• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od prosince 2013

6. prosince 2016 
To jsem opravdu tak hrozná když odmítám jít na test na cukrovku? Prostě mám svůj názor, své představy.
9. črc 2014 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jak je dneska? My meli silenou noc...mala me furt volala a ja jsem uplne k.o. no az usne, tak jdu taky odpocivat. Ale jinak nam tu hodne prselo, tak je fajn chladneji.
9. črc 2014 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 jít se musí, jde o zdraví miminka. Já.byla 3x a vždy v pohodě.
9. črc 2014 v 08:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 nevim no...ja bych to neriskovala....pokud bys mela velkou cukrovku, tak ti ani dieta nepomuze a resi to dal. Ohrozujes tim sebe a i miminko. Proc tam nechces jit? Kvuli odberu krve?
9. črc 2014 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 jít se nemusí.
@lupinpupin mám víc důvodů a možná bych o tom uvažovala kdyby ty výsledky byly správné, ale mám zkušenosti z okolí a myslím si o tom svoje.
9. črc 2014 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 a jake to jsou? Pokud dodrzis prqvidla ktera mas, tak vysledky nebudes mit skreslene.
9. črc 2014 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ráno holky:slight_smile:
9. črc 2014 v 09:58  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lupinpupin hlavně to že když tam půjdeš o den jindy tak ti to vyjde úplně jinak a pak zbytečně držet dietu a další a já se tady nebudu s nikým dohadovat, je to můj názor.
9. črc 2014 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 ja se s tebou nedohaduju...jen me zajimaji duvody proc to odmitas. Je to jen o tom co par dni pred testem jis. Pokud den dva predtim budes mit vic sladkeho, je logicke, ze test bude skresleny. Idealni je se dny pred tim omezit a budes mit realne cislo. A co na to tvuj doktor?
9. črc 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 nehlede na to, ze kdyz by test vysel spatne, jdes na dalsi na pripadne vyvraceni.... Kazdopadne je to tva volba a ty si zodpovedna za sve a miminka zdravi. Na screening taky jdes i kdyz je zde moznost omylu...
9. črc 2014 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin
@ivet1987 já den před testem jedla sladký a výsledky jsou skvělé, cukru mám v krvi min,než bych měla mít. Nikdy jsem před tím dietu neudržela a vždy ok.a nikdy nikdo neříkal, že musel zase. I když pár holek znám,co musí držet dietu. Protože tu těhotenskou cukrovku fakt mají, hodně je hlídají. Fakt je to nebezpečný. A jak říká lupipupin ohrozujes tím nejen sebe, ale i nenarozené miminko :frowning2: a zdraví je na 1 místě. Lepší to podstoupit, než si to cely život jen vyčítat...
9. črc 2014 v 11:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Papírek polulanej, ted čekám:(
9. črc 2014 ve 12:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@danielka1985 čekám s těbou :wink:
9. črc 2014 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak ten test je stejný jako včera, polulam, ve tři znova:(
9. črc 2014 ve 12:26  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezacka gratuluju a přeju bezproblémový průběh těhotenství
9. črc 2014 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danielka1985 je stejně silnej a nebo silnější? Můžeš mít test pozitivní dva dny po sobě....
9. črc 2014 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin stejně silnej :(zkusim, jak vyjde za hodku:slight_smile:
9. črc 2014 ve 12:45  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2
@lupinpupin s doktorkou jsem ještě nic neřešila. Všichni to moc žerou a dramatizuji. Co byste dělaly před 20 rokama když ty testy nebyly?
Jdu na ntscreening protože vím jak jsou tripple testy nespolehlivé. Ideálně bych tam taky nešla, nepotřebuju tam jít. Na potrat stejně nepujdu kdyby to vyšlo blbě. Takže přesně -moje volba. Nevím proč bych musela někam kdo někdo nově vymyslel že se "musi"
9. črc 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 Pokud nechceš jít na test na cukrovku, tak si alespoň nech změřit hladinu cukru v krvi, třeba někým zkušeným, je na to přístrojek :slight_smile: Bývalý manžel od kamarádky je silný cukrovkář, test na cukrovku také odmítla ve druhém těhotenství, ale pouze z toho důvodu, že si to může změřit sama :slight_smile: A jinak holky mají pravdu, těhotenská cukrovka může ohrozit miminko, i Tebe, a nemálo, ale je to na Tobě samozřejmě ;)
9. črc 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Docela vtipné říkat že ohrožuju sebe a miminko když nejdu na nějaké vyšetření, to nepřehánějte. Věděla bych o jiných věcech jako drogy atd.
9. črc 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 Mi na tom nic vtipného nepřijde, řekla bych, že holky, co už děti mají, asi ví, o čem mluví. A jinak kdybys náhodou těhu cukrovku měla (nemusíš, ale náhoda je blbec), tak si přečti důsledky, když se to neléčí: http://www.tehotenskacukrovka.cz/jake-jsou-dusledky-nelecene-tehotenske-cukrovky-pro-matku-a-dite
9. črc 2014 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivet1987 ona jde medicína dopředu a proto se ty testy dělají....před 20 lety taky nebyl screening a te´d tam všichni jdou? Proč? Protože chtějí minimalizovat riziko, že se jim narodí postižené dítě. Před pár dny jsem se tu setkala s paní a ta všechny testy odmítala, byla rozhodnutá, že si dítě nechá tak i tak.... to pak chápu. Ale nechápu proč tam teda jdeš když ti je "jedno" zda mimi bude takové či makové.
9. črc 2014 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivet1987 @senoritapetra Ahoj, před dvaceti lety se to standardně nedělalo, jen těm, které měly glykémii nalačno na hranici normy či vyšší. Když se měří glykémie jen z krve bez OGTT tak můžeš mít hodnotu normální, ale test OGTT ti může cukrovku přesto odhalit. bylo to hnusné, ale šla jsem. copak mi to nějak ublíží? /pokud nevypiju desinfekci/. tripple testy bývají falešně negativní, ale ani screening ve 12. týdnu není 100%.Já si myslím, že komplikacím by se mělo předcházet a pokud nějaký test neznamená riziko pro miminko, tak proč jej nepodstoupit. Pokud nechceš, je to tvoje volba, ale i za miminko.pokud nechceš o tom diskutovat, tak ses neměla ptát jestli jsi tak hrozná když na ten test nechceš jít:o) S vysokou pravděpodobností bude vše v pořádku, ale dost se nevysvětluje, že běžný odběr glykémie nalačno nemusí cukrovku odhalit....
9. črc 2014 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ivet1987 tak teď nevím jestli jsi doopravdy tak naivní že si myslíš že tím miminko a sebe neohrožuješ....to je teda hodně smutné :rolling_eyes:
9. črc 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
falešně pozitivní jsem chtěla napsat..ohledně tripple testů
9. črc 2014 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danielka1985 tak to jsem zvědavá...a nebo tozkus třeba až navečer ať vidíš případnejrozdíl hladiny LH...třeba máš jen dvadny pozitivní jako jsem měla oslední cyklus já a pár dalších tady :wink:
9. črc 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin Taky to nechápu. Já třeba vím, že mi bude zle už jen proto, že budu nalačno, možná to v sobě neudržím a vyhodím to ven, ale na ten test určitě chci jít. Náhodou by mi něco zjistili a opravdu bych pak nechtěla porodit miminko s tím, že mu něco je jen proto, že jsem já něco zanedbala nebo mu pak vysvětlovat, že má to a to, protože mamince se nechtělo na nějaký jeden test. Ale je to každého věc no :confused: Jo a moc gratuluji k pozitivnímu testu! :slight_smile:
9. črc 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@senoritapetra díky moc za gratulaci. V pondělí jdu na kontrolu,tak by mělo snad být vidět srdíčko....tak drž pěsti.
Jj, taky se na ten test netěším...dělá mi problém být na lačno normálně na tož v těhu,ale zvládla jsem to jednou zvládnu to podruhé. Přeci jen máme v rodině cukrovku...
9. črc 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin To víš, že budu držet pěsti :slight_smile: Ale věřím, že bude všechno v pořádku :slight_smile: Jo jo, o tom být nalačno mi ani nemluv, stačily mi blbé odběry, jak mi bylo blbě, ale prostě budu mít připravený pytlík na blití a hotovo no. Nějak to taky zvládnu, snad. Mít cukrovku v rodině, tak bych ani neváhala no. A ve kterém jsi tt? :slight_smile: Já mám za sebou dnešní prvotrimestriální screening, všechno bylo v naprostém pořádku, Dr říkal, že i výsledky z krve byly perfektní :slight_smile:, tak jsme byli moc rádi :slight_smile: Pohlaví nám zatím schovává, ale tipuju holčičku :slight_smile:
9. črc 2014 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin já tam jdu jen proto že mi už třeba řeknou co to bude. Prostě to fakt dramatizujete. Klid dámy, taková diskuze kvůli ničemu. Váš názor, můj názor. Já vím že všechno bude v pořádku.
9. črc 2014 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek