• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od prosince 2013

6. prosince 2016 
@donia Ahoj. No, vtipné je, že tady to psalo víc holek, že se jim toto stalo, včetně jedné holčiny v červencovkách 2015, co tam byla krátce přede mnou... Jistota není nikdy, ale snažím se věřit. Plodovka na toto odpověď taky 100% nedá, ani mě na ni nehnali (byli jsme i na genet. konzultaci)... Každopádně já už bych ten druhý odběr odmítla. Já si platila NT screening hlavně kvůli tomu, že je považován za přesnější, a abych se vyhnula triplu. A taky jsem do poslední chvíle přemýšlela, že ho odmítnu. Jenže v zájmu zachování dobrých vztahů jak v Gennetu (jinak jsem tam zatím byla spokojená) tak u mého gynekologa jsem na to nakonec šla. Ale byla to velká hovadina a už bych to neudělala.
Jinak já pevně věřím, že se u vás brzo zadaří. Četla jsem tu, že ti nabídli nějakou šetrnější cestu - to je fajn :slight_smile: Však zkušeností musí mít na takovém pracovišti s různými potřebami pacientek a pacientů...
V práci jsem to zapíchla pár dní po potvrzení těhotenství gynekologem. Fakt jsem se s tím vůbec nepárala - ostatně na gyndě mi taky řekli, ať skončím hned. Akorát jsem teda první týdny dost často podporovala kolegu telefonicky a mailově. Takže doma jsem už od 8 tt.
17. únor 2015 v 10:26  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@baya66 tak to je dobre, ze jsi oprostena toho stresu v praci. Uzila sis ho myslim take dost.
Setrnejsi postup navrhla to ano, ale ne nic co by nedelali. Proste bud tam ty hormony cpou jeste pred, ale vzhledem k tomu, ze u me ovulace funguje, sliznice taky dle utz ok, tak neni duvod to jeste podporovat s tim rizikem, ze zase budu mit ty silene stavy. Manzela vydesila, ze v tehu jsou ty hormony x nasobne vyssi nez "jen" to co mi davali oni, tak ma o me samozrejme strach. Kdyz jsem o tom mluvila se svym gyn. tak ten zase rikal, ze hormony, ktere davaji oni, jsou na uzravani hodne vajicek, kdezto v tehu se pak zvedaji jine hormony. No, takze si myslim, ze nas vydesila trosku zbytecne. Nejak mi tam furt chybi lidstejsi pristup.
17. únor 2015 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@donia No já nejsem odborník, ale přecejen ty hormony co dávají, jsou syntetické a za druhé si myslím, že oni to tělo do jisté míry "přestimulovávají" před odběrem. Takže je to fakt hodně nepřirozené... Navíc přesně jak říká tvůj doktor, jedná se o jinou hormonální situaci než těhu. Určitě ty těhu hormony taky dokáží s tělem zacloumat:frowning2:, ale pořád je to přirozenější než ta stimulace. Jak se na to tváří tvůj kardiolog (nebo někdo, ke komu chodíš s tlakem)? Super je, že funguješ.
Jinak já zatím si na doktory v Gennetu nemůžu stěžovat, ale já tam zase tolik zkušeností jako ty nemám. No, ale hlavně důležité pro mě je, že utz je na první pohled mnohem kvalitnější než u mého gynekologa (akorát ty cesty do Prahy jsou otravné...). Ale samozřejmě je to taková fabrika na prachy, se mi zdá. Ostatně můj názor na to, proč stále dělají ty triply je jednoznačný - proč by se připravili o další zdroj příjmu?! :frowning2:
17. únor 2015 v 11:01  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@baya66 ahojky, u nás v červencovkách byla zrovna holčina, u které její doktor trval na triplech a vyšly ji špatně, vysoké riziko na Downa, byla z toho hrozně špatná, a bála se jít na plodovku. Můj doktor říkal, že na triply (pokud je screening ok) neposílá, že ví, že to vychází falešně pozitivní a že to zbytečně ty těhulky stresuje, a že klíčový je prostě ten NT screening, a pokud dopadne dobře, nemá smysl žádné triply dělat. Určitě je vše ok, neboj :slight_smile: já bych ty pitomé triply zrušila, chuděry těhulky jsou kolikrát vynervované, ikdyž se pak ukáže být vše ok. Beztak je to akorát byznys pro pojišťovny. A už cítíš pohyby? Já včera poprvé cítila opravdu výrazné pohyby mimi....jinak slaboučké vlnění cítím asi už týden. V pátek jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli se nám ukáže. A vy už víte, co to bude? :slight_smile: Jinak já mám ve 20.týdnu 5 kilo nahoře, tak uvidíme, jak moc ta váha půjde nahoru.......po porodu se chci dát co nejdříve do formy (pokud to bude možné), mám závislost na sportu, tak budu chodit s kočárkem na hory, od nás vedou asfaltky na 3 různé hory, tak se moc těším. A už kupujete nějaké věcičky? Já ještě nic nemám, a asi jsem divná, protože holky v naší skupince červencovek už všechny něco kupujou :grinning:
17. únor 2015 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikracek Ahoj :slight_smile: Jo jo, přesně tak, samé stresování, jen aby z toho měl někdo finanční prospěch...
Ano, pohyby teď začínám cítit, včera i předevčírem večer to cítil i manžel. Zatím to tedy není nic hodně výrazného, ale už bych rozhodně neřekla, že by to bylo třeba od střev...
Na pohlaví jsme se zatím neptali, ale jak jsem byla na tom utz v Gennetu kvůli špatnému testu, přišlo mi, že vidím jasně pindíka (manžel si toho ale kupodivu nevšiml - možná zrovna koukal na mě, ne na monitor; to víš, byli jsme vystrašení). Tak uvidíme. Já vlastně ani pořád nevím, jestli si to nechat říct. Jde mi hlavně o to, že přecejen se doktoři semtam spletou na utz.... V každém případě plánuju kupovat pro jistotu neutrální věci. Zatím jsme ale nepořídili vůbec nic. Sice bych už ráda někdy něco pořídila, ale ještě mi to přijde brzo. Takže nejsi sama :slight_smile: Byli jsme jen koukat na kočárky. Já mám teď na začátku 19 tt nahoře asi 1,5 kg, ale někdy mi přijde, že mám nahoře 20 :slight_smile: Za poslední dobu nějak vyskočilo bříško a přijdu si někdy docela těžkopádná. Nevím, co budu dělat, až budu mít opravdu velké bříško :grinning: Taky bych se ráda dala co nejdříve do formy, jenže já jsem děsně nesportovní typ. Ale procházky taky plánuju a ráda bych právě kočárek, co zvládne i trochu terén.
Na páteční kontrolu přeju, ať je vše v nejlepším pořádku a mimi ať hrdě ukáže příšlušné partie :slight_smile:
17. únor 2015 ve 13:28  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@baya66 děkuju moc, budu v pátek informovat :slight_smile: jé, jen 1,5kg nahoře....to ti celkem závidím :slight_smile: tak to jsem ráda, že nejsem sama, která ještě nešílí ohledně kupování výbavičky.....já jsem si říkala, že začnu někdy v březnu-dubnu asi :slight_smile:
17. únor 2015 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@baya66 jestli ti mohu poradit, tak ja bych si to nenechala rict. Je to tezke vydrzet, kor v dnesni dobe, kdy to vetsina vi, ale neni nic lepsiho nez to prekvapeni na sale. To je proste neopakovatelne a zazijes ho jen parkrat v zivote, podle toho kolik budes mit deti. A kdyz uz jsi v pulce a nevis to, tak to jde uz lepe vydrzet. A jak pises, nakupuj neutral, ten se hodi vzdycky a pak si udelas radost barvickou (modra ci ruzova) podle toho co se narodi.
17. únor 2015 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@donia jo je to dobré, já to měla u 1 těhotenství. Nenechala jsem si říct pohlaví a od 12 tt tušila kluka a od 20 tt už jsem to říkala. Od doktoru jsem si říct nenechala a ani mě nepřekvapilo, když řekli, že je to kluk. U 2 jsem věděla od začátku, že holka... Akorát 3 jsem netušila a pak ani neuhodla. A bříška vám holky závidím
17. únor 2015 ve 23:21  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Máme miminka. Snad přežijí, holky rodilý poprvé a nevím zda obě či jen 1. Jen vím, že tam jsou 4 miminka a samečka jsem odstavila, dala k tem samotnej samice a aby toho nebylo málo, tak harala, takže si samec vrznul a řekla, že i nakryl. No do 29 dní uvidím zda úspěšně. Za 2 dny samce vrátím k samicka, pomáhá se starosti a až začne dukát zase půjde pryč. U téhle zvířátek je poznat kdy je samice v řiji. Samec příšerně dupe a tím samičku namlouva, tak pak vystrci prdel a je hotovo. Ale právě nevím 4 mláďata.... Bud porodila jen 1 a nebo obě a malí po 2 malich a nebo oni občas ty slabý, nevyvinuty a nemocný sežerou a to nepozná nikdo.... Tak teď se modlím aby malé přežili a bylo vše ok
17. únor 2015 ve 23:28  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak zatím dobré, byla jsem na záchodě, maminky v hnizdu u miminek, zahrivaji je a slyším je pískat. Morcata jsem vyhodila do kuchyně, ať mají klid.Teda v noci je tam uplnej klid, tak se holky v klidu vyspi a jsou 2. Vypadá to nadějně. Zatím jsou to vzorné matky
18. únor 2015 v 05:02  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jee holky jakto ze kazda neco pribrala jen ja nic....jlikoz je mi stale zle a malo jim....ja jsem jeste dokonce schodila 4 kilicka....:-\ Zacinam se bat aby malej rost jak ma
18. únor 2015 v 08:51  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova nesmutni....v 9tt jsem taky nahore nemela jeste nic. Pokud ti je spatne, tak to tak bejva. Ja jsem ze zacatku pribirala pomalinku a sem tam taky neco zhubla. Az ustanou nevolnosti, tak zacnes nabirat uvidis :wink:
18. únor 2015 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova neboj se. Já u dcery 2 těhotenství shodila 7 kilo, protože jsem do 5 měsíce dost zvracela do porodu přibrala pouze 4,tak jsem šla rodit o 3 kila Lehčí a dcera narozená 38+0 měla 3120, v tomto týdnu by měla být lehčí a z porodny psem jsem přišla o 10 kilo lehčí než když jsem otěhotněla. Zadnej strach,hubnes jen ty,miminko si vezme co potřebuje. A u posledního tehu jsem do porodu šla rodit s 1 kilem navíc a syn mel v 41 tt 3320 miminka se vyvíjí krásné. Fakt neměj strach a nevolnosti přejdou. Věř mi.
18. únor 2015 v 09:58  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@verik2
@lupinpupin holky uz aby to prestalo....ja jen blinkam at snim nebo vypiju tak to jde ven...
18. únor 2015 v 10:20  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova a nezkousela si snist jeste v posteli treba par piskotu a nebo susenek? To mi vcelku pomahalo. A pak cucat boonbony a nebo zazvkrova lizatka pro tehotne. A jestli to mas hodne, tak tusim, ze i doktor na to muze neco napsat...
18. únor 2015 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@lupinpupin doktor mi napsat cipky ale ty mi nepomahaji..zvcacim i pres ne...bonbon ani lizo jsem nezkousela ale liza zkusim a susenky jim a nepomaha to...dr rikal ze pokud se to nespravi tak me ceka lezeni v nemocnici
18. únor 2015 v 10:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova a supenky sis dala hned rano jeste v posteli? Me zazvonil budik do prace, slupla jsem dve susenky primo v posteli a pak teprve pomalu vstavala. A ty lizatka mi celkem pomahali..musela jsem mit porad neco v puse...lizatko, bonbon, pri nejhorsim zvejkacka, ale ta moc nepomahala.
jj kdyz je to dlouho, tak pak se chodi i do nemocnice na kapacky na zavodnovani a vyzivu.
18. únor 2015 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova opravdu je to v pohodě, já v tvém týdnu ztrácela kila jak na běžícím páse, hubla jsem až do konce trimestru, zhubla jsem 8 kg. jinak ty zázvorový lízatka jsou super zkus je, já jsem bohužel nemohla vyzkoušet to jedení v posteli, protože musím brát léky na lačno, ale ty lízátka mě zachraňovaly první trimestr. jo a ještě mi hodně pomáhaly polívky, nic jiného jsem skoro do sebe nedostala ale z polévek jsem žila, je to teplý a v nehjorším se to dobře blinká :slight_smile: přeju ať je ti brzo líp a nemusíš do nemocnice.
18. únor 2015 ve 13:41  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezura777 Dekuji..liza.uz jsou na ceste....ke vsemu jen lezim a pritel nadava ze si.musi delat sam jidlo..ale nenecha si vysvetlit ze me je zle..kdyby bylo lip tak mu jidlo samozrejme nachystam...co.s tim
18. únor 2015 ve 13:44  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@lupinpupin Ano susenky jim nez vylezu...jim je v leze v pelechu
18. únor 2015 ve 13:45  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@
@baya66 @mikracek holky užívejte si tenhle krásný čas protože trvá jen chvilku, bříško je akorát a cítíte jak se mrňousek hejbe. každá holt přibírá jinak, já mám eď ve 34 tt 5 kilo nahoře a už 14 dní jsem nepřibrala ani gram a doktor nic neříkal, holt si to ode mě malá bere. :slight_smile: já jsem si pohlaví nechala říct, ale stejně jsem to zjistila až ve 30 tt máme stydlivou opici, celou dobu jsem měla pocit že to bude kluk a nejspíš to bude holka... stejně to bude překvápko, jestli doktoři na utz něco přehlídli. :slight_smile:
Jinak s věcičkama... no bejt váma už bych se třeba mrkla po kočárku a takových těhle větších věcech, ale zatím bych nějak nešílela. já jsem začala nakupovat natvrdo kolem 30 tt a ještě teď nemám dokoupeno a připraveno... ale ze mě si v tomhle příklad neberte jsem lempl :slight_smile: zítra půjdu dokupovat, doufám že mi bude dobře.
18. únor 2015 ve 14:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova chápu tě naprosto. je smutné že přítel tě nechápe... holt chlapi :slight_smile: to já jsem manželovi třeba jídlo nachystala, ale občas jsem si musela odskočit na wc protože z některých smradů se mi dělalo zle. jen odpočívej, však ono se to zlepší a pak mu zase navaříš. :slight_smile:
18. únor 2015 ve 14:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem dneska spinila a píchá mě v podbřišku, třeba ta cysta praskla... Počkám co bude po menstruaci a případně tam znovu nákladů na ultrazvuk...
18. únor 2015 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezura777 Ja se musimm premahat abych mu to.jidlo.dnes udelala....je me je zle...celej den jen brecim kdy to skonci?
18. únor 2015 ve 14:21  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezura777 jé ahoj ježurko, jak se máš? :slight_smile: ty už to máš taky za pár, co? :slight_smile: já si to těhu strašně užívám, ale už bych nejradši měla bobiška u sebe v náručí :slight_smile: my skoro vše podědíme, jelikož máme v rodině samé malé děti, tak jsem za to strašně vděčná, protože vím, že zařizovat výbavičku pro mimi je pořádné plácnutí se přes kapsu... my ještě pohlaví nevíme, ale já to nevydržím si to nenechat říct, jsem strašně zvědavá :slight_smile:
@kackarebicerova ahojky, vůbec nesmutni, v 9tt většina těhulek ještě nepřibere ani gram, kor když máš nevolnosti, znám spoustu těhulek, co v prvním trimestru zhubly, a o miminko v tomhle ohledu neměj starost, to nabírání na váze doženeš, to se neboj, možná si ještě budeš přát, aby se to přibírání zpomalilo, hihi :grinning: no a od přítele je hodně sobecké, že tě nechápe, asi by si měl zjistit něco o těhotenství a o těhotenských nevolnostech. Hlavně že chlapi fňukají při každé rýmečce, ale když je zle ženské, tak to je netankuje.... a nejsi povinna mu nic vysvětlovat, prostě ti je zle a dokud ti nebude dobře, tak ať si jídlo chystá sám, však na to se přece neumírá né? :slight_smile:)) držím palečky, aby tohle konečně pochopil a měl trochu empatie :slight_smile:
18. únor 2015 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikracek Dekuji za podporu...ja ani normalne zvraceni rada nemam vzdy umiram...Nemam rada tento stav...a zadny veci mi nepomuzou...
18. únor 2015 ve 14:27  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova to přejde, neboj.....většinou to v druhým trimestru poleví a pak ti začne být dobře a začneš mít i těhotenské chutě atd :slight_smile: ty lízátka na těhotenské nevolnosti by ti mohly pomoct, já je měla místo kinedrylu v autě a fakt zabraly :slight_smile: anebo tady těhulky psaly, že jim pomáhají různé džusy - pomerančové, atd.... tak vyzkoušej a vydrž, ono to přejde :slight_smile:
18. únor 2015 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikracek Snazim se to prekonat....le je to drina....me snad pomaha jen plac....Liza se vezou...tak snad aspon tohle zabere..jinak ja nejim az na ranni susenky a nepiju....
18. únor 2015 v 15:25  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova neboj, ty nevolnosti nebudou trvat věčně.....odpočívej a hodně pij, zvracení dehydratuje......a přítel ať se pěkně o tebe stará :slight_smile: a nebuď smutná, raduj se z miminka :slight_smile:
18. únor 2015 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@lupinpupin Tak jak? Uz mas sbaleno? Myslim na tebe, stejne to musi byt zvlastni pocit vedet to takhle konkretne, ze si jedes pro mimi :wink:
Ja dnes byla po x mesicich zrovna u ortopeda co mi operoval to koleno, tak sestra hned, ze vidi, ze mimi zatim nic. No, to me nepotesila, ze mi to pripomina a co ji na to rict, ze :frowning2:
18. únor 2015 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek