• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
:astonished: Hmm, tak to mi přijde přinejmenším zvláštní... :confused:
4. led 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Tak to je, švagrová s neteří to má to samé, napřed cvičili protože se narodila malá, potom museli přestat protože byla díky cvičení o 2 měsíce dopředu, pak zase začali protože upřednostňovala jednu stranu, potom ploché nohy a říkala nám to i fyzioterapeutka, že se vždycky něco najde
4. led 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
koukám že Kubík tímhle tempem za chvilku začne chodit :grinning: s těma rehabkama jsem to už slyšela taky, jakmile tam s těma dětma začnete chodit, tak tam snad chodíte pořád.
Já jsem ráda,že nám se to upřednostňování jedné strany srovnalo samo, je sice fakt, že na spaní Martínek upřednostňuje jenom jednu stranu, ale s tím nic neudělám, když ho podložím stejně se otočí.

Zdeni a co Linduška? Jak zmákla ohňostroje? Naše Bella musí být pokaždý doma,jinak je to mazec.
4. led 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
4. led 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k tak snad mu něco pomůže na ten exemek,je to děs :frowning2: dlahu už máš dole?to se tuším vraci,že? :unamused:
4. led 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek tak to je fajn,že jste si to užili :slight_smile: s tím jídlem ,malou jsem první měsíc dokojovala, ze začátku hned po jídle,později tak po 1 až 1,5 hodině, 3 hodiny mi vydržela až měla i maso :wink:
4. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katu, Ali,Peti už jste byli na 4 hexe?já jsem dnes otevřela očkovací průkaz a tam čtu,že se očkuje 6 měsíců po 3 dávce,tzn ,že ji malá měla mít v roku :sweat_smile: v 15 měsících jsem myslela,že ji dostanem,ale to jdem na zarděnky atd. jsem zmatená jak goro :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny no doufám, že mu konečně dají něco co zabere, nebo aspoň přijdeme na to z čeho se mu to horší, je to děs, jediný místo který nemá červený je zadek.
Dlahu ještě mám, zítra mi ji ségra sundá a uvidíme, taky z toho mám obavu, že se to vrací,doktor mi dokonce říkal, že v nejhorších případech se to i operuje :confused: :fearful: :confounded: :frowning2: tak snad to nebude můj případ.
4. led 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k chudátko malý :frowning2: náš Daliborek měl odmalička atop a natírali jsme ho vazelínou,pozitivní je ,že do 3 let bylo po něm :wink:
4. led 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě já mám v okolí dost lidí co s tím na operaci byli :unamused:
4. led 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo ted v sama doma říkali,že od října je zrušený očkování proti tbc :fearful: prý čas ukáže,jestli to bylo správný rozhodnutí :sweat_smile: spíš bych řekla,že to bude časem další placený očkování :angry:
4. led 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k No tak na chození si myslím počkáme, on je hroznej lenoch, jenom by se válel na zádech, na břichu se teda snaží plazit, ale to ryje pusou v dece a hrabe nohama :grinning: . Tak snad bude ruka v pohodě, s prckem je to dost nepraktická věc :unamused:

@cervenec Snad až přidáme maso tak se to zlepší :slight_smile:
4. led 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek určitě to pomůže :wink: kdy začínáte s masem?od půl roku?
4. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, Linda musela mít uklidňující prášky a i tak se bála.. motala se, nožky ji poslouchaly jen stěží, ale stejně plakala..:( Byla poprvé u mě na gauči a zavrtávala se pod peřinu (zrovna jsem ležela s teplotou).. Mám trauma z loňska - na Silvestra jí děcka házely na dvůr petardy a různé ohňostroje, když rodila štěňátka..:(
4. led 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Ještě nevím, dneska je to měsíc co jí zeleninu, já s tím nespěchám, Jakub se rozjedl až od vánoc, předtím jak měl rýmu tak zeleninu vůbec nechtěl a dělá mi radost protože má nejradši doma uvařenou mrkev :grinning: , takže mu to míchám se skleničkama, třeba pastyňák mu moc chutná

Teď je v sama doma o porodech a teda blé mě je z toho zle, nějak nevím jestli dám ještě jedno dítě :sweat_smile:
4. led 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek však jo není kam spěchat :wink: taky jsem to míchala,pak jak bylo maso,tak už jsem všechno vařila.no dívám se na to :unamused: ,ale ten okamžik,když mi malou dali byl úžasnej,ten to všechno vyvažuje :dizzy_face: jak mluvili o tom plakání po porodu,tak malá neplakala,až když ji umývali a hned na mě otevřela očička,jestli měla otevřený dlaně teda nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny o tom očkování jsem se dozvěděla před Vánoci na kalmetizaci, máme negativní reakci a sestřička nám řekla, že záleží na nás jestli malýho necháme ve dvou letech přeočkovat a prý je otázka jak to pak bude,jestli povinně nebo platit, tak uvidíme.No akorát jsem ho teda litovala, bo mu v porodce jednu dávku píchla doktorka blbě a musel dostat druhou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No já hlavně doufám,že to co má Martínek není atopický ekzém, teď jsem na prochajdě mluvila se spolužačkou, její syn má něco podobnýho, ale hrozně se škrábe a nespí a taky má spíš pupínky a doktorka jim řekla, že je to atopik, Maty se moc neškrábe a v noci spinká, tak snad to bude něco jinýho.

Zdeni no to věřím, že je z toho chudinka hotová, já kolikrát ty lidi nechápu, když ví, že je někde zvíře a schválně mu tam házejí petardy, to bych liskala a naházala jim ty petardy za gatě :angry: :angry: :angry:
4. led 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Já jsem koukala na fotky a dlaně měl otevřené :grinning: , očka taky otevřel hned a myslím že brečel, ale to si nejsem vůbec jistá. Jako je to krásný pocit, ale já jsem přece jenom teprve půl roku po porodu, no uvidíme časem, na co se teda ale fakt netěším, je test na cukrovku, budu muset ve 12tt a pak kolem toho 23tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

Já nesnáším petardy, já jsem myslela na silvestra že půjdu vykostit debilního souseda a jeho skvělou návštěvu, odpalovali brutální dělebuchy hned u baráku, to byly rány jak prase, úplně drnčely skla, když bouchla první tak jsem si málem cvrkla do textilu :angry: a měli jich asi 5 :angry: :angry: , naštěstí Jakub spal jak dřevo
4. led 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Přesně tak není kam spěchat, na vánoce se mě sousedka ptala kolikrát dávám malýmu zeleninu denně a čuměla když jsem jí řekla že jenom jednou, mají o 14 dní staršího chlapečka a to začínali s příkrmama později než my, dokonce mi říkala že mu vařila zeleninovou polívku - prý jenom trošku koření a soli :rolling_eyes: , no radši jsem mlčela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Dalik se taky škrabal až do krve :unamused: na to očkování jsem zvědavá,a že nemá reakci,to jako,že se mu neudělala ta grčka?a to se přočkovává až ve 2 letech?

@macinek no my máme fotky až když je na váze a tam řve jak tur a dlaně má otevřený :grinning: ,nebyl čas,když jsme se vítali :grinning: ,takže jsem si to nemohla ověřit podle fotek :wink: no některý maminy jsou na pecku ohledně jídla,já jsem na to vysazená,náš Martínek začal v půl roce a za 14 dní už jedl maso,na vánoce jedl polívku co jsme měli my :fearful: (má 7 měsíců) držela jsem hubu a krok,ale vřelo to ve mně :stuck_out_tongue_closed_eyes: u tchánovců to bylo vždycky dej jí to a to a proč by to nemohla atd věčný boj a malej jedl tu polívku a oni vyrukovali s tím,že viděli pořad,že děti přijímají moc soli,jsem čuměla jak puk.pozdě ale přeci :grinning:
4. led 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem si to našla k té 4 hexe- je to nejméně po 6 měsících od 3 dávky,nejdéle do 18 měsíců věku,takže na nás dr asi nezapoměla :grinning:
4. led 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky...
jak vas tak procitam, tak jsu zvedava kdo prvni prijde s hlaskou "jsu tehu" :D

@cervenec my budeme mit 4 hexu asi az na hranici 18m od posledniho ockovani, az se uzdrvime.. a to bude buh vi kdy :frowning2:(((((((

@janca.k Jani nejak jsem nepostrehla, co se ti stalo s rukou?

@zdenalicka @janca.k Nas Abbas s Shady byli nastesti v pohode na Silvestra, doknce s nama byli venku, kdyz jsme se divali vsude kolem na petardy, ohnostoje... Shady potom odbehla, ale nebala se. Jsou nauceni ze cvicku, je to jeden ze cviku co se uci... pes musi zustat lezet, je odlozeny od pana min na 2 metry a nekde opodal nekdo vystreli...pes nesmi vstat... timto si na to zvykli a neboji se. Je to super, ze se nestane, ze by nekdo nekde strelil necekane, pes se lekl a zabehl se.

Jo a Mata Silvestra celeho prospal, nic ho nevzbudilo a my jsme se mohli bavit temer do tri... jenze vstavat 5:50 a to bylo kruteeee! :grinning:
5. led 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, to je určitě dobré, jen Linda má prostě špatnou zkušenost - si to představ - rodila štěňátka, byla bitá, trápená hlady, někde úplně sama a za plotem kdosi, koho nezná a kdo jí škodolibě háže pod nohy petardy, které strašně bouchají a svítí a ona se nemůže zvednout a utéct, protože rodí...
Derou se mi ještě pořád slzy do očí, když ti to tu píšu... :( Výcvik je určitě na místě, půjdu do toho, ale tu psychiku asi těžko změním...
A nedokážu si představit, že by byla někde kus ode mě, někdo jí za zadkem vystřelil a ona nic neudělala... Zbláznila by se..:(
5. led 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 Ahojky...Katu mám zánět šlach a ještě čehosi, od včera mám sádru dole a ruka bolí stejně :frowning2: takže za týden zase kontrola a buď fyzioterapie a nebo obstřiky a pokud se to bude zhoršovat tak i operace, ale naštěstí to řekl doktor, že by řešil až třeba za pár let, tak uvidíme.Ale je to na houby, kolikrát malýho zvednu a v ruce mě rýpne takovým stylem, že bych si cvrkla - jak psala Marťa do textilu :grinning: - a děsím se toho, že malýho jednou pustím jak to bolí, ale snažím se to vydržet, přeci jenom porod byl horší :grinning: :grinning: :grinning:

@cervenec ne Iny neměl vůbec žádnou reakci, sestřička mu to prohmátavala a nic, žádná hrčka se mu neudělala, dokonce mu nejde ani vidět ten vpich, což u některých dětí si všímám, že jde vidět i po půl roce.Jo přeočkování dřív bylo povinné po dvou letech, po skončení základního očkování, ale tím že teď to povinné není, tak záleží na nás jestli ho přeočkovat necháme nebo ne, domluvím se s doktorem, ale byla bych radši, kdyby ho pak naočkovali.

A jinak máme za sebou návštěvu na kožním a vypadá to na atopický ekzém, na hlavičce máme ještě pro větší úspěch seboroickou dermatitidu, ale to má většina dětí a ztratí se, ale s ekzémem to bude běh na dlouhou trať, no každopádně jsem zjistila, že mu to zhoršují pleny :angry: na Mikuláše dostal od babičky balík Pamper Activ baby a ony jsou asi něčím napuštěný,napadlo mě to teprve včera, že ta doba kdy se mu to tak hrozně zhoršilo by tomu odpovídala, tak jsem včera koupila Premium Care,měl je i dřív a najednou jsou fleky pryč, má jich jenom pár,takže teď ještě vyzkouším látkovky, protože když měl tu vyrážku nejhorší, tak jsem mu je nedávala, přeci jenom jsou víc nasáklý a měla jsem strach, že mu to bude dráždit, tak je teď zase vytáhneme.
A samože máme hypoalergenní stravu, zítra vyfásne nový mlíko a jsem zvědavá co na ně bude říkat, protože ty HA mlíka jsou krapet nahořklý :rolling_eyes: a klasika do tří let nesmí mlíko, čokošku, exotický ovoce atd...ani banány, ale zapomněla jsem se zeptat jestli to platí i o přesnídávkách, přeci jenom tam je to ovoce tepelně upravený, stejně tak jahody a tak...nevíte někdo? Ještě se zeptám příští týden doktora a taky mu musí vzít krev na alergie na lepek a kasein, chudák, očkování a ještě odběr krve :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
6. led 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tohle se ti možná nebude líbit, ale kolegyňčina dcerka má alergii na BKM a samozřejmě k tomu atopák a Andrea (kolegyně) říkala, že vždycky, když ji přebalovala, všimla si, že to má Zuzanka lepší v místech, kde má plínu (látkovku, je to 11 let). Tak chytala Zuzčinu moč (byla ovšem plně kojená) a tou jí atopák potírala nejdřív lehce, na jednom místě a ono se to lepšilo..
Pak přišly do parády hnusky (papírovky) a bylo po srandě - Zuzka byla slitá i na zadečku a pipince.. :( Tak jela Andy v látkovkách furt.. Teď už nemá Zuz nic..
6. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, připrav se na tvrdou dietu, Jani.. Andrea do toho vrazí měsíčně xxx tisíc, aby Zuzce zajistila aspoň podobnou stravu, jak mají oni - přeci jen nemlže být chudina jen o suchém chlebu a jabkách.. :unamused: Všechny výrobky pro zuz má Andy obšláplé a nakupuje pro ni ve zdravých výživách, přepouští jí máslo, vyrábí pomazánky z luštěnin atd.
6. led 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já hlavně doufám, že se nějaká alergie na kasein nebo lepek nepotvrdí, bo by mě asi trefilo.Stačí mi ten ekzém, před chvilkou jsem malýho mazala pudrem a řval jak tygr,bo jsem mu musela držet packy, aby se nedrápal a nestrkal si pak ty ruce od pudru do tlamičky, chjo.
Uvidíme s látkovkama, zítra na ně zase najedeme, od včera má ty premium a má to výrazně lepší,ale třeba před koupáním řval chudák už hladem, takže když jsem ho vysvlíkla, tak byl úplně celej červenej.Takže ho nesmím nechát moc řvát, bo se mu to horší.
Hlavně doufám, že to pochopí v rodině, protože to známe, řeknu že malej nemůže tohle a tamto a předpokládám, že se najde chytrák který mu to stejně dá....
Kámoška měla dceru s atopikem taky a když jsem se ji ptala jestli je něco co jiá nedává, tak to prý neřeší, no a co, tak se bude dva dny škrábat...to jsem fakt nepochopila :angry:
A víme jak to je, už teď se kolikrát někteří ptají,jestli Martínek papá polívky - znám případy kamarádek, který byly třeba od dvou měsíců na normálním jídle - a kdy bude moct pribiňáčky atd...chjo...
Tak uvidíme příští týden jak dopadneme, teď ho budu tři dny mazat pudrem,pak jeden den vykoupat a zase tři dny pudru, tak uvidíme jestli to aspoň krapet pomůže, dneska jsem ho vykoupala v černým čaji a ještě mi mamka poradila pšeničné otruby, tak zavolám sestřence až si pojede na mlýn pro mouku, ať je sežene.
6. led 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ty koupíš i v Kaufu.. A taky se doporučuje koupel v odvaru z ovesných vloček a dá se i koupit.. http://www.lekarna.cz/ovesna-koupel-pro-deti-6x25g-asp/#utm_source=zbozi.cz
6. led 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani je mi líto,že je to atop :frowning2: ale za pár let bude snad pokoj :wink: četla jsem na fb,že ti malej furt spí,holt něco musíte mít ,když je tak hodnej :sunglasses: :wink: a s tou rukou je to teda na prd :frowning2:
10. led 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani je mi líto,že je to atop :frowning2: ale za pár let bude snad pokoj :wink: četla jsem na fb,že ti malej furt spí,holt něco musíte mít ,když je tak hodnej :sunglasses: :wink: a s tou rukou je to teda na prd :frowning2:
ve středu jedeme na hory,ale sníh asi nebude :angry: malá je od pátku nachlazená,ale lepší se to,tak snad to bude ok,já se z toho od Vánoc nemůžu vyhrabat :frowning2: ted furt balím a chystám,naposled jsme byli pryč v létě,tak jsem vyšla ze cvyku,je to děs balit co máme malou :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc kočár zabere spoustu místa,takže to bude boj narvat to do auta :sweat_smile:
10. led 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek