• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
@macinek jo indulonu valíme taky,akorát se mi na něho blbě roztírá :sweat_smile: no já doufám,že na tom má lví podíl i počasí a na jaře se to prostě spraví a hlavně že z toho fakt nevyleze nějaký ekzém nebo alergie, bo u nás nikdo nic takovýho nemá, je mi ho úplně líto, když ho vidím jak si drancuje packama obličej :frowning2:

tak recept na masarykovo mám opsaný a zítra si to nachystám, akorát mám hromadu vlašáků tak do toho vrznu vlašský v rumu :grinning:
11. pro 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj holky :dizzy_face:

konečně chvilka klidu, můžu na vás mrknout....ale dočítat asi nemám šanci.

Snad se máte všechny báječně.
U nás je vzrůšo. Mladej je zas nahromadě. Mám pocit, že od října je každý měsíc nemocný. Neustále rýma a jednou za čas vysoké teploty. Tentokrát i s kašlem. Už mě to neba, nevím co dělám špatně, že je tak často chcíplý.
Začínáme chodit - na FB mám video :slight_smile: moc ho neba hračky, raději kramuje v kuchyňské lince.
A já nevím co mu mám furt vařit. Nerada kupuj příkrmy. Nejradši zobe kostičky mrkve a jede mu špenát s bramborem. Jinak do něj nic kloudného nemůžu dostat.
Holky poraďte, co vaříte dětičkám. Vím, že už to tady šlo, ale není čas to hledat. Předem dík za rady.

Péct jsme začali teprve včera.

Jo a ještě jedna novinka u nás doma - mám to v profilu, ale pšššt ještě to nikdo neví.....
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. pro 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

@aliiik Ali moc a moc gratuluji..... :dizzy_face: :dizzy_face: Tak to jsi zahájila druhé kolo... :wink: :wink: Já bych byla ráda,kdyby se nám podařilo příští rok. Tak uvidím jestli to vyjde.

Holky a co ta návštěva u té Katky? Na kdy jste to domluvily?
12. pro 2010 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ALi, moc a moc blahopřeju... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Peti, já nejedu nikam, mám angínu... :(
12. pro 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ähoj holky :slight_smile:
@anag Peti nijak,Katu tady nebyla :wink:
12. pro 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani indulonu si rozetři na ruce a Martínka dlaněma tak jako poťupej :wink: no nic budete babičku muset od 5 hodin zamknout na záchodě :grinning:
12. pro 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti hipp je solidně slanej i na chut :sweat_smile:
12. pro 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Ali taky gratuluju :slight_smile: tento týden jsem na to myslela jestli nejsi v tom :grinning: se přiznám,že mě jen ta představa děsí :grinning: mě děsí i představa,že za rok bych o tom měla začít přemýšlet :grinning: Snad se Toník z toho nějak vylíže,malá je musím to zatukat dobrý,,vlastně měla zatím jen rýmu a jednou kašel,v ložnici máme ionizér a myslím,že to něco do sebe má,protože já jsem nychcípaná co chvíla a malá se drží :wink:
12. pro 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik k tomu vaření - malá jí už v podtsatě jen brambory nebo br.kaši,těstoviny ani rýžu moc nechce,takže rizoto už taky nejí :unamused: k té kaši maso kuřecí,krůtí,králíka nebo rybu(lososa)jí špenát nebo čočku s vajíčkem,máčky s knedlou nechce,takže taky vařím furt dokola,polívku sní naštěstí jakoukoliv,takže když má druhý něco čeho vím,že moc nesní,tak jí naperu polívkou :grinning:
12. pro 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Tak náš Eriček s jídlem nemá problém. S ní uplně všechno. Taky to na něm jde vidět ... :grinning: :grinning:
Jinak já vařím taky nějak pořád do kola. Už měl dokonce i hovězí i vepřové maso a moc mu šmakovalo. Z hovězího mu dělám svíčkou s těstovinami, tu mají oba dva moc rádi a minule jsem jim uvěřilo z vepřového něco ve stylu roštěnky s rýží.
@cervenec Iny jak připravuješ malé tu čočku? To jsem ještě nezkoušela.
13. pro 2010 ve 12:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti dneska jsem si zadělala těsto na ty čokoládové tolary. Dělala jsi je už?

Taky jsem si udělala těsto na tlapky a vanilkové rohlíčky. Tak dneska budu večer péc a asi zapřahnu i Erika. Ty jeho tlapky nesnáším dělat. Už mám vemazaných tak 150 formiček a večer to propukne.
13. pro 2010 ve 12:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti klasika na kyselo,jen mín kyselou jak pro nás :wink: dnes jsem jí vařila sýrovou polívku a rizoto a kupodivu i to snědla,rýža byla teda všude,začíná chtít jíst vyhradně sama :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak půl hodiny uklízím :grinning: mě včera večer začalo bolet v krku ,tak jsem doslova nasraná :angry: ach jo to nesnáším :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už máme to největší pečení za sebou,už jen takový mrncačky,a to už zvládne mamka sama,stejně když jsem tam s Juli,tak dělat může jen jedna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani na ty stroupky ve vláskách je nejlepší aviril olejíček,nech třeba přes noc působit a pak vyčeš tím hřebínkem na vši :wink: malá to taky mívala a zabralo jen tohle :wink: sice bude malej mastnej jak topinečka,ale pomůže to za pár dní jste bez nich :grinning:
13. pro 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic jdu uklidit tu paseku po Juli dokud spí,naučila se otvírat šuplíky s pojezdala,talže je to nádhera,nedělám nic jinýho,než sbírám obsah šuplíků :confounded: ani se mi dnes nechce ven,když tak fučí :sweat_smile: papa
13. pro 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny u nás je to podobné. Eriček pořád dokola vyhazuje šuplíky. Nejraději má moje spodní prádlo, Erikovi ponožky, kapesníky a ložní prádlo. V kuchyni jsem šuplíky raději zavázala.

Iny mixuješ malé tu čočku nebo ji to dáváš normálně?
13. pro 2010 ve 13:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak nakonec jsem volala doktorovi, bo se Mates příšerně škrábe a napsal mi pro něj Fenistil kapky a na ty nejhorší místa nakonec teda mast s kortikoidy :frowning2: no ale snad mu to pomůže, dělala jsem ji v práci stokrát a ta koncentrace tam naštěstí není moc vysoká, tak uvidíme,a hlavně aby se přestal škrábat.

Iny jak topinka vypadá pořád, bo ho mastíme sádlem :grinning: :grinning: takže i tak voní, ještě česnek a Martin říkal, že by si i kousnul :grinning: všiváček nemůžu sehnat, musím se zítra vypravit do Boskovic do DM a snad ho budou mít, zatím mu to vyčesávám jeho hřebínkem,ale moc to nejde.

Nezkoušeli jste pro děti červenou čočku? Není tak nadýmavá jak klasická a nemusí je namáčet dopředu, takže je to rychlejší.

Ali moooc gratuluji, taky jsem si kterýsi den říkala, že se musím zeptat jestli už to druhé plánujete :dizzy_face: a teď takový blbý dotaz...Toník je po KETu a teď to klaplo přirozeně?A jak jste se teď snažili dlouho?
Já jen že můj drahý milovaný se občas spoléhá na to, že když to poprvé nešlo, tak podruhé to taky nepůjde, takže je možný, že vám třeba za měsíc budu psát to samé :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jdu žehlit, na cukroví dlabu,mamka volala že má 13-náct druhů, takže se už s pečením nenamáhám a pojedu si s krabičkou pro výslužku :grinning:
13. pro 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik Ali moc gratuluju :dizzy_face:

@anag Peti ty já dělat nebudu, budu dělat ty s bílou čokoládou a pistáciema

Jinak u nás řádí choroba, Josef dotáhl nějakého bacila, mě teda bolí jenom v krku, ale Kubík má rýmu jak prase, chytlo ho to v sobotu večer a já jsem s ním byla sama doma :angry: , chudák se nemohl vůbec nadechnout, odsávačka jela včera celý den, dneska v noci už kupodivu celkem ok, odsávali jsme jenom jednou a dneska přes den už to taky jde, ráno jsme byli pro jistotu u doktorky, teda čekárna narvaná k prasknutí, naštěstí berou přednostně děti do jednoho roku, takže jsme čekali jenom 5 minut a je to jenom rýma, včera měl i teplotu, ale dneska už je ok. Musím říct že jsem totál ko, dneska jsem se teda celkem vyspala, ale Kubík od rána brečí, je unavenej, ale spí max půl hoďky :confounded:
13. pro 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anag Ahojky holky, jsu tu jen na skok, doctu si vas pozdeji v klidu.... jinak radeji ani nic nerikam, nestezuju si... Mata je od soboty zase nemocny, asi me z toho klepne. Je nehorazne zahleneny, takze z kasle blinkame, ja nespim protoze on nespi, porad peru a litam kolem neho. Jsu totalne vycerpana a uz se tesim az si drobek vsechny ty nemoci vybere a zase bude dobre!!!

Takze navsteva u nas odpada :frowning2: Musime to nechat na priste. Slibuji ale, ze hodim nejake fotky. 100% do konce tohoto tydne! SLIBUJIIII! Kdyz uz ne navsteva, tak aspon fotecky.

Ted uz valim vzbudit Matu, at me spi vecer ... pa paaaa zatim
13. pro 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ali mooooc gratuluji!!! Ja uz mam doma radeji antiko krouzky a zacinam po sto letech brat antiko. Otehotneni se bojim jako cert krize, pokud si to muzu nejak naplanovat, jeste bych chtela nejaky ten patek pockat.
Mam z tebe ale obrovskou radost!!!! Ja se moc tesim az budu zase tehulka, ale jeste chvilku si pockam.

Marti, drzim palce az je Kubik brzy fit... vim co prozivas, ta detska ryma je strasna... sami si nepomuzou a my je musime nasilim odhlenovat :frowning2:

Valim spat, doufam ze tuto noc toho naspim vic nez tu minulou :sunglasses:
13. pro 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dopekla tlapky. Naštěstí byl doma Erik,tak mi pomáhal. Dělala jsem je ze dvou dávek a mám vrchovatou krabici od obot. Zítra ještě vanilkové rohlíčky a čokoládové tolary a možná to pistáciové a stačí. Nevím kdo to všechno bude jíst.

Holky ať se vám dětičky brzy uzdraví. Je to šílené,když jsou děti nemocné.
Doufám,že Eriček nic nechytne. Jeden čas měl taky pořád rýmu.
13. pro 2010 ve 22:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Katu no u nás proběhla nějaká rychlorýma, dneska v noci už vstával jenom na jídlo, tak snad bude Matymu brzo líp a na vánoce už bude fit, aby si mohl užít dárečků :dizzy_face:

@anag Peti teda ty jedeš :sweat_smile: , já si dneska udělám těsto a zítra přes den to snad zvládnu, Josef má dovolenou, tak bude bavit Kubíka :grinning:
14. pro 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak u nás taky po dlouhé době klidná noc,Martínek dostal na noc Fenistil kapky a teda mastičku na ty nejhorší místa a až jsou kortikoidy hrozný svinstvo, tak do rána měl krásný tvářičky, má je sice pořád suchý,ale neškrábe se a hlavně to nemá tak šíleně červený jak to měl.takže přes den promazáváme sádlem a na noc ještě na dva dny ty kortikoidy a kapky a snad to bude dobrý.Sice teda nečekaně vstával ještě před půlnocí na jídlo, ale bylo to i tím,že si vytáhnul ruce ze zavinky, tak s nima zase šermoval kolem sebe, on v té zavince snad bude chrnět ještě v roce :unamused: a pak spal až do sedmi, takže paráda :dizzy_face:

A odpo jedeme dokoupit ještě nějaký dárečky, ovšem prča je, že nevím co :grinning: babičky jsou jasný,ale potřebuju ještě nějakou drobnost pro švagruš a pro ségru a pro moji mamku a nevím co :angry: no mamka chtěla novou řasenku, tak ji koupím nějako udražší, ale těm dvěma rampepurdám teda fakt nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: ségra dostala slevu na noťas co ji platil Martin, ale něco by to chtělo.....

Katu, tak snad bude Matymu brzo líp :frowning2: nám stačila Martínkova lehká rýma a to v noci spinkal,ale i tak mi blinká hleny, krom mlíka a je to děs, převlíkám ho třikrát denně a všude musí mít pod sebou plíny...ještě že těch čtvercovek máme tolik :grinning: :grinning: i tak nám občas nestačí na to jeho blindění...mazec.....
14. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@anag Peti nemixuju,jen ji vařím dlouho :wink:

@janca.k Jani ten všiváček jsem sehnala tenkrát v tescu,taky nikde nebyl :unamused: tak ten fenistil vám taky ten dr mohl dát hned :unamused: chudáček malej :frowning2:
@macinek Tak at se Kubíkovi rýma nevrátí :wink: je to fakt děs ,ale ještě že existuje ta odsavačka na vysavač :wink:
@katunka82 ježíš,tak snad se z toho malej do vánoc vyhrabe :wink: my se s takovou ani neslezem :grinning:
14. pro 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem včera dobalila dárky a vyměkla jsem a dnes jsem malé ještě něco přiobjednala :grinning: nemohla jsem nikde sehnat ty plastový kuličky ,tak jsem je objednala na netu a k nim ještě smetáček a lopatku,autíčko a nějaký kravinky :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes nechtěla jest a ted se furt budí,takže nám se blíží další zuby :unamused: ach jo,je to teprve týden co líp spí a už zase nanovo,jsem doufala,že aspon přes vánoce bude klid :frowning2: dnes jsme ani nebyly venku a zítra má sněžit,ale mamka ji chce odpo k nim,tak ji tam budu muset nějak dopravit,jirka jede zítra do Ostravy,tak asi vypadnem už dopo,nějak mi to doma leze na bednu :sweat_smile:
14. pro 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec No já teda nechápu jak to dělaly maminy když nebyla odsávačka na vysavač :confused:

odsáváme jenom přes den, v noci není potřeba :dizzy_face: , ale teda přes den to občas nemá konce, navíc je přes den protivnej, furt se mu musí někdo věnovat, ale řekla bych že se nudí, zlenivěl, vůbec se mu nechce otáčet na břicho i když to umí a tak se na zádech nudí, hračky ho nebaví, no děs :unamused:

Včera jsem napekla cukroví, je super, hlavně to že se nemusí vyválet a vykrajovat :grinning: , akorát teda na můj vkus docela dost sladké a to jsem to neobalovala v cukru, dneska ještě polevy a hotovo
15. pro 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj,
tak my máme za sebou super noc,miláček teda s protestama usnul asi v půl deváté a ráno když jsem mrčela, že je vzhůru,tak jsem zjistila, že je 7.10 tak jsem zmlkla :grinning: spinkal celou noc, je teda fakt, že prý v noci mumlal se spaní,ale to mě nemůže probudit, já se budím až když mele nahlas :grinning:
Ale začíná být taky pěkně zahleněnej, takže mám fakt radost,ale když odsávám tak toho moc nejde ven, takže mi to přijde,že to má zase někde na průduškách, bo mi furt blinká hleny...mazec.-

Všiváček jsem sehnala a včera prubla, super, už to má mnohem lepší, koupila jsem Aviril a mažeme a mažeme.Tvářičky už má luxusní,takže jenom promazávám a Fenisitl dávám jenon na noc pro jistotu a super.Tak teď jenom sledovat jestli se mu to vrátí, tak po čem :unamused:

Marti nic si nedělej z toho,že se Kubík nechce přetáčet, to naše jelito nechce pást koně...a když tak včera to dopadlo karambolem, po koupání ho dám na bříško,abych ho namazala a on to malý tele se přetočil na bok, ale na ten na který se nepřetáčí a bouchl se hlavou o stěnu přebalováku,takže řval a řval, pak začal řvát hladem,takže než jsem ho oblíkla a nachystala jídlo, tak se uřval a na 15minut usnul, pak se teda najedl a rozhodl se, že když jsem hnusná matka a nechám ho aby si omlátil hlavu, tak on nebude spát..takže čučel se mnou na telku do té půl deváté...mánička moje malá....
15. pro 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k ahojky, jojo Toník je po KETu a tady to mrňě je čistě domácí produkt. Vůbec jsem nechtěla věřit, že se to podařilo. Když si vezmu, čím vším jsme si prošli abychom mohli mít Toníka a teď ani nevím jak se to přihodilo - malý zázrak. Ťuk ťuk snad bude všechno v pořádku.

Holky díky za gratulace :sunglasses:
15. pro 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aliiik to je super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: taky doufám, že naše další dítko bude čistě domácí produkt... :grinning:
hlavně prosím tě...holčičku!!! Jasný, to je tady nedostatkový druh :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ALi, to je fuk, jestli holka nebo kluk, hlavně ať je mimi zdravé..:slight_smile:
15. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek