• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
Ahoj holky .. :slight_smile:
@macinek Jsem si říkala,že jsi se tu vůbec neukázala.

My máme tento týden pěkný fofr. Zase u nás bude tak akce "Ze sklepa do sklepa", tak musíme chystat a uklízet. Nejhorší je,že se ani pořádně pouklíze ve sklepě nedá. Ještě se pořád staví ten nový sklep a bude se projovat s tím starým,tak to nemá ani význam.

Jo a taky jsem měla tak krásný graf. Už jsem myslela,že to tenhle cyklus klaplo. Ale bohužel nic. Co na to říkáte....???

http://www.fertilityfriend.com/home/32ae86
28. bře 2011 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@anag Peti tak to je teda pech :frowning2: to jim teda rychle došli peníze :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ten graf vypadal nadějně :wink: a ty máš tak dlouhý cykly?ovu byla až 19 den?já ji mívám 15,ale cykly mám 28 dnů.

@macinek Marti tak já si změnu času pochvaluju,dnes malá vstávala v 9.15 :grinning: odpo chodí spat teda později,ale večer jde spat kolem 8 a v pohodě :wink: ale vy furt nemáte na střešních žádný zastínění ,že?to je asi tím,že se tak Kubík brzo budí,malá se mi budila pokud svítilo slunko(svítí nám ráno přímo do ložnice)už kolem půl 7 a když bylo zamračený,tak klidně kolem 8 :sweat_smile: ,tak jsem ještě na okno dala navíc další závěs a chrní jak belina :grinning:
28. bře 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a protivka nebyla z očkování,ale ve čtvrtek jsem našla vyklubanou dvojku a dvě špičky stoliček,takže zase zuby :grinning: holky neměly kluci někdy po očku zatvrdlinu?malá má ten jeden vpich furt zatvrdlej,tak nevím jestli mám volat dr nebo je to normální :sweat_smile:
28. bře 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Zastíněním to není, u našich jsme měli zatemněno a stejně vstával mezi 6-6:30, mu je to jedno jestli je světlo nebo tma, ale i tak budeme kupovat rolety, zrovna je jdu objednat
29. bře 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Tak třeba to pomůže :wink: já musím taky jednu objednat Juli do pokojíčku :wink: jakou barvu objednáš?já jsem si nechala poslat vzorky,ale asi stejně objednám bílou,mám obavu,že pokojík změníme a barevnou roletu budu moct vyhodit :sweat_smile:
29. bře 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Objednala jsem tmavě šedou jak jinak :grinning: :grinning: :grinning: , prostě universal :slight_smile: , já to zatemnění chci hlavně kvůli večernímu usínání v létě, to bude dlouho světlo, no třeba to pomůže i ráno, dneska jsme spali do 7, to už je v pohodě :slight_smile:

No nic prcek už mi tu leze po nohách tak já pádím

Jo a novinka Jakub začal včera konečně lézt po čtyřech :dizzy_face: , pro rychlý přesun teda pořád používá plazení, ale hlavní je že už přišel na ten systém :dizzy_face:
30. bře 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Vůbec nestihám. Je to hrůza. Akce se už blízí a ještě máme spoustu věcí dělat. Nejhorší je,že nemám moc hlídání. Mamka je v práci a tchýně si včera při hlídání Erička vyvrtla kotník. No prostě hrůza. Dneska je Erik ve sklepě s dědou,ale přece jenom to chci i ženskou ruku. A to se musí chystat i nějaké to občerstvení. Tak nevím jak to všechno zvládneme. Zítra snad by měla mít mamka ranní,tak půjdu do sklepu alespoň odpoledne. Už se těším až bude ten víkend za náma.

@macinek Eriček se nám taky dlouho jen plazil a lozit se mu nechtělo. Ne že by to neuměl. Ale tak jak píšeš plazení bylo rychlejší. Ono asi všechno chce svůj čas.
Jo a o stávání mě ani nemluvte mi stáváme každý den v 5:30 ... :frowning2: :frowning2:

@cervenec Cyklus mám čím dál tím delší. No hrůza. Objednala jsem se i k doktorce na příští týden. Chtěla bych jestli by se to nedalo něčím trochu upravit.
30. bře 2011 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti to mě mohlo napadnout :grinning: večer to určo pomůže :wink: A Kubíkovi gratuluju k lezení :slight_smile: ale stejně je to musí bolet,já jsem s malou lezla po čtyřech jen párkrát a bolelo to jak čert :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@anag tak to máš veselo,tak at to zvládnete :wink: tak pak dej vědět co u dr,možná proto jsi tenkrát brala ten utroš ne? :wink:
30. bře 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti tak snad bude vaše snažení brzo korunováno úspěchem :wink: , ale každopádně tě obdivuju že do toho jdete tak brzo :sweat_smile:

Dneska jsme byli cvičit na rehabce, teda už mě to fakt nebaví, úklon hlavy už nemá, ale zase si fyzioterapeutka vymyslela že musíme protahovat hrudní páteř, protože se plazí jenom na jednu stranu, tak aby protáhl páteř na druhou stranu :rolling_eyes:, už aby začal pořádně lézt, naštěstí teď už chodíme cvičit jenom jednou za 14 dní a doma moc necvičíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyby jste viděly jak je Jakub zpevněnej, svaly má jak sviňa, má brutální sílu a při cvičení jsem zedřená víc já jak on :sweat_smile:

Holky když se vaše děti plazily, střídaly ruce nebo ne? Jakub se přitahuje jenom pravou rukou a odráží levou nohou, naštěstí doktorce na rehabce to nevadí, jenom fyzioterapeutka furt něco vymýšlí, jo a taky nám dneska říkala že čím později bude sedět tím líp :confused:, naopak naše doktorka už po něm chtěla aby seděl a on si teda už sám jednou sedl a když ho posadím tak v pohodě sedí
31. bře 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti tak v sobotu to hezky zvládni, my jsme uvažovali jestli pojedeme, ale s malým by to byl opruz, on v kočárku nevydrží, nebaví ho to, tak snad příští rok :slight_smile:
31. bře 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Na mimibazar a aukce naštěstí nemám čas :grinning: , já jsem pro změnu řádila v Bruntále v sekáčích, i když jsem říkala že Jakub nic nepotřebuje, tak jsem nakoupila hromadu věcí :grinning: a ještě nám mamka uháčkovala dvě čepičky :dizzy_face:
31. bře 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@macinek Marti taky tam řádím jak černá ruka až od 9 večer :grinning: a ostatní maminy taky,protože skoro všechny aukce končí kolem půl 10 :grinning: je jim jasný,že v jinou dobu jim to nikdo neodklepne :wink: Juli má na léto nový šatky :sweat_smile: a na mmmb jsem ji koupila fleesový overal,ten co má ted už je jí malej,dávám jí ho na pyžamko,protože nesnese být přikrytá a spací pytel taky nesnese a tohle je super řešení :slight_smile:
31. bře 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek no bohužel na sekáče už máme blbou velikost,všude mají malý a nebo velký věci,je to stejný i v obchodech ,prostě 86,92 je nedostatková :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti Juli se neplazila,válela sudy a pak rovnou lozila :wink: a seděla kolem 8 měsíce,naše dr spíš nechtěla,aby byla na nohách,že čím dýl bude lozit tím líp :wink:
31. bře 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Tak to v Bruntále v sekáči s těmahle velikostma není problém, já jsem Jakubovi kupovala převážně 86 a musela jsem se krotit abych toho nenakoupila moc, protože pak nemá šanci unosit. No já takhle večer nemám na počítač náladu a mnohdy už spím u televize :grinning:

No každá doktorka je jiná, Jakub je tak trochu hyperaktivní a válení sudů ho nebavilo a plazení je jednodušší než lezení
31. bře 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vidím, že tu je stejně pusto-prázdno jako u nás v tlachání...
nedivím se, venku luxusně, miluju tohle počasí, kdy se dá být konečně dlouho venku na dvoře, z tepláků a botů vytřepáváme metráky písku, jak se v něm furt hraboší, včera jsme prvně grilovali a snad už konečně i smontujem domeček, co děcka dostaly loni k narozeninám, ale před stihli jsme ho před zimou jen natřít a na sestavení už nedošlo...

@anag vstávat v 5.30 tak jsem na mašli :confused: časné vstávání mi nedělá dobře, vždycky tvrdím, že všechno, co se odehrává před půl osmou, je hluboká noc :grinning: ale zase dopo stihneš habakuk práce, co já zase doháním uprostřed noci, až mláďata spí

@macinek na rehabkách bych řekla, všeobecně nevidí rádi cokoliv krom lezení... vím že o sezení a posazování se nám sestra nezapomněla zmínit každou návštěvu a pořád zdůrazňovala: držet na zemi, ať lozí, lozí, lozí... neposazovat, nepodporovat ve stoupání, nenechávat v postýlce, ohrádce, ať se nemá o co přitahovat, že ničím se všechny svaly nezpevní jako lezením :wink:
jinak Jirka se vůbec neplazil, z kolínek rovnou lozil a Eli cca týden takový poloplaz raněněného vojáka s občasným přískokem z kolínek vpřed, než se regulérně rozlozila, takže mám pocit, že v té prvotní fázi velká koordinace nebyla a se střídáním rukou to bylo všelijaké
4. dub 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina Doktorce na rehabce plazení nevadí a hezky jí převedl pérování na kolínkách, takže byla spokojená, u nás hlavně řešili ten krk a tam je to ok, což ani moc nevěřili že se to tak krásně spraví samo, spíš počítali s operací. Jenom naše cvičitelka řeší plazení, ale beru to jako profesní deformaci, oni si vždycky něco najdou a myslím, že na každém dítěti by si něco našli, stačilo mi když cvičila neteř, narodila se sice v termínu ale hodně maličká, tak napřed cvičili proto, potom byla zase přecvičená a asi o 2 měsíce napřed tak nemuseli cvičit, potom jim zase dali cviky na ploché nohy a pak zase na něco jiného, takže platí heslo co rehabka schvátí to vydá nejdřív v roce :grinning:

Ale Jakub leze po čtyřech čím dál víc, na rychlé přesuny má teda plazení :grinning: a dneska se mu proklubal třetí zub - jednička vpravo nahoře :dizzy_face:

V sobotu jsme byli se sousedama na výletu v Lednici, Jakub vydržel v pohodě v kočárku, to jsme čuměli a furt se se sousedovic holčičkou chytali za ruce :grinning:, už se jí nebojí jak nemá sádru :grinning:, měla totiž sádru na ruce a jednou Kubíka chtěla pohladit a to se mu vůbec nelíbilo
4. dub 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoja,
tak vidím, že Kuba je už pěknej lezec :grinning: náš Mates se teda docela solidně plazí po zemi, musím se tomu občas smát, protože se nejdřív motá dokolečka jak pes, akorát si u toho neolizuje kulky a nekouše se do ocasu :grinning: ale naučil se, že když se přitáhne za deku, tak se dostane na plovoučku a už valí.Dokonce se mu už asi dva dny daří dostat se na kolínka a péruje :grinning: akorát, že to zmákne tak třikrát a pak se rozmázne na dece, nebo na podlaze, což je horší, bo se bouchne do zubů ( teda do dásní, bo zuby nemá :grinning: )

Peti to vstávání ti teda nezávidím, u nás jsem ráda, že Mates vstává na tvrdo až tak v půl osmé, ovšem tak třikrát do týdne se rozhodne, že bude v šest jíst, ale pak naštěstí usne, ještě že, ale co máme teda jako novinku, je spinkání po obědě, nebo před obědem, občas i během obědu a spí i tři hodiny !!!!!!!!!!! úspěch, po jeho spacích půl hodinách, je to luxusní záležitost, bo já si stihnu letecky uklidit, uvařit, zacvičit a občas i lehnout :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no ale v noci se pořád budí, už to naštěstí není taková hrůza, jako před asi 14 dny, kdy se budil i každý dvě hodiny se řvaním, teď teda jí kolem půlnoci a pak buď v šest nebo až se vzbudí v tu půl osmou, ale v noci se třeba dvakrát na půl probere a musím mu šupnout dudlíka, jinak ho nemá, což nechápu.....
4. dub 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k No lezec je hroznej, člověk mu musí furt stát za prdelí :angry: , :angry: teď má novou zábavu, klečí u konferenčního stolku a zahryzne se do desky zubama :angry: a pořád si chce stoupat, musím se mu podívat po nějakých capáčkách aby mu to aspoň neklouzalo
5. dub 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.... :dizzy_face:

Tak opět konečně zase normálně funguji. Jsem ráda,že pro letošní rok máme akce "Ze sklepa do sklepa" za sebou. Byla to velice uspěšná akce. Zatím máme rekort 5054 návštěvníků (platících). Naštěstí je rok od roku otevřeno víc sklepů,tak se to dá unést.

Holky to ranní stavání je fakt šílené. Ale musím ho pochválit,že taky nějak teďka pěkně spí přes poledne. Občas dá i tři hodinky,tak snad mu to vydrží.

@macinek Marti capáčky určitě pořidit. Ono je to bezpečnější než v ponožkách. Já teďka kupuji bačkůrky "befado" a jsem s nima moc spokojena. Sůseda mi je vozí z Polska,tak nevyjdou ani tak draho jako tady u nás....
5. dub 2011 v 19:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek přesně tak, na každém dítěti by se našlo něco, mně vždycky umělo namíchnout, že my cvičíme čistě preventivně, přestože malý byl od 3m přesně tabulkový, resp. pak už začal tabulky předbíhat a některé děti od kamarádek dokonce ani v 6m nezvládaly pobyt na břiše, o nějakém cíleném otáčení ani nemluvě, ale přešlo se to tím, že každé dítě má své tempo a dá se mu ještě nějaký čas, než se to bude řešit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
my jsme vojtili, že Jirka po porodu dostal novorozeneckou sepsi, 10 dnů byl s atb v inkubátoru, takže jsme první rok chodili do rizikové poradny, jestli se neprojeví nějaké trvalé následky... ve 2m měl velký záklon hlavičky a nezvládal pasení, po měsíci rhb se pěkně srovnal, sama mudra z rizikovky přiznala, že kdyby ho viděla v téhle fázi, váhala by, jestli nás někam posílat... no ale jak jsi trefně napsala, co rehabka schvátí, to jen tak nevydá, takže jsme cvičili do 8m do lezení a poslední kontrolu jsme měli někdy v 13m

na botičky jsou fakt nejrůznější názory, mně primářka říkala, že ne dřív, až je dítě převážně na nožkách a chodí kolem nábytku, ptž při lezení je zapotřebí, aby kotníček byl volný (když se lozí v botičkách, má nožka blbý náklon)

@anag mně první vyjely oči, že jste tolik lidí měli ve sklepě vy :confused: až pak mě trklo, že to bylo asi celkově, že :sweat_smile:
5. dub 2011 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chci pořídit tady takové měkké capáčky, mají pružný kotník a jde fakt o to aby mu to neklouzalo, máme doma plovoučku a v ponožkách je to o hubu :unamused: a hlavně si myslím že Jakub brzo kolem nábytku chodit bude :sweat_smile:, jak má možnost tak se pokouší stavět na nohy anebo alespoň klečí a smejdí co by kde ulovil :grinning:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=40554098&tab=2

Helmu sice máme půjčenou, ale zbytečně protože si ji umí sundat a jak je hodně horkokrevnej tak se v ní stejně hodně potí, on má věčně spocené vlásky i bez helmy, ale už umí pohyby slušně koordinovat a tlumit pády.

@anag Peti no věřím že jsi ráda že máš zase na rok klid :grinning: , my doufáme že příští rok už budeme moct taky vyrazit :slight_smile:
6. dub 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile: :slight_smile:

@zevina Jsem to špatně napsala. Myslela počet na celou akci.

@macinek Marti tak snad to příští rok vyjde a přijedete. Jsem se letos i divila co bylo na akci kočárků.....

Holky prosím vás nepamatujete si jak je to s utrogestanem. Dneska mi ho doktorka poředepsala. Mám ho sice brát 17den cyklu,ale pořád přemýšlím jestli se nemá brát až po ovulaci. A to já mám ovulaci až tak 19DC..... :confused: :confused:
6. dub 2011 v 11:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: já nějak nemám energii sem psat,Juli mě s prominutím tak s...e,že bych ji nejradši rozdala :stuck_out_tongue_closed_eyes: je děsná,vzteklý scény jsou na denním pořádku,furt ječí a casnuje mě za ruku,před 14 dny byla nejhodnější dítě pod sluncem a ted je to děs :confounded: navíc je lakomá a včera u nás byla kamoška s malým a nechat je osamotě,tak ho Juli zapleskne :sweat_smile: chudák měl uši červený jak ho furt tahala :sweat_smile: jestli klapne ten srazík jak psala Katu na fb,tak se mají kluci na co těšit :fearful:
6. dub 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti kamoška tam byla taky s kočárkem :grinning: říkala,že super :slight_smile: a navíc počasí bylo parádní :wink: to je fakt,že máš delší den,malá s přidaným závěsem chrní do půl 9,stačilo by tak do půl 8,ale mám strach ho sundat,že by zas vstávala v půl 7 :grinning: s tím utrošem neporadím :unamused: určo je tady nějaká diskuze nebo dr zavolej,že máš ovu později,tak co s tím :wink: taky ti to měla pořádně vysvětlit :unamused:
6. dub 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek Marti mě se víc osvědčili ponožky s protiskluzem,tuším z tesca :wink: ty capky jsme si objednaly s Ali a za prvé nejsou protiskluzový,mají koženou podrážku,takže je to stejný jak ponožka a za druhé mně vůbec nevyhovovaly,špatně se obouvaly a nějak špatně to sedělo,ale Ali s nima zase byla spokojená :sweat_smile: každopádně je mám nový doma a čekám kdo bude mít holčičku,abych mu je dala do kůta :grinning: dar nedar :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. dub 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Fakt ty capáčky kloužou jo :confused: , jsem myslela že ta kůže by moc klouzat nemusela, no ještě mrknu na protiskluzové ponožky, akorát máme s ponožkama trochu problém, dělají s hodně pevnou gumou a Jakub má silnější lýtko, takže mu hrozně otlačují nožku a když mají gumu volnější tak mu zase sjíždí :rolling_eyes:
7. dub 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

@cervenec Eriček je taky šíleně uvztekaný. Někdy mi z něho pěkně tečou nervy.... :angry: :angry: Pořád si říkám,že je to jen nějaké divné období a bude zase klid.

Pořád přemýšlím jestli mám prodat kočár po Eričkovi nebo ne. Sestřenka ho už prodala za 4500,- Kč a tak mě to taky dost láká. Hluboká korba byla super,ale ten sporťák se mi tedy moc nelíbí..... :unamused: :unamused:
7. dub 2011 ve 12:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím vás, prosím o radu. 22.3. mi začala menzes, trvala cca 4dny, potom sme vlítli na sexík :o), takže cca 12 dní sem bez menstruace. Už 4dny mě bolí podbřišek jako bych to měla každou vteřinu dostat. A je mi sem tam špatně od žaludku. Nemohlo bý to být třeba uchycování miminka? Já vím, že je asi brzo, ale nebylo by vidět už na testu, kdyby to bylo miminko? Těhu by bylo max. 12 dní staré. Myslíte si, že je to tak bolestivá a dlouhá ovulace, nebo mi to mohlo být miminko? Test mi asi nic neukáže, že? Do další menstruace mám 14dní. Co mám dělat?
7. dub 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanysek.hanysek na test je fakt dost brzo, ten ti neukáže nic,ale já si spíš myslím, že je to ovulace, bývá cca od 12-20dne cyklu, což by odpovídalo, ovulace je sice jenom jeden den, ale vaječníky mohou bolet déle, já to tak aspon mám.Těhu test si můžeš udělat až tak v den vynechání MS a mimčo se zavrtává taky později,takže to do toho asi nebude, ale kdo ví.Já být tebou tak počkám, stejně ti nic ted neporadí ani MUDr, protože na UTZ nebude nic vidět a v krvi bude hcG malé, takže to je taky zbytečnost.Vydrž a uvidíš.
7. dub 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek