• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
@macinek taky bych chtěla pro malou nějakou kšiltovku nebo klobouček :wink:
8. dub 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a u nás se taky vstává :wink: zatím papa
8. dub 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Kloboučky mají skoro všude, my jsme potřebavali kšiltovku s měkkým kšiltem, protože tu klasickou Jakub odmítal, nakonec jsme sehnali v nextu
8. dub 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je
8. dub 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar, teda jste se nějak rozkecaly :grinning:
Marti ta kšiltovka je bomba, taky musím nějakou sehnat, od kámošky jsme nafasovali hromadu šátků a klouboučků, ale chtěla bych něco s větším kšiltem a taky musím koupit sluneční brýle, pojedeme na tu dovču a začátkem léta na kola, tak abych něco měla.
Iny díky za info, na jogurt jsem se ptala hlavně proto, že Martínek má problém s kaděním, tak jsem si říkala,že jogurt by mu taky pomohl a minule jsem si dělala polívku s červenou čočkou a vločkama a zeleninu a chudák se díval, že mu nedám, tak jsem přemýšlela, jestli by to mohl :slight_smile: aby měl radost že ji se mnou, já nesolím,takže by to snad mohl.

Taky musíme popřemýšlet nad roletama, nebo žaluzkama do ložnice, Mates sice spí i při světle, ale mám obavu, že jeslti bude léto jak loni, tak v té ložnici zdechneme a nechci mít celý den zatáhnutý závěs a stejně je hodně průsvitnej, tak mi to neřeší, že by pohlcoval slunko.svítí nám tam celý odpoledne, už ted míváme v ložnici v noci i 23°C a je to mazec.

Holky nevíte náhodou proč když chci napsat slovo s háčkem nebo čárkou nebo třeba znamínko pro stupně, tak mi to všechno PC napíše dvakrát? Myslím zvlᚡˇt háček atd....jako píše mi to totiž takto...Teˇˇd
8. dub 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani v HM mají super ty kloboučky vzadu s látkou, že to kryje i krk, mají bílou a modrou s hrochem, budu ji Jakubovi kupovat na léto. Jogurt jsem začala dávat koncem 7. měsíce, vločky už se taky můžou.

U nás je teď jídlo hrůza, ale to je zubama :unamused:
8. dub 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani já jsem udělala Eričkovi taky tu červenou čočku a nechtěl mi ji jíst. Ale když mu dám normální,tak to sní. Ale mě samotné ta červená moc chutná.
A jogurt podle mě už můžeš dávat.
Jani a žaluzky určitě pořiď.

@macinek Kubík je šikulka. Moc mu to sluší. Taková kšiltka by se mi taky líbila. Já jsem dneska pořídil jednu u nás na dětském bazaru. Ale stejně musím ještě jednu pořídit.

8. dub 2011 v 19:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj berunky, moc na vás myslím..:slight_smile: Čtu vás, ale nějak nemám co psát..:slight_smile: Snad vám sem hodím jenom fotky z hor.. dvě tři..nebo pět.. :slight_smile: :sweat_smile:

A taky recept na bábovku..

1,5 hrnku polohrubé mouky
3/4 hrnku cukru
1 1/4 hrnku mléka
1 vejce
1 prášek do perníku (nebo prášek do pečiva a lžíci perníkového koření)
necelá 1/2 hrnku oleje
3 vrchovaté lžíce zakysané smetany
2 lžíce marmelády
2 lžíce kakaa
1 čokoládový pudink

Všechny ingredience zamícháme dohromady a přidáme si, co máme rádi - já jsem dala pokrájené sušené švestky a ořechy (dvě hrsti).
Pečeme ve vymazané a polohrubou moukou vysypané bábovkové (nebo jiné) formě na 175st. asi 35-40 minut (já ale zkouším špejlí, jeslti je upečeno).

(to jen kdyby se chtěl mít někdo tak dobře jako já..:slight_smile:) ) :grinning:
9. dub 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Ahoj Zdeni.... :dizzy_face: :dizzy_face:
Jak to že neni co psát.... :confused: Jak se vůbec máš? Co je nového? Vždyť o Tobě nic nevíme.... :confused: :confused: A co vůbec ten váš pejsek?
Fotečky moc pěkné. Kde jste byli na horách? Bábovku určitě vyzkouším. Peču dvakrát až třikrát za týden a občas mě připadá,že peču pořád všechno dokola.
9. dub 2011 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti, byla jsem s šesti dětmi v Beskydech..:slight_smile: Jeli jsme přes strážnický domeček, jezdíme tak každý rok..:slight_smile: Děcka byly fajn..:slight_smile:
No, nevím, nějak se nemůžu zapojit do těch žaluzií, lození, sezení a jogurty s ovesnými vločkami a tak..:slight_smile:
Linduše je spokojený pejsek - dost se jí teď snažím věnovat, když už jsem na ni sama.. :unamused: (nápověda pro Janču).. :wink:
Ta bábovka byla experiment a vyšel dobře..:slight_smile: Dnes už ji pekla i kamarádka a potvrdila její "dobrotu"..:D
10. dub 2011 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Zdeni a jak to,že jsi sama? Copak se přihodilo?:pensive: :pensive:
10. dub 2011 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Tak různě, Peti... Sama jsem už přes tři měsíce...
10. dub 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Zdeni to mě moc mrzí.... :pensive: :pensive: Jak jste byli spolu dlouho?
10. dub 2011 ve 12:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ahoj, tak člověk sem dojde a takové zprávy... :frowning2: Zdeni to mne mrzí,t ak už chápu, jak jsi psala to posledně.
Je to škoda, ale moc ti přeju, aby všechno zlé bylo pro něco dobré :wink: a moc na tebe myslím.

Já už začínám být docela naštvaná na to počasí, nedá se pořádně jít ven, protože jak funí, tak má Mates červený oči a slzí mu a já mám záprašený brejle a prd vidím :grinning: včera jsme zde měli na návštěvě ségru, tak s náma byla venku a pak si hrála s malým.A děda venku udil :dizzy_face: :dizzy_face: tak se jdu mrknout jak to dopadlo.
10. dub 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Peti, ty fakt pečeš tolikrát za týden? Ty voe, to bych byla jak bečka :grinning: já se teda snažím aspon jednou za 14dní něco na víkend upéct, ale peču hlavně kvůli Martinovi, i když kolirkát to dopadne, že půlku bábovky sprásknu sama, tak raději nepeču, ale recept od Zdenči už jsem si opsala, hlavně mě v něm zaujala ta marmoška a zakysanka,tak upeču bud na Velikonoce a nebo jestli pojedeme na ty hory, tak s sebou na cestu.tak pak poreferuju jaká byla...ale jak dává recept Zdenča, tak je to jasný :slight_smile:
10. dub 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k
@anag

Berunky, mrzet vás to fak nemusí..:slight_smile: Byli jsme spolu skoro 4 roky.. Včera by to ty 4 roky byly..:slight_smile: Ale moc vám děkuju za účast.. On to tak život prostě někdy přinese.. ;)
10. dub 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face: :dizzy_face:
@janca.k Jani peču fakt dvakrát až třikrát do týdne. Erik totiž nesnídá nic jiného než buchty. Tak pořád pečeme. Už ani někdy nevím co bych upekla,protože je to všechno pořád dokolečka.

A to počasí mě taky už pěkně štve. Dneska zatím tedy nefučí,tak snad to tak zůstane. Ale zítra má zase pršet,tak uvidíme jestli jim to vyjde.

@zdenallicka Čtyři roky je dlouhá doba. To je škoda,že vám to nevyšlo. Jste spolu jen žili? Nebo jste byli vzítí?
11. dub 2011 v 11:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny co jsi tedy pořídila na bazaru? Našla si ještě něco pěkného?
11. dub 2011 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Jen jsme spolu žili...:slight_smile:
12. dub 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Mám novinku. Eriček si dneska sám poprvé otevřel dveře od bytu. Jsem vůbec netušila,že už tak pěkně dosáhne na kliku. Budeme muset tedy co nejdřív všechny kliky otočit do vrchu,protože jak by nám utekl,tak se nám na těch schodech akorát přizabije.

Jo a taky jsme byli dneska na očkování. A vůbec nebrečel. Díval se jak ho pichají do ručičky a nic. Jsem tedy čučela ...

12. dub 2011 ve 12:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak stále je mi špatně od žaludku, břicho bolí jako na menzes. Asi mi nezbyde nic jiného, než zajít k lékaři. Nechci tam jít, bojím se co mi řekne. Když jsem doma, mám trošku jistotu, že by to mohlo být těhotenství. Ach jo. Nikdy se mi to nestalo. Já fakt nevím. Tak žaludek na vodě a bolesti v podbřišku sem ještě neměla.
12. dub 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanysek.hanysek Ahoj, a který si teďka den cyklu? Třeba to je těhotenství.
12. dub 2011 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Mám 10dnů do začátku menstruace. Takže fakt nevím, jestli by to mohlo být těhu.
12. dub 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@macinek Marti ta kšiltovka je super :slight_smile: je roztomilej,vypadá jak nějaká animovaná postavička a za boha nemůžu přijít na to jaká :sunglasses: jo a včera jsem byla v Olympii a chyba kloboučky jsou sice všude ,ale bud malý nebo velký :sweat_smile: jako zase jsem si ověřila,že velikost 92 je prostě out :stuck_out_tongue_closed_eyes: a docela bych uvítala,kdyby výrobci přemýšleli nad tím proč dělají např ty čepičky s tím stíněním na krk pro malinký miminka,když leží a pro 2 letý děti ani prd :fearful: ale jinak hm mají na prcky moc pěkný věci,samo ,že už letní :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janca.k Jani malá se sice z jogurt posr...a krásně,ale ze začátku z něj byla hrozně opruzená :unamused: s těma háčkama neporadím :sweat_smile:

@zdenallicka Zdeni je mi to líto,přiznám se,že jsem to podle hlášek na fb tušila :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale připadáš mi spokojená :wink: a v bytě jsi zůstala?bábovku zkusím :slight_smile:

@anag Peti jo jo našla jsem tam ještě 3/4 lněný kalhoty, triko od nextu,kšiltovku :wink: dnes jsem četla,že v pátek a v sobotu je bazárek i v Rakvicích :wink: tak to jsem ráda,že malá na kliku ještě nedošáhne :grinning: a to je Eriček šikulka,že neplakal,malá řve jen zahlídne sestru :stuck_out_tongue_closed_eyes: zítra s ní jdu poprvé k zubařce,tak si dokážu představit ten řev :sweat_smile:
12. dub 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec Iny, jj..:slight_smile: Byt je můj..:slight_smile: Podle jakých hlášek? :confused:
12. dub 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ženy, jsem odhodlaná jet dneska k lékaři, dnes je tam až do půl šesté, takže to stihnu. Strašně se bojí až z toho mám slzy v očích, jak moc se bojím. Ale je mi hrozně zle od žaludku, tak chci vědět, jestli to není fakt cysta, nebo něco jiného gynekologického. Snad budu dneska chytřejší :o( bojím bojím moc.
13. dub 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: @zdenallicka Zdeni tak prostě mi něco v tvým projevu připadlo jinačí :sunglasses: např.až budu velká :grinning: :slight_smile:

@hanysek.hanysek neboj to bude určo ok :wink:
jinak já jsem byla s malou u té zubařky,takže řvat začala už v čekárně :grinning: takže neukázala ani zub :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale povozily jsme se na křesle,malá ukázala svůj ječák a jely jsme dom :grinning: ale dr byla fakt skvělá,ted ji mám ještě radši :slight_smile:
13. dub 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenallicka Zdeni jdu zkusit tu bábovku,proto jsem tady taky v takovej čas,šla jsem hledat recept :sunglasses: akorát doma nemám perníkový koření :unamused: no uvidím,kdyžtak to zkusím bez toho nebo ji upečeu až ho koupím :confounded: sakreš jsem se na ni těšila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže sem byla na gyndě a mám si zajít k obvodnímu. Možná močové cesty a nebo těhu.
13. dub 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :dizzy_face:

Dneska mám za sebou náročný den. Byli jsme na stavební veletrhu v Brně a má všecho plné kecky. Už se těším až zalehnu do postýlky. Musím se ale pochválit. Získala jsem tam v soutěži slevu 30% střešní krytinu Tondach .... :grinning: :grinning:

@cervenec Iny jsem zvědavá až půjdeme s Eričkem prvně k zubařce. Jestli bude taky brčet. Ale on se zatím tedy doktorů naštěstí nebojí.

@hanysek.hanysek Tak držím pěstičky ať je to těhotenství .... :wink: :wink:

@zdenallicka Zdeni to je pravda s těma hláškama. I já jsem si říkala,že píšeš nějak jinak .....
13. dub 2011 ve 21:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek