• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z jižní Moravy

16. listopadu 2011 
@anag Tý jo ,tak určo už je mu líp a už jsi s ním snad na normálním pokoji :wink: kamoška tak měla malýho 2 x na jip, tam návštevy nepouští skoro vůbec :frowning2: já bych to snad nedala :cry: hlavně at už je v pořádku :sunglasses:
30. čer 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... :slight_smile: :slight_smile:

Tak hlásím,že jsme naštěstí doma. Hnedka pondělí dostal Eriček na té jipce nové antibiotika a ty naštěstí zabraly a už v úterý navečer jsem tam mohla byt s ním. Ten pohled na ten smutný obličejíček mám pořád na paměti,jak nám ho vezli z té jipky. To bylo strašné. Jen co nás uviděl tak brečel. A chtěl abych ho pořád chovala. Celou noc se chudák budil a kontroloval jestli jsem tam s ním. Naštěstí už je všechno v pořádku a primař nás dneska propustil. Jen už máme příští týden přijet na kontrolu. Tak snad bude všechno OK.
1. črc 2011 ve 12:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Peti tak to je super, že už jste doma.HLavně aby byl Eriček v pořádku a už jste do nemocnice nemuseli.

Holky potřebovala bych poradit. Začínáme vybírat dárky pro Martínka k narozkám.
Naši by mu chtěli koupit takovou tu tříkolku s tou vodící tyčí. Je mi jasný, že on na ní šlapat nebude, alespon ne ted, ale spíš ji chci, když jdeme vedle baráku na hřiště a nebo přes ulici do obchodu, prostě na takový ty pocuky po městě, máte některá něco takovýho? Už jsem si nějaký našla na netu, ale recenze jsou u nich stylem...jo dobrá, dítěti se líbí...
a taky co jste tak dětem k prvním narozkám kupovaly? Máte tip třeba na nějakou pěknou knížku, nebo skládačky, vkládačky, kostky...atd??? Díkec.
1. črc 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k Jani ta tříkolka je určitě dobrá věc. Já ji sice nemám,ale ségra to hodně využívala. Jinak my jsme mu toho moc k narozeninám tehdy ani nedávali. Dostal toho skákacího oslíka a nějaké oblečení.
1. črc 2011 ve 14:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriček nemocnici. Tady už byl konečně se mnou....
1. črc 2011 ve 14:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky zase jsem tu pěkně dlouho nebyla :sweat_smile: Prosím vás nenapadá vás kam jet v neděli na výlet když bude škaredě? :confused:
1. črc 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti to je super že už jste doma :dizzy_face:

@janca.k My zrovna taky řešíme co Jakubovi k narozkám :grinning:, akorát že u nás je to už dost aktuální, příští sobotu máme první oslavu :sweat_smile:, dorazí Motykovic rodina, budu dělat oběd a další víkend jedeme k našim a bude další oslava :dizzy_face:. Zrovna včera jsem se na tu tříkolku dívala v obchodě, ale počítám s ní spíš až na vánoce. Naši budou kupovat asi dřevěný vláček, nějaké kostky apod. Pak jsem uvažovala o nějaké hrací hračce, nechám to na ostatních co vyberou. Já se chci dneska mrknout na netu a něco objednat
2. črc 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag na pokoji spolu už bylo líp, ale hlavně že jste doma :dizzy_face: :dizzy_face: a co to nakonec bylo za sviňu moribunďáka?

víš je docela možné, že Eriček teď bude celkově víc na tebe fixovaný, na nás se ta nemocnice hodně podepsala, spíš ty 2 noci na jipce, kdy jsem musela odejít a nechat ho tam, to ještě doma, s přicházejícím večerem, začal brečet a viset mi kolem krku, abych nikam nešla, už nikdy nechtěl spát v postýlce, i když jsme mu vyndali šprušli, aby mohl sám kdykoliv vlézt a vylézt, prostě byl z těch "mříží" tak vystresovaný, že celý rok spával výhradně s náma a přesně jak píšeš, dlouho se budil a ujišťoval se, že jsem vedle něj (a to mi do té doby už od 18m spával celou noc) a i přes den, hál si s kamarády, ale jak jsem zmizela z dohledu třeba za roh na dvoře, tak hned volal mamino, mamino!

držím palce, ať na to malý co nejdřív zapomene a všechno je oki :wink:

@janca.k nejdřív opožděná gratulace k zoubku :wink: a copak dostane babička hezkého na sebe, když ho objevila? :sweat_smile: čéče, to si nemáš nechat takovou příležitost vyfouknout :sunglasses:

ad tříkolka: já vím, že vypadají krásně, dětem i maminkám se líbí, ale za mně ne, jako některé jsou vymakané a různě variabilní, ale stejně si myslím, že je to krátkodobá záležitost a klasického odrážedla za daleko nižší peníz, se užije dýl :wink: oni i ty trojkolky mají šlapky blbě u předních koleček, takže když by , kolem druhého roku děcko bylo už schopné trochu koordinovaně šlapat, stejně se to nedá, aspoň né moc funkčně :unamused: tím to nechci kritizovat, na takové popjížďky je to určo fajn, kdy se dítě spokojeně veze, jede tam kde potřebuješ ty apod :wink: ale motorka je fakt na delší dobu, Jířa řádí na enduru ještě teď a to bude mít za chvíli 5 a koleny si pomalu vyráží zuby :sunglasses: :grinning:
my máme tři druhy motorek odrážedel, později dodám fotky s komentářem, ju?

ad dárečky: zvířátko na tyči, super, malá, sotva začala chodit, tak s ním lítala furt http://www.hrackytema.cz/hracky-modely/eshop/29-1-Nejmensim/82-2-Ze-dreva/5/1903-Zviratko-na-tyci/discussion-new/1903 klasika, vkládací kostka za pár kaček, hraje si s ní hodně doposud http://www.hrackyasport.cz/product/hracky-pro-nejmensi/ostatni/vkladaci-kostka-mimi-/167 navlékací kroužky, to samé, oblíbené pořád (samozřejmě můžeš koupit minimálně jednou tak drahé třeba od FP, ale my máme tyhle a spokojenost) http://www.ulisticky.cz/detail.php?zbozi=2990692 navlékací korálky, taky fajn věc, Jirka je dostal snad až ve 2 letech, proto mě překvapilo, s jakou trpělivostí a obratností se Eli snažila už kolem roku: http://www.lumpik.cz/hracky/sindex.php?idvyrb=397&akc=detail bezva knížka, hezké písničky s obrázky, perou se mi o ni oba dva http://knihy.abz.cz/prodej/zahraj-si-pisnicku-s-ottikem a pak Ikea: proplétačka super, s tou si hodně hrála cca od doby co začala sedět: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80014041 zatloukací kolíčky, taky oblíbené, ale víc se využijí cca od 18m, až se motorika víc vypiluje http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/57212295 drobnůstka, ale malá si s ní skládá pořád komínky, berou si to do vany, měli jsme na dovolené apod, doporučuju: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80021008, taky lozící tunel není špatný, nemáme ikeácký, ale něco levnějšího, vyblbnou se sním http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90078848 taky kreslící tabulky je dobrá, nemusí být zrovna extra drahá, zu jsme rozšlápli, za pár kaček z třicetikorunového obchodu máme 2 a už hoooodně dlouho http://www.otakarek.cz/kreslici-tabulky-572/seznam.html

tak to jsem se snažila povzpomínat, co fakt kolem roku frčelo a osvědčilo se u obou dětí, ptž z tohoto celého seznamu jsme Elence vlastně kupovali jen to první zvířátko na tyči a vlastní kreslící tabulku, ostatní hračka podědila po bráchovi, co za ty tři roky, o které jsou od sebe, postupně podostával :wink: takže chápete, že u nás už vymýšlet dárek je docela problém :grinning: takže k prvním narozeninám malá dostala jen dort, stejně tak jak Jiřík, který je má o 2 měsíce dřív, babičky daly taky prašule a koupili jsme jim zahradní domeček :slight_smile:

@suzamen záleží, co vás baví :wink: např v Brně by náš mladý ocenil zajít např na mamuta, do akvárka pod starou radnicí nebo do Bonga... nebo by ho nadchl Prehistoric park u Znojma, tam se dá za dinosaury opravdu každého počasí a když jsme kdysi jeli do Mor. krasu a trochu pršelo, kupodivu byly volné vstupenky do Punkevních i bez objednání a tam počasí taky nevadí (ale za hezkého je výlet samozřejmě vydařenější)
2. črc 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek dřevěný vláček máme taky Ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30064359 ten vychází cenově asi nejlíp, ale prý se dá kombinovat i s kolejema z Tesca, taky naše hooodně oblíbená hračka, málokdy nepřeskakujeme v pokojíku koleje + z kostek postavené nejrůznější nádraží, dřevěné hračky asi nikdy nezklamou :wink: a k tomu ještě dinosauři a jsme v dinoparku a jedeme dinovláčkem apod :grinning: :grinning:
2. črc 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina Většinu věcí co jsi sem dala, jsem měla vyhlídnuté i pro Jakuba :grinning: , no asi se stavíme i ikei a bude, přístí týden jsou dva dny volno, takže nevím jak by mi stihly ty věci dorazit přes net
2. črc 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek jéé to mě těší, snažila jsem se hodit vyzkoušené a osvědčené tipy :wink: s drahýma značkovýma bohužel nemůžu sloužit, na tom zrovna neujíždím :sunglasses: ikeu mám ráda, pro děti mají moc fajn hračky a minimálně za poloviční cenu než jinde :slight_smile:
2. črc 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.k a ještě ty fotky motorek

tu jak jsou spolu, tak Eli je na čtyřkolce, ta je nízká, stabilní, u obou dvou se nám osvědčila kolem roku (máme ji, pravda, po Jirkovi, takže když jsem hledala teď, nikde jsem ji nenašla, spíš varianty s volantem, ale to je celkem fuk) malá má na ní 14m, to už se obstojně odrážela, už se dařilo i zatáčet... :wink:
na další je už na enduru, to přišlo na řadu kolem 18m, přece jen na 3 kola je třeba větší stability a delší nožky, je pravda, že jak zkusila enduro, tu malou motorku už nechce, přece jen tohle je rychlejší, líp zatáčí, v té době začala jezdit jak Chiron, přes pangéty, přes trávu, nic nebyl problém a na té čtyřkolce se tak řádit nedá :sweat_smile:
a poslední (s třešničkama a rozbitým kolenem :grinning:) to má 20m, tuhle motorku bych já za sebe nekupovala, oproti enduru je sice o chlup vyšší, ale ty kola vzadu jsou moc naširoko, takže než se naučí jezdit, přejíždí paty :stuck_out_tongue_closed_eyes: a taky se s ní nemanipuluje tak snadno jak s endurem... my ji zdědili od sousedů a protože o enduro se vždycky perou, tak Eluš nějak nezbylo nic jiného než ustoupit a tak nějak adoptovala tuto motorku a je fakt, že na ní už taky jezdí bravurně :slight_smile:
2. črc 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zevina Já taky nejsem na drahé hračky, Jakub si stejně poslední dobou s hračkama moc nehraje, občas ho na chvíli něco zaujme, no uvidíme třeba ho nové hračky zabaví
2. črc 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinek moje řeč, je pravda, že u všeho se nedá šetřit, teď jsme děckám např koupili docela drahé spacáky, ale to je zase věc, kde si za kvalitu ochotně připlatím :slight_smile:

jinak na ty narozeniny může mít nakonec největší úspěch, když na oslavu pořídíte pár nafukovacích balónků, bublifuk a frkačky a možná to vyvolá větší nadšení než samotné dárky :sweat_smile:

ještě jsem si vzpomněla na hračky jako např. xylofon, cokoliv na písek, krom klasiky lopatiček, báboviček je bezva mlýnek na písek (anebo vodu do bazénku), takový ten papundeklový kuférek na poklady, nejlépe zvířátkové leporelo (a pokud možno domácí zvířata, u takového tučňáka dodnes nevím jaký dělat zvuk :grinning: ), různé dřevěné vkládačky, většinou to bývá překližka s vyřezanými zvířátky... (to je u nás momentálně top č1 :dizzy_face: )
2. črc 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí

Koukala jsem na ty dárky co tu probíráte a já asi pořídím Erďovi k narozeninám potom ty zatloukací špalíky. To je věc přesně pro něj... :grinning: :grinning: :grinning: Můj děda mu před čtrnácti dny dal do ruky hřebík a kladívko a že si má hrát. Jsem myslela,že mě drbne.... :unamused: :unamused: Erďovi se to samo strašně líbilo.

Je fakt,že neni potřeba kupovat drahé věci. Děti si pohrají i s drobnostma. Našemu Erďovi stačí hrnec a vařečka ... :grinning: :grinning: Poslední dobou docela pozoruji,že si hraje rád s autíčky a taky rád jezdí na odrážedle.
4. črc 2011 v 19:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky konečně začneme stavět. Jsme se k tomu ještě nedostali. Ve čtvrtek jdeme na to. Jen máme další problém. Zjistili jsme,že všichni sousedi co mají sklepy,tak musí pořád čerpat vodu. Tak teďka přemýšlíme jestli ten sklep dělat a nebo ne. Ale spíš to vypadá,že se dělat nebude. Do čtvrtka se musíme rozmylet. Jen mi to překazilo plány,protože jsem si myslela,že ve sklepě budu mít prádelnu a sušárnu, a teďka přemýšlím kde to dáme,když nebudeme mít sklep. Pračka může byt i koupelně,ale kde budeme sušit prádlo... :confounded: :confounded: Budeme muset asi pořídit sušičku ... :unamused: :unamused:
4. črc 2011 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je normální,že bych 14DC špinila. Já totiž netuším jestli je to jako menses nebo jen nějaké špiněnění .. :confused: :confused: BT jsem teďka neměřila,tak vůbec netuším co se to zase děje .... :sweat_smile: :sweat_smile:
4. črc 2011 ve 20:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A naštěstí pobyt v nemocnici nezanechal na Erďovi žádné známky. Usíná sám v postýlce a noc je taky vcelku OK. Tak jsem moc ráda.
4. črc 2011 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vykecala a můžu jít k televizi.... :grinning: :grinning:
4. črc 2011 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anag Peti my sklep taky nemáme, pračku a sušičku máme v technické místnosti kde je kotel, přes léto suším prádlo na sušáku v pokoji nebo venku. A pokud by bylo ve sklepě vlhko tak by jsi tam prádlo stejně sušit nemohla :unamused: . to špinění může být i při ovulaci, každopádně si myslím že kdyby ti doktorka udělala hormonální profil tak se nic nestane
5. črc 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
díky za tipy na dárky. Tříkolku jsme nakonec objednali taky, ale od moji ségra dostane Mates nakonec asi i odrážedlo.
ale jinak jsem se Zevi mi sem hodila odkazy přesně na to co by se mi líbilo, vláčky mám teda v plánu až na Vánoce, ale nevěděla jsem že je mají i v Ikeii, tak to je fajne, akorát nevím kdo tam se mnou pojede :grinning: Martin to tam nesnáší :grinning: ale potřebuju i nějakýá boxy na hračky, venku je mám jenom v koši a když prší, tak jsou děsně špinavý a Mates všechno strká do pusy, takže třeba se mi líbí ty navlíkacíé korále, ale u nás nehrozí, bo on je sní a to stejný jsem zjistila s těma vkládačkama, holt asi taky na Vánoce.
hlavně teda co jsem naháněla je ta knížka s klavírkem, Martin si s ní hrál neposledy u kámošky a hrozně se mu líbilo mlátit do kláves, takže mám v plánu koupit i nějaký ten xylofonek, snad se mu to bude líbit a klasika nějaký kostky.
Ale jinak je fakt, že taky nekupujeme drahý hračky, dá se říct, že jsme malýmu nekoupili s Martinem skoro nic :grinning: akorát nějaký první štěrchátka a na Vánoce dostal pár věcí a jinak dostal bud od ostatních a nebo jsme podědili plnou krabici hraček od kámoščina syna a taky si nejvíc hraje s kelímkama a hlavně u nás vedou balony, máme jich zde asi pět a včera jsem mu našla masážního ježka, z něho je úplně hotovej a taky overball, co jsem měla na cvičení, ten se mu zase dobře chytá, jenže je tam debilně špunt, tak musím dávat bacha, aby ho nevytáhl a nesnědl.

Peti je to fakt, taky si myslím, že by se doktorce prd stalo, kdyby ti udělala hormonální profil, já se chystám na podzim, jak půjdu na preventivku, že si ho nechám udělat...i když stejně nevím k čemu mi to bude :grinning:

A s tím sklepem, my sklep máme, protože máme starej barák, je fakt, že tam taky mám pračku, ale popravdě v tom našem se teda prádlo sušit nedá, v zimě ještě jo, bo je tam docela teplo od kotle, ale v létě nehrozí, prádlo mi totiž okamžitě zasmrádne, takže ho raději suším na chodbě,a le pokud budeš mít možnost, tak si nech udělat technickou místnost větší, dej tam i pračku a nemusíš prádlo nikam nosit a přenášet a vleze se ti tam i sušák na prádlo, kámoška to tak udělala a je spokojená, dokonce má z té technické místnosti dveře ven do zahrady, takže v létě nosí prádlo rovnou tam.
7. črc 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky ... :slight_smile: :slight_smile:

Tak jsme do toho tedy dneska koply. Když jsem viděla ty základy,tak mi to připadá strašně malinkaté..,.. :confused: :confused:
Uvidím co z toho nakonec vyleze. S tím sklepem je nejhorší to,že jsme s tím nepočítali,tak tam ani žádnou technickou místnost nemáme ... :sweat_smile: :sweat_smile: Pračka bude muset byt v koupelně a kotel snad někde vmačkneme,aby nebyl vidět.

Holky víte co mi doktorka řekla na ten hormonální profil. Podle ni je to uplně zbytečně, že se podle toho stejně nic nepozná.
7. črc 2011 v 11:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: hlásím návrat z Kérkonoš :wink: moc jsme se tam neohřáli,já jsem tam prodělala střevní chcřipku,malá vůbec nejedla,no dovolená jak má být :stuck_out_tongue_closed_eyes: doma je doma,navíc když má Juli ted to svoje super období :confounded:
@anag Peti všechny základovky vypadají malinký,mně se to taky zdálo malý a ted bych to nejradši zmenšila kvůli uklízení na třetinu :grinning: to bylo super na hotelu,odejdeš z bordelu a příjdeš a je uklizený :sunglasses: já chci uklizečkuuuuu :sweat_smile: hned bych byla lepší matka :fearful: já jsem teda pro sklep,nevím kam by jsme ten bordel dávali :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a ty zatloukací kolíky z ikei měli na hotelu v herně a malá byla nadšená :grinning:
k těm dárkům k roku,ty dřevěný zvířátka na tyči doporučuju,malá dostala dvě,já jsem je pak koupila hned dvěma dalším prckům :wink: ale jiný typy,nemají ty gumový packy,ale třeba korálky,jde to mnohem snáz ovládat :wink:
7. črc 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my jsme hodně říkali i o peníze a stejně toho dostala tolik,že nevěděla co první :unamused: dostala tenkrát saně,pískoviště,my jsme jí koupila autosedačku a autíčko chicco 4 v 1,to byl dobrej kup,s tím si hraje pořád :slight_smile:
http://www.puntanela.cz/default.aspx?jz=cz&dc=detail&pz=194020704491225272
7. črc 2011 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě pár fotek z hodů :slight_smile: Juli byla poprvé v kroji :slight_smile: nakonec zabralo Jirkove nalákání,že na kolotoč může jedině v šatičkách :grinning:
8. črc 2011 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni pro tebe foto druhýho výtvoru :wink: jak já jsem nadávala :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdybych to měla dělat na kšeft,tak by stál milion :grinning:
8. črc 2011 v 00:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě pár foteček z dneška :slight_smile: jak se na mě ta moje opica takhle zařehtá,tak jsem ztracená :dizzy_face:
8. črc 2011 v 00:47  • Odpověz  •  To se mi líbí

@cervenec Iny super fotečky. Malé to moc slušelo.... :wink: :wink: Dortík suprovní. Šikulka ... :slight_smile: Kde jste byli v Krkonoších?

8. črc 2011 ve 13:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady nějaká fotečky ze včerejška.
8. črc 2011 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

tak zítra nás čeká první oslava a příští víkend druhá, akorát teda Jakub je od včerejška krapet hyperaktivní a protivnej, do toho to vedro, dopoledne řádil tak že měl vlasy spocený tak že mu z nich kapala voda :rolling_eyes: . My jsme mu koupili v ikei provlíkací korálky na drátu a v penny marketu sadu stanů a prolízacího tunelu, to už teda dostal dopředu.

@anag Peti to je klasika že se ti zdají základy malé :grinning: , já jsem měla to samé :grinning: , neboj bude to dost velké :wink: . Já jsem ráda že nemáme sklep, aspoň se nám nemá kde kumulovat bordel :grinning: , mohli jsme mít úložný protor na půdě, ale nechtěla jsem to, akorát by se tam hromadili zbytečnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@cervenec No hezky sis užila dovolenou :grinning:

Jo a novinka, celkem spontálně jsme si včera koupili kola :grinning:, před chvílí jsem objednala cyklosedačku :slight_smile:
8. črc 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek