie nahrubo nasekané na posypání. Uděláme těsto, pak váleček, necháme ztuhnout, krájíme kolečka, potřeme žloutkem rozšlehaným s 2 lžícemi vody a posypeme pistáciemi, pečeme na 180 cca 15 minut

8. pro 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti díky moc. Asi udělám ty tolary a ty pistáciové hrudky. Už se těším až je budu dělat.... :dizzy_face:
8. pro 2010 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Volala mi starostka před chviličkou a mile mě překvapila. Jsem na pátek pozvaná na ukončenou. Vůbec jsem nečekala,že by si na mě mohli vzpomenout..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mi to docela zvedlo i náladu... :dizzy_face:
8. pro 2010 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti tak jsem si už udělala těsto na to masarykovo cukroví a zítra budu péct. Jsem zvědavá jak se mi to podaří .....
8. pro 2010 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@macinek Marti to je škoda,že nemůžeš :frowning2: holky já taky vím co je to být bez auta :sweat_smile: auto mám jen ,když dupu a to taky není jistý :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem Jirkovi dnes říkala tak zkušebně co auto v pondělí a prý je pondělí daleko,tak jsem mu řekla ,že možná pojedeme do Kyjova a hned se ptal : jako my?už se bál,že bude muset taky :grinning:
@anag Peti tak podej zprávu jaký je to masarykovo,vypadá moc dobře,dokonce v diskuzi pod receptem píše někdo,že to dělá z vlašských v rumu,to mě láká i víc :wink: dnes jsme u mamky pekly vanilkáče a pražský a pánský tyčinky,teda peču já ,mamka hlídá,Juli nás obě nenechá :grinning: zítra se taky na něco vrhnem :wink:
8. pro 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag jj to potěší,je to už na palicu furt s malým doma,že?aspon já mám ten pocit,že potřebuju vypadnout a vypnout :grinning:
8. pro 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak maůá byla od rána na pecku, pak jsem před obědem přikládala do krbu a aniž bych si toho všimla,tak mi vypadl uhlík a malá ho chytla,takže má první spáleninu,na ukazováčku má puchýř :frowning2: řvala jak tur,ale mám obavu,že ponaučení si z toho nevzala,protože navečer už zase šmejdila kolem krbu :unamused: i když teda dělala áááá,jako že pálí :wink:
8. pro 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí

dneska jsem se konečně celkem vyspala, Jakub vypustil jídlo v 11 a jedl až o půl 3, pak v půl 6, spal do 7 a do 8 jsme se ještě váleli v posteli :dizzy_face: , no ale i tak jsem pořád nějak grogy :unamused:

@anag Peti jsem zvědavá jak se ti cukroví povede, já chci udělat to masarykovo cukroví ještě na 3 způsoby bez ořechů a místo toho přidám kávu, skořici a limetky
9. pro 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec No jo děti jsou většinou nepoučitelné :grinning: , ale hlavně že to není nic vážného :wink: , neteři prý koupili nadoma helmu, je jak neřízená střela :grinning:
9. pro 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, Iny, na kdy jste se teda dohodly na tu návštěvu?
9. pro 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a teda jsem pěkně rozčarovaná z kupovaných příkrmů :angry: , jediné co se fakt dá kupovat je alnatura a babylove, co dávají do těch ostatních to se člověk nestačí divit :angry: , kuva když je to mrkev z bramborem, tak co tam dělá škrob a porek :angry: nebo v brokolici jablečná šťáva :angry: , nakupovala jsem v rychlosti a nestudovala etikety, studovala jsem předtím akorát tu alnaturu a babylove, tak mi nějak nedošlo že hami tam dává takové sračky navíc. Ještě se chci podívat v rossmanovi, mají taky svoji řadu, tak uvidím jaké bude složení, každopádně pomalu začnu vařit doma
9. pro 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj píšu letecky, jdu taky péct...já na návštěvu určo nedorazím, bo jsem bez auta momentálně úplně a vlakem s malým nehrozí, tak snad na jaře už bude auto v rychtyku, tak dorazíme až bude lepšé počásko.Ale určo pak hoďte do placu fotky.

Já byla s Martínkem u doktora v úterý, má ekzém na tváři,ale naštěstí to nevypadá na atopika, takže dobrý,musím ho teda pořád natírat, tak střídám mast s mandlovým olejem a sádlo,t ak je jak škvarek :grinning: ale docela to pomáhá, taky musí babička míň topit, bo tady běžně bylo i 25°C a malej byl červenej a hrozně suchej.

A tím zatím končím, dítě se mi vedle vzteká a jdu něco konečně dělat a stejně se mi nechce :grinning: byli jsme teď tři dny pořád někde v luftě, tak doháním, dárky nemáme, napečeno taky ne a uklizeno už vůbec :grinning: :grinning: ale hlavně že je pohoda :grinning:
9. pro 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A proč mi jako zmizela fotka, když jsem tam s děckem??? :angry: :astonished:
9. pro 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. pro 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face: :dizzy_face:

@macinek @cervenec Holky tak masarykovo cukroví je výborné. Jen budu muset ještě přidělat,protože jsem už půlku sežrala ... :grinning: :grinning: :grinning:

Eriček mi usnul. Tak ze sebe musím udělat trochu člověka. Na třetí hodinu jdu na tu ukončenou. Už se docela těším. Říkala jsem,ale že tam budu jen tak tři nebo čtyři hodinky. Erička budou mít opět naši. Erik zase nemůžu. Já se snad ani nedožiju toho,že by ho hlídal.... :angry:
10. pro 2010 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Přejeme Julince všechno nejlepší k dnešnímu svátku. Eriček posílá pusinku .... :dizzy_face: :dizzy_face:
10. pro 2010 ve 12:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Přejeme Julince všechno nejlepší k dnešnímu svátku. Eriček posílá pusinku .... :dizzy_face: :dizzy_face:
10. pro 2010 ve 12:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag děkujeme za přáníčko :slight_smile: masarykovo jsem upekla dnes a je dobrý,akorát jsem těsto dělala u našich a mamka ten recept našla mezi starýma a já v něm nemám vyjíčko a ty ořechy se jen máčely min hodinu ve studené vodě :wink: vlastně je to recept na linecký :wink: uvidíme jak se osvědčí na vánoce a pak se uvidí,jestli ho zařadíme mezi klasiku :grinning:
10. pro 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Zdeni zatím nijak :grinning: možná bude lepší nechat to po vánocích :wink: ani Ali se tu dlouho neukázala,mám pocit ,že nikdo nestíhá :unamused:
10. pro 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti o tom mi ani nemluv,já jsem kupovala jen v dm, hami byl hnus jen jsem to četla,ale malá to jedla,když nebylo vyhnutí :sweat_smile: ale příkrmy s masem jsem už nekupovala vůbec,to už jsem radši vařila :wink: malá milovala od alnatury dýni s bramborou,tak zkuste :slight_smile:
10. pro 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani tak snad to bude dobrý,malá ted má lišeje ze zimy :unamused: je hrozně háklivá,jak ted fouká větr,tak uplně vzdychá :sweat_smile: nelíbí se jí to :confounded:
10. pro 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti ,ale je to docela suchý,možná by v tom nebylo špatný i kandovaný ovoce :wink: jo já jsem v tom starým receptu měla lžíci kakaa :wink:
10. pro 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec No už jsem taky zjistila že nakupovat jde jenom v dm alnaturu a babylove, bramboru s dýní už máme doma koupenou :slight_smile: , jako ještě jsem prohlížela složení u hippu a teda to je fakt masakr, ty masozeleninové to je fakt mazec, jako od 4 měsíců mají boloňské špagety :sweat_smile: :confounded:

No mě ani nevadí že to cukroví je suchý, já chci ten recept použít na jiné variace a pak postříkat čokoládou nebo různýma polevama, takže to nebude tak suché :slight_smile:
11. pro 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak my máme za sebou vítání občánků, Martin nejdřív nechtěl jít a nakonec říkal, že ještě že jsme šli, no aby ne, když mladej dostal od města dva litry, dostane za ně mlíko :grinning:
Já jsem dneska dopekla linecký a včera jsem pekla rohlíčky,večer jsem si chtěla nachystat těsto na košíčky,ale asi to udělám až zítra, bo má dorazit v neděli návštěva,tak jdu uklízet a ještě asi upeču bábovku ať je co ke kafi.

Iny akorát že já už nevím čím ho mám natírat, je to děsný a nejhorší to je, když babi moc zatopí, krom toho jsme zjistili, že ona topí stylem, že do pěti do večera zde máme max 21°C a od pěti začne topit a v osm zde máme tak 25-26°C tak¨že zastavujeme topení, aby zde nebylo takový vedro, vzhledem k tomu, že Martínka to svědí,tak musí spát zasukovanej v zavince, jinak se hrozně drápe :frowning2: je mi ho úplně líto, natíráme ho sádlem, mastí pro ekzematiky, která je dost mastná, koupu ho v Linole a pořád žádný zlepšení a do toho má naprosto příšerný šupiny v hlavičce, úplný nánosy, ale jenom v jednom místě.Ale dneska jsem se uklidnila, říkala jsem si, že to má možná i z UM a na vítání byla spolužačka, co má o měsíc mladšího syna a kojí a on je na tom úplně stejně, takže to vypadá, že alergie na kravský mlíko to nebude.

Zdeni a kolik už máš napečeno druhů? jsem se dívala na to Masarykovo a možná ho prubnu taky,ale asi jak Marťa, pocákám ho čokoškou, bo já nesnáším cukroví obalený v cukru :stuck_out_tongue_closed_eyes: proto vanilkový rohlíčky jím jenom po dopečení ty neobalený :grinning:

Marti jo s těma jídlama máš pravdu, já se kolikrát už v lékárně, prodávali jsme Hami příkrmy, složení jsem nikdy až tak nezkoumala,ale ty variace mě docela překvapovaly...jako rajčata, mořské ryby, zmíněné špagety atd...

No nic, Martínek spinká, tak si jdu konečně dozdobit věnec na dveře :grinning: už mi zde týden leží a nejsem schopná ho dodělat :grinning:
11. pro 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani zkoušela jsi modrou indulonu? to je všelék :grinning: , já jsem jí teď koupila místo bepanthenu a super :slight_smile:

No ještě jsem mrkla na hipp a mají od 4 měsíců králíka s bramborem a fenyklem a normálně je tam sůl :angry: :angry: :angry: , pak nemají mít děti v první třídě vysoký krevní tlak
11. pro 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek