• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od prosince 2013

9. července 2017 
@enalga neboj, nejsi.. Jsem 2dc a ještě k tomu mi minulý týden řekla doktorka ze Mám 2cm cystu a strašně malou děložní sliznici. Kontrola až v červnu. Takže si asi ještě pěkně počkám...
23. únor 2015 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, myslím na vás, doufám, že všechno v pořádku zvládáte. U nás teda boje v noci se spaním, chudák taťka, potom prdíky jak blázen, máme espumisan, bohužel totálně opruzený zadeček, musí ho to hodně bolem.
Včera u nás byla návštěva, moji rodiče a ségra s přítelem, tak jsme to přežili, ale potom padli vyřízení.
S kojením špatné, mléka moc není, ale díky bohu se přisává konečně bez problémů. Nevím jestli má cenu odstříkávát a co zkoušet, vždy si něco cucne, ale nevím kolik a jedeme na Nutrilonu. Pořád doufám, že to zlomíme.
23. únor 2015 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@ivet1987 Filipek ma tu ocni linii po tobe, vid? :wink: Slusi vam to. S tim kojenim urcite vydrz a bojuj, stoji to za. Me bylo moc lito, kdyz uz to koncilo a to jsem syna kojila 13 mesicu a dcerku 18 mesicu. I tak mi to chybelo a to i presto, ze jsme si s tim taky obcas uzili. Ted bych urcite vydala penize za odsavacku, protoze ty stavy, kdy to ditko nevysaje a ono to boli a boli, jsou silene.
23. únor 2015 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin to teda,hlavně že mliko teče a je ho dost. Uvidíš jak bude vypadat jizva a zda malá nezhubne, jinak ti ji domu nepustí. Já vždy čekala na mimco. Na propuštění jsem byla hned 2 den. Krom 1 porodu, to mě pustili až 5 den nechtěla se mi smrskavat děloha a hnali mě na ultrazvuk, zda je čistá a nakonec řekli, že tak čistou delohu po porodu neviděli
23. únor 2015 v 15:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 určitě se snaž odstrikavat. Každá kapka dobra. Mě jinak skvělé rozkojila elektrická odsávačka. Kupovala jsem ji u Tynky a furt šlape, tak si tu každý večer vrcim. Takže máme veselo. Děti se uzdravuji, Ondrasek bojuje s rýmou, chtěla by se mu rozjet, ale bojuje a zatím občas má jen holuba, 9 puskomilych miminek roste, maminky kojí, já kojím a jak tak na to koukám ještě dlouho budu. Málej ani z flašky pít neumí.... Takže prsa občas bolí.
23. únor 2015 v 15:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia tak držím palečky, ať je vše bez komplikací a ať vše dopadne, jak si sama přeješ :slight_smile:
@verunka_korunka @enalga a holky na vás taky moc myslím, ať se vám co nevidět zadaří!
23. únor 2015 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsemd dnes trosku smutna...rano me navnadili, ze by nas zitra mohli pustit domu, ale nakonec pri velke vizite mi nechal primar udelat crp a zjistili, ze mam zvysene a tak mam na 3dny do zily kapacku s antibiotiky....chjo. Ale radeji hned zalecit nez nejaky velky zanet...
mlika mam myslim dost...na to, ze ma mala pit 30 a ja odsaju 50, tak dobry. Jen se nam nechce prisavat...ma kratsi jazycek a uzdicku, tak ji to prso nejde tak podebrat a poradne sat...tak bojujeme a snad vyhrajeme...
23. únor 2015 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin Ja vim, ze jsi se tesila dom, ale radeji tam pod kontrolou, nez abys resila neco nasledne z domova. S miminkem a malym ditetem doma. Hlavne po propusteni by jsi uz pak asi nebyla na sestinedeli, ale klasicky na gyn. I kdyz u nas je to uz na jednom patre, takze je to skoro stejne.
Myslim na tebe, at jsi brzy fit. Te stejne obdivuji, ze se takhle brzy po cisari citis v pohode a na to, jit domu. I kdyz je to asi normalni, ale nejak si to nedovedu predstavit. Preci jen je to oper. zakrok a siti v nekolika vrstvach.
23. únor 2015 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem tu chvilku nebyla a to jsou mi věci... Gratuluju @ivet1987 a @lupinpupin držím palce s kojeníma, u me to bylo na začátku taky dost nalevačku jestli pamatujete jak jste mi radily tady. Já už začínám přikrmovat, teda spíš ochutnává a mrkev jí docela jede, nechtělo se mi, ale když tak koukala když jsme jedli.... Tak ať jste brzy doma a miminka máte krásná, mně už to připadá děsně dlouho co jsem ji měla jak uzlïček v porodnici fňuk.
23. únor 2015 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do té posílky jsem měla jít dřív. Cítím se skvěle... A docela jsem čuměla co po 7 měsících nicnedělání zmáknu ... 40 minut eliptický trenažér a 30 minut běžecký pás... Tam jsem zašla... 1,5km běh pak 0,5km chůze a pak zase běh 1,5km a zase pul km chůze... Docela mazec jsem dobrá :wink:
23. únor 2015 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verunka_korunka to jo, to jsi :wink: Ja s behem mam po te operaci utrum. To mi tak neva, ale ze nemuzu spinning, to uz je o hodne horsi. A bazen tu mame zrovna tak osklivy, ten by me bavil a je na to idealni.
23. únor 2015 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987
@lupinpupin ježiš holky, já to úplně u vás prošvihla, moc vám gratuluji!!!! hlavně hodně zdravíčka!
23. únor 2015 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 ty jo, tvůj porod mě moc mrzí a plně tě chápu, ale teď už to máš určitě jinak a máte se v rámci možností krásně.
23. únor 2015 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987
@lupinpupin a posílám vám i vašim miláčkům srdíčka :wink:
23. únor 2015 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@donia no tak já zase po spinningu u kamarádky jsem byla tak vyřízena, že se mi už na žádný nechce. A běhání jsem taky nesnášela... Před 2 lety jsem začínala na půlhodině rozmrazování do 1 minuta běh a 4 chůze, takže jsem dost překvapená ze jsem dala asi 8 minut v kuse.... A plavání je fajn, ale ne v zimě :frowning2: bojím se ze by mi zas píchali dutiny. Ale právě vybíráme kam na sjezdovky do Rakouska, tak se těším
23. únor 2015 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercik83 teda a mě ten pacholek nevezme vůbec nic.všechno plive a moje mliko mu stačí. Plně kojím a dneska jsem večer odstrikala 280 ml mlika,co mám navíc. Si otevřu stánek, tak si holky jezděte :grinning:
@lupinpupin tak brzké uzdravení, ještě že tě to udělali. Aspoň to zaleci a ty se víc zahohis. Přece jen jsi po operaci.... I když příjemné. Jj ať žije kojení. Užívám si ho plnými doušky. Pokud bude jak Tynka,což asi ano, tak minimálně do 2 let budu Ondru kojit :grinning: klidně i do 3. Aspoň v životě nechutná sunar. Kdyby jsi ho slyšela, jak si maska po kojení a na příkrmy se sklebil, plival to a úplně se otřásl. Proste chce být jen kojenej, to mě asi dětská nepochvali, ale co málej roste,pribira, tak o nic nejde
23. únor 2015 ve 22:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia já taky ne.sekce mě hrozila 2x a pokaždé jsem se jí před porodem vyhla a to u holky mě ještě 4 dny před porodem říkali, že normálně nepůjde,ležela v pánvi sejdrem, 2 dny před porodem a hlava dolů a pak řekli, že půjde přirozeně a šla..... U Ondry kvůli myomu byli připraveny, kdybych musela jít a nakonec jsem měla úžasnej a téměř bezbolestnej porod.... Ale vidina rozrezanyho břicha, nic moc. Je rozdíl mít XX stehů na břiše a nebo 4 dole.... I když 1 porod jsem jich měla nejmíň 40! Mě pěkně dlouho po porodu sili, jak jsem byla roztrhana.
23. únor 2015 ve 23:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia to je jasne...to jsem taky rada, ze radeji hned zaleci...hitra mi udelaji kontrolni naber a podle toho uvidime jak dal....zda mi zmeni z infuzi na tablety a hura dom, nebo co dal....to budu zitra nervozni... Jinak ano, citim se po cisari uz fajn. Jedine omezeni je, zvedani z postele, ale dobry. No uz se mi moc styska po manzelovi a Vanesce...jeste do toho hormony a jsem z toho dneska odpoledne nejak na meko. Mela jsem totiz UTZ jizvy a delohy a vse v poradku, malou by mi pravdepodobne taky pustili, tak jsme si uz mohly uzivat pohodli...
24. únor 2015 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 prosim te jakou mas tu odsavacku....pravdepodobne budu muset nejakou poridit a nebo pujcit abych mela moznost poradne odstrikat. Mala se sice v prisati lepsi, ale bude to jeste boj....no a kdyz by to neslo, tak budu bojovat stejne a odsavat moje a davat alternativou....do UM se mi vubec nechce kdyz mam sve a dost....dneska uz odstrikam 60ml...mozna jim naplnim i lednicku nez pujdu domu :slight_smile:
24. únor 2015 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin je to medela swing dvoufazova. Dneska jsem odstrikala skoro 300 ml nevím co s tím mlékem mám dělat. Je to ta nejlepší co jsem měla.
24. únor 2015 ve 23:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin jinak hlavně to chce elektrickou. U 1 kojení jsem používala pakovou a brzo přišla o mliko. Kdybych už tenkrát měla elektriku, tak jsem možná i kojila dyl.... Ale bohužel. Člověk se aspoň učil. Jj ale koj co to jde je to nejlepší a zadarmo a když teče. Ty peníze za odsávačku se ti vrátí, já když vidím, jak ty sunary jsou drahy, to je děs. A navíc jak mám přebytky mlika, tak to malému a nebo dětem naleju do koupele. Nemusím vůbec kupovat nějaké mlika nebo oleje na mazání a super když jsou opruzeniny. Smetana promasti kůži a mliko má léčivé a antibakteriální účinky, tak super.... A ani po pletovim mliko či olejicku nikdy Ondřej nemel tak jemnou kůži, fakt je to jako samet. Takže přebytky ani nevylejvej, ale děti v tom koupej :grinning: mě se v tom koupě i 5 lety syn :grinning:
25. únor 2015 v 05:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 pokud vím, mléko se dá nosit do porodnice... Ale do jak které. Měla bys ho skladovat v mrazáku a potom převézt. Něco za to myslím i dostaneš. Maminky co to mléko musí kupovat platí sice násobně víc, ale to je už druhá věc.
25. únor 2015 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zdar.poradte..muzu jist jatra? Kamaradka mi rikala ze uzu ale ja vycetla ze nemuzu tak mam ted v tom trochu binec....a je neco co nesmi tehulky? Krom drog alkoholu a cigar a kofeinu?!! poradte dik
25. únor 2015 v 19:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka jj ale to bych musela do 80 km vzdálené Prahy a navíc mliko vykupuji do pul roku pak už není pro ty prtata špatně složené. A malému pul roku bude. Takže smůla. A bohužel by se tam muselo často vozit.....
@kackarebicerova jj játra by se neměla.. Omezit hermelín, syrecky a když už tak po tepelné úpravě, sirovy maso bych taky nejedla.. Ale když si to občas dáš, tak se nic nastane. Ono si tělo řekne co tě bude chybět já na to nikdy nekoukala. Kafe teda nepiju, nekouřím a alkohol moc nepiju... Dělej co si tělo řekne. A bude fajn...
25. únor 2015 ve 22:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka jinak litr mléka od tebe koupi za 200 a po sterilizaci prodají za 900 fakt nepoměr. Jedině maminky co mají nedonošené ho můžou dostat zadarmo
25. únor 2015 ve 23:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 s tim mlikem me napadlo, mozna kdyby sis dala nekam inzerat, ze mas prebytek a rada venujes, urcite by se ti ozvala nejaka maminka v okoli, ktera by si mohla jezdit pro to k tobe pravidelne a bude za to stastna. Za zkousku by to stalo.
26. únor 2015 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, cas od casu mi pristane nejake srdicko, netusim vzdy od koho, ale alespon timto moc moc dekuji. Treba se to tyka nektere z vas. :wink:
26. únor 2015 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin Tak jak holky, jak je? :dizzy_face:
26. únor 2015 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verik2 tak jsem si od laktacni poradkyne pujcila ted taky tudle medelackou a super...prvni odsati a 100ml venku. A v utery mi doveze elekteickou sousedka abych nemusela platit pujcovne, tak snad taky bude dobra. To vis nemocnicni maji lepsi a vetsi tlak, ale do domaciho prostredi je tahle fakt super. Ale mala se zacina doma uz i lepe chytat a i vic si vezme odemne, to vis ja ji nechci dat pokoj....prece jen to kojeni bylo fajn...nejjednodussi, nejlevnejsi a super. Ja mliko zatim stiham spotrebovavat....mam vzdy v lednicce tak 3 davky predem, tak to jde, ale ty mas teda peknou mlekarnu....
26. únor 2015 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak vas vsechny holky zdravim z domova. Vcera dopadlo dobre crp a mohly jsme vyrazit domu. Super!!! Jupi!!! Prvni noc doma byla uzasna. Terezka jen spinkala a jedla...ale krasne vydrzi spinkat. Jedla v 9, pak v 1h, ve 4:30 a pak jsme vstavali v 8:30 :slight_smile: no a od te doby zase spinka :slight_smile:. Je jak Vaneska...ta taky jen jedla a spala :slight_smile:.
26. únor 2015 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek