• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky leden/únor 2015

23. listopadu 2015 
my se teda budeme snažit o první mimi, takže tuplem jsem zvědavá jak to pujde. právěže v rodině už se sestra s manželem snaží asi 6 let (i dárce,umělé atd) a nic takže z toho mám docela strach jak to pujde.
13. srp 2014 v 08:25  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@misa010 A už se snažíte nebo až začátkem roku? :slight_smile:
23. srp 2014 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 no praveze az od pristiho roku, ja vim, zbytecne se dopredu stresuju, ale je to tezke.
23. srp 2014 ve 20:53  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@misa010 Ptala jsem se hlavně protože vidím v profilu že už se snažíte. Každopádně bych se zatím opravdu nestresovala, počkej až to bude aktuální. Důležitá je i psychická pohoda :wink: Znám pár holek, jejichž sestra měla problémy s otěhotněním, dokonce třeba dodnes nemá dítě a dotyčné otěhotněly relativně brzo a bez problémů. Takže zkus myslet pozitivně, určitě to bude jen k prospěchu :slight_smile:
23. srp 2014 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak včera nasazena kyselina listová, už se těšííím na leden a na snaženíčko :slight_smile: :sweat_smile:
2. říj 2014 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak se k vám asi přidám :slight_smile: Mám HA ještě do konce listopadu, do té doby bysme měli být přestěhovaní do většího a pak může začít snažení :slight_smile: Teda my jsme spíš řekli, že se pak přestaneme snažit nemít mimčo :slight_smile:
2. říj 2014 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luckiesj Ahoj, vítej mezi námi, už to máme za pár :wink: Snad se nám všem brzy zadaří :slight_smile:
3. říj 2014 ve 23:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jdu mezi vás:slight_smile: Mám stejně starou holčičku jako @leenulka89 no a těším se na další:slight_smile: taky začnem asi tak nějak po Novém Roce...ježiš to to tak uteklo, nedávno js :slight_smile: em tu řešila první snažení
3. říj 2014 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola Ahoj, vítej, já si říkala že je mi tvůj nick povědomý :grinning:
3. říj 2014 ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Děvčata, ráda bych se mezi vás přidala :slight_smile: Taky plánujeme začít nějak počátkem příštího roku, ačkoli mám v profilu, že se snažím. No vlastně už teď se snažíme, když to tak plánujeme, to k tomu patří, ne? :slight_smile: My máme specifické zaměstnání, takže opravdu potřebujeme "vhodnou chvíli". No a jinak, jak se na "snažení" připravujete? :slight_smile: Já zatím tak mapuji terén...mám dny, kdy si říkám " k čertu s plány, už jdu do toho" a někdy zase přemýšlím, jestli už opravdu jo...
4. říj 2014 v 00:33  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@leenulka89 Ahoj:grinning: No vidíš, určitě jsme se někde potkaly. tak už to tu máme podruhé. Taky máš strach, abys druhé měla tak ráda? ještě se bojím, jak to budu zvládat, teď je to pohoda, naložím malou a vydám se svobodně kamkoliv:slight_smile:
@carmenz To je uplně normální tyhle výkyvy, je ten správný čas, když to takhle cítíš. Zatím se nepřipravuji nijak zvlášt. ještě kojím, tak nějaké vitamíny beru stejně :slight_smile:
4. říj 2014 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@carmenz Vítej :slight_smile: Já se připravuju pouze tím, že beru kyselinu listovou, jinak nic extra. Mám doma 20 měsíční dcerku, takže ani na nic není čas :grinning:
@pincola nemám strach že bych neměla druhátko ráda, spíš mám obavy jak sourozence přijme malá... A taky jak píšeš, jak to budu zvládat, hlavně když někam půjdu s dětma sama. Přemýšlím jestli se zadaří hned, tak jestli pořizovat stupátko ke kočárku...sice to jsou hodně předběžné úvahy, ale vrtá mi to hlavou :grinning: :sweat_smile: Jinak taky zatím pořád kojím a doufám že to nebude překážka v otěhotnění.
4. říj 2014 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 Myslím, že máme uplně stejný myšlenky. Taky řeším, jestli se zadaří hned a jestli stupátko a jak sourozence přijme malá:grinning: To jsem tu řešila i s holkama a koupila jsem si o tom knížku. Ale hrozně se zase těším na bříško, až to celé zažiju znova, říkám si že teď už nebudu ze všeho tak vyklepaná. Jinak HA neberu, takže nemám, co vysazovat. A furt nevím, jestli začít hned od Nvého Roku jako to bylo u prvního dítěte brala jsem to jako, že nový rok a nový začátek:slight_smile:
A nebo počkat na únor, březen. Kdyby ak člověk věděl jak se mu bude dařit:grinning: Ale to by zas nebylo ono:slight_smile:
4. říj 2014 ve 23:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola taky se moc tesim na brisko a celkove na tehotenstvi. HA taky neberu, brala jsem ji jen par mesicu po porodu. Ja dyl jak do noveho roku nevydrzim, a navic bych kvuli materske a penezum potrebovala otehotnet hned v lednu nebo unoru, takze 1.1.2015 zacinameee :slight_smile:
4. říj 2014 ve 23:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to zvláštní pocit viď? Já se ještě nevzpamatovala z toho, ž mám malou:grinning: a už má být druhé. A přitom jsem jak šílená a furt koukám po kočárkách a přemýšlím nad jménama. Jaké by si ti líbilo? A chceš kluk nebo holku?
@leenulka89
4. říj 2014 ve 23:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola jojo, je to zvláštní pocit... Já jsem dlouho po porodu nechtěla věřit že to miminko je opravdu moje, připadala jsem si jako v tranzu, nebo ve snu :sweat_smile: Po kočárkách se taky dívám už přes půl roku a přitom až ho budem shánět tak zase budou nějaké nové :grinning: Mě je to vcelku jedno co to bude...dobře, popravdě bych asi radši druhou holčičku, nejen proto že bysme nemuseli kupovat nový kočárek a oblečení (i když tajně sním i tak o novém kočárku :grinning: ), ale tak celkově bych měla ráda 2 princezny :slight_smile:. A manžel chce samozřejmě chlapečka, přál si to už u malé (ale je to nečekaně jeho milovaná princezna :grinning: ) Jména už mám taky tak nějak v užším výběru, bude záležet na tom, co projde u manžela...on je v tomhle hrozný konzervativní, bojí se všech jmen které nejsou v žebříčku 10 TOP nejčastějších :angry:
5. říj 2014 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 Aha a jaký jméno by se ti líbilo a co manžel? mě by se líbila Natálka a Tomáš:slight_smile: A budete kupovat nový kočárek? My máme, takže my ne. Pro mne to bylo taky zvláštní, přesně jak píšeš, v tranzu a ve snu. A jen jsem se z toho probrala už do toho chci vlítnout zas. Začíná to na mě pěkně doléhat:grinning:
8. říj 2014 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola Jmen mám vybraných víc, na holku Barbora, Kristýna, Nik(c)ol(a), Natálie, Mariana, Aneta, a na kluka Jakub, Matyáš, Matěj. Kočárek budeme kupovat jen v případě že by to byl chlapeček, na holčičku máme po Adélce pěkný :slight_smile: Taky mi připadá že sotva se proberu z tranzu, už je snažení skoro za dveřmi :grinning: ale fakt se neskutečně těším i když vím do čeho jdu a těším se hlavně jak to bude malá všechno prožívat s náma. Snad bude všechno v pohodě, rychle otěhotníme a budeme se radovat z rostoucích bříšek a pak z maličkých uzlíčků a velkých sestřiček :slight_smile:
8. říj 2014 ve 23:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 Moje malá má miminka hrozně ráda, tak jsem zvědavá:slight_smile: Ale aby nežárlila, toho se bojím. Taky se neskutečně těším, myslím na to přes den hrozně často, vlastně furt se mi to tk nějak honí hlavou. když třeba vidím holku, která má dvě, jedno na odrážedle a mimi v kočárku, tak si říkám, že přesně tohle bych si přála.
9. říj 2014 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooooj, tak já se přidám pokud můžu :slight_smile: Chlap furt váhal kdy do toho jít teď nebo počkat a nakonec se rozhoupal, že od nového roku. :slight_smile: Úplně původní plán byl až o příštích prázdninách nejdřív. V úterý jsem si koupila poslední krabičku anči a ta mi vycházé do 30. prosince :slight_smile:
9. říj 2014 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@krtecek75 Ahoj, určitě můžeš :slight_smile: Teda, ty už máš 3 děti? Maličká závist, taky bych chtěla 3-4 děti, ale manžel chce 2 a dost...pořád doufám, že třeba za 10 let bude třeťí...pokud se zadaří druhátko samozřejmě :grinning:
9. říj 2014 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola ze žárlivosti mám taky strach, kor když je Adélka pořád kojená a spí s námi v posteli a je zvyklá, že se svět točí jen kolem ní (je našich první vnouče, babičky první pravnouče a první neteř mých bratrů)... Všechna pozornost a obdiv patří jí...ale snad si zvykne a bude na sourozence hodná. Jsem rozhodnutá udělat maximum pro to, aby neměla důvod žárlit a cítit se odstrčená.
9. říj 2014 ve 23:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 My jsme taky o třetím vůůůůbec neuvažovali, prostě dvě a hotovo a nad třetím nepadla ani myšlenka a pak z ničeho nic se splašily hormony a bylo rozhodnuto. No a o čtvrtém přemýšlíme už od porodu třetího :grinning: Tak třeba to u vás bude taky tak, prostě třetí bude časem ani nemrknete :slight_smile:
10. říj 2014 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@krtecek75 To je vtipný, to se mi líbí:slight_smile: Taky chci tři, je to můj tajný sen. Ale někdy mám teda pocit, že nezvládám jedno:grinning: Hodně je to u nás na mne. Manžel chodí večer domu z práce a přes víken to taky není zázrak. Musím si o všechno říct a podle mne by to měla být víc automatika. Pak jsem unavená a nemám na malou trpělivost. Jak je to u vás? pomáhají tatínkové hodně? tady holky psaly, že i vstávaj v noci, nosej na kojení, čekaj až máma dokojí, pak mimi uloží a uspí, rano si ho potichu vezmou a nechaj mámu spát, pak jdou do práce a večer nanovo. měla jsem z toho pěknou depku.
@leenulka89 Naše se mnou spí taky v posteli a taky je kojená. Já teda přemýšlím, že jí buď před těhotenstvím nebo v průběhu těhu odstavím, aby pak nežárlila, že mlíčko už nemá ona ale malej vetřelec.
10. říj 2014 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola u nás je taky všechno na mě :unamused: Manžel teda chodí z práce ve 14 hodin, ale pak si buď sedne k pc a hraje si, nebo se dívá na tv, nebo se jede projet na kole, sem tam jdeme teda společně na procházku, a o víkendech ani nemluvím...je dobrovolný hasič, takže od dubna do října má minimálně jeden den z víkendu závody, někdy i oba dny a to většinou odjede ráno a vrátí se až později odpoledne, a přes zimu trénují každou sobotu k večeru v tělocvičně...plus každý čtvrtek schůze, poté následuje pivečko a o víkendech si samozřejmě taky zajde na "dvě"... Takže všechno je na mě, od úklidu až po malou, uspávání, krmení, přebalování...
Někdy už mám fakt pocit že to nedávám, taky vím, že jsem pak pro. tivná na malou a pak mě to mrzí...jenže ona je opravdu náročné dítě, navíc s nikým kromě mě moc nevydrží... Každopádně zatím nemám v plánu ji odstavovat, spíš by mi pomohlo, kdyby se odstavila sama, ale tomu teď moc šancí nedávám, pokud bude všechno ok, chtěla bych kojit až do porodu pokud bude malá chtít a pak klidně pokračovat v tandemovém kojení. Uvidíme co bude až to bude aktuální :slight_smile:
10. říj 2014 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 A máš dost mléka? Já právě ne, u mě je kojení hrozný boj. Aha tak vidíš, tak jsme na tom podobně. mě to teda dost mrzí, kor po přečtení té diskuse, jak tatínci pomáhaj. I jsem to obrečela, přišla jsem si jak uplná blbka. Já taky nemám na sebe absolutně žádný čas. Manžel chodí domu až večer a mě to štve, ale beru. O víkendech očekáám pomoc a zázrak to teda rozhodně není. Když vařím nechá mi jí tam a kouká na film, tak přijdu a řeknu, at si ji vezme, tak vypne film a vezme si jí, ale proč mu to musím říkat?? Vživotě neřekne, že si malou vezme ven, at si odpočnu, nebo udělám vlasy. On s námi jde málokdy. většinou řekne, že je hotovej a kouká na filmy zatímco jsme venku a nebo dělá něco na baráku.
10. říj 2014 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola nevím jestli mám dost mlíka, ale malé to zatím stačí, takže asi jo :grinning: Můj si s malou umí pohrát když se mu chce, ale jakmile si hraje on třeba na pc, tak ho malá nesmí rušit. A když zrovna třeba já zrovna vařím a malá vyžaduje pozornost, je mi jí líto :unamused: Ven si malou sám vezme sem tam, ale není to moc často, spíš chce, aby jsme šli všichni spolu když už teda, a nebo teď si ji vzal v týdnu skoro na 2 hodiny, ale to viděl že umývám okna a malá za mnou leze na štafle, takže neměl moc zbytí... Kéž by si ji spíš vzal někdy když nemám nic na práci a řekl "běž se natáhnout, odpočiň si..." To se asi nedočkám. V neděli bude s malou dopolende 3 hodiny v kuse, jdu ke kamarádne kadeřnici na střih a melír, takže si sebe navzájem užijí, jsem zvědavá co budou dělat :grinning: Jako on si ji zabaví, toho se nebojím, ale myslím že jí bude mít "plné zuby" ... a já mu to škodolibě přeju :wink:
10. říj 2014 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 mě taky nikdy neřekne, abych se šla natáhnout. Ani omylem, sám se natáhne a neptá se mě. prostě se odebere do ložnice a natáhne se. je to imá vina, že jsme tohle dopustila. Furt jsem všechno zvládala , tak to mám. Jen nevím, ajk to bude se dvěma. On bude spát a já lítat kolem děti? Ale i tak je chci:grinning: Strašně moc:grinning: někdy mi uplně hrabě v hlavě a vidím se uplně na tom UTZ s tím bříškem v těhu tričku a uplně si představuju jak kope a jak asi bude vypadat.:grinning:
10. říj 2014 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@pincola vidím, že nejsem takový "blázen" jen já :grinning: taky už se vidím na ultrazvuku a s bříškem, představuju si i porod... jak bude asi miminko vypadat, pořád přemýšlím co to asi bude... :grinning: Jsme se měly asi založit soukromou diskuzi, co? :wink:
10. říj 2014 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@leenulka89 Ano asi ano, ať nám sem nekouká každý:grinning: Já už jsme si i objednala těhotenský trika, byly v akci, no nekup to! :grinning:
Na jednu stranu jsem štastná jak malá roste a je s ní už pohoda, an druhou furt vpomínám jaké byla miminečko. ta příroda je ale potvora a má to na nás dobře vymyšlené:slight_smile:
10. říj 2014 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek