• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od prosince 2013

9. července 2017 
@verik2 no po tom co čtu příhody z Podolí, tak to asi není o moc lepší. A Apolinář sice fajn, ale nelíbí se mi to, že manžel nemůže být celou dobu se mnou a toho sálu rozdeleneho plentama se docela děsím abych řekla pravdu... No ještě budu číst zkušenosti a zjišťovat u kolegyň a kamarádek.
27. srp 2014 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka Já bych do Tvého zkoumání taky přispěla svou zkušeností - V Podolí byla kamarádka před třemi lety a nebyla spokojená, hlavně šlo o oddělení šestinedělí, měla problémy s kojením a asi tam nebyla taková podpora, jak by si představovala. Teď byla v Krči a tam se jí to líbilo. Já byla dvakrát u Apolináře a šla bych tam zase (mám ještě porovnání s Bulovkou, tam už nikdy). U toho Apol mi to přišlo trochu jako v továrně, ale zas na druhou stranu jsem měla vždy pocit pečlivého lékařského přístupu, nic neponechali náhodě. A sál s plentama jsem ani nevnímala, v tu chvíli mi to bylo jedno. Ale je pravda, že tam tenkrát taky manžel se mnou celou dobu být nemohl, tak je to asi stále stejné..
27. srp 2014 ve 23:34  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirunkaaal Já během noci furt piju mlíko, před spaním zapiju 2 tablety sody a spím spíš na levém boku. Občas nepomůže nic, ale todle aspoň většinou ano
27. srp 2014 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka no tak v Motole ti o kojení neřeknou nic.ani nepomáhají, ta známá se ani nerozkojila nic jí nevysvetlili. A mam kamarádky co rodily u Apolináře a jen 1 z tech 10 se nerozkojila, jinak dobrý. No uvidis, a nebo tu Krč to je pravda. Ale Motol fakt neber, tam ti ani nevysvetli jak mimco koupat... Teda aspoň tomu bylo před 3 rokama a tej znamej dítě do postele skoro hodily, fakt strašný. A to byla po císaři a nepomohly ji ani neukazaly nic,protivný byly, fakt děs
28. srp 2014 ve 02:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercik83 jj mliko mě pomáhalo do 35 tt,pak už přestalo. Teď už je to děs, v noci mě to budí,, kolikrát je mi na zvracení, šťávy až v krku, no.děs. Fakt mě těší, že zachvili rodim. Snad mě nenechají přenášet třeba týden
28. srp 2014 ve 02:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majdlena
@verik2 holky, díky za info.
U Apolináře ti nevadilo, že jsi čekala na porod s jinýma maminkami a ne s manželem? Já pořád přemýšlím, že by mi to asi hodně vadilo... Nechci tam byt sama, odkázána na pomoc cizích lidí. Čekat tam třeba 15 hodin takto sama než mě pošlou na sál. Sál mi asi zas tak nevadí, pokud by za pletou nebyla nějaká se strašný jecakem. Jako péči a přístupem personálu mi převažuje Apolinář. Komfortem na porod Podolí. Krč mám sice nejblíž, ale nevím nějak se mi tam nechce. Možná proto, že jsme tam jednou přišli na chirurgii a sestra nás sjela, že nepatříte do jejich obvodu a ze máme jet na Karlak. Já podpírala manžela protože se mu nekontrolovatelne podlamovaly kolena. Řekla jsem tehdy, že nikam jinam nejdeme.
28. srp 2014 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezura777 no já musím říct, že teď na nějaké těhu vůbec nemyslím, protože mám v hlavě plno jiných věcí a snů, které možná zastínily snění o mimču....si říkám, až budu těhotná, tak vlastně budu mít po ptákách s větší zátěží (jsem zvyklá na sport a často se snažím překonávat své rekortdy :D:D), různé akcičky s pitím alkoholu a tak......takže si říkám, že asi ještě není ten správný čas, vše se děje z nějakého důvodu :slight_smile: ale vím, že až budu tak 10 DPO, tak se začnu zase sledovat jako vždy a mít všechny těhu příznaky ikdyž těhu nebudu :grinning:DD no sranda....teď mám zase takovou chvíli, že si chci užívat trajdání po horách, na kole, bruslích a běhat.... mám to hodně na střídačku, jsem to ale případ :wink:
28. srp 2014 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirunkaaal to si delas srandu ne??? Musi te vysetrit alespon 1x za 4 tydny + ty ultrazvuky. Prece musi sledovat zda je i vevnitr vse v poradku.
28. srp 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirunkaaal nám ted sestřička v porodnici na kurzu radila ráno vypit sklenicku vody s vymackaným citroném. že to pomuze
28. srp 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirunkaaal na pálení žáhy, že to nějak nastartuje kyseliny v žaludku .... pak říkali taky ty mandle ale se šlupkou. Ruzne renii a tak říkala že máme omezit na minimum, že pomuzou ale jen přechodně a problémy se po nich jen stupňují. Já už piju pár dní ten citron a zdá se mi, že to možná je krapet lepší ;)
28. srp 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikaklosova tak po citronu mě paliva ještě víc. To sami rennie, jsem 1 použila u Pati, po gaviskonu se pozvracela, tak tydle věci nepoužívám. Mě zabralo to mliko a teď jsem koupila v lidlu ty fanty v plechovce a ty bublinky mě občas pomůžou.... Jenže já mám porod za pár. Zítra se v porodnici dohodou, kdy porod vyvolají, bez toho nikdy neporodim
28. srp 2014 v 11:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka já bydlím ve Vlašimi takže naštěstí Prahu řešit nemusím, já do Prahy jen jezdím do práce. budu rodit nejspíš v Benešově a tam se to snad tak brzo neřeší že ne @verik2?
jinak už se těším a jsem čím dál nervóznější... ale stejně s tím nic neudělám takže si budu muset v pondělí počkat na výsledek, doufám že bude dobrý.
No já taky budu mít dva termíny, jeden podle ms a druhý podle stáří plodu protože jsem měla cyklus asi 40 dnů... no tak uvidíme jak je ten náš mrňous starý, podle jedné asi nejpřesnější kalkulačky bych teď měla být 7+4.
28. srp 2014 v 11:02  •  2 děti - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (14. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikracek já to měla stejně jako ty, takže jsme dva případy :slight_smile: taky jsem si říkala že když bude mimi budu mít po ptákách se všema aktivitama a s pitím piva.... a už jsem se těšila jak se u ségry na svatbě opiju... no a nevyšlo to... a samozřejmě že jsem ráda že se nám to povedlo, ale všechno má své pro a proti. no já právě teďka když se to povedlo neměla ze začátku příznaky žádné až asi týden po pozitivním testu se to pořádně rozjelo :slight_smile: neboj miminko si najde ten správný čas, co na tom že tobě se to zrovna třeba nebude hodit :slight_smile: no jak už jsem psala Murphyho zákony fungují :slight_smile:
28. srp 2014 v 11:07  •  2 děti - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (14. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 no ono na každého plati neco jiného ;) je potřeba vyzkoušet .... tak držím palce ať to všechno dobře dopadne a máš pak mrnouska co nejdříve u sebe. My jsme v Patrikem v 7. měsíci a už začíná přituhovat ;) navíc je posledni dva dny nějaký divoký :grinning:
28. srp 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikaklosova Ahoj Moni, když tě tu vidím, chci se zeptat, ty už jsi nějaký ten pátek doma na nemocenské, máš nějaké vycházky, popř. od kdy do kdy? Děkuju
28. srp 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maice Ahojka, mam vycházky 6 hodin denne. Hodinu ráno 9 az 10 a odpoledne 14 az 19 mohla jsem si říct jakčchci v rozmezí 7 az 19. Zatím mi nikdo na kontrole nebyl. Ted mam týden už napsanou nemocenskou u moji mamky a zatím taky nic. Ted jedeme na víkend s manželem pryč tak doufám že nedorazí ;)
28. srp 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monikaklosova Já přemýšlím, že bych poslední týden nebo dva taky zasalámovala :slight_smile:
28. srp 2014 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chjo, tak mam povrchovy zanet zil :frowning2:... supeeeer :frowning2:...
28. srp 2014 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maice no upřímne ja si to volno uživam. Spousta času jen pro me ;) to už tu dlouho nebude :grinning:
28. srp 2014 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teok no prosim te...kde si ktomu prisla?
28. srp 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezura777 tam v Benešově je přístup skvělý, manžela můžeš mít u porodu celou dobu, hned po porodu sel za dětmi a přinesl je a mě dali na kojení hned jak mě dosili. Pak 2 hodiny spolu,dají mimco do inkubátoru na zahřátí a za 3 hodiny přivezou na kojení vykoupane, namazane, voňavé. Laktační sestra chodí každou chvíli a s kojením pomáhá, sestry na šestinedělí skvěle, vše vysvětlí, ukážou, porodní sestra byla skvělá, doufam, že mě zase odrodi Markéta Fujerova. Jen dětská je protivnejsi, ale to je jediná věc.proto půjdu do Benešova rodit po 3 jinam bych nešla, jen teď budu u porodu sama. Nesezenu hlídání. Benešov doporučuji.
28. srp 2014 ve 13:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikaklosova já už doma Patrika mám 5 letyho :grinning: no jasně, člověk zkusí všechno. Ale jak říkám,mam 2 dny do termínu takže uvidím kdy porod vyvolají.doufám, že už brzo. Mohli by v sobotu :grinning: aspoň bych to měla už za sebou.
28. srp 2014 ve 13:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka No, při prvním porodu mi to vadilo hodně. Porodní asistentky navíc neměly zrovna svůj den, takže jsem si tam přišla jak páté kolo u vozu. Naštěstí jsem měla poměrně rychlý a naprosto bezproblémový porod, takže jsem tam byla celou dobu sama, pak najednou si všimli, že rodím a skoro mně museli odnést na sál. Vadilo mi to dokonce tak, že jsem se dalšího porodu strašně bála a už jsem nechtěla zažít ten pocit ztracenosti, tak jsem tehdy vykoumala, že si vezmu dulu a ta mi poradila, ať jdu na Bulovku, že tam už byla a jsou tam k dulám nakloněni. Na Bulovce byla velká pohoda, když se nenatočil monitor, že mimi spí, tak to nevadilo, že se natočí příště atd...bohužel tato pohoda skončila tím, že jsem o miminko přišla. (Nevím, zda by lékaři mohli něco změnit, každopádně nikdo se ani nepokoušel, navzdory mým stížnostem, že mi není dobře) A na třetí porod jsem šla znovu k Apolináři, protože už jsem to měla v sobě zase jinak srovnané a teď to cítím tak, že mně zajímá jen jediné - živé a zdravé miminko (a u toho Apol vážně jediné vyšetření nepodcenili, tedy neměla jsem ten pocit) a jestli se někdo mračí nebo směje mi bylo jedno. Ale je jasné, že tento pocit jsem získala až po té špatné zkušenosti, takže to každý má jinak. U mně u toho prvního také sehrálo velkou roli i to, že jsem nevěděla vůbec, jak to tam bude. Nějak jsem to tehdy moc neřešila, dceři už je 11 let. Tak jsem byla ze všeho tak nepříjemně překvapená, možná kdybych věděla, jak to bude probíhat, byla bych s tím víc srovnaná. Takže asi hodně záleží, jak jsi založená právě Ty...snad jsem to napsala nějak srozumitelně :wink:
28. srp 2014 ve 14:17  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikracek
@jezura777
Holky, já to mám stejně jako Vy :slight_smile: jsem teď taky vlastně ráda, že si můžu dát víno, můžu se snažit hubnout a sportovat, místo abych pozorovala, jak ručička váhy stoupá...takže ono vše má něco do sebe :wink:
28. srp 2014 ve 14:19  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezura777 @majdlena holky ani nevíte, jak já byla ráda, že jsem se teďka v sobotu na kamarádčině svatbě mohla "ožrat" :grinning:DD potřebovala jsem vypustit páru, protože mě poslední dobou hodně věcí štvalo a byla jsem nějaká zkleslá....a zapařila jsem jako snad nikdy a říkám si "sakryš, nemám já na mimi ještě čas? však mi tohle skončí a co budu dělat, užeru se doma nudou" :slight_smile: :slight_smile: ještě dovolenka nás čeká.....
Holky, nevíte, kam se dá jet k moři na začátku října? Kde je ještě teplo? Do Afriky nechcem...
28. srp 2014 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikaklosova Ja jsem byla dnes na gynde a pry mam zkusit Gaviscon ze je pry dobry :slight_smile:
28. srp 2014 v 17:31  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikaklosova Mě prave nic nepomahalo prot jsem se radila na gynde :unamused:
28. srp 2014 v 17:32  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin No asi ne jak to vidis :frowning2: Dnes jsem tam byla stale mel dovolenou a 25.9.tam jdu a uz me bude vysetrovat+ultrazvuk :slight_smile:
28. srp 2014 v 17:33  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirunkaaal ten je pěkně hnusnej, jsem se po něm pozvracela a vůbec nepomohl..
28. srp 2014 v 17:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin to by me tez zajimalo :frowning2:, a to si picham injekce na redeni krve, pri kontrole min.tyden sem mela luxusni vysledky, tak to nepobiram :frowning2:
28. srp 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek