• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
@cervenec a jak byla Juli stará, když se jí v nosítku nelíbilo? ptž jsou děti, kterým se nošení opravdu zalíbí až později a malé procento těch, keré tomu nepřijdou na chuť nikdy, ale s tím se holt nic nenadělá :wink:
jinak my si to lajzli opravdu bez zkoušení, škoda že tady každém mimi obchodě mají jen klokanky :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: vím že se dá objednat na zkoušku apak buď nechat nebo vrátit, ale já byla po přečtení habakuka diskusí nosících maminek, přesvědčená, že mdc bude to pravé :wink:

@macinek když už malý "klikuje" tak to se určitě brzo vyšvihne na kolínka a rozleze se, jen dojít na ten grif :wink: on je přesně v období, kdy během 2 týdnů může udělat neuvěřitelné pokroky a třeba se pak i zbavíte cvíča, vojtila jsem s malým, od 2 do 8m, než na rhb předvedl ukázkové lezení, pak už jsme zaplaťpánbu chodili jen na kontroly, to byla neskutečná úleva :slight_smile:

@zdenallicka pěkné stránky, párkrát jsem narazila na Tannawe albíčko, taky ho má hezky zpracované
no kdyby se měl náš mladý krmit sám, zaručeně umře hlady (ale on je v tomto fakt extrém :pensive:) pro něj je jídlo naprostá ztráta času, člověk aby mu furt připomínal, že si má kousnout, suchý je jak Běta, ve 4,5 má 15kilo i s botama :sweat_smile:
to už i Eli mu kolikrát nese do pusy (třeba chleba na koníčky) ona sama futruje a ještě krmí bráchu :grinning: ta s tím neměla problém odmalinka, s namačkaným babánem nebo nastrouhaným jabkem mě poslala k šípku, když to ale dostala do misky nakouskované, to byla jiná :wink:
10. bře 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani zkus švestkovou šťávu od hippu, Jakub měl s kaděním velké problémy a tohle pomohlo, ideální je naředit to vlažnou vodou :wink: . Řepu vařím jedině vcelku, hodím ji do tlakáče na 20minut
10. bře 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek jo Marti, taky ji zkoušíme, jenomže jsem si ji blbka v úterý nekoupila a tady ji neseženu :angry: ale už jsem zkoušela i vyvařené sušené švestky a taky dobrý, jenže to není tak sladký, tak mu to moc neleze opičákovi malýmu, ale včera jsem mu dala trochu švestkové přesnídávky s jalblíčkem, sice teda byla krapet kyselá :grinning: koupila jsem ty 100% jsou mi sympatičtějsí, ale snědl půlku a ráno byl posranej až za ušima :grinning: :grinning:
10. bře 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k malá se po zavedení příkrmu taky nemohla vykadit, dávala jsem jí švestkovou šťávičku od hippu (jen 2-3 lžičky) a zbytek jsem namrazila do kostek a vytahovala podle potřeby
10. bře 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. bře 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina On na čtyřech péruje parádně, jen ten pohyb dopředu mu nejde, občas se teda odrazí a ruce nechá pod sebou a padne na hubu :grinning: , my cvičíme od tří týdnů, malej měl natrženej sval na krku a udělal se mu tam výron a sval se mu tím zkrátil, takže měl lehce ukloněnou hlavu na jednu stranu, takže protahujeme ten sval
10. bře 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek tak to poleze co nevidět, jak dělá přískokem vpřed a občas na čumáček, někdy vzad, je to otázka dní, za chvíli bude valit jak čert a nic ho nezastaví :wink:
10. bře 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina no to nám se to po zavedení příkrmů ještě zhoršilo, my jsme od uk 1 měsíce bojovali s mlíkama, Marťas ublinkává jak vzteklej a do toho má od třetí měsíce atopický ekzém, takže nejdřív AR mlíko, který teda byla katastrofa a teď HA, to bylo super, dokonce po něm ani neblindil, nebo ne tak, že bych ho musela pětkrát za den převlíkat, jenže dvojka mlíko je úplně jiná a už je problém :angry: ale co nám teda taky pomáhá, tak je právě červená řepa, ta ho taky zaručeně prožene a ještě ke všemu mu strašně chutná, což teda mrkev taky, ale tak mu to aspoň dávám dohromady.
10. bře 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti a ještě mám na tebe dotaz ohledně plín, už jsem se na to teda chtěla zeptat asi před čtyřmi měsíci, ale pokaždý zapomenu, ale teď jsem malýho přebalovala, tak jsem si vzpomněla, že se zeptám.Nevíš náhodou z čeho se mi můžou na Pop-in AIO dělat takové jako cucky? Jak se dělají třeba na oblečení po hodně praních, doufám že se dobře vyjadřuju, kdyby se mi to stalo třeba až teď, tak pochopím, že plíny používáme půl roku a trochu zežmolkovatěly, jenže se mi to stalo jenom s některýma a s některýma ne, Myslíš že by to mohlo být tím, že jsem jednou dala k plínám i ručník, protože jsem ho neměla s čím vyprat??Včera jsem zde totiž jak trubka seděla a odstraňovala žmolky z plín...fakt super zábava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina taky to tak vidíme, poslední dobou dělá obrovské pokroky a už teď je to neřízená střela, zrovna čekáme jestli nám švagrová půjčí pro něho helmu na hlavu, neteř ji měla a super, ona je taky neřízená střela, akorát že teď helmu půjčili známím. Já jsem původně helmu nechtěla, ale jak ho vidím tak radši jo, dneska se fláknul 3x :unamused:
10. bře 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k pop-in máme v pohodě, ale klasické látkovky se žmolkují jak prase, mě to naštěstí dost stáhne sušička, ale jinak to neřeším. Jo a mám kalhotovky anavy, šije to jedna holčina odsud a jsou super, aspoň jsem podpořila českého výrobce
10. bře 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina Zevi, Tann je úžasná bytost... x) Já tu holku žeru i s jejími mnohdy kontroverznostmi.. :slight_smile:
10. bře 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina no zkoušela jsem to od narození až do 10 měsíce a pak už jsem ho poslala sestřence zpátky do Dojčlandu :grinning: ona nikdy moc nepotřebovala chování atd, ten kontakt jsem spíš potřebovala já :grinning:
10. bře 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani jsem si vzpoměla jak jsem večery trávila tím,že jsem izolepou odlepovala Julinčine vlasy z látkovek :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ty žmolky se mi udělaly jednou taky a navíc mastný,protože jsem do pračky přihodila ručník na kterým jsem ji natírala,myslím,že nějaký žmolky tam jsou ještě ted :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Zdeni,tak Juli jí jen rukama,ale všechno :grinning: např i špenát :stuck_out_tongue_closed_eyes: hodím nějaký fotečky :wink: vždycky když ji nad umyvadlem umývám,tak ji brblu,že je prase a dnes jsem nic neříkala a Juli začala chrochtat :grinning: Tann by k nám mohla chodit uklízet :grinning:
10. bře 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny.. :grinning: Ona tu metodu nevymyslela, jen ji praktikovala..:slight_smile: Na BLW se hodí jídlo vcelku, v kusech, ne omáčky a špenát..:slight_smile: A pokud něco řidšího, tak jen jako dipy, na namáčení..:slight_smile:
10. bře 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Juli dokáže i z brambor udělat kašu :grinning:
10. bře 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta kanimůra malá mě včera natvrdo odpojila :angry: :sweat_smile:

@zdenallicka no já se právě onehdá chlámala, jaké vzbudila strááášlivé pohoršení v jedné diskusi (teda ne přímo ona, ale panenky z jejího albíčka :grinning: )
já ji zaregistrovala kdysi dávno v nějakém tématu o vrozených vadách, životě s postižením (nebo něco na ten způsob) a vím že tam měla nádherný, výstižný příspěvěk o tom co prožívala s dcerkou... tehdy mě úplně dostala a přesto že ji blíž neznám, tak ji vnímám jako úžasně silnou, vyrovnanou osobnost :wink:

@cervenec neslyšela Julinka něco o prospěšnosti špenátové nebo jogurtové pleťové masky? :grinning: taky mám doma podobného čuníka, ale u mytí zatím opravdu nechrochtá :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

@macinek ta helmička asi není nezbytnost, ale když máš možnost půjčení, proč ne... aspoň pro začátek, než se prcek naučí pohyby víc zkoordinovat :wink: naši oba dva, při lezení, nabourali ve slušné rychlosti futra, až měli semafor na čele...

jdu tu bandu pooblíkat, na jedenáct máme jít k zubaři a vzhledem k tomu, že cácorka ráno strašila už před sedmou, tak mi buď vytuhne v autě, nebo bude megaprotivná jak se jí bude ctět chrnět :unamused: tak doufám že nebudem dlouho čekat
11. bře 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nechci vidět až se bude Jakub krmit sám, už teď strašně rád prská jídlo, nevím po kom to má :grinning: :angry:

@zevina Ač jsme si mysleli že doma moc nástrah pro malýho nemáme, tak chyba lávky, Jakub je fakt neřízená střela :unamused:

A dneska ráno se z postýlky ozývalo táta, táta, táta :dizzy_face: , akorát to bylo v půl šesté ráno :angry:
11. bře 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :dizzy_face: :dizzy_face:
@cervenec Iny to už se tedy těším až Eriček bude jíst sám. To bude sranda. Od kdy jsi začala nechávat Julinku papat samotnou?

@macinek Jé koukám,že Jakoubek má dneska přesně 8 měsíců. To to tedy letí. Ani se nenadějete a bude slavit první narozeniny.... :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak náš Erďa opět řádí v noci. Probudí se v půl třetí a řve a řve a zkouší nás co vydržíme. Brzy nás oba dva odvezou do blázince..... :angry: :angry:
11. bře 2011 ve 12:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec, tak jsem draka zahodila do postýlky a mám chvilku klidu, tak půl hodiny než se probudí :grinning: Jj Kubík má dneska osm měsíců a náš Mates má půl roku :frowning2: uááá to táááák strašně uteklo, chjo....
JInak Marti, to naše malý tele taky prská jídlo a nevím po kom to má a zjistil, že nejlepší na prskání je červená řepa :rolling_eyes: takže když ji jedl ve středu, tak já se mohla jít sprchovat, kdežto on byl relativně čistej...ale naučil se mi strkat mezi sousty prsty do pusy, takže máme jídlo na lehátku, na kalhotech, na rukávech, v oku, ale zajímavý je, že bryndáky máme čistý :grinning: :grinning:
@anag Peti nám se teď Martin taky začal probouzet, jsem z něho úplně na budku, protože dva měsíce spal bez problému celou noc a najednou se budí i třikrát po třech hodinách, jak novorozenec a nevím proč, ale nechce se mi věřit, že by měl tak strašnej hlad, včera v půl desáté zbodnul dvoustovku mlíka, v půl sedmé měl 180ml a stejně byl v půl třetí vzhůru, čaj ho nenadchnul, takže zase mlíko a ještě vstával v pět, pak usnul, jedl opět v sedm a pak spal do půl desáté.
Dneska mu zkusím dát kaši, ale mám obavu, že ho po ní bude bolet pupendo.Ale začínám z toho být taky solidně na budku, protože na to prostě nejsem zvyklá :frowning2:
11. bře 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@zevina no nevím asi to někde zaslechla,ýe je to dobrý na plet :grinning:

@macinek no tak Kubík je další ditko v řadě,který říká první táta :grinning: a my mamy nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@anag no sama jí asi od konce ledna, nechtěla tenkrát nic jist kvůli zubum,tak jsem ji dovolila cokoliv a to byl konec,od té doby nechce jinak :grinning: tý jo,tak malá naštestí v noci dobrý :wink: a chce jíst nebo chce za váma do postele nebo proč plače?třeba je to kvůli zubům.já jsem si malou brala do postele ,když zlobí zuby a hned líp spala,jen Jirka se stěhuje vedle :grinning:
@janca.k tý brdo,tak to vypije fakt hodně :fearful: kolik má podle tabulek vypít?tak hladem to asi nebude :sweat_smile: no malej si prostě konečně uvědomil ,že v noci správný mimča tolik nespí :grinning:
11. bře 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani to je úpln normální, Martínek roste, oni to mají skokové, takže potřebuje víc jíst, to zase přejde :wink:

Tak u nás dneska první větší úraz - boule a modřina na čele, vzal to bobek o hranu schodu :frowning2: , takže helmu buď koupíme nebo si ji půjčíme, protože máme schody v obyváku a je mi jasné že na nich bude Jakub pečenej vařenej

Dneska jsme byli v olympii, teda všude už mají letní hadry a já jsem potřebovala pro Kubíka nějakou tenší čepičku a všude měli akorát letní kšiltovky apod :angry: , nakonec jsme teda sehnali ale byl to boj :rolling_eyes:
12. bře 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti my máme branky na schodiště z ikei a je klid :wink: blbý je,že vy na nich máte dlažbu že?když mi tenkrát malá spadla ze schodů,tak jsem byla štastná,že na nich máme koberec :sunglasses: a o tom oblečení mi ani nemluv,to je to stejný jak přeskakují i podzimní věci :angry: potřebuju malé bundičku a všude už mají trička s krátkým :confounded: fakt mě to s...
12. bře 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec No jo máme na nich dlažbu a ještě nerezovou lištu na hraně :unamused: , budeme se muset na ty branky podívat, ale nevím jestli nám tam půjdou namontovat
13. bře 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iny no podle tabulek by měl vypít 5x denně 210ml a to on pije jenom před spaním, ale začala jsem mu dávat přesnídávky, oběd sní prakticky celej,t akže mlíko teď pije sice pořád 5x ale max 180ml a přes den kolikrát jenom 150ml. Ale fakt má asi nějaký období růstu, protože strašně tloustne :grinning: :grinning: :grinning:

Marti, o oblečení mi taky nemluv, s čepičkama jsem ráda, že Martínek dostal když se narodil dvě tenký, který mu jsou teď, ale taky jsem mu chtěla nějakou bundičku nebo vestu na mikču a prd, všude jsou kraťasy, letní věci atd, tak fakt nechápu.Takže chodíme v bodynu a v zimní bundě a není tak zpocenej a jak bude víc teplo, tak dostane bodyno na to triko a teplejší mikču, těch taky nafasoval dost a bude chodit tak.V sobotu dostal vestu od kámošky, ale je to velikost 86/92 takže tu bude nosti nejdřív na podzim.

A máme za sebou první hlídání :grinning: tak docela dobrý-Tchýně dojela k nám kolem půl sedmé, Marťas před pátou usnul, takže šel spinkat až v osm a usnul naštěstí hned a byla mu dávat jenom dvakrát dudlíka, no jenže my dojeli v půl jedné, Martin šel do koupelny, kterou máme v ložnici, něco mu tam spadlo a malej se zrovna mrvil, takže když jsem došla k postýlce, tak ležel vysmátej jak lečo, hrál si s dudlem a tvářil se, že nechápe, proč mu říkám aby spal.Tak dostal čaj,tatínek posilněn pár rumy a pivem a druhým místem z kuželek usnul jak špalek a Martínek si do půl třetí vykládal v postýlce :grinning: :grinning: takže jsem nespala.Ale pak usnul a vstával teda v půl osmé.
A teď ho jdu vzbudit, protože už zase spí skoro hodinu, začíná nějak moc spát přes den, po obědě dokonce už asi pátý den spí dvě hodiny!!!!! nechápu a včera taky spal od pěti do šesti a pak jsem ho musela probudit.
13. bře 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Jo a Zdeni,t ak jsem konečně přelouskala ty stránky od Tan...a dneska jsem zkusila Marťovi uvařit zeleninu do ruky :grinning: no tak o tom, že jsem musela malýho narvat po jídle pod vodu psát nebudu, o tom, že jsem musela vytřít podlahu taky ne :grinning:

ale jsem v šoku!!! Já mu tady mixuju jídlo jak blbá, minulý týden se mi pomalu dusil mini kouskem brambory a sice on teda nezvládá vzít si ten kus zeleniny do ruky a dát do pusiny a zkousnout, on to tam totitž jako hračku nacpe celý, ale když mu to jídlo držím já a dám do pusy kousek, tak ho normálně zkušeně pokouše ani nemrkne,t akže dneska jsem ho krmila stylem, že jsem mu dala vždycky kousek na lžičku nebo si to do pusy nacpal sám, akorát maso teda bylo pomletý, to by asi nepokousal, ale najednou jedl i samotnou brokolici a samotný brambory.Akorát to teda jedl studený, ale očividně mu to nevadilo a jedl to teda skoro hodinu, takže to asi budu dělat tak, že mu část pomačkám a zbytek mu mezitím nechám u něho, ať si to může brát sám, takhle totiž po půl hodině už řval hladem, tak jsem mu to musela rychle rozmačkat, aby se najedl a šel spát.

Takže původně jsem se tvářila dost skepticky, ale normálně fakt nechápu, že mu to nedělá problém :slight_smile: a nebo budu muset vařit tu zeleninu ve velkých kusech aby to do pusy nenacpal celý,ale nutilo ho to kousat.
13. bře 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani tak zkus mimibazar, tak seženeš všechno, já tam budu muset pohledat ještě nějakou čepičku, jedna je málo. Jakub teda pořád nosí tu medvědí kombinézku, je to 68 a má jenom trochu kratší rukávy, jinak je mu dobrá a rukávy řeším tím, že mu dám pod kombinézku návleky. Ale jinak přechodový věci mají v olympii v lindexu, hm a kapahl, teď hodně frčí chlupaté mikinky s podšívkou, hlavně v lindexu mají krásné, tam mají všechno krásné :dizzy_face: , akorát my teď nic nepotřebujeme, já jsem Jakubovi koupila akorát přes mimibazar už nošenou chlupatou bundičku s podšívkou.

S tím jídlem na kousky to možná taky zkusím, teď dávám skleničky, máme zásobu, nakupovala jsem toho dost v dm na slevové kupony a hlavně se mi nechtělo vařit. V sobotu jsem mu zkoušela dát kousek kůrky od chleba, jenomže on je zvyklej na křupky, takže si to celé nacpal do pusy a nemohl to spolknout, tak uvidíme co zelenina
14. bře 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti, budu muset mrknout i na mimáč.Martínek má taky chlupatou bundičku, je úplně super a hlavně teď když je relativně teplo, mu pod ní stačí jenom bodyno, protože je teplá...jenže jí dávám ještě tak 14dní a nazdar bude nám malá :stuck_out_tongue_closed_eyes: no asi jestli bude ještě zima, tak dostane kombinézu, má jednu co dostal od kolegyň z práce a měl ji jenom jednou, je to 74 a byla mu velká, ale to bylo tak před měsícem a půl, takže si říkám, že teď by mu měla být.
A začínám zvažovat sporťák, protože dneska jak bylo krásně, tak jsme vyrazili ven, Martínek měl zvednutý záda, jenže jak byl přikrytej jenom dekou, tak měl snahu si pořád sedat a tím pádem občas přepadával dopředu, takže to by boj, nevím proč když se v Cortině dají zvednout záda, proč tam nemají pásy, aby se dalo dítě připoutat.Jenže když jsem ho položila, tak zuřil, chtěl se dívat ven.

Já zase zvažuji koupi křupek, myslím, že už je Marťas může, ne?? Občas když jsme venku a já mám třeba müslli tyčku, tak se natahuje a chce taky něco, tak si říkám, že by se křupkama zabavil.
14. bře 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky .... :dizzy_face: :dizzy_face:

Já jsem uplně mrtvá. Erďa má od včera teplotu,tak bojujeme co se dá. Uvidíme jaká bude tahle noc a když tak zítra zajdeme k doktorce. Nejprve jsem myslela,že to má k zubům,ale teďka se mi to už nějak nezdá. Včera v noci jsem mu musela dělat i zábaly. Měl po odečtu 39,3 a hřál jak kamínka. Přes den jsem mu teplotu docela zdárně snížila,ale uplně se hrozím dnešní noci.

@macinek Marti s tím oblečením je to fakt hrozné. Taky to řeším mimibazarem. A teďka se mi dokonce podařilo ulovit nějaké oblečení i tady na koníkovi.

@janca.k Jani klidně malému dej křupku. Erďovi jsem je taky dávala a občas ještě dám.
14. bře 2011 ve 21:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek