• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahoj holky,

@anag Peti gratuluju k neteřince :dizzy_face:

My jsme byli od čtvrtka do neděle u našich, dneska jsem vytáhla sporťák, Jakub se do hluboké korby ještě vejde, ale moc se mu tam nelíbí ani když má zvedlé záda, jak spí tak je to ok, ale jak je vzhůru tak ho to vůbec nebaví, myslela jsem že bude rád že může koukat a omyl, tak snad bude sporťák lepší, poslední dobou je protivnej no děs, snaží se lézt ale nejde mu to, bodejď by šlo když leží na břichu a ve vzduchu mává rukama a nohama :angry: a pak se vzteká a vřeští :rolling_eyes: , už aby začal lézt nebo mě z něho odvezou :rolling_eyes:

U našich jsme ještě dělali jablečné přesnídávky z jablek od tchána, tak máme na chvíli zásobu :dizzy_face:

Jakub se te´d hrozně vytáhl, mám pocit že velikost 74 snad přeskočí, ale ségra s mamkou mu nakoupili v sekáči hromadu věcí a v lidlu měli levné punčošky a ponožky. Dneska jsem mu ještě z mimibazaru objednala chlupatý kabátek, z medvědí kombinézky pomalu ale jiště vyrůstá, no má jenom kratší rukávy jinak je ještě ok a to je to 68 :grinning:
21. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
Iny, jo plavčo se mu líbilo, ale mám obavu, že se tam teď dlouho nedostaneme, musíme přesvědčit Martina, ať mi konečně opraví auto.

Marti, to s lezením chápu, já se totitž každý den modlím,aby ten náš truhlík konečně zmáknul otočku na břicho, jinak se potkáme někde u Chocholouška, ho to na břichu hrozně baví, ale z toho má náladu, že se otočí, začne vřeštět - to se teď naučil, pištět a ječet, super - a musím ho otočit, jenže on se běhěm chviličky otočí zpět a takhle to dělá třeba hodinu a má prču z toho, že hgo pořád otáčím a taky nevím jestli netrénuje lezení....podle popisu dělá to stejný co Kubík :grinning: snaží se odstrkovat nohama a má ruce ve vzduchu a nebo se přitahuje rukama a ve vzduchu má nohy :grinning: ale co teda tak se snaží sedět, ale to mu taky nejde, bo to tělo je prostě ještě gumový :grinning: :grinning: ale v lehátku už frajer zvedne vršek těla a v autosedajdě poslední dobou jinak než takhle blbě zohnutej nejezdí :sweat_smile: je to truhlík.

Přesnídávky jsme taky dělali, mamka měla jablíčka od známé, tak máme taky zásobu,ale my si ještě na jablíčka počkáme.

A holky ještě mi řekněte, jak se u prcků projevovaly zuby??? Mates má od pátku průjem, i po mrkvi, nechápu, kousátko za chvilku asi celý sní, ale teplotu nemá a nijak zvlášť protivnej není, jako oproti standartu, tak nevím.
A ještě jeden dotat, potřebovala bych poradit nějaký plenky, který nejsou parfemovaný, kupujeme Premium care od Pampers, ale jsou drahý jako sviňa, přes den látkujeme, ale na noc a na návštěvy potřebujeme papírovky, jenže já už nemám odvahu cokoliv zkoušet.Zjistila jsem, že třeba všechny ostatní pampers jsou napuštěný, tak nevím jak jsou na tom třeba Huggies nebo mi holky radily i Tesco plíny, ale já hlavně potřebuju, aby vydržely celou noc.
Díkec.
21. únor 2011 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo tak beru zpět,sotva jsem to dopsala , tak drahouš začal řvát a řval a řval, pak se poblil, asi bude nachlazenej, protože blinká vodu, nebo hleny nebo co to je...uaaaaa, tak jsem ho vrzla do postýlky a snad si chvilku bucne.

Iny s tou zeleninou a velkým městem máš asi pravdu, protože u nás minulý týden nebyly brambory, tak mi je kámoška koupila v Brně, kilo 60kč a včera jsem si koupila v Boskovicích a stály 30kč, docela dost velký rozdíl.
Alnaturu jsem si koupila pastiňák a právě dýni, dneska jsem mu teda vařila dýni "naživo" a moc se na ni teda netvářil :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak uvidíme zítra, ale kdyžtak mu ji zkusím dát s brambory a nebo tu ze skleničky a uvidíme.Jinak mrkev a brambory mu docela jedou, ale moc toho nesní, sní tak max 3/4 té malé skleničky a někdy ani to ne.Ale je fakt, že baští teprve týden, tak není kam spěchat.Třeba je masožravec a čeká na masíčko :grinning:
21. únor 2011 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak bucat asi nebude, slyším ho až zde, jak zuřivě tahá dudlík a podle šramotu v chůvičce je zase vlezlej pod mantinelem :angry: :angry: :grinning: :grinning:
21. únor 2011 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@anag Peti malá je nádherná :slight_smile: a připadne mi jiná jak Mareček :wink:
@macinek Marti ve sportáku se Kubíkovi bude určo líbit,malá tam byla hrozně nadšená ,já už mín,hrozně mi trvalo než jsem si zvykla,že neleži na rovným,furt mi připadalo,že je taková pogrčená :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tohle období si pamatuju moc dobře,malá se už taky nudila než začala lozit,takže furt jenom ječela :stuck_out_tongue_closed_eyes: neboj bude hůř :grinning: :wink:
@janca.k Jani no jo chlapi,já budu taky beztak bez auta,už vyhlíží,že by koupil něco do firmy,tak snad to bude pravda a já budu mít auto furt a nebudu o něj muset žebrat :confounded: jinak na zuby jsem sváděla všechno od půl roku a vylezl až 14 dní před rokem :grinning: každopádně my máme takový průběh - nejdřív pár dní mín jí,pak jí ,ale nespí :grinning: to je klasika a k tomu bývalo někdy častější kakání,samo byla i protivná atd :wink: ono už to potom poznáš :wink: kamoščina malá měla u každýho novýho zoubku rymu :unamused:
21. únor 2011 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@janca.k Jani my používáme ty smradlavý pampersky,ty nám nic nedělají,měli jsme i huggies premium,ale jsou tvrdší,takže z nich byla malá otlačená,tesco jsem nezkusila ani je neviděla :wink:
21. únor 2011 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky .... :dizzy_face: :dizzy_face:
@janca.k Jani tedy to je strašné takový rozdíl v ceně za zeleninu. Ja teďka hodně nakupuji zeleninu u nás ve večerce. Tam mají krásnou a za super cenu. V jednotě se na ni nedá ani koukat.

My jsme taky používali celou dobu jen pampersky,ale teďka poslední měsíc má přes den jen plínky tesco a jsme spokojeni.

@cervenec Iny taky se mi malá teďka už nezdá,že je podobná na Marečka.

Jo a jinak jsem už myslela,že tenhle cyklus bude vítězný,ale nakonec vypadá,že to nevyjde. Už jsem měla snad uplně všechny příznaky co při Eričkovi, ale dneska začala teplota klesat,tak zítra očekávám mršku. Ale zatím to nijak nehrotím. To by byl zázrak kdyby to vyšlo tak rychle.

Holky přemýšlela jsem na co jsem užívala při snažení o Erička ten utrogestan a nemůžu si vzpomenout.

22. únor 2011 v 07:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janca.k Jani je něco podobného jako ten utrogestan a aby to nebylo na předpis?
22. únor 2011 v 07:31  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@macinek Marti jak jsi dlouho cvičila v těhotenství? Bavila jsem se o cvičení v těhotenství s kamarádkou a vzpomněla jsem si právě na Tebe,že jsi chodila do posilovny.
22. únor 2011 v 07:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janca.k Jani tesco plíny jsou dobrý, my teď na cesty a noc dáváme plíny z dm, jsou šiřší a zatím neprotekly, pampersky hrozně smrdí i když nejsou počůrané. S jídlem na tom nejsme o moc líp, Jakub sní maximálně malou skleničku nebo mu dávám napůl tu větší, sní teda všechno, z ovoce má nejradši jablka a banány.

@cervenec No sporťák ho teda úplně nenadchnul, ale bylo to lepší než hluboká korba, leží skoro na rovným a má tam místa, akorát mě bude trvat než si zvyknu, je nižší než hluboká korba, ale jinak jsem s ním zatím spokojená

@anag Peti cvičila jsem do konce dubna myslím, ale ke konci už to bylo spíš jenom na žíněnce protahování a posilování zad, super je ta knížka od Kynychové
22. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a vypadá to že už od dubna nebudeme muset cvičit vojtovku :dizzy_face: , ve čtvrtek se na rehabce Jakub krásně předvedl, fyzioterapeutka byla absolutně nadšená :dizzy_face: , cvičení s ním je čím dál těžší, má hroznou sílu a u některých pozic ho nemám šanci udržet ve správně pozici natož aby ještě cvičil :angry: , ale začátkem dubna jdeme na kontrolu k doktorovi na rehabce a ten rozhodne
22. únor 2011 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@macinek Marti tak to je super,že už malej nebude muset jezdit cvičit.... :dizzy_face: :dizzy_face:
Sestřenka musela jezdit s Matějem pomalu až do prvních narozenin. Nejlepší na tom bylo,že ona s ním myslím ani doma necvičila a stejně je pani chválila,že se to zlepšuje, když s ním doma cvičí.... :grinning: :grinning: :grinning:

A o té knížce od Kynychové kamarádce řeknu.
22. únor 2011 ve 12:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska mám šílený "kopr"..... :unamused: :unamused: Vůbec se mi nic nechce.
22. únor 2011 ve 12:34  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@anag Jezdění na rehabku mi zas až tak nevadí, spíš to cvičení 2x denně, ale taky to občas šidíme, zatím to vypadá že už úklon hlavy víceméně nemá, pak se uvidí až začne chodit, to se to prý ještě občas objeví a musí se znova cvičit, když se to nedaří srovnat cvičením, tak se to operuje :confounded:
22. únor 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdarec,
Peti, jj knížku od Kynychové taky doporučuji, mám ji doma a je super, cvičila jsem podle ní i po porodu a super, teď budu muset začít taky cvičit, dneska už jsem se ráno donutila, tak snad mi to vydrží :grinning:

@cervenec Iny jo já taky začínám mít pocit, že za tímjeho chováním je cokoliv jiného jen ne ty zuby :grinning: a jestli bude po mně, tak bude dřív chodit, než ¨že se bude zubit :grinning:

Dneska jsem mu nakonec místo dýně dala brokolici, koupila jsem si ji včera pro sebe a tak jsem mu taky uvařila, no docela mu šmakovala, dala jsem mu k tomu trochu brambor a snědl toho snad nejvíc za posledních pět dní, tak dobrý, ale i tak prostě za každým jídlem sfutruje min stovku čaje a nebo tak za hodinu po jídle začne řvát o mlíko.
Ale snad se to srovná.

@macinek Marti a ty DM plíny to jsou který? Ty Babylove nebo jak se ta jejich značka jmenuje?
Já jsem s těma Premium care dost spokojena, hlavně co se týče savosti, ale o tom že fakt smrdí, radši nemluvím :grinning:
ale hlavně nám nezhoršují ten ekzém, jakmile jsem malýho dala třeba do Activ baby, tak byl okamžitě celej slitej, dneska dokonce zvažuju že odstraním mantinel z postýlky, bo jsem zjistila, že Martínek spinká tak, že má ten mantinel na obličeji a ráno se probudí a je celej osypanej, protože se pod ním zpotí, ale jak ho znám, tak mi to bude prd platný, protože to malý tele je schopný se až po nos zakrýt peřinou :grinning:
Ha vedle je nějaký ticho, jdu na kontrolu, ale vypadá to, že usnul....na to, že už asi hodinu dělá bugr v postýlce by to byl úspěch.
22. únor 2011 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Iny tak já jsem se včera dozvěděla, že jakmile nebude mrznout, tak auto budu mít, protože jsou na něm letní kola a Martin je teď už nebude měnit, tak jsem zvědavá, tím pádem máme minimálně do konce března utrum s plaváním, tak budeme chodit až pak, doufám...
já se o auto ani doprošovat nemůžu, máme firemní, tak s ním stejně jezdit nemůžu, jenom když jede Martin se mnou, takže u nás to spíš vypadá, že jakmile potřebujeme k doktorovi, nebo někam zavézt, tak mu zavolám a on pro nás dojede :grinning:
22. únor 2011 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@anag Peti tak třeba to klapne,ale já ti přeju ,aby to klaplo až bude malej ještě kapánek větší :grinning: :wink: a ségra už je doma?pak nezapomen psat jak to zvládá,vlastně má ted dvojčátka :sweat_smile: s tím utrošem ti neporadím :unamused:
@macinek no je fakt,že malá šla do sportáku v květnu,takže bylo teplo a nezavazeli jí ty tuny hader co musí mít ted na sobě,už at je teplo :sweat_smile: tak snad to v tom dubnu klapne a bude klid :slight_smile:
@janca.k no tak bud ráda,že se zakrývá,malá nesnese ani lehunkou deku v postýlce :stuck_out_tongue_closed_eyes: a po jídle mu dej mlíčko klidně hned :wink: ze začátku jak jsem začala přikrmovat,tak snědla trochu a hned jsem ji dokojila,až když toho snědla víc,tak jsem ji nechávala at si řekne,kdy bude mít hlad,takže jsem dokojila třeba za 1-1,5hodiny :wink: a kojení jsem vynechávala až když bylo maso :wink: Martínek má určo ještě po té trošce zeleniny hlad :wink: a k autu gratuluju :wink: snad nebude mrznout do dubna :grinning:
22. únor 2011 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
dnes jsem s malou pro jistotu šla k dr,zase kašle a má rýmu,už potřetí od ledna :confounded: prý je zima,takže je to normální :unamused: venku je kosa jak prase,takže ven ani nemáme chodit,takže bojujeme spolu doma :wink: dnes poprvé čurala na velkým záchodě :grinning: posledních pár dnů si pořád stahuje punčochy a chodí k záchodu :wink: taky máme sem tam doma loužičku jak po štěnátku :grinning: já jsem dnes byla na gyndě na preventivce,tak všechno ok a prý se zase uvidíme za rok,tak jsem si to spočítala a to bych si tam mohla dojít pro potvrzení těhotenství :grinning:
22. únor 2011 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@janca.k Jani jsou to babylove, my z babylovu používáme docela dost věcí, mlíko, příkrmy, kaše, kosmetiku a se vším spokojenost, hlavně s cenou :grinning: , já mám teď z bonus programu slevu na ty jejich plíny :slight_smile:

@cervenec On v kočárku moc navlečenej není, v té medvědí kombinézce se může hýbat dobře, ho spíš nebaví koukat ven což nechápu :rolling_eyes: anebo mu vadí že se musí sedět nebo ležet v klidu, zabaví ho naštěstí většinou křupky nebo něco na žužlání :grinning:

Hubnutí nám jde zatím dobře, máme za sebou 4 týdny, já mám dole 3,3kg a Josef 5kg, už jsem musela schovat rifle co mi byly velké a vytáhnout menší :dizzy_face:, naštěstí mám zásobu menších :grinning:

My chceme začít chodit plavat na jaře, teď v té zimě se mi do toho nechtělo po tom co měl Jakub 2x brzo po sobě rýmu, u našich se teď koupal ve vaně a řádil jak černá ruka, musel mít omlácené paty od toho jak kopal :grinning:

S dalším těhotenstvím teda vůbec nevím, nějak se mi do toho čím dál víc nechce, no času dost
23. únor 2011 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo holky konečně jsem se rozhodla prodat svatební šaty, taky kdyby jste věděli o někom kdo by měl zájem tak dejte vědět :wink:
23. únor 2011 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojky, Marti tak díky za info, já mám tuším na ty jejich plíny taky ty bonusový kuponky, tak je zkusím koupit.
Kosmetiku raději nepoužíváme žádnou, ale vím, že tu z DM si hodně mamin chválí.

Jo Peti, zapomněla jsem ti odepsat na ten dotaz ohledně Utrogestanu.Nic podobnýho bez předpisu není, akorát teda přemýšlím, na co jsi ho brala ty?Měla jsi nízkou sliznici? Já ho totiž brala na udržení těhu, ale v mém případě to dávají každému.Mohla by jsi zkusit kontryhelový čaj, ten je dobrý na sliznici v děloze a ještě se zkusím po něčem mrknout.

Dneska Mates sfutroval celou misku mrkve a brokolice :grinning: cucnul čaje a šel bucat, hodil si těch svých 30minut a nazdar :grinning: a poslední dobou špatně spí, hodně se budí, ale nemyslím že by to bylo hladem, dneska se probral kolem jedenácté a pak kolem čtvrté, to už jsem mu teda dala mlíčko a pak se chvilku mrvil v postýlce a pak bylo ticho, najednou se ozvalo to jeho mrčení, tak jsem ho nechala v klidu a asi za hodinu a půl jsem šla na wecko a zjistila jsem, že miláček si spokojeně chrupe v postýlce otočenej na bříšku :grinning: :grinning: to jsem nepochopila, ale očividně se mu spalo dobře, akorát měl teda otlačenej dudlík na čele :grinning: :grinning:
Myslíte, že když se už otočí na bříško sám, že ho můžu takhle nechat spinkat?Ale zpátky se neotočí, tak nevím.
23. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
A dneska jsem taky zjistila, že ho strašně baví se na mě dívat když cvičím :grinning:

23. únor 2011 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
@macinek Marti oblíklas ses do těch šatů někdy po svatbě?asi ani ne,že?zkus je hodit na beremko do bazaru,začne sezona,tak se snad prodají :slight_smile:

@janca.k Jani malá se mi taky budívala a já jsem ji na to bříško dávala během noci,trápily ji prdíky , takhle se vyprděla a chrněla jak belina :wink:
23. únor 2011 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@janca.k Jani tak jsem to našla v deníčku,že týden před 4 měsícem jsem ji začala během noci převracet na bříško :wink:
23. únor 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já ho asi nechám, když se otočí sám, zatím to nedělal, protože spává v pytli, ale najednou se začal otáčet i v něm, a předpokládám, že jakmile se mu to nebude líbit, dá vědět :grinning:
23. únor 2011 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervenec Na beremku v bazaru už jsou od pondělí, já jen kdyby jste náhodou o někom věděly :wink:

Jakub se teď v noci taky občas otočí na břicho, ze začátku ho to vždycky vzbudilo, teď už tak párkrát i spal, to je u něho výkon, on totiž nikdy na bříšku spát neuměl ani ležet tak nechtěl, vždycky musí mít zvedlou hlavu
23. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky .... :dizzy_face: :dizzy_face:

Nějak nemám poslední dny čas vůbec psát. Řešíme totiž úvěr a nějak jsme z toho uplně hotový. Teda hlavně já. Mohla bych se zeptat která máte úvěr kolik jste si brali a kolik přeplatíte?

25. únor 2011 ve 12:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@anag Peti máme 700 tis, z reifky ze stavebka ,kolik přeplatíme jsem už radši zapoměla,protože to bylo maso :stuck_out_tongue_closed_eyes: a 300 tis. máme ze SFRB ,už jsem ti to tu myslím psala,že?klapne to i u vás nebo nesplnujete podmínky? a jak jste daleko s povolením na domeček?
25. únor 2011 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti, já ti teda neporadím.úvěr nemáme, teda zatím.A když si budeme půjčovat, tak to bude tak max půl milionu možná ani to ne, záleží na kolik nás případná rekonstrukce přijde a kolik do té doby ještě našetříme.Ale vím, že ty přeplatky jsou strašné :rolling_eyes: Iny co to je SFRB???
-----------------------------------------------------------------
Aktualizace od admina (únor 2012):
Státní fond rozvoje bydlení nás informoval, že v roce 2012 na otevření programu "Úvěr 300" nemá finance.
V budoucnu se samozřejmě bude snažit zajistit finance na podporu mladých, ale tento rok nemůže pro tyto účely čerpat ze státního rozpočtu žádné finanční prostředky.
25. únor 2011 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Doplnění informace pro rok 2012.”
Státní fond rozvoje bydlení..:slight_smile:
25. únor 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek